GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 06-06-2012, 15:06
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα φυσικά Γιώργο, έκανες τη σωστή κίνηση
"Στημένο" Στράτο!

(Με το Στράτο συναντηθήκαμε τυχαία στο ίδιο κατάστημα της Apple και για την ίδια δουλειά!!!)
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 06-06-2012, 15:33
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεφεύγοντας και γω από τον σκοταδισμό των Windows, ανακάλυψα τον Mac, παρασυρόμενος βέβαια από κακιά παρέα συμφορουμίτη!

Μιας και όλα είναι καινούργια για μένα, το έχω ρίξει στο διάβασμα και στο ψάξιμο. Διαρκώς ανακαλύπτω κολπάκια που μου αρέσουν πολύ!
(sent from my new iMac)
Εγώ ευτυχώς έχω ξεφύγει από τον σκοταδισμό που λες 6-7 χρόνια τώρα!
Με το καλό να το μάθεις το μηλαράκι σου, όλα γίνονται πιο εύκολα με αυτό..

(sent from my Kubuntu/Linux desktop)
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-06-2012, 08:42
chrismet Ο/Η chrismet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GS1150Adv
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ φιλαράκια!



Κρις με το μαλακό τις ερωτήσεις! Έχω και γω βίρτσουαλ ντισκ; Ψάχνω πίσω από την οθόνη, κάτω από το πληκτρολόγιο, μέχρι και το ποντίκι άνοιξα αλλά δεν το βρήκα!
Εχεις δίκιο, παρασύρθηκα. Virtual disk είναι ένας εικονικός δίσκος που μπορείς να φτιάξεις στον υπάρχοντα δίσκο σου ώστε εκεί να τρέχεις κάποιο άλλο λειτουργικό - ως δοκιμή - για παράδειγμα.

Για πες λοιπόν από που μπορώ να βρω καλή βοήθεια για να μάθω και εγώ πως λειτουργεί και ποιά είναι η φιλοσοφία αυτού του λειτουργικού;
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 12-06-2012, 11:49
notis Ο/Η notis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: BMW 1200
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Αν αγοράσεις ένα pc με windows (της τάξεως των χρημάτων που διέθεσες για τον mac) θα σου κάνει και εσπρέσο
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 12-06-2012, 11:58
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrismet Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δίκιο, παρασύρθηκα. Virtual disk είναι ένας εικονικός δίσκος που μπορείς να φτιάξεις στον υπάρχοντα δίσκο σου ώστε εκεί να τρέχεις κάποιο άλλο λειτουργικό - ως δοκιμή - για παράδειγμα.

Για πες λοιπόν από που μπορώ να βρω καλή βοήθεια για να μάθω και εγώ πως λειτουργεί και ποιά είναι η φιλοσοφία αυτού του λειτουργικού;
Κατάλαβα, . Λέω να μάθω το λειτουργικό του μακ να δουλεύω και όχι να βάλω κάποιο άλλο, αλλά είναι τόσο απλό που είναι εκνευριστικό, γιατί βάζεις το μυαλό σου να σκεφτεί ένα σωρό πατέντες όπως στα windows, αλλά είναι μπροστά σου αυτό που θες. Αν δεν καταφέρω να αλλάξω νοοτροπία σύντομα, θα το πουλήσω και πάρω πάλι pc γιατί κολλάω σε πολύ απλά θέματα ακόμη!
Γενικώς η αυτοεκπαίδευσή μου προς το παρόν γίνεται με επιμέρους απορίες που μου δημιουργούνται και γκουγκλάρωντας παρηγορούμαι γιατί βλέπω και πάρα πολλούς άλλους που έχουν τις ίδιες!

Να κάνω και μια παράνομη ερώτηση τώρα;
Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος με πμ να μου πει πως θα βάλω ένα adobe photoshop και ένα adobe premiere CS5 ή 6 στο κουτί αυτό χωρίς να δώσω ένα σωρό λεφτά; Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έχω καταφέρει ακόμη...
Αυτόν το φάκελο amtlib.framework γιατί δε με αφήνει με τίποτε να τον αλλάξω!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 12-06-2012, 12:02
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατάλαβα, . Λέω να μάθω το λειτουργικό του μακ να δουλεύω και όχι να βάλω κάποιο άλλο, αλλά είναι τόσο απλό που είναι εκνευριστικό, γιατί βάζεις το μυαλό σου να σκεφτεί ένα σωρό πατέντες όπως στα windows, αλλά είναι μπροστά σου αυτό που θες. Αν δεν καταφέρω να αλλάξω νοοτροπία σύντομα, θα το πουλήσω και πάρω πάλι pc γιατί κολλάω σε πολύ απλά θέματα ακόμη!
Γενικώς η αυτοεκπαίδευσή μου προς το παρόν γίνεται με επιμέρους απορίες που μου δημιουργούνται και γκουγκλάρωντας παρηγορούμαι γιατί βλέπω και πάρα πολλούς άλλους που έχουν τις ίδιες!

Να κάνω και μια παράνομη ερώτηση τώρα;
Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος με πμ να μου πει πως θα βάλω ένα adobe photoshop και ένα adobe premiere CS5 ή 6 στο κουτί αυτό χωρίς να δώσω ένα σωρό λεφτά; Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έχω καταφέρει ακόμη...
Αυτόν το φάκελο amtlib.framework γιατί δε με αφήνει με τίποτε να τον αλλάξω!
Γιώργο είναι κρίμα να αγόρασες το μηχάνημα για να φορτώσεις και τα windows.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 12-06-2012, 12:23
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο είναι κρίμα να αγόρασες το μηχάνημα για να φορτώσεις και τα windows.
Μα εννοείται ότι δεν θέλω να ξανασχοληθώ με windows. Το παλιό μου κομπιουτεράκι το φόρμαρα την επόμενη μέρα και το χαίρεται η κορούλα μου τώρα.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 12-06-2012, 12:27
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Mac OS Lion - Πράγματα που δεν κάνεις με τα windows

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα εννοείται ότι δεν θέλω να ξανασχοληθώ με windows. Το παλιό μου κομπιουτεράκι το φόρμαρα την επόμενη μέρα και το χαίρεται η κορούλα μου τώρα.
Δυστυχώς το δικό μου imac το χαίρεται η κόρη μου κι εγώ επέστρεψα σε pc.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!