GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 23-12-2009, 17:26
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Εύγε Πρόεδρε!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Από την στιγμή που λειτουργούμε σε μια κοινωνία, όσο και αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε, πρέπει να αποδεχτούμε πράγματα. Δεν πρέπει να βλέπουμε μόνο όσα αρέσουν σε εμάς. Και ο αστυνομικός με σταμάτησε προχθές, μου είπε Κ τρέχετε. Το αποδέχτηκα, δεν του είπα ότι κατά την γνώμη μου έπρεπε να έχει μεγαλύτερο όριο (και διαφωνούσα βέβαια με το όριο, πραγματικά ήταν μικρό).
Θα πω την γνώμη μου, σε αυτό, χωρίς να διαφωνώ μαζί σου, ποτέ κανένας δεν θα το καταλάβει αυτό. Μα ποτέ. Κα είμαι σίγουρος ότι αν δούμε και τους εαυτούς μας, επαγγελματικά, οικογενειακά κλπ κλπ θα δούμε ότι ούτε εμείς οι ίδιοι δεν ξέραμε ποτε να σταματήσουμε.. σε όλους τους τομείς, εμένα τουλάχιστον σε συλλογισμό μου μου έχει τύχει να το καταλάβω. Είναι λέει πίσω το σακί (στην πλάτη) με τις δικές μας τις ``αμαρτίες`` και δεν το βλέπουμε, ενώ των άλλων είναι μπροστά και το βλέπουμε..
Αλλά και πάλι, μέσα από διαδικασίες πάλι είναι στο χέρι μας να το αλλάξουμε. Απλά βολευόμαστε όλοι, και εσύ και εγώ, στα θέλω μας. Βολευόμαστε στο ότι είναι σωστό, ότι αρέσει σε εμένα.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλά ξεχνάς ότι την ``κληρονομιά`` ή την ``διαθήκη`` αν θες, εμείς την ``δίνουμε``. Εμείς τους τις ``δίνουμε``.
Πραγματικά σε κάποιους τομείς, εγώ προσωπικά, έχω παλέψει να αλλάξουν πράγματα. Ένιωθα φυσικά να το κάνω, δεν ήθελα κάτι από αυτό, δεν αποσκοπούσα κάπου. Και εκεί υπήρχε το ``βόλεμα``. Γιατί νομίζεις ότι στην πολιτική θα είναι διαφορετικά τα πράγματα. Το ίδιο είναι.
δε διαφωνω,το οτι σεβομαστε τις αρχες δε σημαινει ομως οτι πρεπει να συμφωνουμε με ολα!
π.χ.αν πηγαινω με μεγαλυτερη ταχυτητα απο τη νομιμη και με σταματησουν θα δεχτω τις συνεπειες αλλα με κοσμιο τροπο θα αναφερω την οποια ενσταση μου!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 24-12-2009, 00:47
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Εύγε Πρόεδρε!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουμε καταντήσει - γιατί περί καταντήματος πρόκειται - να λέμε:

Εύγε στα "αυτονόητα" .....

Όχι πως τίθεται καν θέμα για την αξία του προέδρου αλλά ....

Μας έχει "πνίξει" η "ανομία" και το προσωπικό συμφέρον

με αποτέλεσμα, όταν κάποιος κάνει απλά την δουλειά του,

να πρέπει να του αποδίδουμε τα εύσχημα .....






Θυμάμαι, για παλαιότερο πρόεδρο λεγόταν....

Μπράβο του ....είναι έντιμος άνθρωπος και πολιτικός......

Δηλαδή, θα μπορούσε να ήταν και κάτι άλλο ;;;;;



.





Δεν ξέρω, είμαι αυστηρός ;;;;

Ή απλά - ο "μέσος" πολίτης ;;;;;;;;;;;;



.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!