GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Κοινωνική ευαισθησία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 10-03-2011, 08:08
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Πριν από αρκετό καιρό,στο forum "moto.gr", ένας φίλος από την Κρήτη, ο bocaros μας περιέγραψε την περιπέτεια της υγείας του. Πρόκειται για μία πάθηση του ματιού του που τελικά τον οδήγησε στο χειρουργείο για μεταμόσχευση κερατοειδούς.
Από τότε κι έπειτα πολλά συνέβησαν, το "moto.gr" "κατέβηκε" γιατί ο server που το φιλοξενούσε είχε αρκετά προβλήματα, με την υπόσχεση ότι θα ξανανέβει σύντομα ανανεωμένο. Πολλοί από τους φίλους που γράφαμε στο moto, βρισκόμαστε και γράφουμε στο reinmeisters.tk, ένα φόρουμ γνωστού βελτιωτή κινητήρων.
Στο συγκεκριμένο λοιπόν forum επέστρεψε ο bocaros με νέες περιπέτειες. Σας μεταφέρω ακριβώς ότι γράφει στις 20/02/11:

"ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ.

δεν θα κανω αναδρομη σε προηγουμενα γεγονοτα , αλλωστε ,μερικοι ισως τα ξερετε απο σχετικο ποστ στο moto.gr.
ετσι επιστρεφω στις 18 οκτωβριου 2010.
ημερα χειρουργειου για μεταμοσχευση κερατοειδους.
ολα καλα λοιπον με την εγχειρηση και μεσα μου ακουω μονιμως μια φωνη.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!

γελαστηκες κυριε.
προφανως καποιος θελει ακομα να δοκιμασει τις αντοχες μου.
και για να μην μακρυγορω φτανουμε στο χτες.
επισημη διαγνωση πλεον , απορριψη μοσχευματος απο τον οργανισμο , και αδυναμια νεας μεταμοσχευσης λογω προηγουμενης ανεπανορθωτης ζημιας που ειχε προκληθει.
νεος τροπος πλεον η μεταμοσχευση τεχνητου μοσχευματος (κατι σαν φακος επαφης) , αλλα δυστυχως αρκετα δαπανηρη για τα δικα μου δεδομενα οπως ειναι τωρα η κατασταση , (ανεργος γαρ) , αφου οτι υπηρχε δαπανηθηκε για την προηγουμενη εγχειρηση.
δεν σας κουραζω αλλο , απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.
"

Μετά από αρκετή κουβέντα, τον παροτρύναμε να μας πει το ποσό που χρειάζεται για να προχωρήσει στην νέα επέμβαση. Παραθέτω απάντηση συμφορουμίτη σχετικά :

" χμ, δηλαδη ποσο ανεφικτο ειναι αυτο το ποσο ωστε να αφησουμε ενα σμφορουμιτη μας να ταλαιπωρειται με θεμα υγειας?χωρις ντροπη και με κανενα αισθημα ελεημοσυνης σε διαβεβαιω,πες το νουμερο να δουμε τι μπορουμε να κανουμε ολοι μαζι.αυτη η ρημαδομοτοσυκλετα δεν πρεπει να μας ενωνει μονο σε βολτες και κοπες πιτας αλλα και στα αληθινα προβληματα.ριξε το νουμερο να δουμε η μικροαστικη μας νοντροπια τι μπορει να κανει?ξεπερνα τις τυχον αναστολες σου,αυριο θα το κανεις και συ για αλλον"


Έρχεται λοιπόν η απάντηση από τον bocaros στην οποία αναφέρει και το όνομα του γιατρού που το έχει αναλάβει καθώς και το γεγονός ότι ο γιατρός αυτός δεν θέλει αμοιβή για την νέα επέμβαση ούτε και για τις επισκέψεις που για ένα χρόνο ο bocaros θα αναγκαστεί εκ των πραγμάτων να κάνει στο ιατρείο του.

"καταρχας σας ευχαριστω ολους και τα δακρυα δεν σταματανε τωρα που γραφω.
το ποσο ειναι 6000 αρχικα για την αγορα του μοσχευματος απο το εξωτερικο και την επεμβαση και θα φτασει τις 10000 με φαρμακα και αποθεραπειες.
δεν ειναι θεμα ελεημοσυνης , ουτε θιγομαι απο τις προτασεις σας.
απλα ξερω ποσο δυσκολα περναμε ολοι μας.
........................................................
........................................................

στην τελευταια κουβεντα που εκανα με τον γιατρο μου , ισως μερικοι τον ξερουν ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, η οποια εγινε σημερα το απογευμα , αφαιρεσε τη δικια του αμοιβη για την επεμβαση , η οποια δεν ξερω ακριβως ποσο θα ηταν , το ποσο πλεον ειναι μονο τα αρχικα 6000 για την αγορα κερατοειδη και ενος τεχνητου μοσχευματος το οποιο θα γινει κερατοπροσθετικη για να μην μπορει πλεον να κανει απορριψη ο οργανισμος.αφαιρεσε επισης και ολες τις αμοιβες για τις μελλοντικες επισκεψεις στην κλινικη η οποιες θα ειναι μια φορα την βδομαδα για ενα χρονο και το κοστος αυτο αφορουσε τις υπολοιπες 4000 που ειχα αναφερει.
οποτε τα πραγματα γινονται πιο ευκολα.
απο τη μερια μου , αφου τουλαχιστον πρεπει να περιμενω 3 μηνες ξεχωριζουμε απο το ταμειο του ψιλικατζιδικου της συζηγου ενα ποσο καθε μερα μερα , το οποιο βεβαια δεν ειναι μεγαλο αφου εχει κι αυτο τις υποχρεωσεις του, αλλα ελπιζουμε στους 3 μηνες αν ολα πανε καλα να εχουμε μαζεψει τουλαχιστον τα μισα και βλεπουμε."


Για να μην σας κουράζω ανοίχτηκε λογαριασμός (όχι ερανικός - είναι δύσχρηστος κι έχει πολλή χαρτούρα) και αποφασίστηκε να συμβάλει ο καθένας με όποιον τρόπο. Ήδη έχουν μαζευτεί 320 € κι έχουν γίνει αναρτήσεις ακόμη και σε άσχετα με τη μοτοσυκλέτα forum.

Για τον λόγο αυτόν, πήρα κι εγώ την άδεια από τον admin και βάζω εδώ ένα ποστ ελπίζοντας ότι όλοι μαζί θα μπορέσουμε να δώσουμε σύντομα ένα τέλος στην αγωνία ενός συνανθρώπου μας. Ότι στοιχεία θέλετε είναι στην διάθεσή σας με π.μ. Όπως επίσης αν κάποιος αποφασίσει να βοηθήσει,μου στέλνει π.μ. κι εγώ του λέω Aρ. λογαριασμού, τράπεζα και δικαιούχους πάλι με π.μ. για να μην υπάρξουν τπτ νομικίστικα προβλήματα στο forum.

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για την όποια συμβολή σας στο πρόβλημα εκ μέρους του bocaros. Ευχαριστώ και το GS FORUM για την φιλοξενία.
  #2  
Παλιό 10-03-2011, 08:15
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν και να ξεπερασει ο φίλος την περιπέτεια...Εμείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορεί ο καθένας μας...
  #3  
Παλιό 10-03-2011, 08:21
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Αυτός είναι ο Έλληνας κι ας προσπαθούνε πολλοί να τον εντάξουν στα σκουπίδια, έχει μεγάλη καρδιά και θα δώσει από το υστέρημα όχι από το πλεόνασμα.

Να είσαι καλά φίλε μου και καλούς δρόμους να έχουμε, να είμαστε γεροί και δυνατοί να χαιρόμαστε αυτούς που αγαπάμε.

  #4  
Παλιό 10-03-2011, 09:07
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Γιατί δεν ανεβαζεις εδώ τα στοιχεία του λογ/σμού;

Τελοσπάντων, εμένα με ενδιαφερει οπότε στείλε τα μου με ΠΜ.
  #5  
Παλιό 10-03-2011, 10:03
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί δεν ανεβαζεις εδώ τα στοιχεία του λογ/σμού;

Τελοσπάντων, εμένα με ενδιαφερει οπότε στείλε τα μου με ΠΜ.
Μα για νομικούς λόγους. Μη νομίζεις ότι μου εύκολο να στέλνω ξεχωριστά π.μ., αλλά για να μην υπάρξει πρόβλημα στο forum. Δικηγόρος το είπε οπότε κάτι θα ξέρει.

Έχει π.μ.
  #6  
Παλιό 10-03-2011, 10:37
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Περαστικά στον φίλο....
Είχα και στο σόι μου, μια ίδια περίπτωση, και δυστηχώς ταλαιπωρήθηκε πολύ καιρό..
Και δεν είχαν και οικονομικό θέμα... Η δυσκολία ήταν να βρεθεί το μόσχευμα και να το δεχτεί ο οργανισμός !!!
Τι χειρότερο, σε αυτές τις δύσκολες εποχές, να έχεις και προβλήματα υγείας...
Οτι πιο χειρότερο....!!!!
  #7  
Παλιό 10-03-2011, 11:11
evan400f Ο/Η evan400f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Γεροβουνό, Καματερου
Μoto: HONDA DEAUVILLE 650 HONDA CB 400 FOUR 1976
Μηνύματα: 4,178
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν και να ξεπερασει ο φίλος την περιπέτεια...Εμείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορεί ο καθένας μας...

Βασίλη καλημέρα. Στείλε μου τα στοιχεία σε παρακαλώ. Περαστικά στο φιλαράκι.

Last edited by evan400f; 10-03-2011 at 11:29.
  #8  
Παλιό 10-03-2011, 12:26
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Νομίζω ότι το forum απαριθμεί σημαντικό αριθμό μελών..
Αν στερηθεί ο καθένας μας οτιδήποτε ψιλοπεριττό, εξικονομώντας και προσφέροντας ένα μικρό ποσό..
στο σύνολο πιστεύω θα συγκεντρωθεί ένα σημαντικό ποσό για κάποιων που το έχει ανάγκη..
Δεν χρειάζεται να καταβάλουμε κανένα τρομερό ποσό..όλοι από λίγο..
  #9  
Παλιό 10-03-2011, 12:58
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasx Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι το forum απαριθμεί σημαντικό αριθμό μελών..
Αν στερηθεί ο καθένας μας οτιδήποτε ψιλοπεριττό, εξικονομώντας και προσφέροντας ένα μικρό ποσό..
στο σύνολο πιστεύω θα συγκεντρωθεί ένα σημαντικό ποσό για κάποιων που το έχει ανάγκη..
Δεν χρειάζεται να καταβάλουμε κανένα τρομερό ποσό..όλοι από λίγο..
Σωστός ο παίκτης....
Στειλτε και εμένα τον λογαριασμό κατάθεσης...
Ας βοηθήσουμε όλοι μαζί το παλικάρι...
Αύριο ημέρα μπορεί κάποιος να χρειαστεί την βοήθεια του...
Μπορεί και εγώ... Κανείς δεν ξέρει το τι μας ξημερώνει...
Ας δείξουμε τι ομάδα είμαστε....
  #10  
Παλιό 10-03-2011, 13:31
sagini.sail Ο/Η sagini.sail βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: TRANSALP 650 (με βαλίτσες ATLAS όμως!!!) KAWASAKI LTD 400 SYM 125
Μηνύματα: 365
Προεπιλογή Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς

Δεν υπάρχει αμφιβολία για το μέγεθος, πρώτα, της αγωνίας και μετ'έπειτα της ταλαιπωρίας αυτού του ανθρώπου, του: "ενός απο μας"! Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, ολόψυχα όμως του εύχομαι γρήγορα να έχει ευτυχές τέλος η περιπέτειά του! Κι όσο αυτός καρτεράει κάνει υπομονή και περιμένει να 'δει', περιμένω κι εγώ εννοείται, πμ! Και ίσως κατα βάθος να περιμένουμε όλοι να δούμε τη ζωή και τον μικρόκοσμό μας με άλλο μάτι! Απο μας εξαρτάται!!

Άιντε, όλοι μαζί!
Κλειστό θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόσοι απο εμάς πάιζουν video games? teo40 Consoles - Games 33 29-12-2010 19:53
Πάντα θα υπάρχουν και χειρότεροι από εμάς....!!! frits Χιούμορ 20 20-07-2010 11:27
Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε; Arkas Επικαιρότητα 18 13-05-2010 17:01
Υπάρχουν και χειρότεροι από εμάς .... Έλεος !! frits Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 7 10-02-2010 03:44
Νέα ταλαιπωρία για τους επιβάτες του ΗΣΑΠ riko46 Ελλάδα 3 08-01-2010 14:25


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!