GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-10-2011, 12:36
erik Ο/Η erik βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 33
Angry Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Και για να μην παραξηγηθώ.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει απεργία. Δεν του αναγνωρίζω όμως το δικαίωμα να "ενοχλεί" μια ολόκληρη χώρα για τα προσωπικά του συμφέροντα και οφέλη.
5-10 άνθρωποι(όπως οι ελεχτές εναέριας κυκλοφορίας) (ίσως και πιο λίγοι, ίσως και πιο πολλοί-δεν με ενδιαφέρει) κλείνουν τα αεροδρόμια όλης της χώρας για προσωπικά του, επαναλαμβάνω, οφέλη.
Ποιός τους έχει δώσει αυτό το δικαίωμα;;;;;;;;;;
Να μην πω για τους χιλιάδες τουρίστες που θα ακυρώσουν.
Να μην πω για τα χιλιάδες εμπορεύματα που θα καθυστερήσουν και ίσως καταστραφούν.
Να μην πω για την ταλαιπωρία όλων αυτών που δεν έχουν χρήματα για να πάνε στα ξενοδοχεία και θα κοιμηθούν στο δάπεδο των αεροδρομίων.
Παράδειγμα η σορός του φίλου μας panvas, που δεν έχει επιστρέψει ακόμη στην Ελλάδα.
Ποιός θα πληρώσει τα τρομακτικά έξοδα αυτών των ανθρώπων;;;;;;;;;;;
Ποιός θα τους πληρώσει την ψυχική τους πίεση που δεν μπορούν να γυρίσουν να σκεπάσουν τον άνθρωπό τους, κρατόντας τον στα ψυγεία;;;;


Από την Ουκρανία στην Πάτρα
web only
05/10/2011 13:02http://img.protothema.gr/2AFFD9EFF1BFACE5526C9C98EE5EE288.jpg







Σε πραγματική «Οδύσσεια» έχει μετατραπεί η επιστροφή των συγγενών του Πατρινού που έχασε, την περασμένη εβδομάδα, τη ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα στην Ουκρανία. Οι δύο μεγαλύτερες αδελφές του 30χρονου και ο θείος του, που μετέβησαν στην μακρινή Ουκρανία για να παραλάβουν την σορό του πρόωρα χαμένου αγοριού, έχουν ταλαιπωρηθεί αφάνταστα τα τελευταία 24ωρα.
Τα οικεία πρόσωπα του 30χρονου, που βρίσκονται στην Ουκρανία από το περασμένο Σάββατο, έμπλεξαν στα γρανάζια της γραφειοκρατίας μέχρι να καταφέρουν να πάρουν την σορό του. Ζήτησαν μέχρι και την μεσολάβηση της Ελληνικής Πρεσβείας. Τελικά εξασφάλισαν, σύμφωνα με πληροφορίες, όλα τα απαραίτητα έγγραφα μόλις χθες και υπολόγιζαν σήμερα να πετάξουν από το Κίεβο για την Ελλάδα.
Νοίκιασαν ειδικό βανάκι για να μεταφέρουν την σωρό του συγγενή τους, από τον τόπο του δυστυχήματος στο Κίεβο, το οποίο απέχει περίπου 800 χιλιόμετρα. Είχαν μάλιστα κλείσει εισιτήρια για το αεροπλάνο, όπως τους ενημέρωσαν όμως, η πτήση τους ματαιώνεται λόγω της γενικής απεργίας που έχει προκηρυχθεί για σήμερα στην Ελλάδα...
Πρώτο ΘΕΜΑ online : Καθυστερεί η μεταφορά της σορού Έλληνα λόγω... γραφειοκρατίας! - Ελλάδα
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 06-10-2011, 12:41
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Λυπηρό και συνάμα εξοργιστικό
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 06-10-2011, 12:44
anton Ο/Η anton βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Είναι απλό.Αν δεν πιέσουν με "αποκλεισμούς" την κυβέρνηση, δεν θα καταφέρουν τίποτα
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 06-10-2011, 12:46
lira Ο/Η lira βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ATHENS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Υπάρχουν συμφέροντα και πιο μεγάλων κλάδων
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 06-10-2011, 12:57
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Reply With Quote
  #6  
Παλιό 06-10-2011, 12:59
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 06-10-2011, 13:30
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Είναι δίκοπο μαχαίρι.
Από τη μια σωστό και συμφωνούμε, από την άλλη η διάσπαση είναι σκόπιμη (για να τα έχουμε μεταξύ μας αντί με τους π*π*ρες που κυβερνάν).

Νομίζω ένας λόγος που δεν έχει γίνει το ΜΕΓΑΛΟ μπαμ ακόμα είναι επειδή μέσα τους πολλοί λένε ("με την ευκαιρία του σεξ που τρώμε θα γίνουν και σωστά πράγματα με το ζόρι") ...έτσι πχ. οι ιδιωτικοί μέσα τους γουστάρουν που θα φύγουν ένα σωρό δημόσιοι κλπ.

Ας είμαστε συγκεντρωμένοι στο στόχο μας: ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (είτε τα κάνει σωστά είτε τα κάνει λάθος) ΦΤΑΙΝΕ ΠΡΩΤΑ!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 06-10-2011, 13:37
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι δίκοπο μαχαίρι.
Από τη μια σωστό και συμφωνούμε, από την άλλη η διάσπαση είναι σκόπιμη (για να τα έχουμε μεταξύ μας αντί με τους π*π*ρες που κυβερνάν).

Νομίζω ένας λόγος που δεν έχει γίνει το ΜΕΓΑΛΟ μπαμ ακόμα είναι επειδή μέσα τους πολλοί λένε ("με την ευκαιρία του σεξ που τρώμε θα γίνουν και σωστά πράγματα με το ζόρι") ...έτσι πχ. οι ιδιωτικοί μέσα τους γουστάρουν που θα φύγουν ένα σωρό δημόσιοι κλπ.

Ας είμαστε συγκεντρωμένοι στο στόχο μας: ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (είτε τα κάνει σωστά είτε τα κάνει λάθος) ΦΤΑΙΝΕ ΠΡΩΤΑ!
οι ιδιωτικοι που χαιρονται που θα φυγουν ενα σωρο δημοσιοι,αν ειχαν μυαλο δε θα χαιροντουσαν,γιατι η αγορα κινειται κυριως απο τους δημοσιους...
ασε που ολα ειναι μια αλυσιδα...
αλλα ο ελληνας παντα ηθελε το κακο του αλλου και οχι το δικο του καλο!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 06-10-2011, 13:39
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

φυσικά η αγορά κινείται περισσότερο από αυτούς ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΛΕΦΤΑ
λογικό
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 06-10-2011, 13:48
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τη δίνουν οι κ0λ0απεργίες

Μισθός ΔΥ- Ψώνια-Φόρος εισοδήματος-Μισθός ΔΥ. Φυσικά ο κύκλος είναι ατελής, έχει κι άλλους, αλλά δίνω μιά εικόνα.


Αν από αυτό τον κύκλο αφαιρέσουμε τα εισοδήματα των μεταναστών που στο μεγαλύτερο μέρος τους δεν ξαναμπαίνουν σε αυτόν, εξηγούνται εν μέρει και τα δανεικά που τον συνέχισαν...απλά δεν το πήραμε εγκαίρως χαμπάρι, όπως και πολλά άλλα, και τώρα στον z!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!