GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 29-08-2012, 18:29
John The Son Ο/Η John The Son βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Ξανθη
Μoto: dοly-650
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Να ΄στε ολοι καλα παιδες..!! Ευχαριστουμε και ευχομαστε να ειμαστε ολοι γεροι να ταξιδευουμε, να γνωριζουμε και να μοιραζομαστε..!!

Βαγγελη γραφεις τοσο καλα που ανυπομονω να διαβασω την συνεχεια και ας την εχω ζησει ηδη.. χαχα
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 29-08-2012, 19:20
tolhs Ο/Η tolhs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: volos
Μoto: gs 1200
Μηνύματα: 2,961
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Ρε μπαγασα Βαγγελη στη φωτογραφια εισαι απαιχτος(καλιτεχνης) αλλα και οτι γραφεις και τοσο ωραια μπραβο σου.
Μπραβο και στους δυο παιδια ωραια βολτα
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 29-08-2012, 20:03
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)



Reply With Quote
  #54  
Παλιό 29-08-2012, 22:22
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων


[/CENTER]


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από adventure Εμφάνιση μηνυμάτων

Έχουμε και τις υποχρεώσεις που τρέχουν και μένουμε πίσω στο οδοιπορικό.




Μπράβο φιλαράκι.


Δεν μασάμε Δημητρό όμως. Απόψε έχω αφοδιαστεί τα ξηρά μου τα καρπά, 2-3 λίτρα νερό και ετοιμάζομαι....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από marabu Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαγγέλη περιμένω το βράδυ να διαβάσω τη συνέχεια...


Ερχεται Κωστή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από John The Son Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ΄στε ολοι καλα παιδες..!! Ευχαριστουμε και ευχομαστε να ειμαστε ολοι γεροι να ταξιδευουμε, να γνωριζουμε και να μοιραζομαστε..!!

Βαγγελη γραφεις τοσο καλα που ανυπομονω να διαβασω την συνεχεια και ας την εχω ζησει ηδη.. χαχα
Με εσένα θα τα πούμε στο τέλος.
Κάνε λίγη υπομονη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tolhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε μπαγασα Βαγγελη στη φωτογραφια εισαι απαιχτος(καλιτεχνης) αλλα και οτι γραφεις και τοσο ωραια μπραβο σου.
Μπραβο και στους δυο παιδια ωραια βολτα
Να 'σαι καλά Τόλη μου !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kornlaz Εμφάνιση μηνυμάτων


(Yeahhhhhhhhhhh)
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 29-08-2012, 22:26
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Η ημέρα που ξημέρωσε περιελάμβανε κάποιες υποχρεώσεις από μέρους μου (να συναντηθώ με μέλη της Αυστριακής ποδηλατικής ομοσπονδίας ώστε να μας βοηθήσουν στην χάραξη της διαδρομής στην Αυστρία και Γερμανία για τον Έλληνα ποδηλάτη, και με κάποιους χορηγούς που θα βοήθαγαν οικονομικά το εγχείρημα). Επρεπε λοιπόν να διανύσω αρκετά χιλιόμετρα από το Salzburg για τις συναντήσεις μου. Ο Γιάννης προτίμησε να μείνει στο Salzburg (πανέμορφη πόλη) ώστε να κάνει κάποιες βόλτες και να χαλαρώσει.

Οι φωτογραφίες είναι από τον Γιάννη από την περιήγησή του στην πόλη και στον ζωολογικό κήπο.




Σας είπα πως αυτό το οδοιπορικό θα είναι πλήρες οπότε πάρτε και τζούρα από μουσείο χαχαχαχαχα






Μην με ρωτήσετε τι είναι αυτό, δεν ξέρω. Δεν μοιάζει να το χρησιμοποιούσαν για καλό σκοπό πάντως χαχαχαχαχα.



Reply With Quote
  #56  
Παλιό 29-08-2012, 22:27
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Πεντακάθαρη, πανέμορφη, ήσυχη πόλη με ωραίους ανθρώπους.













Reply With Quote
  #57  
Παλιό 29-08-2012, 22:31
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Και μια βόλτα στον ζωολογικό (χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε. Πολύ περπάτημα )




















Σας φέρνει στο νου κάποιον Έλληνα πολιτικό? Απλή σύμπτωση


Έχοντας τελειώσει τις υποχρεώσεις μου επέστρεψα στο Salzburg και συναντήθηκα με τον Γιάννη ώστε να προλάβουμε να κάνουμε και το τελευταίο κομμάτι της διαδρομής (μέχρι το Μόναχο). Αφήσαμε τις μπαγκαζιέρες μας στο ξενοδοχείο που μείναμε το προηγούμενο βράδυ και αργά το απόγευμα ξεκινήσαμε για την Γερμανία.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 29-08-2012, 22:34
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Η διαδρομή μας ήταν βόρεια του Salzburg και ξανά από επαρχιακό οδικό δίκτυο. Για τους δρόμους της Γερμανίας (αλλά και της Αυστρίας) δεν έχω να πω τίποτα άλλο παρά την λέξη ΤΕΛΕΙΟΙ. Ακόμα και κομμάτια δρόμου μακριά από αυτοκινητόδρομους ή ακόμα και δρόμοι που οδηγούν σε 1-2 σπίτια με τέλεια σήμανση και ακόμη πιο τέλεια ασφαλτόστρωση.






MarienPlatz, Μόναχο










Κατά τις 12 τα μεσάνυχτα αποφασίσαμε προς έπρεπε να πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής για το ξενοδοχείο μας στο Salzburg. Κουραστικά τα χιλιόμετρα από την Autoban με πολύ αέρα και κρύο....

Χάρτης Διαδρομής
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 29-08-2012, 23:30
sid2011 Ο/Η sid2011 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: trikala
Μoto: transalp xlv 650
Μηνύματα: 1,312
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Βαγγέλη δώσε κι άλλες είναι νωρίς ακόμα για ύπνο ! για μένα τώρα που βλέπω και τις εικόνες μου λείπουν μόνο οι μυρωδιές και θα είναι σα έχω κάνει το ταξίδι και εγώ ύστερα από τις διηγήσεις σου!!
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 30-08-2012, 00:10
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι σε δυο ρόδες (Μέρος 1ο)

Είχαμε αφήσει μια εκρεμότητα (τη χαρτογράφηση της διαδρομής στην Αυστρία μιας και είχαμε έρθει από την Autoban,λόγω κούρασης και βροχής).
Πρωϊνό ξύπνημα, και αναχώρηση από το Salzburg. 4 λεξούλες..."αναχώρηση από το Salzburg". 2 ώρες μέσα στην πόλη μέχρι να βρούμε τον δρόμο που οδηγεί ανατολικά της πόλης στο Bad Ischl. Σε κάποιους που ρωτήσαμε η προφορά μας (Μπαντ Ισχλ) ήταν μάλλον τόσο άθλια που ή δεν πέρναμε απάντηση ή μας στέλναν αλλού. Και δώστου από την αρχή. Μαρτύριο για εμάς η οδήγηση μέσα στην τακτοποιημένη κυκλοφοριακά πόλη του Salzburg (Έλληνες γαρ χαχαχα).
Με τα πολλά κάποιος ευγενέστατος (ναι το έχουν αυτό οι Αυστριακοί σε αντίθεση με τους Γερμανούς) Αυστριακός μας οδήγησε με το αυτοκινητό του στο σημείο όπου ξεκίναγε ο δρόμος που ψάχναμε, κάναμε τον σταυρό μας, ήπιαμε λίγο νερό (ο καιρός ζεστός) και ξεκινήσαμε για την περιπέτειά μας σε κάποια από τα ομορφότερα μέρη που έχω οδηγήσει με την μοτοσυκλέτα μου.

Πρώτη στάση σε κάποιο μικρό χωριό δίπλα σε μια πανέμορφη λίμνη. Οδήγηση για κάποια μέτρα σε ένα στενό δρομάκι και ο διακόπτης στο off, οι αισθήσεις μας στο κόκκινο, τσιγάρο, χάσιμο με το μόνο θόρυβο τα μέταλλα από τον κινητήρα που κρυώναν....


Η θέα από πάνω...








Ψιλόβροχο ξανά αλλά πια δεν μας ένοιαζε ο καιρός. Η ψυχή μας ταξίδευε πιο μπροστά από τα κορμιά μας και σε κάθε στροφή μας χαμογελούσε....

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!