GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 08-03-2009, 10:52
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

...θα το ήθελα για να τα διαβάσει ο ίδιος, αλλά από την άλλη δεν εύχομαι στο forum να έχει τέτοια μέλη ...εκτός αν το να είναι μέλη τους βελτιώσει τελικά, οπότε καλώς να έρθει.

Δυστυχώς έπηξα στην δουλειά και ξέχασα να το γράψω την ίδια μέρα που ήταν φρέσκο.

Λοιπόν, ήταν μήπως από εδώ ο γκριζομάλης κύριος που ανέβαινε το ποτάμι (την εθνική), Πέμπτη ή Παρασκευή νωρίς το μεσημέρι - αργά το πρωί; (εγώ τον είδα μετά τις τρεις γέφυρες, αν θυμάμαι)

Που ξέρω ότι ήταν γκριζομάλης; Ας διατυπώσω καλύτερα την παραπάνω παράγραφο λοιπόν...

Μήπως είναι εδώ ο γκριζομάλης ΞΕΚΑΚΡΑΝΩΤΟΣ κύριος, με τη 1200GS που είχε δημιουργήσει ΚΟΝΒΟΙ πίσω του επειδή δεν μπορούσε να πάει πάνω από 60χαω; (ενώ ξέρουμε ότι ο μέσος κάτοχος 1200GS που έχει πάρει τα μέτρα της, περιορίζεται εκείνος από τις άλλες μηχανές στην κίνηση, όχι οι άλλες από αυτόν)

Το πρόβλημα μου βέβαια δεν είναι το πόσο μπορούσε να πάει (πρόβλημα του), αλλά το "ξεκράνωτος", το ότι είχε τη μηχανή ΜΟΥ και το ότι επέμενε να οδηγεί το κονβόι και να μην πηγαίνει δεξιά να τον περάσουν...

Τελικά πήγα εγώ δεξιά, πέρασα το κονβόι και αισθανόμουν την ανάγκη να πάω μπροστά του και διάφορα πέρναγαν από το μυαλό μου... Να τον βρίσω; Να τον μουτζώσω; Όχι δεν θα γίνω χειρότερος από αυτόν... Απλά έφυγα...

Ρωτάω αν είναι εδώ για να τον ρωτήσω: ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΚΥΡΙΕ; ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ; Γιατί χαλάς την πραγματική μας (/μου) εικόνα; Όχι ρε τύπε, δεν είναι αυτό ο μέσος κάτοχος της 1200GS, δεν είναι ο άχρηστος υπερόπτης ξεκράνωτος αναβάτης.

Είναι ο αναβάτης που σέβεται τον εαυτό του (εξοπλισμός), την μηχανή του (τρόπος οδήγησης), τους άλλους (είτε είναι τετράτροχοι, είτε είναι παπιά, είτε είναι πεζοί). Ο ΚΑΘΕ αναβάτης έπρεπε να είναι αυτό, αλλά στον αναβάτη BMW το "απαιτώ" που λέει ο λόγος.

Αν δεν είναι εδώ αλλά (δεν είμαστε και 10άδες χιλιάδες στην Ελλάδα) κάποιος υποψιάζεται ποιος είναι, ας τον ρωτήσει ο ίδιος.

Τι να πω ρε γμτ. Έπρεπε να ζητάν ειδικά τεστ συμπεριφοράς ανάλογα τι μηχανή θα πάρεις... όχι το υπουργείο, οι εταιρίες. Όπως θα έπρεπε να ζητάν αγωνιστικό δίπλωμα και ψυχομετρικά τεστ για να πάρεις μηχανή 130+ άλογα (άλλο θέμα αυτό). Αλλά είμαι πολύ "δεξιός" με τέτοιες απόψεις υποθέτω. Τέσπα.

(PS. Να πάρεις ένα καπελάκι τζόκει να και να πάρεις βαραντέρο... Δεν σε θέλουμε ρε! ... ... ... οκ χούμορ κάνουμε κκ. βαραντερίστι υποθέτω ούτε εσείς θέλετε τέτοια εικόνα)
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS....τι είναι και πως λειτουργεί Vakalos Τεχνικά θέματα διάφορα 14 22-02-2009 14:20
Σας χαιρετώ και από εδώ! ThanDim Καλώς ήλθατε 19 10-02-2009 23:54
Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια BATIGOL Διάφορα 8 26-01-2009 12:02
Η κατακόκκινη είναι εδώ...!!! epimelitisf Καλώς ήλθατε 22 16-01-2009 08:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!