GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 11-04-2009, 09:31
riko46 Ο/Η riko46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ANΩ ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 5,189
Cool Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Πολλά λέγονται και υποστηρίζονται σχετικά με την εικόνα που βγάζει καθημερινά ο μοτοσυκλετιστής στην Ελλάδα.
Άλλοι μας επικρίνουν,άλλοι μας κατακρίνουν ενώ άλλοι πετάνε στα σύννεφα όσον αφορά την "ποιότητα" του μοτοσυκλετισμού στη χώρα μας....
.Ο μοτοσυκλετισμός για κάποιους συνεχώς είναι το "μαύρο πρόβατο" ενώ για άλλους έχει τη θέση που του αξίζει...
Μιλώντας βέβαια και κάποιοι πιο...προσωπικά θέτουν και το ζήτημα "μερίδιο ευθύνης δικής μας"..
.Ποια είναι τελικά η πραγματικότητα; Πόσο ευχαριστημένος είσαι από αυτό που βλέπεις γύρω σου...............

Last edited by riko46; 11-04-2009 at 09:38.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 11-04-2009, 11:53
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Τί να πω ρε φίλε! Αν ανοίξω το στόμα μου θα με πείτε ρατσιστή.
Πάντως όσες φορές έχω "κινδυνεύσει" στο δρόμο από παπί την έχω πατήσει...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 11-04-2009, 12:31
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τί να πω ρε φίλε! Αν ανοίξω το στόμα μου θα με πείτε ρατσιστή.
Πάντως όσες φορές έχω "κινδυνεύσει" στο δρόμο από παπί την έχω πατήσει...

Κακά τα ψέματα μα όλοι βάζουμε το λιθαράκι για το Ελληνικό μπάχαλο
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 11-04-2009, 13:43
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Δεν υπάρχει κανένας οδηγός είτε οδηγάει αυτοκίνητο είτε μότο που να μην έχει κάνει μα@@@@@α ας το παραδεχτούμε ,όλοι φταίμε και όχι μόνο οι άλλοι !!!!!!!!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 11-04-2009, 13:48
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από arisxios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει κανένας οδηγός είτε οδηγάει αυτοκίνητο είτε μότο που να μην έχει κάνει μα@@@@@α ας το παραδεχτούμε ,όλοι φταίμε και όχι μόνο οι άλλοι !!!!!!!!!
θα συμφωνήσω με τον φίλο μου τον Άρη πως όλοι φταίτε και όλοι έχετε κάνει τη ματσολιά σας τουλάχιστον μια φορά...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 11-04-2009, 14:45
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν για να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή , η εικόνα του μοτοσικλετιστή έχει να κάνει με την εικόνα γενικά του Έλληνα .
Το ότι οδηγάς μότο δεν σε κάνει κάποιον και με τα πόδια να πας πάλη θα κάνεις την πατάτα σου θέλω να καταλήξω ότι άλλα έχουν να κάνουν με την πεδία με τους γονείς μας με την ελληνική νοοτροπίας.
Στην ιταλία -που πήγα - δεν το λέω έτσι ο δρομος με τρείς λορίδες ήτανε ακηνητοποιημένος και δεν υπήρχε κανένας στην λορίδα ανάγκης βρέ ούτε ένας, αντηθετα εδω στην ελλαδα η λορίδα αυτή είναι που περνάνε οι έξυπνοι για να πάνε ποιο γρύγορα σε έναν μποτυλιαρησμένω δρόμο.
Αρα αυτός που οδυγάει χωρίς ζόνη , αυτός που βάζει το παιδάκι του στο μπροστινό το καθησμα η το παίρνει αγκαλιά , αυτός είναι που οδυγάει χωρίς το κράνος οδυγάει με το κινητο τσιγάρα παντοφλα και δύο παιδιά στο παπακι .....!
Εγω τους λυπάμε όλους αυτούς αλλα τους ευχαρηστώ γιατί μου δήχνουν τη δεν πρέπει να κάνω και τη πρέπει να αποφύγω για να μην τη πατήσω.
Κλείνωντας θα ήθελα να πώ ότι πρέπει να κάνουμε εμεις το σωστό και να το μεταφέρουμε στα παιδιά μας και θα στρώσουν τα πράγματα πρός το καλήτερο με επημωνή και επημωνή!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 11-04-2009, 15:14
riko46 Ο/Η riko46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ANΩ ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 5,189
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

[quote=zitsos;23784]Λοιπόν για να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή , η εικόνα του μοτοσικλετιστή έχει να κάνει με την εικόνα γενικά του Έλληνα .
Το ότι οδηγάς μότο δεν σε κάνει κάποιον και με τα πόδια να πας πάλη θα κάνεις την πατάτα σου θέλω να καταλήξω ότι άλλα έχουν να κάνουν με την πεδία με τους γονείς μας με την ελληνική νοοτροπίας.
Στην ιταλία -που πήγα - δεν το λέω έτσι ο δρομος με τρείς λορίδες ήτανε ακηνητοποιημένος και δεν υπήρχε κανένας στην λορίδα ανάγκης βρέ ούτε ένας, αντηθετα εδω στην ελλαδα η λορίδα αυτή είναι που περνάνε οι έξυπνοι για να πάνε ποιο γρύγορα σε έναν μποτυλιαρησμένω δρόμο.
Αρα αυτός που οδυγάει χωρίς ζόνη , αυτός που βάζει το παιδάκι του στο μπροστινό το καθησμα η το παίρνει αγκαλιά , αυτός είναι που οδυγάει χωρίς το κράνος οδυγάει με το κινητο τσιγάρα παντοφλα και δύο παιδιά στο παπακι .....!
Εγω τους λυπάμε όλους αυτούς αλλα τους ευχαρηστώ γιατί μου δήχνουν τη δεν πρέπει να κάνω και τη πρέπει να αποφύγω για να μην τη πατήσω.
Κλείνωντας θα ήθελα να πώ ότι πρέπει να κάνουμε εμεις το σωστό και να το μεταφέρουμε στα παιδιά μας και θα στρώσουν τα πράγματα πρός το καλήτερο με υπομωνή και επημωνή!!!


Reply With Quote
  #8  
Παλιό 12-04-2009, 20:42
boxer-1200 Ο/Η boxer-1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κακά τα ψέματα μα όλοι βάζουμε το λιθαράκι για το Ελληνικό μπάχαλο
Δυστυχώς έτσι είναι ...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 12-04-2009, 23:30
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

θελει προσοχη απο ολους μας καθε μερα καθε στιγμη που κραταμε το τιμονι............... κανεις δεν ειναι τελειος
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 25-04-2009, 12:54
gbmw Ο/Η gbmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 280
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Τα μάτια μας (14) 24
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πέρασε για θήραμα τον εγγονό του και τον πυροβόλησε BATIGOL Διάφορα 9 10-01-2009 23:24
Μια του κλέφτη, δυό του κλέφτη......... Arkas Επικαιρότητα 1 23-12-2008 02:02


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!