GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #9  
Παλιό 30-11-2012, 20:16
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
φαουλ και κοκκινη καρτα πρωτη:
Την κοκα κολα ποιος την πηρε? την Triumph, pirelli, goodyear, περιαικη-πατραικη, Λαναρα.........κ.λ.π.
ΚΑΝΕΙΣ!!!!!




φαουλ και κιτρινη καρτα:
διοτι καθε απεργια υποκινειται απο τα κομματα....ολων των αποχρωσεων κομματα. Εκτος κι αν νομιζεις οτι η ΓΣΕΕ, η ΑΔΕΔΥ, το ΠΑΜΕ κ.λ.π. ειναι λευκου χρωματος.
Τα πρωτεια φυσικα εχουν οι ροζ/κοκκινες αποχρωσεις.




φαουλ και κοκκινη καρτα δευτερη:
Ποτε βγαινεις στην ανεργια ειπες? Οταν γινει αυτο, το οποιο και αντευχομαι, μην ζητησεις τα ρεστα απο πουθενα δεν θα σου δωσουν.
Οι εργοδοτες, καλοι και κακοι υπαρχουν για να εχουν οι υπολοιποι δουλεια. Αν ηταν διαφορετικα ολοι θα ειμασταν εργοδοτες του εαυτου μας.............και θα καναμε τα ιδια πραγματα φυσικα ΚΑΙ στον εαυτον μας. Αν δλδ η δουλεια δεν πηγαινε καλα θα κοβαμε απο τα δικα μας κερδη με τα οποια συντηρουμε το σπιτι μας.
Εγω ας που με που ειμαι πια εργοδοτηε του εαυτου μου παρότι εβγαλα 2500ε τους δυο μηνες σαν ταξιτζης επρεπε να πληρωσω μαζεμενα, διοτι δεν ειχα προλαβει να δουλεψω για να μαζεψω, 1000ε για 6μηνη ασφαλεια, 600 το ΤΕΒΕ και 500 σε βλαβες τι εμεινε απο το κερδος? 400 κατοσταρικα. Α, ερχεται και το ΦΠΑ οπου ναναι.
Αν ειχα υπαλληλο να εισαι σιγουρος οτι θα τα εκοβα απο τον μισθο του αφου εχω πια νομιμο δικαιωμα κι ας δουλευε 24 ωρες το 24ωρο.......
αν δεν του αρεσε....οριστε εκει ειναι ο δρομος να ψαξει για κατι καλλυτερο.
Μάλλον μιλάω σε άλλη γλώσσα και δεν κατάλαβες αυτα που σου είπα .
Πρώτον δεν είπα ότι την εταιρία θα την πάρει κάποιος άλλος . Μίλησα συγκεκριμένα και είπα ότι αν το ικεα φύγει η δουλειά που είχε θα παει σε αλλα καταστήματα ελλήνων όπως ήταν και πιο παλιά .
Δεύτερον είπα ότι δεν μιλάω κομματικά και σου λέω ότι δεν με απασχολεί τι κάνει το κάθε κόμμα . Εκφράζω την άποψη μου χωρίς να επηρεάζομαι απο κανένα κόμμα ή συνδικαλιστικό φορέα .
Κοινή λογική είναι !!!!!!!
Τρίτον , είπα ότι είμαι ήδη ένα χρόνο άνεργος .

Με τη σειρά μου ελπίζω ότι δεν θα απελευθερώσουν το επάγγελμα σου και βρεθείς να δουλεύεις για καμία εταιρία για 3+60. Γιατι τότε εσυ να δω απο ποιον θα ζητήσεις τα ρέστα .
Και να σε ρωτήσω και κατι, αφου είναι τόσο καλα τα αφεντικούλια γιατι δεν γίνεσαι υπάλληλος ;
Οσο για την κατάσταση που μου περιγράφεις , όταν τα ταξί δούλευαν φουλ και κάνατε τριπλό κούρσες ο υπάλληλος σου επερνε πριμ παραγωγικότητας ; Τωρα γιατι να πληρώσει τα σπασμένα ;
Συγνώμη αν τα λέω έτσι αλλα βλέποντας τα γραπτά σου είναι σαν να ακούω τον Γεωργιάδη ή μπουμπούκο στο mega.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!