GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 16-02-2012, 22:34
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Δημοσκόπηση: Το Μνημόνιο καταποντίζει ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

Ναι βρε παιδιά, όλοι βλέπουμε το πρόβλημα αλλά ποιά είναι η λύση του...

Έχω να ψηφίσω από το 1996 και ο λόγος είναι ότι δεν ξέρω πραγματικά τι να ψηφίσω, δεν με εκφράζει κανένας, ούτε μπορώ να δω κάποιον με συμπάθεια.

ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ, ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΛΑΟΣ

μου φέρνουν αηδία, οπότε τι μένει ;
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 16-02-2012, 22:51
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Δημοσκόπηση: Το Μνημόνιο καταποντίζει ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι βρε παιδιά, όλοι βλέπουμε το πρόβλημα αλλά ποιά είναι η λύση του...

Έχω να ψηφίσω από το 1996 και ο λόγος είναι ότι δεν ξέρω πραγματικά τι να ψηφίσω, δεν με εκφράζει κανένας, ούτε μπορώ να δω κάποιον με συμπάθεια.

ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ, ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΛΑΟΣ

μου φέρνουν αηδία, οπότε τι μένει ;
Σταύρο μου μία από τα ίδια κι εγώ... Θα ήθελα ΑΝ γινόταν μία κυβέρνηση από Έλληνες αναγνωρισμένης αξίας, από εσωτερικό και εξωτερικό, που το μόνο που θα θέλουν θα είναι το καλό της πατρίδας τους. Ούτε αριστεροί, ούτε δεξιοί, ούτε όλα αυτά τα σκ@τ@... Άνθρωποι που έχουν ΔΟΥΛΈΨΕΙ και έχουν να παρουσιάσουν κάτι. Υπάρχουν, το ξέρω, αλλά όσο είναι πάνω αυτοί οι προδότες οι 300 ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να ασχοληθούν. Για αυτό και με έχει πιάσει η τρέλα να τους διώξουμε έστω και με μάχη, έστω και με αίμα... Αν δεν φύγουν αυτοί οι 300, και σιγά σιγά και οι αυλικοί τους, άσπρη μέρα ΔΕΝ θα δούμε... Όλοι αυτοί οι Έλληνες που σου λέω, που θέλουν να βοηθήσουν και να μας ξελασπώσουν δυστυχώς ΔΕΝ έχουν τη δύναμη να τα βάλουν με τα λαμόγια. Έχουν άλλου είδους δύναμη που δυστυχώς δεν μπορούν να την χρησιμοποιήσουν για "εκαθάριση". Για αυτό και θέλουν τη βοήθεια μας. Αλλά μάλλον θα περιμένουν μάταια...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 17-02-2012, 01:51
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Δημοσκόπηση: Το Μνημόνιο καταποντίζει ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι βρε παιδιά, όλοι βλέπουμε το πρόβλημα αλλά ποιά είναι η λύση του...

Έχω να ψηφίσω από το 1996 και ο λόγος είναι ότι δεν ξέρω πραγματικά τι να ψηφίσω, δεν με εκφράζει κανένας, ούτε μπορώ να δω κάποιον με συμπάθεια.

ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ, ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΛΑΟΣ

μου φέρνουν αηδία, οπότε τι μένει ;
Παρτο αφαιρετικα! (Απo το 1981, που αρχιζει το "πανηγυρι"..)

1. (ΚΑΙ ΚΥΡΙΟ!!)

ΜΑΥΡΟ! ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΗΔΗ! ΕΔΕΙΞΑΝ (πρακτικα) το τι ειναι!

ΠΑΣΟΚ: Κυβερνησε τα 22 απο τα 31 χρονια..
Ν.Δ. : Τα υπολοιπα 7..

"ΛΑΟΣ": O ορισμος της κwλοτουμπας!! (Το απεδειξε!)

"Ντορα":Oμοιως! (Τι να λεμε..)

(Αυτοι οι παραπανω, εδωσαν το στιγμα τους, αποδεδειγμενα.. Παμε παρακατω..)

2.

ΔΗΜ.ΑΡ. :Η κολυμπηθρα! του Σιλωαμ, για τους "ανανυψαντες" ΠΑΣΟΚους! (Μη χ@σw...)

ΚΚΕ: To 1918, ΣΗΜΕΡΑ!

ΣΥΡΙΖΑ: Aν ηξεραν και αυτοι τι ακριβως θελουν, ενδεχομενως πολλα να ηταν καλυτερα!


Συμπερασματα?

ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! απο "1", προτιμηστε κατι την "κουρτινα 2" και, επειδη δεν υπαρχουν μονο αυτοι, ριχτε μια ματια και στις εναλλακτικες επιλογες! (Εκτος φασιστων, εννοειται.. )

Last edited by black_hawk; 17-02-2012 at 01:52.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 17-02-2012, 20:33
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Δημοσκόπηση: Το Μνημόνιο καταποντίζει ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει...
...μάλλον ο Έλληνας έχει μνήμη χρυσόψαρου και μυαλό ραδικιού!
Και επισης εχει εμπιστοσυνη στις καθοδηγουμενες και συμφεροντα και δωρα φεροντες δημοσκοπησεις(πιπιλιζουν το μυαλο για να πιεσουν/πεισουν τον αδαη ενω στην ουσια δεν πειθουν καν για την εγκυροτητα και φερρευγυοτητα τους)...
..εχει εμπιστοσυνη στις φυλλαδες και στα καναλια που χαρασουν πορεια αναλογα τα συμφεροντα του καναλαρχη και του εκδοτη και καθεται ο αδαης και κοιταζει τηλεοραση ή διαβαζει εφημεριδα για να ενημερωθει ΣΩΣΤΑ!!!

Παρτε το χαμπαρι!
Αν ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ και πεφτουμε στην παγιδα ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ,ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ,θα μας σωσει ο Γιωργακης(λεγαμε...)θα μας σωσει ο Αντωνακης(λενε...)που κατ'ουσιαν ειναι και οι δυο "οτι πρεπει" για τους δανειστες και τους Αμερικανους..
...αν συνεχισουν τοσοι και τοσοι να πιστευουν οτι η αποχη και το λευκο ειναι λυση και αντιδραση,ενω στην ουσια εξυπηρετει τους ιδιους πολιτικους που μας πηδ@νε γιατι απλα μας κανουν στην ακρη και δεν μπερδευομαστε μεσα στην καλπη τους....
τοτε....οταν με το καλο εχουμε εκλογες ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ,μια απο τα ιδια και ο μπακλαβας χωρις γωνια!!! Ελλαδαρα μου γεια σου,φτωχοι πολιτες,εξαθλιωμενες προσωπικοτητες και μια Ελλαδα πουλημενη στους δανειστες,στα λαμογια και στους λεφταδες...

Last edited by mAthosalas; 17-02-2012 at 20:36.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 18-02-2012, 16:15
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Δημοσκόπηση: Το Μνημόνιο καταποντίζει ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

Έλα ρε παιδιά, μη βιάζεστε, αφήστε τους ανθρώπους να κάνουν το έργο τους! Τόσος λαϊκισμός πια! Παπαπαπα ...... Αυτούς θα ψηφίσουμε πάλι εννοείται! Τι, πειράματα θα κάνουμε;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Το Μνημόνιο της χρεωκοπίας και ο άλλος δρόμος Slane Βιβλίο 0 05-11-2011 13:39
Αφιέρωμα στο Μνημόνιο 4 του Ν. Μαριά στο περιοδικό Επίκαιρα Kimwnas Επικαιρότητα 9 04-03-2011 15:03
Μήπως τελικά είναι απαραίτητο το Μνημόνιο; Arkas Επικαιρότητα 12 21-12-2010 01:24
Μνημόνιο για την Ελλάδα ως το 2020! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 18 05-10-2010 22:11
Μνημόνιο συνεργασίας με το Κατάρ ύψους 5 δισ. δολ. MARK Επικαιρότητα 6 25-09-2010 04:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!