GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Κράνη

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #13  
Παλιό 16-01-2013, 09:21
omorfantras Ο/Η omorfantras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Μoto: GS 1200 ADVENTURE 2011
Μηνύματα: 1,593
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά Schuberth C3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GO. Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου για να βοηθησω εσενα,και οποιον αλλον εχει τις ιδιες αποριες,εχω το shoei neotec απο τα Χριστουγεννα..Στο λιγο που το εκανα δοκιμη εκτος πολης,εχω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα κρανη που εχω φορεσει στο κεφαλι μου!Παλιοτερα ειχα nolan flip-up,το οποιο το παροπλισα στο χρονο και κατι,γιατι δεν αντεχα το βαρος του και τον τεραστιο θορυβο στα πολλα χλμ...Πριν το neotec,και μετα απο τεραστιο ψαξιμο και εμπειριες φιλων,ειχα παραγγειλει το schuberth C3..Οταν το εβαλα στο κεφαλι ειδα οτι κατι δεν παει καλα,το L μου εκανε μεγαλο,οποτε και το παρηγγειλα σε Μ..Ελα ομως που το Μ μου εκανε μικρο και δεν κουμπωνε καλα στο σαγονι και οταν το κουμπωνα με το ζορι με πιεζε αφορητα,ετσι και το γυρισα πισω.Δεν καθοταν με τιποτα στο κεφαλι μου.. Παρολο αυτα,σε μικρη δοκιμη που το εκανα,εξπλαγην για το ποσο ελαφρυ και αθορυβο ειναι!Και μετα,παλι ψαξιμο για να βρω τον αντικαταστατη του,κατεληξα στο SHOEI NEOTEC!
Εχουμε και λεμε...
Ειναι στην ιδια ακριβως κατηγορια με τo schuberth C3...Προφανως η SHOEI ηθελε να χτυπησει την''τελειοτητα''της SCHUBERTH,και εβγαλε ενα ακρως ανταγωνιστικο κρανος..Ειναι ο διαδοχος του MULTITEC..
Μιας και τα τελευταια 4 χρονια περιπου,για τα ταξιδια μου εχω το SHOEI X-SPIRIT 1,και ηξερα τι παει να πει SHOEI...
Το ΝEOTEC ειναι 20 γραμμαρια πιο βαρυ απο C3,για μενα προσωπικα η διαφορα ειναι αμελητεα,και δεν την καταλαβαινεις,ειναι εξισου κορυφαιο σε θεμα ποιοτητας και θορυβου..Το ζελατινακι για τον ηλιο ειναι πιο μεγαλο απο το C3,με αποτελεσμα να καλυπτει καλυτερα και κορυφαιο ποιοτηκα..Εχει περισσοτερους αεραγωγους απο το C3 με πολλες θεσεις...
Και αυτο που εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι στα ιδια χλμ στις ιδιες καιρικες συνθηκες,ειναι πιο αθορυβο απο το X-SPIRIT 1!
Πλεον το μεταχειριζομαι σαν κυριως κρανος,εντος-εκτος πολης,ενω το σκεπτικο μου πριν παρω flip-up κρανος,ηταν ΜΟΝΟ για μεσα στην πολη...!
Οσον αφορα τα flip-up κρανη,αυτο που θελουμε και ζηταμε ολοι μας,ειναι να ειναι οσο το δυνατον ελαφρυ και αθορυβο!Αυτο ακριβως σου προσφερει το NEOTEC!!Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε ολα,για αυτα που θελω και για αυτα που μου προσφερει!
Σου παραθετω και φωτο και απο τα 2 κρανη..

SCUBERTH C3





SHOEI NEOTEC





Ελπιζω να βοηθησα..Η επιλογη δικη σου..
Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες my friend
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!