GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-11-2013, 22:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsatsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω εναν πελατη κατασκευαστη 75 χρονων.Προχτες μου ελεγε οτι καθε οικοδομη που εκανε το κερδος δεν το ετρωγε στα μπουζουκια η στα ταξιδια και κραταγε ενα μαγαζι η ενα διαμερισμα.Εφτασα μου λεει να εχω 25 ακινητα και υπολογιζα να εχω καλα γεραματα.Και ειμαι πλεων φτωχος.Δεν εχω να παρω τα φαρμακα μου,αν δεν ειχα κατι οικονομιες στην ακρη.Και δεν μπορω να πουλησω τιποτε ουτε στη μιση τιμη....
Ας κοψει κατι............
Παντως θα μπορουσε να νοικιασει κατι τις........στο Μοσχατο νοικιαζονται διαμερισματα 90 τ.μ με 500ε.......δεν μπορει κατι θα εχει κι αυτος ο φτωχουλης να νοικιασει.......για να παρει τα φαρμακα του οχι για τιποτε αλλο δλδ

Μην παρεξηγησεις το ειρωνικο του γραπτου μου δεν παει σε εσενα αλλα στον φτωχο 75αρη με τα 25 ακινητα.........ουτε ο Καρατζαφερης τοσα ακινητα!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 25-11-2013, 22:53
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Α! και του χρόνου με τους φόρους που θα μας ρίξουν και φυσικά δε θα έχουμε να πληρώσουμε, αν μπορείς να έρχεσαι να πίνουμε καφέ στον Κορυδαλλό κι όποτε μπορείς μιά σακούλα με τρόφιμα για τον Κωνσταντίνο μου.

Θα το γράψω άλλη μία φορά. Ο Γερμανός ελεύθερος επαγγελματίας με ένα παιδί και καθαρά γύρω στις 15.000 ευρώ δεν πληρώνει ούτε ευρώ στην εφορία. Ο αντίστοιχος Ελληνας θα κληθεί να πληρώσει 3.000 + 650 + 150. Στις 20.000 ευρώ πληρώνει 670 ευρώ, εδώ 5.200 + 650 + 400.

Αστα Γιώργο, η χώρα θα σωθεί ( ελπίζουμε ), οι Ελληνες στην πλειοψηφία τους ΟΧΙ.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 25-11-2013, 23:10
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Α! και του χρόνου με τους φόρους που θα μας ρίξουν και φυσικά δε θα έχουμε να πληρώσουμε, αν μπορείς να έρχεσαι να πίνουμε καφέ στον Κορυδαλλό κι όποτε μπορείς μιά σακούλα με τρόφιμα για τον Κωνσταντίνο μου.

Θα το γράψω άλλη μία φορά. Ο Γερμανός ελεύθερος επαγγελματίας με ένα παιδί και καθαρά γύρω στις 15.000 ευρώ δεν πληρώνει ούτε ευρώ στην εφορία. Ο αντίστοιχος Ελληνας θα κληθεί να πληρώσει 3.000 + 650 + 150. Στις 20.000 ευρώ πληρώνει 670 ευρώ, εδώ 5.200 + 650 + 400.

Αστα Γιώργο, η χώρα θα σωθεί ( ελπίζουμε ), οι Ελληνες στην πλειοψηφία τους ΟΧΙ.
Συγκρινεις χωρες με πλεονασματα, με βαρια βιομηχανια, με εξαγωγες απο την βαρια της βιομηχανια με, με, με,..... και φυσικα πλουσιες με την χρεωκοπημενη ελλαδα.......δεν ειναι δυνατον αυτο!!!!
Σου υπενθυμιζω οτι αναλογες περικοπες, σε μικροτερη εκταση για να ΜΗΝ παρει εκταση το οικονομικο της προβλημα αργοτερα, ειχε κανει η Γερμανια την δεκαετια του '90!! Τωρα εχουν το πανω χερι........

Ας το καναμε κι εμεις την εποχη του Μιτσοτακη, ισως σημερα να βλεπαμε την Ισπανια και να αισθανομαστε συμπαθεια.

Και μην ξεχνας οτι και στην Γερμανια εχουν προβλημα οικονομικο αφου kathimerini.gr - Γερμανία: Περικοπές 5-6 δισ. ευρώ ετοιμάζει ο Σόιμπλε για μηδενικό έλλειμμα έως το 2014....ειναι φανερο Γιαννη μου, εκει στην Γερμανια ΠΡΙΝ πεινασουν μαγειρευουν....εδω πρεπει να πεσει το στομαχι κατω για να βαλουμε τσουκαλι......

Last edited by GeorgeP; 25-11-2013 at 23:12.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 25-11-2013, 23:12
tsatsos Ο/Η tsatsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΓΑΒΑΛΟΥ
Μoto: BMW R 1200 RT
Μηνύματα: 1,147
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Α! και του χρόνου με τους φόρους που θα μας ρίξουν και φυσικά δε θα έχουμε να πληρώσουμε, αν μπορείς να έρχεσαι να πίνουμε καφέ στον Κορυδαλλό κι όποτε μπορείς μιά σακούλα με τρόφιμα για τον Κωνσταντίνο μου.

Θα το γράψω άλλη μία φορά. Ο Γερμανός ελεύθερος επαγγελματίας με ένα παιδί και καθαρά γύρω στις 15.000 ευρώ δεν πληρώνει ούτε ευρώ στην εφορία. Ο αντίστοιχος Ελληνας θα κληθεί να πληρώσει 3.000 + 650 + 150. Στις 20.000 ευρώ πληρώνει 670 ευρώ, εδώ 5.200 + 650 + 400.

Αστα Γιώργο, η χώρα θα σωθεί ( ελπίζουμε ), οι Ελληνες στην πλειοψηφία τους ΟΧΙ.
Ξεχασες να βαλεις και 55% προκαταβολη φορου για την επομενη χρονια...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 25-11-2013, 23:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsatsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεχασες να βαλεις και 55% προκαταβολη φορου για την επομενη χρονια...

Κι έκανα και λάθος πολλαπλασιασμό, 3.900 + 650 + 150 είναι στην πρώτη περίπτωση. Δεν παλεύεται με τίποτε.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 25-11-2013, 23:29
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

επειδη μου τα εχετε κανει τσουρεκια για διαβαστε εδω τι συμβαινει ΣΗΜΕΡΑ στην Γερμανια το οποιο εχει αρχισει απο τον σοσιαλιστη (!!) Σρεντερ και κανεις Γερμανος δεν εβγαλε αχνα διοτι προεχει το συμφερον της πατριδας.........βεβαια ο Γερμανος δεν περιμενε να φτασει ο κομπς στο χτενι........εμεις εδω ριξαμε τον μοναδικο που ειχε το θαρρος και ειπε τα πραγματα με το ονομα τους και πηγε να κανει καποια πραγματα το 1990....ο οποιος εκλεχτηκε εστω και με αυτον τον αναλγητο τροπο.

H Oικονομία με Άλλο Μάτι: Η Γερμανία της φτώχειας
(πρωτη φορα βαζω μπλοκ αλλα εχει ενδιαφερον...το επαληθευω με το Βημα παρακατω)

Γερμανία: Ενας στους έξι υπό την απειλή φτώχειας - oικονομία - Το Βήμα Online


Το μπλοκ:Ο αριθμός των προσωρινά απασχολούμενων αυξήθηκε από σχεδόν 300.000 το 2003 σε πάνω από 900.000. Το 2005, τελευταία χρονιά που ο σοσιαλδημοκράτης Γκέρχαρντ Σρέντερ ήταν καγκελάριος, επαίρονταν στο Παγκόσμιο Οικονομικό Φόρουμ του Νταβός: «Χτίσαμε έναν από τους καλύτερους χαμηλά αμειβόμενους τομείς στην Ευρώπη»(!).

Το βημα: Τον κίνδυνο της φτώχειας αντιμετωπίζει ο ένας στους έξι Γερμανούς, σύμφωνα με τα αποτελέσματα έρευνας που διεξήχθη από την γερμανική στατιστική υπηρεσία σε 13.415 νοικοκυριά της χώρας.
......την συνεχεια να την διαβασετε στα λινκς, εχουν απιστευτο ενδιαφερον. Ετσι για να μην αυταπατωνται μερικοι με την χαρα που θα δωσει στους Ελληνες ο ΣΥΡΙΖΑ αν ποτε γινει Κυβερνηση.........για τοσο ηλιθιους μας περναει...μπορει και να εχει δικιο ομως να το κανει.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 25-11-2013, 23:32
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγκρινεις χωρες με πλεονασματα, με βαρια βιομηχανια, με εξαγωγες απο την βαρια της βιομηχανια με, με, με,..... και φυσικα πλουσιες με την χρεωκοπημενη ελλαδα.......δεν ειναι δυνατον αυτο!!!!
Σου υπενθυμιζω οτι αναλογες περικοπες, σε μικροτερη εκταση για να ΜΗΝ παρει εκταση το οικονομικο της προβλημα αργοτερα, ειχε κανει η Γερμανια την δεκαετια του '90!! Τωρα εχουν το πανω χερι........

Ας το καναμε κι εμεις την εποχη του Μιτσοτακη, ισως σημερα να βλεπαμε την Ισπανια και να αισθανομαστε συμπαθεια.

Και μην ξεχνας οτι και στην Γερμανια εχουν προβλημα οικονομικο αφου kathimerini.gr - Γερμανία: Περικοπές 5-6 δισ. ευρώ ετοιμάζει ο Σόιμπλε για μηδενικό έλλειμμα έως το 2014....ειναι φανερο Γιαννη μου, εκει στην Γερμανια ΠΡΙΝ πεινασουν μαγειρευουν....εδω πρεπει να πεσει το στομαχι κατω για να βαλουμε τσουκαλι......

Τι σχέση έχει η απάντησή σου με αυτό που έγραψα;! Γιώργο μιλάμε για το ότι θα ζητήσουν χρήματα που απλά δεν υπάρχουν!

Πιστεύεις ότι η υπερφορολόγηση, ο στραγγαλισμός ουσιαστικά της οικονομίας και στο τέλος του δρόμου η δήμευση των περιουσιών είναι η απάντηση στο πρόβλημα της χώρας;

Πόσες φορές θέλεις να πληρώσεις το γάλα που αγοράζουμε για τα παιδιά μας;

Κι άντε, ας μην έχουμε αφορολόγητο 7.800 ευρώ για κάθε παιδί όπως έχουν στη Γερμανία, αλλά όχι έτσι όπως το έκαναν εδώ!

Εχεις ακούσει φαντάζουμε για το όριο της φτώχειας και το όριο αξιοπρεπούς διαβίωσης. Στο δεύτερο έπρεπε να είναι τα αφορολόγητα ποσά φίλε.

Το θες αλλιώς; Εσοδα - έξοδα και στο υπόλοιπο ας βάλουν 70%, αλλά όχι έτσι φίλε.

Ξέρεις τι θα πάρουν από μένα φίλε του χρόνου αν συνεχίσει έτσι, όχι να επιδεινωθεί κι άλλο η κατάσταση;! στην καλύτερη τ' #####ια μου, στην χειρότερη......δε θέλω να το γράψω.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα επιτρέψω να πεινάσει το παιδί. Οχι για να συνεχίσουν οι βουλευτές να παίρνουν 11.000 το μήνα με το 75% αφορολόγητο!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 25-11-2013, 23:36
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη μου τα εχετε κανει τσουρεκια για διαβαστε εδω τι συμβαινει ΣΗΜΕΡΑ στην Γερμανια το οποιο εχει αρχισει απο τον σοσιαλιστη (!!) Σρεντερ και κανεις Γερμανος δεν εβγαλε αχνα διοτι προεχει το συμφερον της πατριδας.........βεβαια ο Γερμανος δεν περιμενε να φτασει ο κομπς στο χτενι........εμεις εδω ριξαμε τον μοναδικο που ειχε το θαρρος και ειπε τα πραγματα με το ονομα τους και πηγε να κανει καποια πραγματα το 1990....ο οποιος εκλεχτηκε εστω και με αυτον τον αναλγητο τροπο.

H Oικονομία με Άλλο Μάτι: Η Γερμανία της φτώχειας
(πρωτη φορα βαζω μπλοκ αλλα εχει ενδιαφερον...το επαληθευω με το Βημα παρακατω)

Γερμανία: Ενας στους έξι υπό την απειλή φτώχειας - oικονομία - Το Βήμα Online


Το μπλοκ:Ο αριθμός των προσωρινά απασχολούμενων αυξήθηκε από σχεδόν 300.000 το 2003 σε πάνω από 900.000. Το 2005, τελευταία χρονιά που ο σοσιαλδημοκράτης Γκέρχαρντ Σρέντερ ήταν καγκελάριος, επαίρονταν στο Παγκόσμιο Οικονομικό Φόρουμ του Νταβός: «Χτίσαμε έναν από τους καλύτερους χαμηλά αμειβόμενους τομείς στην Ευρώπη»(!).

Το βημα: Τον κίνδυνο της φτώχειας αντιμετωπίζει ο ένας στους έξι Γερμανούς, σύμφωνα με τα αποτελέσματα έρευνας που διεξήχθη από την γερμανική στατιστική υπηρεσία σε 13.415 νοικοκυριά της χώρας.
......την συνεχεια να την διαβασετε στα λινκς, εχουν απιστευτο ενδιαφερον. Ετσι για να μην αυταπατωνται μερικοι με την χαρα που θα δωσει στους Ελληνες ο ΣΥΡΙΖΑ αν ποτε γινει Κυβερνηση.........για τοσο ηλιθιους μας περναει...μπορει και να εχει δικιο ομως να το κανει.

Να συμπληρώσω ότι κάποια πράγματα τα έκαναν διότι το επίδομα ταμείου ανεργίας ήταν τόσο υψηλό που δε συνέφερε κάποιους να πάνε να δουλέψουν. Και δεν το έπαιρναν μόνο για ένα χρόνο. Επίσης η χαμηλά αμοιβόμενη εργασία δε λέει όλη την αλήθεια, έχουν ακόμη ισχυρό κοινωνικό κράτος. Εδώ ο φτωχός βασίζεται στην ελεημοσύνη του συμπολίτη και κάποιες οργανώσεις, στη Γερμανία δε θα χάσει την αξιοπρέπειά του.

Οπως τα λες Γιώργο, δεν είμαστε ίδιες χώρες!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 25-11-2013, 23:40
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι σχέση έχει η απάντησή σου με αυτό που έγραψα;! Γιώργο μιλάμε για το ότι θα ζητήσουν χρήματα που απλά δεν υπάρχουν!

Πιστεύεις ότι η υπερφορολόγηση, ο στραγγαλισμός ουσιαστικά της οικονομίας και στο τέλος του δρόμου η δήμευση των περιουσιών είναι η απάντηση στο πρόβλημα της χώρας;

Πόσες φορές θέλεις να πληρώσεις το γάλα που αγοράζουμε για τα παιδιά μας;

Κι άντε, ας μην έχουμε αφορολόγητο 7.800 ευρώ για κάθε παιδί όπως έχουν στη Γερμανία, αλλά όχι έτσι όπως το έκαναν εδώ!

Εχεις ακούσει φαντάζουμε για το όριο της φτώχειας και το όριο αξιοπρεπούς διαβίωσης. Στο δεύτερο έπρεπε να είναι τα αφορολόγητα ποσά φίλε.

Το θες αλλιώς; Εσοδα - έξοδα και στο υπόλοιπο ας βάλουν 70%, αλλά όχι έτσι φίλε.

Ξέρεις τι θα πάρουν από μένα φίλε του χρόνου αν συνεχίσει έτσι, όχι να επιδεινωθεί κι άλλο η κατάσταση;! στην καλύτερη τ' #####ια μου, στην χειρότερη......δε θέλω να το γράψω.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα επιτρέψω να πεινάσει το παιδί. Οχι για να συνεχίσουν οι βουλευτές να παίρνουν 11.000 το μήνα με το 75% αφορολόγητο!
Δεν θα ζητησουν αλλα χρηματα.....μην αυθυποβαλλεσαι........απο που θα τα δωσουμε για να τα ζητησουν?? Δεν υπαρχει περιπτωση.........
Ο ΕΝΦΑ π.χ. για μενα θα ειναι χαμηλοτερος απο το χαρατσι, κι οχι μονον για μενα.........τι να λεμε τωρα.......
Οι ελ. επαγγελματιες ναι θα εχουν επιβαρυνση στην φορολογια τους αλαλ τι να κανουμε? οσοι εχουν θα δωσουν οσοι δεν εχουν δεν θα δωσουν. Φυλακη παντως, εδω ειμαι κι εσαι, δεν θα παει κανενας γιαυτον τον λογο.

Φυσικα κι εχει σχεση αυτο που εγραψα, ο Γερμανος βλεπει πολυ μπροστα και ενεργει σημερα, ετσι ολα ερχονται ομαλα.......ο ελληνας ηξερε 23 χρονια κι ενω ειχε την ευκαιρεια το 1990 την πεταξε στα σκουπιδια......τωρα πληρωνει.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 25-11-2013, 23:42
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι σχέση έχει η απάντησή σου με αυτό που έγραψα;! Γιώργο μιλάμε για το ότι θα ζητήσουν χρήματα που απλά δεν υπάρχουν!

Πιστεύεις ότι η υπερφορολόγηση, ο στραγγαλισμός ουσιαστικά της οικονομίας και στο τέλος του δρόμου η δήμευση των περιουσιών είναι η απάντηση στο πρόβλημα της χώρας;

Πόσες φορές θέλεις να πληρώσεις το γάλα που αγοράζουμε για τα παιδιά μας;

Κι άντε, ας μην έχουμε αφορολόγητο 7.800 ευρώ για κάθε παιδί όπως έχουν στη Γερμανία, αλλά όχι έτσι όπως το έκαναν εδώ!

Εχεις ακούσει φαντάζουμε για το όριο της φτώχειας και το όριο αξιοπρεπούς διαβίωσης. Στο δεύτερο έπρεπε να είναι τα αφορολόγητα ποσά φίλε.

Το θες αλλιώς; Εσοδα - έξοδα και στο υπόλοιπο ας βάλουν 70%, αλλά όχι έτσι φίλε.

Ξέρεις τι θα πάρουν από μένα φίλε του χρόνου αν συνεχίσει έτσι, όχι να επιδεινωθεί κι άλλο η κατάσταση;! στην καλύτερη τ' #####ια μου, στην χειρότερη......δε θέλω να το γράψω.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα επιτρέψω να πεινάσει το παιδί. Οχι για να συνεχίσουν οι βουλευτές να παίρνουν 11.000 το μήνα με το 75% αφορολόγητο!

Φιλε εισαι παραπληροφορημενος..Οι βουλευτες μας κανουν το σκατο τους παξιμαδι για να τα βγαλουν περα κ φαντασου οτι δεν μπορουν να πανε κ σε ολες τις βαπτισεις που εχουν...Νομιζω οτι κ αυτοι ζουν στα ορια της φτωχιας πλεον....

Για τα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω με την προυποθεση οτι ολοι δηλωνουν τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τους εισοδηματα,πραγμα το οποιο μαλλον δεν ισχυει....
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:10.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!