GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Παλαιά μοντέλα - Classic

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 06-07-2010, 13:55
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

...κουκλί ζωγραφιστό......
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 06-07-2010, 14:02
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

Ευχαριστώ !!!!!
Οπως θα καταλάβατε όλοι το μηχανάκι τις φωτο είναι άλλο από αυτό που ήρθε.Ας είναι καλά ο Κύριος (να πω?) Ρασιδάκης Μιχάλης από το Ηράκλειο της Κρήτης που μου πούλησε μέσω INTERNET ένα χρέπη και μισό.Προσοχή έχει βγάλει και άλλο χρέπη στο Car.gr
Και τον ξεμπροστιάζω τον κύριο αυτον γιατί το παίζει και πρόεδρος της λέσχης ιστορικών αυτ/των και μοτο Κρήτης.Επίσης ειναι και εκδότης ανάλογου περιοδικού.Ο ανθρωπος αυτός λοιπόν είναι ένας απλός εμπορος για μένα που προσπαθει να παίζει με την καψούρα που έχουν κάποιοι από εμάς.

Αν κάτι από τα παραπάνω είναι αντίθετο με τους κανόνες του Forum παρακαλώ να σβησθεί.

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 06-07-2010, 14:09
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

κουκλα ...
καλοριζικη και καλοταξιδη
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 06-07-2010, 14:15
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

τελικά τί παρήγγειλες ??? ήθελες R26 και ήρθε R51 ??????
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 06-07-2010, 14:19
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mits70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ !!!!!
Οπως θα καταλάβατε όλοι το μηχανάκι τις φωτο είναι άλλο από αυτό που ήρθε.Ας είναι καλά ο Κύριος (να πω?) Ρασιδάκης Μιχάλης από το Ηράκλειο της Κρήτης που μου πούλησε μέσω INTERNET ένα χρέπη και μισό.Προσοχή έχει βγάλει και άλλο χρέπη στο Car.gr
Και τον ξεμπροστιάζω τον κύριο αυτον γιατί το παίζει και πρόεδρος της λέσχης ιστορικών αυτ/των και μοτο Κρήτης.Επίσης ειναι και εκδότης ανάλογου περιοδικού.Ο ανθρωπος αυτός λοιπόν είναι ένας απλός εμπορος για μένα που προσπαθει να παίζει με την καψούρα που έχουν κάποιοι από εμάς.

Αν κάτι από τα παραπάνω είναι αντίθετο με τους κανόνες του Forum παρακαλώ να σβησθεί.

Εξήγησέ μας λίγο τι έγινε γατι δεν έχω καταλάβει.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 06-07-2010, 17:13
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

Η ιστορία εχει ως εξής.
Μέσα από το Car.gr εψαχνα να βρώ ένα κλασικό BMW με σκοπό να το αγοράσω.Βρήκα λοιπόν μια R26 την οποία την βλέπω στην φώτο και ήταν μια χαρά.Αυτή όμως ήταν Ηράκλειο Κρήτης.Πέρνω τηλ. ..πόσο κάνει....και τα βρίσκουμε στα 3000 με σκοπο να βάλω και κάποια επιπλέον χρήματα για να την φέρω στην κατασταση που θα ήθελα εγώ.Του λέω του Ρασιδάκη...είναι σε καλή κατάσταση γιατί από το ιντερνετ δεν μπορώ να το δω μηχανικά.και μου λέει...Εγώ είμαι πρόεδρος της λέσχης ιστορικών αυτ/των και μηχανών εδω στο Ηράκλειο εκδότης ανάλογου περιοδικού και έχω τρελα με τα παλιά μοντέλα.το μηχανάκι δουλεύει ρολόι , δεν έχει το παραμικρό και με αυτό κινούμε και εγώ,απλά το δίνω για να πάρω κατι άλλο που βρήκα.Του είπα κιόλας ότι είμαι κάτοχος μιας R1200GS και ότι αυτό το παίρνω καθαρά από κα@λα για τα παλιά μοντέλα (o Gemara να είναι καλά). Οταν λοιπόν σου λεει ο αλλος ότι είναι jet το μηχανακι ότι κυκλοφορεί και ότι είναι και γνώστης του αντικειμένου σαν καλος λαλακας που είμαι τον πίστεψα.Οταν την παρέλαβα στην Κρήτη και αφου είχε παρει προκαταβόλη βγήκε ένα μικρό πρόβλημα στην αντλία βενζίνης , και στο ότι δεν κουμπώνει η πρώτη.Λέω δεν πειράζει θα το φτιάξω εγώ.Οταν την πήγα όμως στον μάστορα μου την έβγαλε σχεδόν όλη για πέταμα απο σκελετό μέχρι μηχανή.Μόνο λίγα μηχανικά μέρη κρατήθηκαν.
Αποτέλεσμα να χαθούν 3000 συν η αμοιβή του μάστορα για να μου την βγάλει off.
Na σημειώσω ότι του είχα πει του λαμόγιου ότι θέλω να βγάλω και πινακίδες ΕΛΠΑ οπότε μου εγγυήθηκε ότι σχεδόν όλο το μηχανάκι ήταν με γνήσια πράγματα (πραγμα για μεγάλα γέλια όταν την ανοίξαμε)
Ελα όμως που είχα μπεί στο τριπάκι και ήθελα ένα παλιό μοντέλο.Ευτυχώς μέσα από το Forum βρήκα το παλικάρι που πηρα την R51/3 και είμαι χαρούμενος γιατί είναι ένα μηχανάκι που σε πάει και όχι το πας όπως το προηγούμενο.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 06-07-2010, 17:32
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

Μπράβο βρε Μήτσε!
Τελικά, ο αγώνας δικαιώθηκε!!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 07-07-2010, 00:20
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Ερχεται....

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερχεται χειμωνας βαρυς.Τι γαντια φοραμε; georgekostas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 36 31-10-2009 14:23


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!