GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Κοινωνική ευαισθησία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 14-12-2010, 21:14
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: SAY NO TO DRUGS.,.,

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
μην αφοριζουμε ετσι ευκολα χωρους,που ισως δεν γνωριζουμε καλα...


.,.,,έτσι είναι φίλε μου,.,.,
.όλοι αυτοί η χώροι τύπου Ιθάκη σε Ελλάδα και εξωτερικό είναι στην εξέλιξη νομίζω´.,
.,.,πρέπει πρώτα να το θέλει πραγματικά να καθαρίσει ο κάθε τοξικομανής και μετά έρχεται η βοήθεια από έξω.,.,,
αυτο εννοειται......αλλα και οι κοινοτητες κανουν καλη δουλεια..
οσοι αρρωστοι πανε στις κοινοτητες,θελουν βοηθεια,γιατι εχουν πιασει πατο...
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 28-12-2010, 00:39
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: SAY NO TO DRUGS.,.,

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο εννοειται......αλλα και οι κοινοτητες κανουν καλη δουλεια..
οσοι αρρωστοι πανε στις κοινοτητες,θελουν βοηθεια,γιατι εχουν πιασει πατο...
Ας πω κι εγώ τη δική μου εμπειρία...
Κατά τη γνώμη μου είναι θέμα καθαρά χαρακτήρα και ψυχοσύνθεσης του ατόμου...
Εχω χάσει ένα φίλο και οι άλλοι 2 κολλητοί μου ήταν χρόνια εξαρτημένοι στην ηρωίνη. Ο ένας ξεκόλλησε εντελώς, έχει οικογένεια πλέον και είναι ένα αγχωμένο στέλεχος πολυεθνικής που δουλεύει με κοστούμι.. Ο άλλος το παλεύει...
Κατά τη γνώμη μου οι άνθρωποι που πέφτουν σ'αυτή τη λούμπα είναι οι πιο συναισθηματικοί και έξυπνοι ανθρώποι που δεν αντέχουν την υποκρισία αυτου του κόσμου...
Οπότε διαλέγουν έναν δικό τους...
Εγώ μάλλον τη γλύτωσα επειδή τον καιρό της έξαρσης τους ταξίδευα και έλειπα επί το πλείστον...
Θα θεωρήσω απαραίτητο να αναφέρω ότι δεν ήταν ρεμάλια, γόνοι προλετάριων η κάτι τέτοιο... Και οι 3 ήταν από ευκατάστατες οικογένειες, ίσως βιοτικού επιπέδου άνω του μετρίου, μορφωμένοι και με αρχές μεγαλωμένοι...
Και τον έναν τον είδα στα Εξάρχεια σε κοντινό μου τραπέζι να ζητιανεύει ψιλά.. Φαντάζεστε το σοκ μου...
Είναι να μην σου τύχει, δεν είναι θέμα διαπαιδαγώγησης κατά τη γνώμη μου τα ναρκωτικά.. Είναι θέμα του πόσο τοις μετρητοίς παίρνεις τα τεκταινόμενα γύρω σου, έχω την πεποίθηση ότι θα έχουμε έξαρση των νεαρών χρηστών στο άμεσο μέλλον με όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ελλαδίτσα μας..
Φυλάτε τα νιάτα γονείς, οπλίστε τα με αυτοπεποίθηση.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 28-12-2010, 00:52
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: SAY NO TO DRUGS.,.,

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας πω κι εγώ τη δική μου εμπειρία...
Κατά τη γνώμη μου είναι θέμα καθαρά χαρακτήρα και ψυχοσύνθεσης του ατόμου...
Εχω χάσει ένα φίλο και οι άλλοι 2 κολλητοί μου ήταν χρόνια εξαρτημένοι στην ηρωίνη. Ο ένας ξεκόλλησε εντελώς, έχει οικογένεια πλέον και είναι ένα αγχωμένο στέλεχος πολυεθνικής που δουλεύει με κοστούμι.. Ο άλλος το παλεύει...
Κατά τη γνώμη μου οι άνθρωποι που πέφτουν σ'αυτή τη λούμπα είναι οι πιο συναισθηματικοί και έξυπνοι ανθρώποι που δεν αντέχουν την υποκρισία αυτου του κόσμου...
Οπότε διαλέγουν έναν δικό τους...
Εγώ μάλλον τη γλύτωσα επειδή τον καιρό της έξαρσης τους ταξίδευα και έλειπα επί το πλείστον...
Θα θεωρήσω απαραίτητο να αναφέρω ότι δεν ήταν ρεμάλια, γόνοι προλετάριων η κάτι τέτοιο... Και οι 3 ήταν από ευκατάστατες οικογένειες, ίσως βιοτικού επιπέδου άνω του μετρίου, μορφωμένοι και με αρχές μεγαλωμένοι...
Και τον έναν τον είδα στα Εξάρχεια σε κοντινό μου τραπέζι να ζητιανεύει ψιλά.. Φαντάζεστε το σοκ μου...
Είναι να μην σου τύχει, δεν είναι θέμα διαπαιδαγώγησης κατά τη γνώμη μου τα ναρκωτικά.. Είναι θέμα του πόσο τοις μετρητοίς παίρνεις τα τεκταινόμενα γύρω σου, έχω την πεποίθηση ότι θα έχουμε έξαρση των νεαρών χρηστών στο άμεσο μέλλον με όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ελλαδίτσα μας..
Φυλάτε τα νιάτα γονείς, οπλίστε τα με αυτοπεποίθηση.
Κάπως έτσι έπαθα κι εγώ σοκ.... όταν είδα παιδική μου φίλη στην Ερμού να μοιράζει φυλλάδια... και την πήγα σ' ένα εστιατόριο... και έμαθα όλη την ιστορία και μου σηκώθηκε η τρίχα...

Και είναι και κόρη γνωστού... στην πολιτική σκηνή.... Ας τα να παν στον αγύριστο... Αυτά τα πράγματα είναι... "Ου μπλέξεις"...

Το πιο σωστό είναι το τελευταίο που είπες...
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 28-12-2010, 01:06
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: SAY NO TO DRUGS.,.,

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάπως έτσι έπαθα κι εγώ σοκ.... όταν είδα παιδική μου φίλη στην Ερμού να μοιράζει φυλλάδια... και την πήγα σ' ένα εστιατόριο... και έμαθα όλη την ιστορία και μου σηκώθηκε η τρίχα...

Και είναι και κόρη γνωστού... στην πολιτική σκηνή.... Ας τα να παν στον αγύριστο... Αυτά τα πράγματα είναι... "Ου μπλέξεις"...

Το πιο σωστό είναι το τελευταίο που είπες...
Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι όλοι όσοι πέφτουν εκεί είναι ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ....
ΜΕ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ... Επειδη κάποια φορά είχα συνοδέψει τον ένα φίλο μου στο σπίτι όπως λένε τα κέντρα απεξάρτησης οι χρήστες, πάνε εκεί να μοιραστούν τον πόνο τους και τα παράπονα τους με τους υπόλοιπους..
Παιδιά είναι ένας κόσμος ειλικρίνειας αλλά δεν τους ακούει κανείς βεβαια, είναι ουτοπιστές και ρομαντικοί και συναισθηματικοί, αλλά σίγουρα ο κόσμος που έχει χτιστεί πλέον θέλει τους χοντρόπετσους και τα λαμόγια να επιβιώνουν.
Τεσπά, είναι πολύ βαθύ το θέμα για αναλυθεί εδώ και δεν προσεγγίζεται με επιφανειακές αντιλήψεις του τύπου μάστιγα-πρεζόνια-αλήτες-αναρχικοί...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 28-12-2010, 17:06
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: SAY NO TO DRUGS.,.,

Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!