GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 07-04-2013, 21:47
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Ξερει κανεις;Garmin Streetpilot 2720

Αυτες τις μερες εχω υπο δοκιμη(για αγορα...)ενα Garmin Streetpilot 2720.Εχει το φουλ πακετο στη συσκευασια απο βασεις και φορτιστες ενω ειναι σε εξαιρετικη κατασταση και απο αποψη καλης λειτουργιας και καταστασης.
Ομως εχω μερικες αποριες και θελω τη βοηθεια οσων γνωριζετε προκειμενου να δω αν αξιζει ως συσκευη για να το κρατησω ή να το επιστρεψω!;;;

Κατ'αρχας να θυμισω οτι ΔΕΝ εχει δυνατοτητα SD καρτας ως αποθηκευτικο χωρο αλλά μονο εσωτερικη μνημη(η οποια μαλιστα και δεν γνωριζω πόση ειναι σε GB).

Η συσκευη αυτη εχει ερθει στα χερια μου με Serial Number αλλά και ID,δηλωμενα δηλαδη τα στοιχεια στην επισημη Garmin και την βλεπει(αναγνωριζει)ως συσκευη.Εχει επισης συνοδευτικο ενα CD (με κωδικους και επισημη αδεια)για Χαρτη North America 2008 και επισημα στη σελιδα τής Garmin αυτη την επιλογη για update Χαρτη μού δινει....
Στη συσκευη ομως φαινονται εγκατεστημενοι δυο Χαρτες άλλοι...ο Auto Drive Hellas και ο CN(City Navigator) Europe NT 2011.32.

Στην προσπαθεια μου-με οσες γνωσεις εχω-να κανω απεγκατασταση αυτων των Χαρτων και να μπορεσω να εγκαταστησω αλλους,νεωτερους απλα απετυχα και μαλιστα αδυνατω να βρω τον τροπο που αυτο γινεται(αν και επεσε ανω του 12ωρου διαβασμα στο διαδικτυο!!!)

Τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει για να επικοινωνει(συνδεθει)η συσκευη με το PC ειναι(μεσω της σελιδας της Garmin)τα: USBDrivers_231,MapSource_6163,WebUpdater_Windows και CommunicatorPlugin_404
Εχω επιτυχει να αναγνωριζεται η συσκευη οταν συνδεω με USB αλλά δεν μπορω να εχω καμμια προσβαση ωστε να αλλαξω ή διαμορφωσω τούς Χαρτες.

Αν και μιλησα ηδη τηλεφωνικα και με τον ιδιοκτητη στής συσκευης ο οποιος δεν ξερει να με βοηθησει παρα με διαβεβαιωσε οτι αν δεν βρω ακρη θα ξαναπαρει τη συσκευη,αλλά και με φιλο απο το GSforum που με βοηθησε στο θεμα,αλλά δυστυχως δεν εχω μπορεσει να κανω κατι...

Θελω επιπροσθετα να ρωτησω και το εξης.Αν υποθεσουμε οτι τελικα καταφερουμε να εγκαταστησουμε τούς νεους Χαρτες,αυτη η συσκευη εχει τις δυνατοτητες που θελω εγω απο μια συσκευη GPS:Δηλαδη να βαλω ενα Χωματινο Χαρτη Αναβασης για Ελλαδα,εναν ασφαλτινο επισης Ελληνικο και να μπορω να δωσω ενα προγραμματισμενο δρομολογιο απο το PC ωστε να με παει εκει μετα συμφωνα με αυτο;.........

Γνωριζει καποιος να με βοηθησει σχετικα;Αξιζει να προσπαθησω ή καλυτερα να επιστρεψω τη συσκευη;Ως συσκευη αξιζει;καποιοι που την εχετε ή ειχατε τι αποψη εχετε;Απο θεμα αντοχης σε κοπανηματα(θα τη βαζω στην GS και για χωμα εννοειται)αλλά και αναγνωσιμοτητα σε συνθηκες φωτισμου μερας κλπ...

Ευχαριστω εκ των προτερων και για οποιαδηποτε λεπτομερεια σχετικα με το θεμα που ανεβαζω και ψαχνομαι,μπορω να βοηθησω επιπροσθετα με οσες πληροφοριες πιθανον απαιτουνται για να βρεθει(; ) λυση ή να επιστραφει η 2720 ...
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!