GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 08-04-2011, 00:47
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Φτιάχνουμε κι F-16!!!

Ένα από τα τρελά της ΕΑΒ είναι και η μεταφορά των εργαζομένων…..εκεί να δεις φαγοπότι…

Αν και έχει δική της σιδηροδρομική γραμμή και μπαίνει τρένο μέχρι μέσα με δικό της σταθμό, δεν την δουλεύουν!
Δεν γίνετε λέει γιατί οι εργαζόμενοι έχουν πρόβλημα, δεν μπορούν να πάνε από το Περιστέρι η το Φάληρο στον σταθμό Λαρίσης, και τι σκεφτήκανε?
Να βάλουν λεωφορεία, αλλά μετά ήρθε ένα άλλο πρόβλημα, δεν μπορούσε το λεωφορείο να πάει να πάρει και αυτόν που μένει στο Φάληρο και αυτόν που είναι στον Πειραιά γιατί θα αργούσε λέει…..και βάλανε πολλά μα πάρα πολλά λεωφορεία για όλη την Αττική οι κουβαρντάδες! Φυσικά τώρα υπάρχουν τα τριπλάσια λεωφορεία από ότι χρειάζονται και μάλιστα επειδή η ΕΑΒ είναι και large εταιρία το κόμιστρο / μήνα είναι μπόλικο….ε τι τσιγκουνιές θα κάνουμε?
Άσε που όλα τα στελέχη που έχουν τις καλές καρέκλες ρίξανε και από δύο λεωφορεία μέσα και τα μασάγανε….
Το γελοίο είναι ότι σχεδόν κανένα δεν πηγαινοέρχεται γεμάτο! Θέλουν να έχουν πράμα στο δρόμο, να κάνουν μπούγιο!

Το κόστος μεταφοράς το είχαν σχολιάσει πριν λίγα χρόνια….αλλά το κάνανε γαργάρα γιατί πολλοί χάνανε πολλά…
Σε σχέση με την λειτουργία του τρένου ήταν λιγότερο από το 30 % της μεταφοράς με λεωφορεία!!!

Φανταστείτε ότι εδώ στο Σχηματάρι και την Οινόη ξέρετε πόσοι έχουν ανοίξει από ένα καφε-μπάρ μόνο και μόνο για τους οδηγούς των λεωφορείων και βγάζουν όλοι χρήμα? Και είναι και όλοι γεμάτοι, σκεφτείτε πόσοι είναι, που γεμίζουν πάνω από 6 καφετερίες διάσπαρτα και μάλιστα μεγάλες….

Δρομολόγιο Αθήνα – Σχηματάρι, 45 λεπτά δουλειά να έρθε,ι και 45 λεπτά να πάει πίσω ένα λεωφορείο= 1,5 άντε 2 ώρες την ημέρα δουλειά, μετά έχει καφέ και τσιπουράκι……κόστος μεταφοράς….ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ !

ΕΛΛΑΔΑ ΑΘΑΝΑΤΗ!


Υ.Γ. Δεν έχω τίποτα με τους οδηγούς η τους εργοδότες των λεωφορείων, μακάρι να είχα και εγώ ένα εκεί μέσα, με το ######### το σύστημα τα έχω που κόψανε από τον πατέρα μου 200 € σύνταξη υπέρ της οικονομίας, αυτά ήταν το πρόβλημα….

Last edited by KRASOPATERAS; 08-04-2011 at 00:50.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 08-04-2011, 08:06
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Φτιάχνουμε κι F-16!!!

Ναι, και αυτό με τα λεωφορεία που λες είναι διαπιστωμένο. Δυστυχώς.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 08-04-2011, 08:35
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Φτιάχνουμε κι F-16!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, και αυτό με τα λεωφορεία που λες είναι διαπιστωμένο. Δυστυχώς.
Αυτό με τα λεωφορεία μου θυμίζει κάτι αντίστοιχο που γινόταν στα Ναυπηγεία Ελευσίνας στα τέλη της δεκαετίας του 80. Τότε τα Ναυπηγεία κατασκεύαζαν εμπορικά βαγόνια για τον ΟΣΕ. Παρά του ότι οι εγκαταστάσεις των Ναυπηγείων είχαν συνδεθεί με μικτή (διπλή)σιδηροδρομική γραμμή με τον σιδηροδρομικό σταθμό Ελευσίνας, εν τούτοις ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα βαγόνια μεταφέρθηκαν οδικώς στο σταθμό με ειδικές νταλίκες γνωστού μεταφορέα. Κόστος μεταφοράς τότε 120.000 δρχ ανά βαγόνι για μια απόσταση 5χλμ.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 08-04-2011, 22:09
konnstas Ο/Η konnstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή Απάντηση: Φτιάχνουμε κι F-16!!!

επισης μια ελληνικη εταιρια που δουλεβα και εγω φτιαχνει καλωδιωσεις για τα f16.και ηταν και η μονη που πηρε 4 συνεχομενα αστερια εκτος μητρικης εταιριας παγκοσμιος.αυτο σημαινει οτι ο απιστευτος τεχνικος ελεγχος τα ευρισκε ολα τελεια για ενα χρονο.γηνανε δεξιοσεις και τα λοιπα.και τα εμπορευματα τοτε πριν 10 χρονια πηγεναν κατευτιαν τουρκια.Να πω επισης οτι η δουλεια που καναμε ηταν απιστευτη καμια σχεση με τα δικα τους διγματα.Που θα πρεπει να ηταν απο τα καλυτερα τους.ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Η γιαγιάκα κι ο θεός Carduelis Ανέκδοτα 18 07-12-2010 15:30
Να'μαι κι εγώ!!! Giannis K. Καλώς ήλθατε 19 10-06-2010 15:52
Ηρθα κι εγω... antonis1150GSA Καλώς ήλθατε 16 06-02-2010 09:18
Νάμαι κι εγώωω.... BlackDog Καλώς ήλθατε 33 06-01-2010 20:25
Ναμαι κι εγώ... george1968 Καλώς ήλθατε 29 22-02-2009 20:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!