GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 01-08-2013, 19:34
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Unhappy Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Ανείπωτη τραγωδία συνέβη λίγο μετά τις 15:30 το μεσημέρι στην εθνική οδό Αντιρρίου – Ιωαννίνων, λίγο έξω από την Άρτα, όταν δύο Ι.Χ., με εννέα συνολικά επιβάτες, συγκρούστηκαν μετωπικά.

Το περιστατικό συνέβη στο 140,5 χλμ της εθνικής, στην περιοχή Συκούλα,όταν το ένα από τα δύο οχήματα πέρασε στο αντίθετο ρεύμα. Σύμφωνα με τις έως τώρα πληροφορίες, πέντε άνθρωποι ανασύρθηκαν νεκροί μέσα από τις λαμαρίνες και τέσσερις σοβαρά τραυματισμένοι.

Ανάμεσα στους νεκρούς είναι ένα αγοράκι, δύο νέες γυναίκες και ένα ζευγάρι ηλικιωμένων.

Όπως δήλωσε στο prothema.gr ο κ. Γιώργος Λάμπρου, διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Άρτας η κατάσταση της υγείας των τεσσάρων τραυματιών που διακομίστηκαν στο νοσοκομείο είναι εξαιρετικά σοβαρή, και οι τέσσερις βρίσκονται στο χειρουργείο, ενώ οι γιατροί καταβάλλουν αγωνιώδεις προσπάθειες να τους κρατήσουν στη ζωή.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι ανάμεσα στους τραυματίες είναι ένα παιδί, δύο μόλις ετών, δύο κορίτσια 15 ετών και ένας άνδρας 40 χρόνων.

Σύμφωνα με το epiruspost.gr στο ένα αυτοκίνητο επέβαιναν έξι άτομα και στο δεύτερο τρία, όλοι από την Άρτα.

Πηγή: protothema.gr
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 01-08-2013, 20:55
j.v. Ο/Η j.v. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: ΑΝΩ ΒΟΥΛΑ
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 331
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Reply With Quote
  #3  
Παλιό 01-08-2013, 21:14
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Πραγματικά δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατάσταση.. κ εδώ ένας πατέρας με μηχανάκι από προχθές είναι κλινικά νεκρός επειδή ένας ναρκομανής πήγε με το αυτοκίνητο του στο αντίθετο ρεύμα και έπεσε πάνω του.. και που βελτιώθηκε η ενεργητική ασφάλεια (ABS-ESP κλπ) καμία διαφορά, χιλιάδες νεκροί παιδιά και μεγαλύτεροι, σε ένα δευτερόλεπτο εξαφανίζεται το χαμόγελό τους και όσων μένουν πίσω... Μακάρι να μην επιτρεπόταν σχεδόν σε όσους όλους θέλουν να οδηγούν, (να απαιτούνται ειδικές ικανότητες και μηδενική ανοχή σε κάποιες παραβάσεις πχ αλκοολ,κινητό-1 φορά αφαίρεση διπλώματος εφ΄όρου ζωής) δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.. Κρίμα για ότι συνέβη..
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 01-08-2013, 21:56
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Τι να πει κανεις για αυτο το θεμα...Τοσα χρονια κ κανεις δεν ασχολειται συστηματικα για να βελτιωθουν οι οδηγοι...Καθε μερα στους δρομους,επειδη ειναι η δουλεια μου τετοια, βλεπω τουλαχιστον 2-3 εν δυναμη θανατηφορα ατυχηματα,που δεν γινονται απο καθαρη τυχη...

Κ στις εξετασεις συνεχιζουν να δινουν διπλωματα,αν παρκαρεις σωστα...Allou fun park...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 01-08-2013, 22:21
dmistak Ο/Η dmistak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Αυτός ο δρόμος πάντως ρε παιδια ειναι καρμανιόλα.... Κρίμα...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 01-08-2013, 22:49
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Οσο υπάρχουν δρόμοι καρμανιόλα δυστυχώς θα μας στενάχωρουνν συχνά τέτοιες ειδήσεις
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 01-08-2013, 22:52
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Reply With Quote
  #8  
Παλιό 02-08-2013, 02:11
AlexCorfu Ο/Η AlexCorfu βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μoto: GS 1200 '11 - honda PCX
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Για πεστε κάτι και για τους επιορκους υπαλλήλους των κατα τόπους συγκοινωνιών που έχουν όλοι κάνει περιουσίες απο τα επικίνδυνα διπλώματα των πεντακοσίων ευρω !!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 02-08-2013, 22:11
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AlexCorfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Για πεστε κάτι και για τους επιορκους υπαλλήλους των κατα τόπους συγκοινωνιών που έχουν όλοι κάνει περιουσίες απο τα επικίνδυνα διπλώματα των πεντακοσίων ευρω !!!!
Μαζι με τους επιορκους ομως υπαλληλους,να πουμε κ για τους ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΥΣ πολιτες,που κανουν την "μαγκια" να αποκτησουν ετσι το διπλωμα?Με τραγικο αποτελεσμα ειτε να σκοτωθουν,αφου ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ να οδηγουν,η ακομα τραγικοτερο,να σκοτωσουν κ καποιον που απλα ετυχε να ειναι στην λαθος μερια την λαθος στιγμη που περνουσαν αυτοι....?
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 02-08-2013, 22:48
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: Tραγωδία με 5 νεκρούς στην Άρτα!

Το πρωτο μου μηχανακι μου το πηραν οταν πηγαινα 5η δημοτικου.Μεχρι να φτασω σε ηλικια διπλωματος φυσικα οδηγουσα μονο σε αλανες κ ενα μεγαλο αδειο παρκινγκ πανω απο το σπιτι μας....Ειμαι 33ων κ σταματησα να οδηγω 2τροχο μονο λογω εγκυμοσυνης.Σε λιγους μηνες περιμενω το 2ο παιδακι μας κ οπου κ να θελω να παω με αυτοκινητο εξαρτωμαι απο τον αντρα μου.Που θελω να καταληξω; Το αυτοκινητο δε μου αρεσε ποτε κ ακομα αρνουμαι να βγαλω διπλωμα γιατι ποτε δεν το "αγαπησα"...προτιμω να μην κανω τη δουλεια μου, παρα να ειμαι δημοσιος κινδυνος για τους αλλους εφ οδον σε οτι δε μου αρεσει δε γινομαι ποτε καλη.Ευχομουν παντα το ιδιο να το σκεφτονται κ αλλοι γυρω μας..ακομα κ τα παιδια καποιων παππουδων-γιαγιαδων που αντι να τους σκιζουν μονοι τους τα διπλωματα κ να μη τους αφηνουν ως νεοτερους ο-χαρος-βγηκε-βγηκε-παγανια να οφηγουν για να μην....τους στεναχωρησουν! Μολις αφαιρεσουν την πρωτη ζωη να δω ποιος θα εχει τη στεναχωρια! Που ειχαμε στο νησι παππου μεγαλυτερο απο τον μητσοτακη και οδηγουσε κλειστο τρικυκλο καλωδιωμενος με φιαλη οξυγονου!!!!!!!
Ποσο δυσκολο δλδ ειναι να βαλουμε επιτελους την οποιαδηποτε ανθρωπινη ζωη πανω απο το εγω μας.? Δε γνωριζω τις συνθηκες του ατυχηματος αλλα αν το ενα οχημα ειχε τον ΝΟ-ΜΙ-ΜΟ αριθμο επιβατων και με τις ζωνες ασφαλειας τους φορεμενες, ισως, λεω ισως, το κακο να ηταν μικροτερο.Και ποσο κοβω το κεφαλι μου οτι το μωρακι δεν ηταν σε παιδικο καθισμα...
Με συγχωρειτε για την "φλυαρια"ομως μου τη δινει το σκεπτικο "αυτα συμβαινουν σε αλλους, εγω προσεχω" παιρνοντας την ευθυνη των ανθροπων που βαζουμε στα οχηματα μας...!!!!!

sent from the deep ocean..
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!