GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 10-02-2010, 23:30
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: service για την BMW μας...?

Συμφωνώ για το motogenesis Πειραιά.Μου βρήκαν βλάβη που υπηρχε στη μοτο και μου ειχε παραδοθεί ετσι αρχικά απο άλλο κατάστημα και δεν το ειχαν καταλάβει κατά την παράδοση
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 12-02-2010, 21:05
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: service για την BMW μας...?

παιχταδορ θα συνφωνισω με προλαλσαντες.
Για μενα ο Βασιλης απο τον Βαγιανελη ειναι αρχοντας.Η μηχανη μου παει σφεντονα.
Για τον φιλο Χρηστο δεν υπαρχει αλη επιλογη εκτος του Νικολα στην Μιχαλακοπουλου.Για αλλους ο Αντωνης ειναι κορυφη.
Για ολους παλι εχει ακουστει κατι κακο.Υπαρχει και το τζενεσις στον Πειραια και το μοσιον ιν σταιλ......εσυ διαλεγεις
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 17-02-2010, 09:10
ALX Ο/Η ALX βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 376
Προεπιλογή Απάντηση: service για την BMW μας...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε όλα τα εξουσιοδοτημένα service,

γίνεται σοβαρή κ υπεύθυνη δουλειά !



.
Αυτό εμένα γιατί μου ακούγεται... κάπως?
Ναι... εδώ έχετε ένα φόρουμ που αφορά τις BMW αλλά δεν εξαρτάστε από κάποια εξουσιοδοτημένα. Κι επειδή πάνω απ' όλα είμαστε πελάτες, θέλουμε την καλύτερη εξυπηρέτηση από το κάθε μαγαζί, είτε αυτό λέγεται BMW εξουσιοδοτημένο, είτε λέγεται το μπακάλικο του Μήτσου.
Εν ολίγοις, τα στραβά πρέπει να λέγονται και όχι να αποκρύπτονται χάριν μη αμαυρώσεως ονόματος κάποιου που αρέσκεται στις "στραβές". Νομίζω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ίδιοι οι μηχανικοι στα συνεργεια προτείνουν αλλαγη φιλτρου λαδιου σε καθε δεύτερη αλλαγη...
Κι αυτό είναι το σωστό,ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ, αλλάζεις τα λάδια σου κάθε 5000χιλ κι όχι κάθε 10000χιλ που λέει το μάνουαλ της BMW. Διότι αν τα αλλάζεις κάθε 10000χιλ, τότε ναι... πρέπει να αλλάζεις πάντα και φίλτρο, αφού αυτό είναι για 10000χιλ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
παιχταδορ θα συνφωνισω με προλαλσαντες.
Για μενα ο Βασιλης απο τον Βαγιανελη ειναι αρχοντας.Η μηχανη μου παει σφεντονα.
Για τον φιλο Χρηστο δεν υπαρχει αλη επιλογη εκτος του Νικολα στην Μιχαλακοπουλου.Για αλλους ο Αντωνης ειναι κορυφη.
Για ολους παλι εχει ακουστει κατι κακο.Υπαρχει και το τζενεσις στον Πειραια και το μοσιον ιν σταιλ......εσυ διαλεγεις
Η προσωπική μου άποψη είναι πως ο Αντώνης, είναι μακράν καλύτερος απ' όλους. Δεν χρειάζεται να σου κάνει κάποια δουλειά για να το καταλάβεις. Φτάνουν δυο τρεις ερωτήσεις, για να καταλάβεις το πόσο καλός είναι.
Όταν εγώ έχω κάποια αμφιβολία για κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω, πάω από κει και τον ρωτάω. Η απάντησή του είναι καταλυτική. Συνήθως μου επιβεβαιώνει αυτό που σκέφτηκα κι εγώ, κι έτσι προχωράω στην επισκευή ή την ρύθμιση που χρειάζεται να γίνει, αφού οτιδήποτε το κάνω μόνος μου.
Δεν έχει πάρει λεφτά από μένα ο Αντώνης. Δεν είμαι καν πελάτης του, κι όμως κάθε φορά που θα πάω εκεί να τον ρωτήσω κάτι, μου απαντάει πάντα εγκάρδια και δεν με κοιτάζει σαν παρακατιανό συγγενή όπως κάνουν κάτι άλλοι που τους τα ακουμπάς κιόλας!
Ο Αντώνης ξέρει ότι τη μοτοσυκλέτα τη συντηρώ μόνος μου...του το 'χω πει άλλωστε... και παρόλα αυτά, μου δίνει πάντα τη συμβουλή του.

Όταν κάποιος μάστορας μου έλεγε για σπασμένες γλίστρες και λύσιμο κεφαλών για ένα τακ τακ τακ στο ρελαντί που είχα, εγώ πίστευα πως ήταν απλά ο τεντωτήρας. Πήρα και την γνώμη του Αντώνη η οποία ταυτιζόταν με την δική μου. Ε... αγόρασα το λοιπόν με 68€ έναν τεντωτήρα, κάθισα τον άλλαξα μόνος μου, και βουαλά! Πάει το τακ τακ τακ... αλλά έμειναν στην τσέπη μου τα υπόλοιπα 430€ που θα έδινα για τις... σπασμένες γλίστρες και το άνοιγμα των κεφαλών!

Όσον αφορά τον Βαγιανέλη... εγώ ένα σέρβις έκανα εκεί (τι... σέρβις δηλαδή.. μια ρύθμιση βαλβίδων μου έκανε) και δεν ξαναπάτησα εκεί. Γιατί του πήγα ένα μηχανάκι που πέταγε, κι όταν το πήρα (με ρυθμισμένες πια τις βαλβίδες εννοείται) το μηχανάκι σερνότανε! Και δεν φτάνει αυτό, η αντιμετώπισή τους όταν τους εξήγησα το πρόβλημα τηλεφωνικώς μόλις έφτασα σπίτι, ήταν απαράδεκτη! Μου έλεγαν πως είναι η ιδέα μου και άλλα φαιδρά, λες κι εγώ καβάλησα για πρώτη φορά στη ζωή μου μηχανάκι!!!
Το μόνο που πρέπει να σημειώσω,είναι ότι τη ρύθμιση δεν μου την έκανε ο αρχιμηχανικός τους, αλλά κάποιο παιδί που δούλευε εκεί. Στην επαναληπτική που ακολούθησε (για να μου φύγει η ιδέα όπως μου είπαν) την έκανε ο αρχιμηχανικός τους. Το αποτέλεσμα ήταν να βελτιωθεί η κατάσταση, αλλά ποτέ δεν έγινε το μηχανάκι έτσι όπως ήταν πριν πάει εκεί.

Από κάτι τέτοια, αποφάσισα να μην ξαναπάω σε συνεργείο για σέρβις, γιατί ο καλύτερος μηχανικός για την μοτοσυκλέτα μας, είμαστε εμείς οι ίδιοι (αν πιάνουν τα χέρια μας) Αν δεν πιάνουν... βοήθειά μας!

Last edited by ALX; 17-02-2010 at 09:13.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 10-04-2010, 15:03
zortal Ο/Η zortal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 173
Προεπιλογή Απάντηση: service για την BMW μας...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Η προσωπικη σχεση ειναι το Α και το Ω , συμφωνω απολυτα και εγω .

ΕΙναι σηματικο για μενα να μπορω να παρακολουθω τις εργασιες που γινονται στην καλη μου και ετσι να βγαζω και τα συμπερασματα μου.

Δεν ξερω αν αυτο γινεται σε ολα τα εξουσιοδοτημενα .

Επισης πιστευω οτι καλοι μηχανικοι BMW υπαρχουν σε πολλα συνεργεια πλεον , ομως η αξιοπιστια των εργασιων ειναι αλλο θεμα ...


Reply With Quote
  #25  
Παλιό 16-04-2010, 18:31
ikaros-gs Ο/Η ikaros-gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή Απάντηση: service για την BMW μας...?

Πρώτο service σήμερα στον Παναγιωτόπουλο στο Γέρακα, 1045 χλμ. Απόλυτα ευχαριστημένος από εξυπηρέτηση, συννενόηση, αντιμετώπιση.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι άλλο θα κάνουν οι διαφημιστές για να μας τραβήξουν την προσοχή ;;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 94 25-02-2010 17:22
Πλατες για ολες τις μπεμπες μας! georgekostas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 22 03-09-2009 03:19
Service manual για την σειρά R soter3gm Τεχνικά θέματα διάφορα 24 03-09-2009 02:02
Να και κάτι ευχάριστο... για μας, όχι για τον κλέφτη!!!!! yannis Επικαιρότητα 13 13-05-2009 00:09
Τι είπαν οι ξένοι για την γλώσσα μας syan Πολιτισμός 16 02-05-2009 01:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!