GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Μοτοσυκλέτα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=20657)

asotosios 23-05-2011 17:40

Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
ηρθε η ωρα να βρω την καταλληλη BMW για ταξιδια καθως και για καθημερινη συνυπαρξη στην πολη κτλ κτλ...

μεχρι στιγμης τα ταξιδια μου τα μονοπολουσε το κουτι αλλα enough is enough...θελω να μπορω να απολαυσω τα ταξιδια οπως μονο με την μηχανη μπορεις...δεν χρειαζομαι απειρο γκαζι μιας και δεν με ενδιφερει την δεδομενη στιγμη...αλλα οι αποστασεις που θελω να καλυψω ειναι αρκετα μεγαλες...μιας και ενδιαφερομαι για αρχη καποια ταξιδια στην Ελλαδα και μια φορα τουλαχιστον τον χρονο για καποιο ταξιδι εκτος Ελλαδας...οι off road δυνατοτητες δεν θελω να ειναι απειρες αλλα σε περιπτωση που χρειαστει να μπορει αξιοπρεπως να πατησει χωμα, χωρις να σημαινει οτι θα παρω τα οροι και τα βουνα...τουλαχιστον οχι απο τον χωματοδρομο...
απο την αλλη θελω να με καλυπτει στις καθημερινες μου μετακινησεις οχι υπερβολικη κινηση δλδ κεντρο πρωι...αλλα να μην καιει υπερβολικα...και να ειναι σχετικα ευκινητη μεσα στην κινηση...
η αληθεια ειναι οτι μου εχει κατσει στο ματι παρα πολυ η gs 1200 και φανταζομαι τουλαχιστον οτι στο θεμα ταξιδιου δεν πρεπει να υπαρχει κατι καλυτερο...αλλα την φοβαμαι για την καθημερινη χρηση...

αρα οπως καταλαβαινετε ειμαι ανοιχτος σε προτασεις...σε οτι αφορα την μελουσα ταξιδιωτικη και μη συντροφο μου...

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις και για το καλοσωρισμα...και παλι καλως σας βρηκα...

erasel 23-05-2011 19:56

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Καλώς ήρθες !:)

Οι καθημερινές μετακινήσεις σου με τι έχουν να κάνουν?

Το λέω απλώς για υπάρχει γενική άποψη:cool:

NLS 23-05-2011 20:11

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
στην πόλη η 1200 είναι από τα πιο απροβλημάτιστα δίτροχα

προσωπικά με καθυστερούν τα παπιά

από τι μοτό προέρχεσαι;
γιατί BMW;

bokis 23-05-2011 20:30

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
O καθένας θα υποστηρίξει την μηχανή που έχει και ο ίδιος :) Ετσι και εγώ θα σου προτείνω την f800gs :p και αν ξαναδιαβάσεις προσεκτικά τι ζητάς και τι προσφέρει η συγκεκριμένη μηχανή πιστεύω ότι και εσύ προς τα εκεί θα κλείνεις :sm8:

kostas_366 23-05-2011 20:52

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Πάρε ένα vαradero φ'ιλε και θα με θυμηθείς!!

asotosios 23-05-2011 22:23

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
λεοντοκαρδος ευχαριστω και για την μεταφορα των αποριων μου στο σωστο θεμα...!!!

SenseiG 23-05-2011 22:24

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 386401)
Πάρε ένα vαradero φ'ιλε και θα με θυμηθείς!!

Κωστη εισαι Θεος..:)

kostas_366 23-05-2011 22:30

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από SenseiG ( 386509)
Κωστη εισαι Θεος..:)

Δες όλα τα θέματα :sm7:
Δες και εδώ: http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%C...40/index3.html
Να δω τι θα πεις τώρα :) :)

asotosios 23-05-2011 22:47

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
πιστευω οτι η μηχανη πρεπει να καλυπτει εναν διπλο ρολο...καθημερινη μετακινηση...40χλμ+ πηγαινε ελα σε δρομους οχι απολυτα πηγμενους βλεπε κεντρο...αλλα προς μεσογειων προς νεα μακρη...
και φυσικα κινηση στο κεντρο αλλα βραδυνες ωρες...για το ποτακι μας...
απο εκει και περα πρεπει να ειναι ανετη και για την συνεπιβατη αν και τα μεγαλα ταξιδια βλεπε εξωτερικο...θα ειναι με συνοδηπορο και οχι συνεπιβατη... αντρικη δουλεια τα road trip...
φιλος με 650f προτεινει την 800f, λεγοντας μου οτι πιστευει οτι ειναι μια μηχανη που συνδιαζει τα παντα...σε πολυ καλο βαθμο...
την 1200 την φοβαμαι για καθε μερα...μιας και νομιζω οτι θα καει πολυ...και εκει που εχει φτασει η βενζινη δεν ειμαστε για τετοια...αλλα και λιγο δυσκινητη λογο ογκου...βεβαια μπορει να κανω και λαθος μιας και καποιος ειπε οτι τον καθυστερουν τα παπακια...!!!
ψαχνω για μεταχειρισμενο μονο μιας και οι bmw οσο να ναι ειναι καπως ακριβες για κουτα...και σε αυτο θα ηθελα μεγαλη βοηθεια...τι προβληματα βγαζουν...του φιλου δεν εχει κανει κιχ...εδω και 2 χρονια...!!!

οποτε συνοψιζοντας θα ηθελα μια μηχανη που να τα κανει ολα, με χαμηλη σχετικα καταναλωση, απορβληματιστη λειτουργια και συντηρηση, ευκολη στην συμβιωση, και να μπορει να φαει χλμ σε περιπτωσεις ταξιδιου...ααααααααα και να φωρτωνεται...

μηπως ζηταω πολλα...???:sm7:

vpentza 23-05-2011 23:05

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
φίλε μου,
ταξίδια έχουν γίνει και με VESPA, σίγουρα το έχεις ακούσει....

με καλή διάθεση, τύχη και παρέα, ταξιδεύεις με το οτιδήποτε και οπουδήποτε. Τη καθημερινή διαδρομή που έχεις την ξέρω, την έχω χιλιοταξιδέψει...

προτείνω το 1200GS γιατί είναι η λεγόμενη all around moto. Θα σε ανταμείψει με ξεκούραστες διαδρομές εντός και εκτός. Δεν καίει σαν παπί αλλά σε πάει τρένο...

σημασία έχει η αίσθηση ασφάλειας που σου δίνει που σε ωθεί να βάζεις μακρινότερους προορισμούς στο μυαλό σου...

ο Γερμανός την έχει φτιάξει για κάθε χρήση (τηρουμένων των αναλογιών) και μη φοβάσαι τις ζημιές. Να θυμάσαι ότι πίσω από κάθε παραπονούμενο ιδιοκτήτη BMW υπάρχουν 100 ακόμα που απολαμβάνουν απροβλημάτιστα χιλιόμετρα...

και κάτι τελευταίο.....οι στροφές μετά τη διασταύρωση της Ραφήνας προς Ν.Μάκρη είναι απόλαυση πάνω σε 1200GS...;) θα με θυμηθείς....

afias 23-05-2011 23:14

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Καλησπερα γειτονα. Αμα σου εχει κατσει το 1200 παρτω και μην σε νοιαζει για την καθημερινη χρηση. Εγω εχω το 1150 και το κυκλοφορω ανελυπως καθε μερα απο το 2002 με βροχες, χιονι και σε διαδρομη ποταμι αφου δουλευω Πειραια. Μην σε προβληματιζει ο ογκος του, αμα ξεκινησεις ειναι τρενο και μπορω να πω οτι για το μεγεθος αυτων των μηχανων στην κινηση αρκετα πιο ξεκουραστο απο οτι φανταζεσαι.

CPretenteriS 23-05-2011 23:40

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 386401)
Πάρε ένα vαradero φ'ιλε και θα με θυμηθείς!!

:sm7:

napgeo 24-05-2011 00:00

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Το TRANS της Honda. Λίγα τέλη κυκλοφορίας ,οικονομικό στα καύσιμα, αλα πάνω απ' όλα η αξιοπιστία. Δεν θα σε προδώσει ποτέ...
Καλή επιλογή να έχεις

egefalikos 24-05-2011 00:12

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 386611)
Το TRANS της Honda. Λίγα τέλη κυκλοφορίας ,οικονομικό στα καύσιμα, αλα πάνω απ' όλα η αξιοπιστία. Δεν θα σε προδώσει ποτέ...
Καλή επιλογή να έχεις

Άστο καμένο χαρτί,ποιότητα μηδέν, πήρα το 700 γιατί θεωρούσα βαρύ το GS, σε ένα χρόνο το έδωσα πήρα το 1200 και σώθηκα!!! Πάπι στην πόλη, τρένο στο ταξίδι, προχώρα με κλειστα μάτια, το Trans το αισθάνεσαι πιο βαρύ απ'το GS!!! ;)

Ακιs 24-05-2011 00:20

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από asotosios ( 386553)
οποτε συνοψιζοντας θα ηθελα μια μηχανη που να τα κανει ολα, με χαμηλη σχετικα καταναλωση, απορβληματιστη λειτουργια και συντηρηση, ευκολη στην συμβιωση, και να μπορει να φαει χλμ σε περιπτωσεις ταξιδιου...ααααααααα και να φωρτωνεται...

μηπως ζηταω πολλα...???:sm7:

Χωρις να γνωριζω το budget που προτιθεσαι να διαθεσεις,σε αυτη την περιγραφη θα ταιριαζε ενα v-strom 650....;)

napgeo 24-05-2011 00:28

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από varaderistas ( 386630)
Χωρις να γνωριζω το budget που προτιθεσαι να διαθεσεις,σε αυτη την περιγραφη θα ταιριαζε ενα v-strom 650....;)


Σωστή επιλογή και αυτή.....................

egefalikos 24-05-2011 00:30

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Συμφωνώ το V-Strom είναι όντως ένα εξαιρετικό μηχανάκι!

NLS 24-05-2011 00:52

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 386611)
Το TRANS της Honda. Λίγα τέλη κυκλοφορίας ,οικονομικό στα καύσιμα, αλα πάνω απ' όλα η αξιοπιστία. Δεν θα σε προδώσει ποτέ...
Καλή επιλογή να έχεις

να κάνω εμετό τώρα ή πιο μετά;

kostas_366 24-05-2011 00:59

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Πάρε βάρα που σου λέω, να με ακούς εμένα. Αυτοί με τα bmw και ειδικά τα 1150, είναι όλοι ξενέρωτοι :sm7:

yannis 24-05-2011 01:46

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Προφανώς... έχεις αποφασίσει... αλλά "θέλεις να το ακούς" !!!!!:sm7:
Αν πάλι περιμένεις λίγο, να είσαι σίγουρος πως το σωστότερο μηχανάκι θα είναι το καινούριο R 1637,4 GSRLT. Μόνο που μπορεί να είναι λίγο μικρό, αν θέλεις να φτάνει και Ωρωπό!!!:D
Τώρα, αν θέλεις να κάνεις μικροταξιδάκια σαν το γύρο της Ασίας ή της Αφρικής... υπάρχουν θέματα στα ταξιδιωτικά να σε κατατοπίσουν. Εκεί λοιπόν υποψιάζομαι πως θα δεις πως τα μηχανάκια πάνε όπου θέλεις... αρκεί να το γουστάρεις!!!!;)
Καλές βόλτες, έτσι κι αλλιώς, με "ότι σηκώνει η τσέπη σου".:)

panGS 24-05-2011 02:32

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Μην πάρεις, είναι επικίνδυνα τα μηχανάκια...

:sm7::sm7::sm7:

ltsiorak 24-05-2011 09:02

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
τη ακουν τα αφτια μου θεε μου ! ! ! ! ! !

ποιος ειπε για το transalp??? τιμωρια με το ενα ποδι στη γωνια....

φιλος, αν με ακουσεις, για μεσα στην πολη θεος ειναι το xt αλλα δεν κανει για ταξιδια, το τρανσαλπ ειναι ενα μεγαλο χτ αλλα κανει για ταξιδια.... καιει λιγο, φορτωνεται και ειναι ανετο και για την κυρα...

το βαραδερο ειναι το απολυτο μηχανημα για τα ταξιδια σου, απο ερημο μεχρι βορειο πολο, ποτε δεν θα σε προδωσει, ποτε δεν θα σε σπασει κινητηρα και αξονα... θα κοιμασε ησυχος... και οταν θελεις να αξιδεψεις απλα θα βαλεις εμπρος... και εφυγες...

το βαραδερο δεν ειναι για τοσο μεσα στην πολη, εγω το βαζω αλλ το εχω συηθειση, αν το μαθεις ειναι παπακι... αλλα βαρυ

απο την αλλη μπορεις να παρεις αυτα τα μηχανακια ... τα μπεμπε...
σπανε... ειδικα τα 1200... απο μοτερ μεχρι αξονες...
καινε του φουστη....
καλα μεσα στην πολη διοτι το συνεργειο θα σε ειναι κοντα...
ταξιδια... ομορφα και ανετα αρκει να εχεις χαρτες με τα συνεργεια ανα ευρώπη η περοιοχη...

το τρασαλπ θα το παρεις 8200 φουλ... ολα μεσα
το βαραντερο 12 000 φουλ
το GS 17 000 .... και τον καταλογο της touratek...διοτι πρεπει ν αριξεις αλλα 5000 για να γινει μηχανη....

διαλεγεις και παιρνεις...

squad 24-05-2011 10:31

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
φιλε η γνωμη μου ειναι σε αυτα που ζητας,μια f650 η ενα kawasaki wersys 650,μια χαρα σε καλυπτουν αυτα τα κυβικα.δεν χρειαζεσαι παραπανω.μην δωσεις τζαμπα λεφτα που μπορει αργοτερα να το μετανιωσεις.

NLS 24-05-2011 11:26

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak ( 386801)
τη ακουν τα αφτια μου θεε μου ! ! ! ! ! !

ποιος ειπε για το transalp??? τιμωρια με το ενα ποδι στη γωνια....

φιλος, αν με ακουσεις, για μεσα στην πολη θεος ειναι το xt αλλα δεν κανει για ταξιδια, το τρανσαλπ ειναι ενα μεγαλο χτ αλλα κανει για ταξιδια.... καιει λιγο, φορτωνεται και ειναι ανετο και για την κυρα...

το βαραδερο ειναι το απολυτο μηχανημα για τα ταξιδια σου, απο ερημο μεχρι βορειο πολο, ποτε δεν θα σε προδωσει, ποτε δεν θα σε σπασει κινητηρα και αξονα... θα κοιμασε ησυχος... και οταν θελεις να αξιδεψεις απλα θα βαλεις εμπρος... και εφυγες...

το βαραδερο δεν ειναι για τοσο μεσα στην πολη, εγω το βαζω αλλ το εχω συηθειση, αν το μαθεις ειναι παπακι... αλλα βαρυ

απο την αλλη μπορεις να παρεις αυτα τα μηχανακια ... τα μπεμπε...
σπανε... ειδικα τα 1200... απο μοτερ μεχρι αξονες...
καινε του φουστη....
καλα μεσα στην πολη διοτι το συνεργειο θα σε ειναι κοντα...
ταξιδια... ομορφα και ανετα αρκει να εχεις χαρτες με τα συνεργεια ανα ευρώπη η περοιοχη...

το τρασαλπ θα το παρεις 8200 φουλ... ολα μεσα
το βαραντερο 12 000 φουλ
το GS 17 000 .... και τον καταλογο της touratek...διοτι πρεπει ν αριξεις αλλα 5000 για να γινει μηχανη....

διαλεγεις και παιρνεις...

να ξαναρωτήσω, τι είπαμε κάνεις εδώ;

asotosios 24-05-2011 13:08

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
versys 2010 και μετα το εχω δει στον δρομο και μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ...
απλα τωρα τελευταια πετυχαινω και πολλα gs1200 και επισης μου αρεσουν παρα πολυ...μου κανει οτι στα ταξιδια πρεπει να ειναι αρχοντας...
επισης και τα gs800 ειναι πολυ ομορφα και ισως να ειναι το ενδιμεσω απο τα παραπανω δυο...
οσον αφορα το βαραντερο...ειναι πολυ ογκωδη την εχει ενας φιλος εχω υπαρξη μονο συνεπιβατης και απο την θεση του συνεπιβατη μπορω να πω οτι ηταν σαν να καθομουνα σε πολυθρονα...
απο αποψη ομορφιας...Versys 2010-2011, και GS 1200 & 800 ισοβαθμουν (περιορεξεως κολοκυθοπιτα)...το βαραντερο δεν μου αρεσει προσωπικα (αυτο που λεγαμε για την κολοκυθοπιτα)...

η αληθεια ειναι οτι ψαχνω κατι να ειναι απολυτα πρακτικο και να μπορει να ταξιδεψει αξιοπρεπως...και φυσικα να μην καει τα αντερα του και για εντος και για εκτος (ταχυτητες ταξιδιου δεν με πολυενδιφερουν για πανω απο 140 σταθερα...αντε και κατι παραπανω)...

μιας και το θελω για καθε μερα, εντος και εκτος πολης αλλα και για χειμωνα και καλοκαιρι...
οποτε πρεπει να ειναι "ιδανικη" λυση...

ερωτηση ενα gs1200 ποσο καει...δεν εχω ακουσει τιποτα περι αυτου...???

asotosios 24-05-2011 13:11

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
διπλο ποστ

NLS 24-05-2011 13:15

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
να οδηγήσεις ότι μπορεί να αγοράσεις

το πόσο καίει το 1200 θα βρεις αρκετά threads εδώ μέσα

εμένα καίει περί τα 6.8 lt/100 και η οδήγηση μου είναι σπάνια κάτω από τα 120

το versys είναι "έξυπνο" μηχανάκι αλλά δεν μου λέει τίποτα προσωπικά και φυσικά δεν ξέρω πως κάποιος τα βάζει μαζί με το 1200GS (ή με το varadero)

είναι σαν να λέμε κοιτάω και σκούτερ, κοιτάω και γουρούνα (καλά όχι τόσο μακριά)

πρώτα πρέπει να καταλήξεις στο ΤΙ θέλεις ΩΣ ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ
αυτό θα σε οδηγήσει

πχ. αν ρωτήσεις πολλούς (ΚΑΙ εμένα πχ. που έχω 1200) πιστεύουν ότι πάνω από τα 650/800 είναι υπερβολή για Ελλάδα
επίσης άλλος θα πει "θέλω και χώμα" και εννοεί "θα πάω σε έναν πατημένο καλό χωματόδρομο δυο φορές το καλοκαίρι για μπάνιο" (άρα πάρε και TDM μια χαρά θα είσαι)
άλλος την βρίσκει με "βόλτες" στην Ισπανία και στο Εσκί Σεχίρ
άλλος θέλει να ανεβαίνει εκεί που δυσκολεύεται να σκαρφαλώσει και με τα πόδια
δες πρώτα τι θες να κάνεις και υπολογίζεις ΝΑ το κάνεις

ξαναλέω ΧΩΡΙΣ να οδηγήσεις μην αποφασίσεις

και να πω και το "επαναστατικό" μου:
επίσης μην πάρεις κάτι καλό αλλά να μην είναι αυτό που θες (το κάνουν πολλοί Έλληνες με γνωστά αποτελέσματα)
αν ΔΕΝ πάρεις αυτό που θες και έχεις πάρει κάτι καλό κάνεις πολλαπλό κακό (και στην τσέπη σου τελικά)... θα το θες μέσα σου το άλλο, θα ψάχνεις να βρεις γιατί προτίμησες αυτό που πήρες, πολλές φορές θα βρίσκεις και ηλίθιες δικαιολογίες κλπ.
ενώ αν δεν μπορείς να πάρεις αυτό που θες, πάρε κάτι φτηνό και μέτριο... αφού σε αυτό που θες θα καταλήξεις τελικά

vpentza 24-05-2011 13:18

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
μεταξύ μας, έχεις αποφασίσει να πάρεις το πιό ακριβό από αυτά που σου αρέσουν και θέλεις επιβεβαίωση και καλά κάνεις...

πάρε αγόρι μου ένα 1200GS μετά το 2008, αν έχεις "μαλακό" χέρι η κατανάλωση θα μένει μαξ στα 6+ στη πόλη, στα 5+ στην Εθνική...
αν είσαι για ξερογκαζιές και απότομα ανοίγματα, και παπί να πάρεις, την κατανάλωση θα την εκτοξεύσεις....το θέμα είναι στο δεξί σου καρπό και το πόσο σε τρώει......

ξέρεις ότι με το 1200 (που δεν πρεπει να το συγκρίνεις με το 800, είναι άλλης φιλοσοφίας μοτό) πας παντού λόγω σέλας (το 800..δεν...), οδηγικής ασφάλειας, στησίματος και ανεξάντλητης ροπής από χαμηλά.....

με KAWA μη μπαίνεις σε συγκρίσεις..μόνο η τιμή είναι ενδιαφέρουσα....τα λοιπά...αδιάφορα.....ακόμα μια μοτό χωρίς προσωπικότητα...

squad 24-05-2011 13:19

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
NLS,εδω μεσα ηρθε ο istoriak να μας πει οτι η τρακαντερο,ειναι μηχανη!:sm7::sm7:εδω γελαει και το παρδαλο κατσικι,και αυτα περι 17.000 που λες ειναι λογια δικα σου;) αγορασα την προηγουμενη εβδομαδα την gs.περασε μια βολτα απο τις αντιπροσωπειες να μαθεις τιμες.

NLS 24-05-2011 13:21

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
(edited my previous post - πρέπει να το κόψω αυτό γιατί τις αλλαγές δεν τις διαβάζουν)

NLS 24-05-2011 13:23

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από squad ( 386982)
NLS,εδω μεσα ηρθε ο istoriak να μας πει οτι η τρακαντερο,ειναι μηχανη!:sm7::sm7:εδω γελαει και το παρδαλο κατσικι,και αυτα περι 17.000 που λες ειναι λογια δικα σου;) αγορασα την προηγουμενη εβδομαδα την gs.περασε μια βολτα απο τις αντιπροσωπειες να μαθεις τιμες.

άρα μη μιλάς, ακόμα δεν ξέρεις πόσο σαράβαλο είναι
θα σου πούνε ή (αν τους πιστέψουμε) στατιστικά θα το δεις μόνος σου

μετά μη με λες Μητσοτάκη ε; εγώ απλά διαδίδω Τον Λόγο Των Θεών
(για να ξεκουράζονται και λίγο - ξέρεις τι είναι ενώ έχεις Honda, να είσαι εντεταλμένος από Τον Παράδεισο, τρεις φορές την ημέρα να αναγκάζεσαι να μπαίνεις σε GS forum για να πεις στον παραπλανημένο κόσμο πόσο λάθος έκανε;... αυτά δεν είναι εύκολα!)

ntinopoulos 24-05-2011 13:33

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak ( 386801)
τη ακουν τα αφτια μου θεε μου ! ! ! ! ! !

ποιος ειπε για το transalp??? τιμωρια με το ενα ποδι στη γωνια....

φιλος, αν με ακουσεις, για μεσα στην πολη θεος ειναι το xt αλλα δεν κανει για ταξιδια, το τρανσαλπ ειναι ενα μεγαλο χτ αλλα κανει για ταξιδια.... καιει λιγο, φορτωνεται και ειναι ανετο και για την κυρα...

το βαραδερο ειναι το απολυτο μηχανημα για τα ταξιδια σου, απο ερημο μεχρι βορειο πολο, ποτε δεν θα σε προδωσει, ποτε δεν θα σε σπασει κινητηρα και αξονα... θα κοιμασε ησυχος... και οταν θελεις να αξιδεψεις απλα θα βαλεις εμπρος... και εφυγες...

το βαραδερο δεν ειναι για τοσο μεσα στην πολη, εγω το βαζω αλλ το εχω συηθειση, αν το μαθεις ειναι παπακι... αλλα βαρυ

απο την αλλη μπορεις να παρεις αυτα τα μηχανακια ... τα μπεμπε...
σπανε... ειδικα τα 1200... απο μοτερ μεχρι αξονες...
καινε του φουστη....
καλα μεσα στην πολη διοτι το συνεργειο θα σε ειναι κοντα...
ταξιδια... ομορφα και ανετα αρκει να εχεις χαρτες με τα συνεργεια ανα ευρώπη η περοιοχη...

το τρασαλπ θα το παρεις 8200 φουλ... ολα μεσα
το βαραντερο 12 000 φουλ
το GS 17 000 .... και τον καταλογο της touratek...διοτι πρεπει ν αριξεις αλλα 5000 για να γινει μηχανη....

διαλεγεις και παιρνεις...

τι πινεις και δε μας δινεις...:sm7:
αδερφε,δυσκολες εποχες,ηθικο πεσμενο...,δωσε και σε μας λιγοοοοο!:D:sm7:

NLS 24-05-2011 13:34

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
έλα τώρα Ντινόπουλε, είπε λίγα... 5000 για να κάνεις μηχανή την GS;

πες 10000!

ntinopoulos 24-05-2011 13:36

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 386995)
έλα τώρα Ντινόπουλε, είπε λίγα... 5000 για να κάνεις μηχανή την GS;

πες 10000!

ελα τωρα,ενταξει, ειχε και μια:sm1: υπερβολη στα γραφομενα του!:sm7:

NLS 24-05-2011 13:38

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
τι να σου πω, απλά δεν θες να δεις την αλήθεια

μη πας μακριά... πόσες χιλιάδες ευρώ έδωσες στη δική σου για να ΑΡΧΙΣΕΙ να μοιάζει με μηχανή;

(ακόμα μετράς ε)

ntinopoulos 24-05-2011 13:47

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 387000)
τι να σου πω, απλά δεν θες να δεις την αλήθεια

μη πας μακριά... πόσες χιλιάδες ευρώ έδωσες στη δική σου για να ΑΡΧΙΣΕΙ να μοιάζει με μηχανή;

(ακόμα μετράς ε)

εχω παρει κοντερ ευρω...:rolleyes:,το εχει η μακαν...:sm7:

το varadero παιρνει μονο ...κουπια επιπλεον!:sm7:

ARGI 24-05-2011 14:05

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Αδελφέ, σύμφωνα με τα γραφόμενα σου,
αλλά και συνοψίζοντας και τα γραφόμενα των υπολοίπων,
νομίζω ένα vistromaki 650, θα σε υπερκάλυπτε !!!!
Τίμιο μηχανάκι, οικονομικό, φθηνό σχετικά στην αγορά του,
σχετικά απροβλημάτιστο, και ύστατο ταξιδιάρικο...!!!
Και στο λέω εγώ που έχω προπελάκι 650cc...
It's up to you, my friend....
Καλή επιλογή να κάνεις....
;););)

ltsiorak 24-05-2011 14:21

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Μα ποσο κακοι ειστε.... Νεύρα

αντι να πειτε το παιδι οτι χαλανε... (μπορεις να δεις απειρα ποστ εδω μεσα με εξωφρενικες βλαβες) και να το προστατέψετε, αντι αυτου απλα λετε τα γνωστα σε ολους μας και συνεχος επαναλαμβανόμενα....

ειπα κατι λάθος?

το τρανσαλπ και καθε 650 και 800 τον καλυπτει πληρως, οπως και καθε εναν ελληνα, μη τρελαθουμε κιολας, τα τενερε 660 γυρνανε ολη τη γη καθε μερα...

και δεν σπανε και δεν χαλανε, οπως και ολα στη κατηγορία.

με ενα τενερε 660 η ενα τρανσαλπ η ενα vstrom ειναι αρχηγος, τη να την κανεις την μεγαλη κατηγορία? σαματη ολη μερα στην εθνικη θα εισαι....

αν ειναι θεμα αποθυμενου οκ παω πασο, αλλα αν θελεις μεγαλη κατηγορια ανεξαρτητως μαρκας τοτε η ποιο τιμια αγορα ειναι βαραντερο....

οσο αφορα τα γνωστα για την τουρατεκ, ας γινει ενα γκαλοπ το ποσα εχουνε βαλει σε εξτρα για να μοιασει μηχανη το GS...


παρεπιπτωντος, δες και το τενερε αλλα και το 800 GS......

τους υπολοιπους σας αφηνω να σκασετε απο το κακο σας που δεν εχετε χοντα.....
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos 24-05-2011 14:32

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak ( 387037)
Μα ποσο κακοι ειστε.... Νεύρα

αντι να πειτε το παιδι οτι χαλανε... (μπορεις να δεις απειρα ποστ εδω μεσα με εξωφρενικες βλαβες) και να το προστατέψετε, αντι αυτου απλα λετε τα γνωστα σε ολους μας και συνεχος επαναλαμβανόμενα....

ειπα κατι λάθος?

το τρανσαλπ και καθε 650 και 800 τον καλυπτει πληρως, οπως και καθε εναν ελληνα, μη τρελαθουμε κιολας, τα τενερε 660 γυρνανε ολη τη γη καθε μερα...

και δεν σπανε και δεν χαλανε, οπως και ολα στη κατηγορία.

με ενα τενερε 660 η ενα τρανσαλπ η ενα vstrom ειναι αρχηγος, τη να την κανεις την μεγαλη κατηγορία? σαματη ολη μερα στην εθνικη θα εισαι....

αν ειναι θεμα αποθυμενου οκ παω πασο, αλλα αν θελεις μεγαλη κατηγορια ανεξαρτητως μαρκας τοτε η ποιο τιμια αγορα ειναι βαραντερο....

οσο αφορα τα γνωστα για την τουρατεκ, ας γινει ενα γκαλοπ το ποσα εχουνε βαλει σε εξτρα για να μοιασει μηχανη το GS...


παρεπιπτωντος, δες και το τενερε αλλα και το 800 GS......

τους υπολοιπους σας αφηνω να σκασετε απο το κακο σας που δεν εχετε χοντα.....
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


:sm7::yz:sm7::yz

εχω...,:)
honda astra grand 100cc!:D
μεχρι αυτα τα κυβικα τα εμπιστευομαι...;)

tsompanis 24-05-2011 14:40

Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak ( 387037)

αν ειναι θεμα αποθυμενου οκ παω πασο, αλλα αν θελεις μεγαλη κατηγορια ανεξαρτητως μαρκας τοτε η ποιο τιμια αγορα ειναι βαραντερο....



τους υπολοιπους σας αφηνω να σκασετε απο το κακο σας που δεν εχετε χοντα.....
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:



καταρχήν και εγώ έχω honda.και δύο κιόλας
αφού το σοβάρεψες όμως:p η πιο τίμια αγορά φίλε αν μιλάμε για ιάπωνα είναι το στρομ-τέλος;):)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:50.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!