GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Παλιό 24-11-2012, 02:00
bil69 Ο/Η bil69 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: athina
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 69
Προεπιλογή Απάντηση: ΙΚΕΑ και η αντιδραση των Εργαζομενων στις μειωσεις...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από billy the kid Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε να εισαι σιγουρος πως αν για καποιο λογο ο εργοδοτης θελει να φυγει απο την Ελλαδα, θα το κανει και χ@στ@κε για τους εργαζομενους του. Υπαρχουν αρκετα παραδειγματα γι αυτο. Αν καποιος εργοδοτης εχει πραγματικο προβλημα, ο εργαζομενος θα βαλει πλατη και θα δεχτει και μειωσεις αν χρειαστει προκειμενου να μην απολυθει ο συναδελφος η να κλεισει η επιχειρηση. Κι εγω δουλευω και στον ιδιωτικο τομεα και ο εργοδοτης μας κανει δευτερη φορα μειωσεις, οχι γιατι δεν παει καλα η επιχειρηση (ισα ισα βγαζει εκατομηρια) αλλα γιατι με τοσα σπιτια που εχει φτιαξει, εχει να πληρωσει περισσοτερα χαρατσια, κι αφου του δινει το δικαιωμα και ο νομος γιατι να μη το κανει? Εσυ δηλαδη τωρα πιστευεις πως το ΙΚΕΑ εχει ζημιες? Η πιστευεις πως την ενδεχομενη μειωση κερδοφοριας μιας επιχειρησης πρεπει υποχρεωτικα να τη πληρωνει ο εργαζομενος?Η θελεις να εργαζεσαι παση θυσια, εστω και με μισθους Βουλγαριας, Αλβανιας και Τουρκιας οπως λες, δηλαδη να πεινας...Συγνωμη για το υφος, απλα καποια πραγματα ειναι αυτονοητα για εμενα.
Το ύφος σου δεν έχει τίποτα. Μια χαρά τα λες και είμαι μαζί σου. Αλλά μέχρι εκεί που με παίρνει


Η θελεις να εργαζεσαι παση θυσια,
Ναι θέλω να εργάζομαι πάσει θυσία. Γιατί τώρα στα 43 μου αν απολυθώ εγώ και η γυναίκα μου δεν έχουμε κανένα να μας ταίσει


με μισθους Βουλγαριας, Αλβανιας και Τουρκιας οπως λες, δηλαδη να πεινας
Δεν είπα να πληρώνομαι με μισθούς Βουλγαρίας. Ο εργοδότης θα πάει στην Βουλγαρία για να πληρώνει τους Βούλγαρους με μισθούς πείνας.
Αν πάλι δεν το κατάλαβες να το ξαναεξηγήσω.


ισα ισα βγαζει εκατομηρια
Μακάρι να κονομάει για να έχει να με πληρώνει. Μερικοί σκέφτονται να τον γ@μισ@υμε τον π@ύστη το αφεντικό. Αλλά μετά δεν σκέφτονται οτι το αφεντικό την έχει την μπάζα του. Αυτοί οι κακομίριδες θα πεινάσουν αν το κλείσει το ρημάδι του το αφεντικό.



Εσυ δηλαδη τωρα πιστευεις πως το ΙΚΕΑ εχει ζημιες?
Μακάρι να μην έχει ζημιές.Γιατί αν αρχίσει να έχει ζημιές θα τα μαζέψει και θα φύγει.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!