GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ > Ανέκδοτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 16-10-2009, 21:40
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

έκθεση παιδιού από δημοτικό σχολείο της Αθήνας ...


Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»Η 28η Οκτωßρίου είναι µια πάρα πολύ σπουδαία µέρα. Η 27ηΟκτωßρίου και η 29η Οκτωßρίου δεν λένε και πάρα πολλά πράγµατα. Η 26ηΟκτωßρίου κάτι λέει άµα σε λένε Δηµήτρη. Ο Δηµήτρης Καλπακλής που τονλένε Δηµήτρη και πάει Δευτέρα, χαίρεται πάρα πολύ που τον λένε Δηµήτρηγιατί γιορτάζει και
παίρνει πάρα πολλά
παιχνίδια και είναι πάρα πολύ
τυχερός. Ενώ άµα σε λένε Νεκτάριο δεν είσαι και πολύ τυχερός, γιατίκανένας δεν ξέρει πότε γιορτάζουν οι Νεκτάριοι. Κάποτε πρέπει ναγιορτάζουν οι Νεκτάριοι, γιατί ένα παιδί που το λένε Νεκτάριο µού
είπε
ότι κάποτε γιορτάζουν ακόµα και οι Νεκτάριοι, αλλά επειδή κανέναςάνθρωπος στον κόσµο δεν ξέρει πότε γιορτάζουν οι Νεκτάριοι, αυτό τοπαιδί είναι πολύ στενοχωρηµένο και τρέχουν και οι µύξες του. Η 28η Οκτωßρίου είναι
µια πάρα πολύ σπουδαία µέρα άµα πέφτει
Δευτέρα, γιατί έχουµε τριήµερο και πάµε εκδροµή στο χωριό του µπαµπάµου. Εκτός αν δεν πάµε, γιατί η µαµά µου δεν
χωνεύει τη µαµά
τουµπαµπά µου, ενώ χωνεύει πάρα πολύ τη δική της µαµά που δεν τη χωνεύειο µπαµπάς µου, οπότε µπορεί να µείνουµε και σπίτι. Εµείς τα παιδιά είµαστε πάρα πολύ περήφανα που έχουµε την 28ηΟκτωßρίου. Γιατί πριν γίνει η 28η Οκτωßρίου, είχανε να γιορτάζουνεµόνο την 25η Μαρτίου. Την 28η Οκτωßρίου πηγαίνανε σχολείο κανονικάγιατί δεν υπήρχε 28η Οκτωßρίου. Δηλαδή υπήρχε 28η Οκτωßρίου, αλλάκανένας δεν το έκανε θέµα γιατί δεν είχανε µπει οι Γερµανοί. Έπρεπεπρώτα να µπουν οι Γερµανοί και µετά να γίνει μια μέρα της προκοπής. Εγώ είµαι πολύ περήφανη Ελληνοπούλα. Νιώθω ένα ρίγος. Και µόλιςτο είπα στη µαµά µου µού έßαλε θερµόµετρο και είχα 37,4 και µου έδωσεσιρόπι και µου πέρασε το ρίγος. Η
γιαγιά
µου
νιώθει ένα ρίγος από µόνη της, γιατί εκείνη την έζησε την 28η Οκτωßρίου και πρέπει να την πέρασεπάρα πολύ ωραία.Η κυρία Χρυσάνθη, η δασκάλα µας, µας είπε ότι την 28η Οκτωßρίουήρθε ο Ιταλός
πρέσßης στο σπίτι του Ιωάννη Μεταξά, νύχτα, χωρίς να
τηλεφωνήσει πρώτα και τον ρώτησε αν µπορούν να πάρουνε την Ελλάδα καινα την έχουνε για δικιά τους σ' όλη του τη ζωή. Και ο Ιωάννης
Μεταξάς
τσαντίστηκε που τον ξυπνήσανε και είπε «ΟΧΙ». Κι αυτό το «ΟΧΙ» το είπεπολύ ηρωικά γι' αυτό κι εµείς το λέµε «το ηρωικό ΟΧΙ». Κι εµένα όταν ήρθε η Χαρούλα σπίτι µου, µου ζήτησε όλες µου τιςΜπάρµπι και τη Σίντι αστροναύτη, της είπα ηρωικά «ΟΧΙ» γιατί δεν είναικαθόλου
ευγενικό αυτό που έκανε ο Ιταλός πρέσßης και η
Χαρούλα. Άµαθέλεις να χαρίσεις κάτι το κάνεις από µόνος σου. Κι ο κύριος Μεταξάςδεν ήθελε να χαρίσει την Ελλάδα ούτε εγώ τη Σίντ αστροναύτη.Και µετά
τους πολεµήσαµε τους
Ιταλούς.
Δηλαδή, εγώ δεν τους πολέµησαγιατί δεν είχα γεννηθεί ακόµα. Ούτε ο µπαµπάς ούτε η µαµά. Η µαµά δενξέρω πότε γεννήθηκε γιατί όποτε τη ρωτάω «µαµά, πόσων χρόνων είσαι;»µου απαντάει
«µήπως είδες το Βετέξ της
κουζίνας;».
Και τότε όλοι οι Έλληνες ßγήκανε έξω καιφιλιόντουσαν κι εµένα δενµου αρέσει να µε φιλάνε οι φίλες της µαµάς µου γιατί έχουνε σάλια.Αλλά εκείνη η µέρα ήτανε
πολύ σπουδαία και δεν τους
ένοιαζε
τουςηρωικούς Έλληνες που σαλιώνανε ο ένας τον άλλον. Και τώρα, από τη χαρά µας ßάζουµε την ελληνική σηµαία στοµπαλκόνι. Όµως εµείς δεν ßάζουµε την
ελληνική σηµαία, γιατί όταν
µετακοµίσαµε τη χάσαµε.Και κάθε 28 Οκτωßρίου ντρεπόµαστε πάρα πολύ,αλλά τον υπόλοιπο χρόνο το ξεχνάµε και δεν πάµε να αγοράσουµε µιακαινούργια. Αυτά και ελπίζω να µην ξαναρθούν οι Γερµανοί. Ελπίζω επίσηςη έκθεση να είναι τρεις σελίδες και ελπίζω µετά να πάµε στο ΒίλατζΣέντερ, γιατί δεν έχω δει ακόµα το Σκούµπι Ντου.Ζήτω η 28η Οκτωβρίου!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 16-10-2009, 21:51
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

Απόσπασμα:
Και τότε όλοι οι Έλληνες ßγήκανε έξω καιφιλιόντουσαν



Αυτό αποκόμισε απ' την Εθνική Επέτειο ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 16-10-2009, 22:25
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

Οτι να ναι....
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 17-10-2009, 08:19
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

Και που να τα ρωτήσεις ........
Τι γιορτάζουμε την 25μαρτίου;

Reply With Quote
  #5  
Παλιό 17-10-2009, 10:47
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

Reply With Quote
  #6  
Παλιό 17-10-2009, 14:21
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 17-10-2009, 14:42
essel Ο/Η essel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 1,446
Προεπιλογή Απάντηση: Έκθεση: «Η 28η Οκτωßρίου»

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μαθητικη Έκθεση Alext Χιούμορ 0 28-09-2009 23:40
«Η Θεσσαλονίκη δεν ήταν Eλληνική» sotos Επικαιρότητα 13 02-06-2009 11:18
Eggart-Έκθεση Πασχαλινών αυγών ! vellos Επικαιρότητα 4 16-04-2009 22:43
Έκθεση μοτοσικλέτας 2009!!!!!!!!!!!!! riko46 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 15 08-04-2009 16:59
«Η αρχιτεκτονική είναι άνθρωποι, όχι ντουβάρια» kostas_366 Πολιτισμός 3 23-01-2009 23:33


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!