GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   ΦΡΙΚΗ!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=20183)

TEOSS 11-05-2011 19:06

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 378436)
θεοδωρα απαντω σε εσενα διοτι τον άλλον (Gepol) θα τον δω συντομα και ''θα του τα πω'' face to face!

Κατ'αρχην μην τρελαινεσαι και βγαζεις συμπερασματα ετσι βιαστικα και αοριστα!!
Στο βαρα οταν αλλαζεις τακακια δεν χρειαζεσαι φιλερ!!!!!!!

Η μονη περιπτωση που χρειαζεται ειναι οταν βγαζεις τον εμπρος τροχο για αλλαγη π.χ. ελαστικου.
Οταν τον επανατοποθετησεις τοτε πρέπει να ρυθμισεις τα διακενα στα αυτια της αριστερης ΜΟΝΟΝ δαγκανας λογω της proportion valve του συστηματος CBS που βρισκεται εκει!!
Αυτο γινεται απο τις 4 βιδες χαμηλα στις μπουκαλες οι οποιες ασφαλιζουν τον αξονα της ροδας.
Δεν θα εξηγησω τωρα πως ακριβως γινεται αλλα η ολη εργασια περιγραφεται στο βιβλιαρακι χρησης της μοτοσυκλετας που παραδιδεται με αυτην στον αγοραστη της στις σελιδες 113-114 για οσους μας διαβαζουν κι εχουν βαραντερο! και μαλιστα με την ενδειξη ''caution''!!!!
Οποιος ιδιοκτητης δεν το εχει διαβασει το βιβλιαρακι αυτο (διοτι ολα ειναι τα ιδια....) ειναι αξιος της μοιρας του!
Οποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο δεν του το εχει πει (του ιδιοκτητη) για να το ξερει ¨η δεν το εφαρμοζει το ιδιο ειναι μελλοντικος φονιας εξ βλακειας!!!!
Ειναι ενα απο τα βασικα πραγματα που πρέπει να προσεχει και να ξερει ο ιδιοκτητης αυτης της μοτοσυκλετας και οσων Honda φορανε το συστημα CBS συμπεριλαμβανομενου και του Pan European που κατεχεις φιλε Γιωργο (gepol)!!!!!!!!!!

Καλώς ...διευκρινίσθει το θέμα :), αν και θα μπορούσαν ίσως να το σχεδιάσουν διαφορετικά χωρίς να χρειάζεται αυτή η διαδικασία. Πάντως είναι ψιλο-παγίδα γιατί πολλοί δεν το γνωρίζουν….:cool:
Δεν τρελαίνομαι, αλλά ευκαιρία για χώσιμο…να τ΄ αφήσω ???:D

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

GeorgeP 11-05-2011 19:10

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 378453)
George(P) (χωρίς το P στο IVF) δυστυχώς (?) η στάση μου απέναντι σου έχει περάσει από στάδια που αυτή τη στιγμή είναι στο χειρότερο και το χειρότερο είναι ότι "βοηθήθηκε" αυτό και από εξω-μοτοσυκλετιστικά θέματα. Δεν θέλω να αναλύσω ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ γνώμη, ούτε γνώμη άλλων (όπως έχω συζητηθεί εγώ πολλές φορές χωρίς να είμαι μπροστά - έτσι και εσύ) - γιατί οι προσωπικές γνώμες επί... προσωπικού, μόνο σε καλό δεν βγάζουν όπως έχει δείξει το forum παρελθόν μου (και τυγχάνει να ξέρω ότι το ίδιο έχει δείξει ΚΑΙ το δικό σου forum παρελθόν).

Επίσης δεν είμαι σε φάση "χιουμοριστική" η οποία μάλιστα κάποιες φορές είναι όπλο (έχει ξανασυζητηθεί αυτό) για να πει κάποιος τελικά πράγματα που θεωρεί σοβαρά.

Ας αγνοήσουμε ο ένας τον άλλο για το καλό του forum (και ίσως και το δικό μας).

Sorry για το off topic.

συμφωνοι!!!! αλλα δεν θα ξανααναφερθεις στο nickname μου (Georgep & George στο IVF), ουτε σε ποστ μου με παραθεση ¨η υπονοουμενο!!!!
Καθε φορα που θα το κανεις θα σου απαντω οπως εγω θεωρω σωστο!!!!

GeorgeP 11-05-2011 19:15

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 378464)
Καλώς ...διευκρινίσθει το θέμα :), αν και θα μπορούσαν ίσως να το σχεδιάσουν διαφορετικά χωρίς να χρειάζεται αυτή η διαδικασία. Πάντως είναι ψιλο-παγίδα γιατί πολλοί δεν το γνωρίζουν….:cool:

Πες το και σε οσους γνωριζεις κι εχουν βαραντερο!!!!!

Αν υπηρχε αλλος τροπος λες να μην τον ηξεραν???



Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 378464)
Δεν τρελαίνομαι, αλλά ευκαιρία για χώσιμο…να τ΄ αφήσω ???:D

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Χωσε , χωσε........ΑΝΤΕΧΩ!!!!!:sm7:

Apirathos 11-05-2011 22:05

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Μπράβο ρε παιδιά, με κατατοπίσατε πλήρως!:yz

napgeo 12-05-2011 02:44

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 378436)
θεοδωρα απαντω σε εσενα διοτι τον άλλον (Gepol) θα τον δω συντομα και ''θα του τα πω'' face to face!

Κατ'αρχην μην τρελαινεσαι και βγαζεις συμπερασματα ετσι βιαστικα και αοριστα!!
Στο βαρα οταν αλλαζεις τακακια δεν χρειαζεσαι φιλερ!!!!!!!

Η μονη περιπτωση που χρειαζεται ειναι οταν βγαζεις τον εμπρος τροχο για αλλαγη π.χ. ελαστικου.
Οταν τον επανατοποθετησεις τοτε πρέπει να ρυθμισεις τα διακενα στα αυτια της αριστερης ΜΟΝΟΝ δαγκανας λογω της proportion valve του συστηματος CBS που βρισκεται εκει!!
Αυτο γινεται απο τις 4 βιδες χαμηλα στις μπουκαλες οι οποιες ασφαλιζουν τον αξονα της ροδας.
Δεν θα εξηγησω τωρα πως ακριβως γινεται αλλα η ολη εργασια περιγραφεται στο βιβλιαρακι χρησης της μοτοσυκλετας που παραδιδεται με αυτην στον αγοραστη της στις σελιδες 113-114 για οσους μας διαβαζουν κι εχουν βαραντερο! και μαλιστα με την ενδειξη ''caution''!!!!
Οποιος ιδιοκτητης δεν το εχει διαβασει το βιβλιαρακι αυτο (διοτι ολα ειναι τα ιδια....) ειναι αξιος της μοιρας του!
Οποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο δεν του το εχει πει (του ιδιοκτητη) για να το ξερει ¨η δεν το εφαρμοζει το ιδιο ειναι μελλοντικος φονιας εξ βλακειας!!!!
Ειναι ενα απο τα βασικα πραγματα που πρέπει να προσεχει και να ξερει ο ιδιοκτητης αυτης της μοτοσυκλετας και οσων Honda φορανε το συστημα CBS συμπεριλαμβανομενου και του Pan European που κατεχεις φιλε Γιωργο (gepol)!!!!!!!!!!


GeorgeP
Τι διάκενα και βιδάκια είναι αυτά που λέτε. Πρέπει να ανησυχώ για αυτά. Το CBS τι είναι και που βρίσκεται.
Δηλ να πάω τη μηχανή μου για έλεγχο……
Καλό σας βράδυ

GeorgeP 12-05-2011 12:32

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 378698)
GeorgeP
Τι διάκενα και βιδάκια είναι αυτά που λέτε. Πρέπει να ανησυχώ για αυτά. Το CBS τι είναι και που βρίσκεται.
Δηλ να πάω τη μηχανή μου για έλεγχο……
Καλό σας βράδυ

Aν το NT εχει CBS κοιτα το βιβλιαρακι διεξοδικα!! θα κοιταξω να το βρω απο το ιντερνετ και να σου πω!

γιαγια αρκουδα 12-05-2011 13:20

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Albatros ( 375552)
Θέλει πολύ ψάξιμο και θα πρέπει να ασχοληθεί η ίδια η BMW με αυτό...
:hmmm:

ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Η BMW :sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
απλα ο αναβατης εχει ψηχολογικα προβλιματα και πρεπει να τα ξεπερασει η μοτο ειναι εντος προδιαγραφων και δεν εχει προβλημα ειναι προβλημα του αναβατη που με τον καιρο θα το ξεπερασει.......

napgeo 12-05-2011 15:39

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 378870)
Aν το NT εχει CBS κοιτα το βιβλιαρακι διεξοδικα!! θα κοιταξω να το βρω απο το ιντερνετ και να σου πω!


Το CBS τι είναι??????????????

NLS 12-05-2011 16:11

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
τηλεοπτικό κανάλι

TEOSS 12-05-2011 16:11

Απάντηση: ΦΡΙΚΗ!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 378981)
Το CBS τι είναι??????????????

CBS = Honda Worldwide | Technology Close-up & Honda Worldwide | Technology Close-up
…Τα συνδυασμένα φρένα. Εάν δεις ένα δάσος σωληνάκια στην μηχανή σου ..τότε έχεις απ΄αυτό.!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:20.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!