GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 18-02-2012, 09:55
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Αργύρη στις 26 είναι το καρναβάλι και θα γίνεται της τρελής στην Πάτρα, να φανταστείς εγώ που είμαι Πατρινός αυτή τη μέρα την "κάνω" από την Πάτρα και το κλίμα είναι πολύ πιασοκωλέ. Από την άλλη δεν συνάδει με το όλο κόνσεπτ.
Δεν μπορώ να πάω στο μνήμα του φίλου μου που ξέρω ότι δεν θα τον ξαναδώ, δεν θα ξαναπάω βόλτες μαζί του, δεν θα ξαναπιώ καφέ, μες την τρελή χαρά με κομφετί και σερπαντίνες.

Σόρρυ, Βασίλη με παρεξήγησες..
ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ, δεν συνάπτουν οι καρναβαλιστικές εκδηλώσεις με την εκδήλωσης μνήμης ενός αδικακοχαμένου φίλου μας!!
Απλώς αναφέρθηκα ότι εκείνη την ημερομηνία θα είμαι βρίσκομαι κάτω,
και πάλι ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ, δεν πρέπει να γίνει αλλαγή του προγράμματος σας,
επειδή κάποια μέλη θα βρίσκονται για τις εκδηλώσεις της Πάτρας!!
Την καλημέρα μου..
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 18-02-2012, 10:47
soketz Ο/Η soketz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: κορινθος
Μoto: bmw 1200gs
Μηνύματα: 359
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Παναγιώτη (Panvas) τον γνωρίζατε οι περισσότεροι, άλλοι προσωπικά και άλλοι μέσα από τα γραφόμενά του. Πολλοί δε που έχουν ταξιδέψει εξωτερικό έχουν φιλοξενηθεί στο σπίτι του.
Ο Παναγιώτης δυστυχώς από τις 30/09/11 δεν είναι πια μαζί μας (http://www.gsforum.gr/%CE%9A%CE%BF%C...6%CE%AD-24094/).

Έφυγε πρόωρα και άδικα αφήνοντας μεγάλο κενό στη μοτοσυκλετιστική μας παρέα. Άφησε όμως παρακαταθήκη το μεγαλείο της ψυχής που κουβαλούσε.

Ορμώμενος λοιπόν από το ταξιδιωτικό που δημοσίευσε σε διπλανό φόρουμ Moto Forum - powered by vBulletin) ο Δημήτρης (Gallos), ένας από τα δύο παιδιά που είχαν πάει στη Ρωσία και ουσιαστικά ήταν οι τελευταίοι που μίλησαν μαζί του, κι ενώ οι μνήμες είναι ακόμα νωπές αλλά και τα δάκρυα δεν έχουν ακόμα στεγνώσει, σκέφτηκα να οργανώσουμε μια μάζωξη την Κυριακή 4/3/12 στην Πάτρα, να περάσουμε από τον Παναγιώτη να του πούμε τις καλημέρες μας και να του αφήσουμε ένα λουλούδι.

Έπειτα μπορούμε να πάμε για μοτο-καφέ κάπου στα πέριξ ή να συνεχίσουμε σε μια πιο μακρινή βόλτα όπου κι εκεί θα πιούμε καφεδάκι ή ότι άλλο χωράει σε ημερήσια βόλτα.

Το έβαλα και στο moto και ήδη έχουν υπάρξει συμμετοχές.

Θα χαρεί πολύ από κει ψηλά που βρίσκεται "ο μπαγάσας" για την έκπληξη που θα του κάνουμε.


Παράκληση:

Όσοι μπορείτε και τελικά θα έρθετε δηλώστε εδώ για να μπορέσω να κανονίσω ώστε το μέρος που θα πάμε για καφέ να μπορεί να μας φιλοξενήσει αλλά και να είναι τα μηχανάκια μας όσο γίνετε πιο ασφαλή.


Καλημέρες !!!!
Βασιλη πολυ καλη η ιδεα σου και οτι καλλυτερο για ενα παλικαρη που φυγε τοσο αδικα.Μακαρι να μην δουλευω και θα προσπαθησω να ρθω και γω να γνωριστουμε απο κοντα!!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 18-02-2012, 12:06
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Σόρρυ, Βασίλη με παρεξήγησες..
ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ, δεν συνάπτουν οι καρναβαλιστικές εκδηλώσεις με την εκδήλωσης μνήμης ενός αδικακοχαμένου φίλου μας!!
Απλώς αναφέρθηκα ότι εκείνη την ημερομηνία θα είμαι βρίσκομαι κάτω,
και πάλι ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ, δεν πρέπει να γίνει αλλαγή του προγράμματος σας,
επειδή κάποια μέλη θα βρίσκονται για τις εκδηλώσεις της Πάτρας!!
Την καλημέρα μου..

Φίλε Αργύρη δε σε παρεξήγησα, απλώς είπα για ποιον λόγο η συνάντηση αυτή δεν μπορεί να γίνει στις 26.

Όπως και να 'χει θα χαρώ να σας δω όλους σας από κοντά να πιούμε έναν καφέ μία μπύρα και να πούμε 5-10 κουβέντες.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 18-02-2012, 12:07
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Αργύρη δε σε παρεξήγησα, απλώς είπα για ποιον λόγο η συνάντηση αυτή δεν μπορεί να γίνει στις 26.

Όπως και να 'χει θα χαρώ να σας δω όλους σας από κοντά να πιούμε έναν καφέ μία μπύρα και να πούμε 5-10 κουβέντες.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 19-02-2012, 10:48
ThoDoriS Ο/Η ThoDoriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Νέα Φιλαδέλφεια
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω και έρθω και εγώ αλλά δεν υπόσχομαι τίποτα μιας και γιορτάζω την προηγούμενη μέρα...
Αν ερθω θα μιλήσω και με τον αδελφό του να πάρουμε και την μηχανή του μια βόλτα μέχρι το μνήμα να την δει απο εκεί πάνω να χαρεί λίγο...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 19-02-2012, 12:42
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΧΝΑΜΕ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 26-02-2012, 23:23
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Τελικά κρίνοντας από τον αριθμό των ατόμων που έχουν δηλώσει συμμετοχή στην "καλημέρα στον Παναγιώτη", καταλαβαίνω ότι δεν είμαι ο μόνος που τον θεωρούσε "Gamato" παιδί και τελικά ναι επιβεβαιώνεται ότι οι "Gamatoi" φεύγουν νωρίς.

Θέλοντας λοιπόν να σας ενημερώσω όσο γίνεται καλύτερα γράφω τούτες δω τις αράδες, παρακαλώ όσοι τελικά θα έρθετε δώστε την πρέπουσα προσοχή.

Η συνάντηση έχει οριστεί για την Κυριακή στις 4/3/12 στην Πάτρα στα Everest στις 11:00. Θα υπάρξουν και άλλοι φίλοι που θα έρθουν κυρίως από Αθήνα, οπότε για όσους θέλουν να ταξιδέψουν σε μιά παρέα, μπορούν να βρεθούν στο περίπτερο Χαϊδαρίου. Το Αθηναϊκό μπουλούκι θα ξεκινήσει από κει στις 9:00. Καλό θα είναι να πάτε με γεμάτα ντεπόζιτα μην ψάχνετε τελευταία στιγμή να βρείτε βενζινάδικο. Εγώ θα σας περιμένω στην Πάτρα στα EVEREST που είναι κομβικό σημείο στην είσοδο της πόλης, υπάρχει άπλετος χώρος για να παρκάρουμε τις μηχανές μας και είναι κοντά στο νεκροταφείο που "κοιμάται" ο panvas.
Μετά την "καλημέρα" μπορούμε να πάμε για καφέ στην Πιτίτσα, όπου έχει μια πολύ ωραία καφετέρια αλλά και απίστευτη θέα, "πιάτο ο Πατραϊκός Κόλπος και η Γέφυρα", ή αν θέλετε κάπου μακρύτερα. Θα το συμφωνήσουμε επιτόπου.


Ο Δ Η Γ Ι Ε Σ Π Ρ Ο Σ Ν Α Υ Τ Ι Λ Λ Ο Μ Ε Ν Ο Υ Σ

Για να φτάσετε στο ραντεβού μας, μετά τα διόδια στην είσοδο της πόλης ακολουθείτε ευθεία πορεία πάνω στην εθνική. Κάποια στιγμή ο δρόμος στενεύει (γίνονται έργα) και από 3 λωρίδες κυκλοφορίας, γίνεται 1. Πολύ προσεκτικά εκεί. Ο δρόμος μετά κατηφορίζει και σιγά σιγά φαρδαίνει πάλι. Στο τέλος της κατηφόρας υπάρχουν φανάρια. Περίπου 800 μέτρα μετά τα φανάρια αλλά - προσοχή - στην αντίθετη κατεύθυνση, είναι το σημείο του ραντεβού μας τα EVEREST. Υπάρχει διαχωριστική νησίδα που χωρίζει τα 2 ρεύματα, οπότε αμέσως μετά τα φανάρια, πιάστε αριστερά και στο πρώτο "σπάσιμο" της νησίδας κάντε αναστροφή με προσοχή και είστε ΟΚ.

Κρατήστε κάπου πρόχειρο και το τηλέφωνό μου (6976430335) και αν χρειαστείτε βοήθεια θα είμαι εκεί.

SOS.

Λόγω του ότι έχουν λιγοστέψει οι εξορμήσεις με τις μηχανές, πολύ πιθανόν κάποιοι να το δουν σαν μια ευκαιρία για βόλτα. Μέχρι εδώ οκ. Αλλά ο δρόμος Κορίνθου Πατρών είναι χειρότερος κι από εφιάλτη, θυμίζει εργοτάξιο σε πολλά σημεία του και γλιστράει πάρα πολύ. Οπότε γλυκά και συνετά με το γκάζι, αλλά και ο νους σας στον απέναντι γιατί σας χωρίζουν μόνο κορύνες και τπτ άλλο.

Να φτάσετε όλοι με ασφάλεια.


Last edited by vaska; 26-02-2012 at 23:24.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 27-02-2012, 13:43
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
................................................................

Η συνάντηση έχει οριστεί για την Κυριακή στις 4/3/12 στην Πάτρα στα Everest στις 11:00. Θα υπάρξουν και άλλοι φίλοι που θα έρθουν κυρίως από Αθήνα, οπότε για όσους θέλουν να ταξιδέψουν σε μιά παρέα, μπορούν να βρεθούν στο περίπτερο Χαϊδαρίου. Το Αθηναϊκό μπουλούκι θα ξεκινήσει από κει στις 9:00. Καλό θα είναι να πάτε με γεμάτα ντεπόζιτα μην ψάχνετε τελευταία στιγμή να βρείτε βενζινάδικο. Εγώ θα σας περιμένω στην Πάτρα στα EVEREST που είναι κομβικό σημείο στην είσοδο της πόλης, υπάρχει άπλετος χώρος για να παρκάρουμε τις μηχανές μας και είναι κοντά στο νεκροταφείο που "κοιμάται" ο panvas.
Μετά την "καλημέρα" μπορούμε να πάμε για καφέ στην Πιτίτσα, όπου έχει μια πολύ ωραία καφετέρια αλλά και απίστευτη θέα, "πιάτο ο Πατραϊκός Κόλπος και η Γέφυρα", ή αν θέλετε κάπου μακρύτερα. Θα το συμφωνήσουμε επιτόπου.


Ο Δ Η Γ Ι Ε Σ Π Ρ Ο Σ Ν Α Υ Τ Ι Λ Λ Ο Μ Ε Ν Ο Υ Σ

Για να φτάσετε στο ραντεβού μας, μετά τα διόδια στην είσοδο της πόλης ακολουθείτε ευθεία πορεία πάνω στην εθνική. Κάποια στιγμή ο δρόμος στενεύει (γίνονται έργα) και από 3 λωρίδες κυκλοφορίας, γίνεται 1. Πολύ προσεκτικά εκεί. Ο δρόμος μετά κατηφορίζει και σιγά σιγά φαρδαίνει πάλι. Στο τέλος της κατηφόρας υπάρχουν φανάρια. Περίπου 800 μέτρα μετά τα φανάρια αλλά - προσοχή - στην αντίθετη κατεύθυνση, είναι το σημείο του ραντεβού μας τα EVEREST. Υπάρχει διαχωριστική νησίδα που χωρίζει τα 2 ρεύματα, οπότε αμέσως μετά τα φανάρια, πιάστε αριστερά και στο πρώτο "σπάσιμο" της νησίδας κάντε αναστροφή με προσοχή και είστε ΟΚ.

Κρατήστε κάπου πρόχειρο και το τηλέφωνό μου (6976430335) και αν χρειαστείτε βοήθεια θα είμαι εκεί.

SOS.

Λόγω του ότι έχουν λιγοστέψει οι εξορμήσεις με τις μηχανές, πολύ πιθανόν κάποιοι να το δουν σαν μια ευκαιρία για βόλτα. Μέχρι εδώ οκ. Αλλά ο δρόμος Κορίνθου Πατρών είναι χειρότερος κι από εφιάλτη, θυμίζει εργοτάξιο σε πολλά σημεία τυ και γλιστράει πάρα πολύ. Οπότε γλυκά και συνετά με το γκάζι, αλλά και ο νους σας στον απέναντι γιατί σας χωρίζουν μόνο κορύνες και τπτ άλλο.

Να φτάσετε όλοι με ασφάλεια.


Βασίλη ευχαριστούμε για την τελευταία ενημέρωση.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 02-03-2012, 10:40
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Μια καλημέρα κι ένα λουλούδι στον φίλο μας Panvas

Παιδιά θα ήθελα να ξέρω πόσοι τελικά αποφασίσατε να έρθετε στην Πάτρα για να κανονίσω μερικά πράγματα πχ πόσα λουλούδια να πάρω κλπ. Αν δεν σας κάνει κόπο ποστάρετε εδώ νικνέιμ και άτομα. Ευχαριστώ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Παναγιώτη (PanVas), θα μα λείψεις αδελφέ ... Strats Αυτοί που έφυγαν νωρίς ... 338 18-02-2012 23:26
Το αγοράκι και η κούκλα...Μια τραγική ιστορία taksidiotis Διάφορα 12 11-12-2011 02:16
Μεζεδάκι-κρασάκι στην εξωτική.... Λάρισα με τον Arkas - 7/10/11 LakisGS Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 108 13-10-2011 00:56
Ο PanVas στην ΙΣΠΑΝΙΑ!!! Strats Διάφορα 17 12-09-2011 17:19
Μια συνάντηση στο...Β' Λιμανακι Βουλιαγμενης danaos Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 16 14-10-2009 20:34


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!