GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 22-05-2009, 19:37
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή ΧΩΜΑΤΙΝΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Καλησπερα σε ολους.Το πασχα βρεθηκα στο χωριο μου στον δημο Ιναχου Αιτολωακαρνανιας και αρπαξα την ευκαιρια να κανω μια μικρη εκδρομη σε μια κοντινη βουνοκορφη.Ομορφη διαδρομη μεχρι τα ασφαλτινα ελαστικα να αρχισουν να μου δειχνουν τις αδυναμιες τους και να μου κοψουν την φορα για περεταιρω εξερευνηση.Ειπα λοιπον το καλοκαιρι που θα εχω και περισοτερο χρονο να επιστρεψω με χωματινα και να κανω μια αρκετα μεγαλη περιηγηση.Απο θεμα διαμονης διαβιωσης δεν υπαρχει προβλημα αφου ειμαι λατρης του ελευθερου καμπινγκ και υπαρχει αρκετη εμπειρια.Στο θεμα ομως gs και χωμα, πλην του εντουρο 1, υπαρχει μαυρο σκοταδι και εδω θα ηταν σωτηριες οι πληροφοριες απο τους χωματερους.Ξεκιναω λοιπον με τις αποριες μου
α.επειδη gps δεν υπαρχει και θα χρησημοποιησω χαρτες,που να ψαξω για ενημερωμενους με χωματοδρομους?Το google maps ειναι αξιοπιστο για να φτιαξω καποια roadbooks?
β.Τι αποστασεις μπορει να καλυπτει ο μεσος αναβατης στο χωμα?στην ασφαλτο ειμαι ψημενος αλλα εδω...
γ.θα κανω φροντηστηριο με το μηχανικο μου.Ποιες ειναι οι συνηθεστερες βλαβες στο βουνο για να δωσω προσοχη
δ.εκτος απο κορντουρες κρανος μποτες σετ επισκευης ελαστικου τι αλλα ειδη ειναι βασικα ?
αυτα για αρχη ,με την κουβεντουλα θα ερθουν κι'αλλα...
φιλικα Κωστας
Reply With Quote
 

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!