GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ταξίδια στο εξωτερικό (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυρομάχους.. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=15477)

CPretenteriS 22-11-2010 15:17

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Hekima ( 256152)
Νίκο είπαμε, 5΄λεπτά σε δωμάτιο και με σβηστά τα φώτα :sm7::sm7:

Αυτα τα 5' θα τα ψάχνει μια ζωή... :D Ετοιμάζω το νέο πρόγραμμα με τις 2 επιπλέον μέρες Νικόλα και το ανεβάζω... μάλλον απόψε... ;)

nikos-x 22-11-2010 16:59

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Hekima ( 256151)
Και αφού συνεννοηθείς με τον Sakis πρώτα:D:D


. . . Για να μου εγκρίνει το διακοποδάνειο; :sm7:
Αν είναι έτσι, να το συζητήσω και με τον jefe-syvaris, για να μου βγάλουν τον προυπολογισμό. :p

Αν σκέφτεστε να πάτε κι εσείς, η χαρά είναι διπλή, εγώ θα πήγαινα από αγγαρεία, για να μην έχω περικοπές στο χ ;).
Παρακαλώ να πέσει η πρόταση στον καφέ της Τετάρτης.


Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 256155)
...Ετοιμάζω το νέο πρόγραμμα με τις 2 επιπλέον μέρες...

Μετά από αυτό, οι πιθανότητες αγγίζουν το 90%.

Τώρα όσο για τους αγώνες, καταλαβαίνεις πως εκείνες τις ώρες εμείς θα τρώμε Ισπανικά αμελέτητα, αν φυσικά είναι του ταύρου και όχι του ταυρομάχου. :rolleyes:

CPretenteriS 22-11-2010 17:15

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από nikos-x ( 256210)

. . . Για να μου εγκρίνει το διακοποδάνειο; :sm7:
Αν είναι έτσι, να το συζητήσω και με τον jefe-syvaris, για να μου βγάλουν τον προυπολογισμό. :p

Αν σκέφτεστε να πάτε κι εσείς, η χαρά είναι διπλή, εγώ θα πήγαινα από αγγαρεία, για να μην έχω περικοπές στο χ ;).
Παρακαλώ να πέσει η πρόταση στον καφέ της Τετάρτης.




Μετά από αυτό, οι πιθανότητες αγγίζουν το 90%.

Τώρα όσο για τους αγώνες, καταλαβαίνεις πως εκείνες τις ώρες εμείς θα τρώμε Ισπανικά αμελέτητα, αν φυσικά είναι του ταύρου και όχι του ταυρομάχου. :rolleyes:

Αν δεν έχει προκριθεί η Πανάθα... (κούφια η ώρα)... θα τα τρώμε μαζί τα αμελέτητα... :yz:yz

siraxanz 22-11-2010 20:48

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Παιδιά πολύ καλή εκδρομή, καλά να περάσατε όσοι πάτε!:)

Να προσθέσω μιά πληροφορία που πιθανόν να σας βοηθήσει να έχετε

περισσότερο χρόνο στην Βαρσελόνα.

Λοιπόν από Βάρι πάτε Σιβατεβέτσια το εμπορικό λιμάνι της Ρώμης!

και από εκεί έχει καράβι που σε 18 ώρες σε παει Βαρσελόνα!

Αυτό ίσως παραξενέψει κάποιον χιλιομετροφάγο αλλά βολεύει κατά το

ένα σκέλος τουλάχιστον του ταξιδιού η στο πήγαινε κατά προτίμηση είτε

και στην επιστροφή γιατί κερδίζεις 1 ημέρα και αυτό γιά εμένα είναι σημαντικό!

Επίσης όταν ο στόχος είναι συγκεκριμένος πχ στην περίπτωσή σας είναι η Βαρσελόνα και τα κάλη της

είναι σημαντικό να είσαι εκεί πολύ σύντομα και να ξοδέψεις χρόνο και χιλιόμετρα για τον στόχο σου.


Στην δική μου περίπτωση το 2006 που ταξίδεψαμε 3 μηχανές για το δυτικότερο σημείο της Ευρώπής

ξεκινήσαμε Σάββατο απόγευμα από Πάτρα για Βάρι, πρωί Κυριακής φτάσαμε

Βάρι και φύγαμε για Σιβιταβέτσια πού πήραμε το καράβι γιά Βαρσελόνα το απόγευμα

και Δευτέρα ήμασταν εκεί πρωινές ώρες.

Με 2 λόγια είναι σημαντικό να φεύγεις Σάββατο απόγευμα από Πάτρα και Δευτέρα πρωί να είσαι Βαρσελόνα!

Κόστος Σιβιταβέτσια-Βαρσελόνα 2άτομα κ μοτό για το 2006=240 ευρά(GRIMALDI LINES Grimaldi Lines)

Αν σας ακούγεται χρήσιμο ψάχτε το διαφορετικά αγνοήστε την πληροφορία και κρατήστε τις ευχές:)

CPretenteriS 22-11-2010 21:04

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 256340)
Παιδιά πολύ καλή εκδρομή, καλά να περάσατε όσοι πάτε!:)

Να προσθέσω μιά πληροφορία που πιθανόν να σας βοηθήσει να έχετε

περισσότερο χρόνο στην Βαρσελόνα.

Λοιπόν από Βάρι πάτε Σιβατεβέτσια το εμπορικό λιμάνι της Ρώμης!

και από εκεί έχει καράβι που σε 18 ώρες σε παει Βαρσελόνα!

Αυτό ίσως παραξενέψει κάποιον χιλιομετροφάγο αλλά βολεύει κατά το

ένα σκέλος τουλάχιστον του ταξιδιού η στο πήγαινε κατά προτίμηση είτε

και στην επιστροφή γιατί κερδίζεις 1 ημέρα και αυτό γιά εμένα είναι σημαντικό!

Επίσης όταν ο στόχος είναι συγκεκριμένος πχ στην περίπτωσή σας είναι η Βαρσελόνα και τα κάλη της

είναι σημαντικό να είσαι εκεί πολύ σύντομα και να ξοδέψεις χρόνο και χιλιόμετρα για τον στόχο σου.


Στην δική μου περίπτωση το 2006 που ταξίδεψαμε 3 μηχανές για το δυτικότερο σημείο της Ευρώπής

ξεκινήσαμε Σάββατο απόγευμα από Πάτρα για Βάρι, πρωί Κυριακής φτάσαμε

Βάρι και φύγαμε για Σιβιταβέτσια πού πήραμε το καράβι γιά Βαρσελόνα το απόγευμα

και Δευτέρα ήμασταν εκεί πρωινές ώρες.

Με 2 λόγια είναι σημαντικό να φεύγεις Σάββατο απόγευμα από Πάτρα και Δευτέρα πρωί να είσαι Βαρσελόνα!

Κόστος Σιβιταβέτσια-Βαρσελόνα 2άτομα κ μοτό για το 2006=240 ευρά(GRIMALDI LINES Grimaldi Lines)

Αν σας ακούγεται χρήσιμο ψάχτε το διαφορετικά αγνοήστε την πληροφορία και κρατήστε τις ευχές:)


Χαρούλη... κρατάμε ΚΑΙ την πληροφορία.. ΚΑΙ οπωσδήποτε βέβαια τις ευχές... Δε θα αργήσουμε να είμαστε εκεί... και με τις 2 επιπλέον μέρες που θα βάλω κατόπιν αιτήματος έταιρου συμμετέχοντα και φίλου Νικόλα... καρντασίου.... θα έχουμε αρκετό χρόνο στη Μπάρτσα !!!

Αν δε.... το σηκώσουμε κιόλας εκεί μέσα...... μπορεί να κάτσω και κανα μήνα... :D :D...

nikos-x 22-11-2010 21:44

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 256340)
...Λοιπόν από Βάρι πάτε Σιβατεβέτσια το εμπορικό λιμάνι της Ρώμης!
και από εκεί έχει καράβι που σε 18 ώρες σε παει Βαρσελόνα!...

Γεια σου φίλε Χάρη, σε πεθυμήσαμε κομματάκι ;)

Πλήρως ενημερωμένος βλέπω.

Όσο για το λιμάνι, έχουν φωτογραφία μου εκεί :rolleyes:. . . όταν με ζύγισαν και με βρήκαν κατά 7 τόννους υπέρβαρο :D, αλλα αν θυμάμαι καλά έκανε κοντά 24 ώρες το βαπόρι.

Michael Chatzilias 22-11-2010 22:42

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Καπετάν Πρετεντέρ,


Κατ αρχάς σε συγχαίρω για την επιλογή της εκδρομής, τα μέρη που επέλεξες είναι καταπληκτικά, ειδικά η Κυανή Ακτή στον δρόμο προς την Bartsa.

Bartsa, είχα γνωρίσει μια 1.80 από την Avianca de Medellin - όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν....

Η ιδέα σου να συνδυάσεις ένα τέτοιο ταξίδι, σε τέτοιο μέρος, με στόχο την Μπάρτσα είναι ίσως μοναδική ευκαιρία για όλους μας να συμμετάσχουμε φίλε! Μπράβο σου και ελπίζω όλοι μας να τα καταφέρουμε και να το δούμε ως γιορτή του Forum μας!

CPretenteriS 22-11-2010 22:50

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias ( 256482)
Καπετάν Πρετεντέρ,


Κατ αρχάς σε συγχαίρω για την επιλογή της εκδρομής, τα μέρη που επέλεξες είναι καταπληκτικά, ειδικά η Κυανή Ακτή στον δρόμο προς την Bartsa.

Bartsa, είχα γνωρίσει μια 1.80 από την Avianca de Medellin - όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν....

Η ιδέα σου να συνδυάσεις ένα τέτοιο ταξίδι, σε τέτοιο μέρος, με στόχο την Μπάρτσα είναι ίσως μοναδική ευκαιρία για όλους μας να συμμετάσχουμε φίλε! Μπράβο σου και ελπίζω όλοι μας να τα καταφέρουμε και να το δούμε ως γιορτή του Forum μας!

Αεροσυνοδόοο??? Έχεις τηλέφωνο...?? :sm7::sm7:

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Μιχαλιώ!!! Ελπίζω να τα καταφέρετε να παραστείτε!!!
:cool::cool:

Michael Chatzilias 22-11-2010 22:57

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 256494)
Αεροσυνοδόοο??? Έχεις τηλέφωνο...?? :sm7::sm7:

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Μιχαλιώ!!! Ελπίζω να τα καταφέρετε να παραστείτε!!! :cool::cool:

Φαίνεται ο επιφανής επιθετικός άντρας...
Εστίασες στην σωστή πρόταση από τα γραφόμενά μου.
Ψέματα σου είπα, 1.78 ήταν,
Σου γύριζε την πλάτη και σε κοιτούσε....
Κι εδώ...
Σταματάω....

CPretenteriS 22-11-2010 22:59

Απάντηση: Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias ( 256506)
Φαίνεται ο επιφανής επιθετικός άντρας...
Εστίασες στην σωστή πρόταση από τα γραφόμενά μου.
Ψέματα σου είπα, 1.78 ήταν,
Σου γύριζε την πλάτη και σε κοιτούσε....
Κι εδώ...
Σταματάω....

ΝΑΙ... γιατί θα μας κόψουν....;);)

Ασε που μπορεί να μαζευτεί όλο το φόρουμ στη Μπάρτσα... προκειμένου να την αναζητήσει...:sm7::sm7:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:32.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!