GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 04-07-2012, 23:43
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

Ευχαριστώ. (αρχίζοντας από το τελευταίο)

Αυτό που ζητάς ότι δεν πρέπει να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι είναι επίσης προνομιακή μεταχείριση. Γιατί; Γιατί και όλοι οι άλλοι στο ίδιο τσουβάλι μπαίνουν. Δεν βγαίνει το τάδε αφεντικό (ιδιώτης); Και στους καλούς θα κάνει μείωση και στους κακούς. Αν πρέπει θα φύγουν και καλοί και κακοί (αν είναι σοβαρός πρώτα οι κακοί).
Οι φόροι; ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (μιλώ για την μεσαία τάξη που ενώ ήταν η κύρια μάζα Ελλήνων, τώρα πάνε να μείνουν ελάχιστοι με τους πιο πολλούς σπρωγμένους προς τα κάτω βέβαια και ελάχιστους προς τα πάνω).
Πως λοιπόν το δημόσιο μου ζητάς να κάνει... αυτοδιάγνωση; (και λίγο πολύ οι δημόσιοι το θεωρείτε και... υποχρέωση μας να το δεχτούμε) Εδώ δεν καταφέρνει να κάνει την ΚΑΝΟΝΙΚΗ του δουλειά καλά, θα καταφέρει να φιλτράρει και να φτιάξει τον εαυτό του;

Πότε κατήγγειλες τελευταία φορά κακό σου συνάδελφο; Μπα ε... τι λέω.
Ή επειδή δεν είναι όλα μαύρα και άσπρα αλλά υπάρχει και το γκρι. Αν κατάλαβα είσαι στην εκπαίδευση; Πότε είδες ή πόσους είδες ή (να τολμήσω) πότε εσύ έκανες μάθημα εκτός ωρών εργασίας για να προχωρήσουν τα παιδιά "σου" και να μη χρειάζονται φροντιστήριο; (που επίσης γίνεται από τους συναδέλφους σου ή ίσως και εσένα - αλλά επί μαύρης πληρωμής βέβαια - λιγότερο πια πάντως έχω μάθει, λόγω στενότητας)

Και κάτι άλλο. Μου κάνεις μια σωστή ερώτηση: "Πως γίνεται ρε για€&@τω αυτή η παλιό κρατική μηχανή την μια στιγμή να δουλεύει τόσο αργά και την άλλη τόσο γρήγορα . Ήθελα να ήξερα ποιός ρυθμίζει άραγε την ταχύτητα της ; ΑΥΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ !!!"

Και εγώ σε ρωτάω. Δεν σημαίνει ότι ΠΟΛΛΟΙ δεν κάνουν τη δουλειά τους; Γιατί φταίει ένας Χ διευθυντής; Που ίσως φταίει αλλά γιατί μόνο αυτός δεν κατάλαβα. Γιατί πρέπει να υπάρχει ΚΑΠΟΙΟΣ Χ διευθυντής για να πει στον άλλο κόσμο να κάνει τη δουλειά τους; Ή για τον ίδιο τον διευθυντή πρέπει να υπάρχει ένας άλλος πιο πάνω αλλιώς δεν γίνεται;

Στο παράδειγμα του πατέρα μου. Έχει στείλει μια υπηρεσία, δια-υπηρεσιακή αλληλογραφία. Ένας έστειλε (πολλά χαρτιά με το προτόκολο τους κλπ.), κάποιος ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ τα περιμένει (που ο ένας ΞΕΡΕΙ τον άλλο και το ξέρουμε αυτό - όταν κάποιοι είναι 10-15 χρόνια σε μια υπηρεσία ξέρουν με ποιους σχετίζονται). Επίσης υπάρχει ένας που τα... πηγαίνει (ή κάποια τρίτη υπηρεσία) και ίσως 1-2-3 που υπογράφουν από τη μια ή την άλλη μεριά. Όταν λοιπόν ο πρώτος έστω "έχει στείλει" (και περιμένει απάντηση) αλλά δεν έχει κανένα αποτέλεσμα ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ, ΔΕΝ είναι χρέος του να δει που έχει κολλήσει το θέμα; Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι και "συνειδητοποιημένο" υπάλληλο να βρω θα μου πει ένα φαρδύ πλατύ "δεν είναι δουλειά μου" (που ξεκινά από το αθώο "δεν μπλέκω" μέχρι το σοβαρό "έχουμε και άλλες δουλειές για να ασχοληθούμε με αυτό" - πρόσεξε ότι ίσως έβαλα σοβαρό ότι θα έβαζες αθώο και το ανάποδο...). Άρα ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ αφήνει τον εαυτό του να "σαπίσει" και οι καλοί μέσα σε αυτό.

Οπότε τι μου λες εσύ για χλωρά και ξερά.
Όταν ήρθε η εφορία στον μπατζανάκη μου (υψηλόμισθο μεν, αλλά υπάλληλο δε, κανονικά με τις κρατήσεις του και τα πάντα) φέτος 4500 ευρώ ενώ έπαιρνε μέχρι πέρισυ επιστροφή... είναι χλωρός ή ξερός; Να ξέρω δηλαδή.
Γιατί τα 4500 θα πάνε να πληρώσουν τους κολλητούς στη βουλή (δες το άρθρο που παρέθεσα), δεν θα πάνε να σώσουν τη χώρα. Ή θα πάνε να δώσουν το εφάπαξ (γιατί αυτό ήταν το deal ήμαστε large λαός τι να κάνουμε...) στον τάδε τεμπελχανά που φραπέ στο φραπέ έφτασε στην (νεανική του) σύνταξη.

Εμένα μου ήρθε 900 ευρώ το εξάμηνο της ιδιωτικής μου ασφάλισης (χώρια το ΟΑΕΕ βέβαια που το πληρώνω για να πληρώσει άλλους)... Γιατί; Γιατί δεν θα έχω κανένα εφάπαξ (σε εμάς το "deal" του κράτους δεν είναι τόσο καλό, ούτε και στο ΙΚΑ βέβαια κλπ. - μόνο στους δημόσιους) και μάλλον δεν θα προλάβω να έχω και σύνταξη (όχι λόγω τίποτα... εκτάκτου ελπίζω, αλλά γιατί απλά δεν θα υπάρχουν λεφτά και ίσως η σύνταξη όταν εγώ φτάσω να πρέπει να το σκέφτομαι, θα έχει πάει στα... 80-φεύγα χρόνια).

Αλλά οι βολεμένοι βολεμένοι. ΚΑΙ ΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΦΩΝΑΚΛΑΔΕΣ για το ξεβόλεμα τους. Ή κάνω λάθος;
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 04-07-2012, 23:55
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

Φίλοι μου γίνεται μιά ατέρμονη συζήτηση... καθένας έχει εμπειρίες και γνώμη. Τα κακώς κείμενα τα γνωρίζουμε, πως μπορούμε να τα αλλάξουμε;

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να αρθεί η μονιμότητα υπό την έννοια της ατιμωρησίας.
Οι μισθοί πρέπει να είναι αντίστοιχοι των αντικειμενικών προσόντων και προϋπηρεσίας ανεξαρτήτως θέσεως εργασίας.
Μπόνους παραγωγικότητας, όχι επιδόματα.



Reply With Quote
  #43  
Παλιό 05-07-2012, 07:39
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου γίνεται μιά ατέρμονη συζήτηση... καθένας έχει εμπειρίες και γνώμη. Τα κακώς κείμενα τα γνωρίζουμε, πως μπορούμε να τα αλλάξουμε;

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να αρθεί η μονιμότητα υπό την έννοια της ατιμωρησίας.
Οι μισθοί πρέπει να είναι αντίστοιχοι των αντικειμενικών προσόντων και προϋπηρεσίας ανεξαρτήτως θέσεως εργασίας.
Μπόνους παραγωγικότητας, όχι επιδόματα.



Συμφωνώ και προσθέτω :

- να συνδεθεί η εργσία του δημοσίου υπαλλήλου με την αποτελεσματικότητα και να αξιολογήται βάση αυτής (όχι μονιμότητα και εύκολη μετακίνηση σε άλλες υπηρεσίες).

- να μην μπορεί ο κάθε πολιτικός να θεωρεί και να χρησιμοποιεί τις κρατικές υπηρεσίες σαν δικό του μαγαζί που το χρησιμοποιεί κατά το δοκούν. (εδώ σε κάποιες περιπτώσεις είναι απαραίτητη η μονιμότητα αλλιώς δεν έχουν τρόπο οι υπηρεσίες να αντισταθούν).

- να υπάρχουν συγκεκριμένες συνέπειες , (κυρίως στις ορισμένες από την κυβέρνηση διοικήσεις φορέων και στους πολιτικούς διοικητές , πχ δημάρχους) ανάλογα με τα οικονομικά αποτελέσματα του φορέα που διοικούν. Π.χ. Ανέλαβες η εκλέκτικες να διοικήσεις ένα φορέα για 4 χρόνια , αν τον φέρεις σε καλύτερη θέση (μειώσεις το έλλειμά του , αυξήσεις τα κέρδη του) πάρε τα μισά μπόνους. Αν όμως τον φέρεις σε χειρότερη θέση τότε θα σου παίρνω μέρος της προσωπικής σου περιουσίας αλλιώς φίλε πολιτικέ παραιτήσου δεν είσαι ικανός να διοικήσεις. Όπως γινόταν και στην αρχαιότητα.

- να έχουν το δικαίωμα οι πολιτικοί κάθε τετραετία να αλλάζουν νομοθετικά συγκεκριμένο αριθμό αποφάσεων από αυτές που έφτιαξαν οι προυγούμενοι.
πχ. Το λιμενικό από το υποργείο εμπορικής ναυτιλίας πήγε στο δημοσίας τάξεως και τούμπαλιν,
Η γενική γραμματεία δια βίου μάθησης ξαναεπιστρέφει σήμερα στο υπουργειό παιδείας όπου ηταν παλιά αλλά την πήραν για να την πάνε στο εργασίας που την ξαναφέραν στο παιδείας) τα παιδεία παίζει (οι βουλευτές μας) και την πληρώνει ο πολίτης που δεν έχει στην ουσία υπηρεσίες.
Ο τρόπος διοίκησης των πανεπιστημίων που είχε συνδεθεί με την οικονομική του διαχείρηση από την Διαμαντοπούλου τείνει σε κατάργηση.
Ράγες ξύλωνε όλα αυτά έχουν συνέπειες στους πολίτες.

Πιο γενικά με μια φράση νομίζω ότι :

πρέπει κάποιες νευραλγικές υπηρεσίες στην κρατική μηχανή σε όλα τα επίπεδα (παιδεία , υγεία , εργασία κλπ) να λειτουργούν με σταθερές δομές και με συγκεκριμένο τρόπο σε βάθος χρόνου ανεξάρτητα ποιο κόμμα ειναι στην εξουσία.ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΙΚΑ !!!!!

Όσο για τα υπόλοιπα nls νομίζω ότι πρέπει να κάνω πίσω έχω καταχραστεί πολύ το νήμα του ortho θα χαρώ να τα αναλύσουμε και από κοντά σε κανά καφέ....

Να ειστε καλά και συγνώμη για την πολυλογία αλλά είναι θέμα που με νοιάζει πολυ.......


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Last edited by peterv; 05-07-2012 at 07:47.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 05-07-2012, 08:27
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

Ε όχι και κατάχρηση του νήματος βρε Πέτρο! Γι΄αυτό τα ανοίγουμε!

Το μεγάλο αγκάθι είναι η μονιμότητα που δε συνδέθηκε ποτέ με την απόδοση. Το μεγάλο ατύχημα της χώρας είναι πως κατά τη γνώμη μου δεν έχουν αρθεί οι λόγοι για τους οποίους θεσπίστηκε η μονιμότητα.

Υπάρχουν (ακόμη ;!) ιδιωτικοί υπάλληλοι που εργάστηκαν όλοι τους τη ζωή σε μιά δουλειά, μιά άτυπη μονιμότητα, που όμως οφειλόταν στην προθυμία, αποδοτικότητα τους και στη σωστή συμπεριφορά των εργοδοτών τους.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 05-07-2012, 11:48
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

nls
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-07-2012, 12:42
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

Κανείς δεν φταίει φιλαράκια!!!

Ας σταματήσει ο πόλεμος εναντίον των δημόσιων υπαλλήλων!!!

Ποιός θέλει 1 εκ δημόσιοι υπάλληλοι να πεινάνε????

Ναι πολλοί απο αυτούς είναι άχρηστοι...τεμπέληδες και ότι άλλο θέλετε!!! Θα μου πείτε αυτά στον ιδιωτικό δεν υπάρχουνε??? ΝΑΙ υπάρχουν αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό!!!


Αν δούμε ιστορικά τα γεγονότα θα καταλάβουμε κάποια πράγματα. Τον δημόσιο τομέα το δεκαπλασίασε αυτή η λαίπλαπα που λέγετε ΠΑΣΟΚ(μην ξεχνάμε η ΠΑΣΚΕ όλα αυτά τα χρόνια έπερνε σε όλα τα συνδικαλιστικά όργανα άνω τοθ 70% ποσοστό) και έτσι έμεινε στην εξουσία τόσα τόσα χρόνια.......Την δεκαετία του 80' λοιπόν οταν ήρθε ο ακατανόμαστος καταστροφέας του ελληνικού κράτους στην εξουσία τι έκανε???? έβαλε όλο το λαό στο δημόσιο....καλά η κακά η ιστορία μετα απο 30 χρόνια έδειξε πολύ κακώς.........

Μην ξεχνάμε όμως ότι οι έλληνες τότε πεινούσανε και έδωσε στο λαό φαγητό!!!Το μοναδικό καλό που ΄'εκανε.

Γίνομαι πιο συγκεκριμένος!!!
Δεν θέλω καμμία απόλυση δημοσίου υπαλλήλου.....

θέλω οι μισθοί του δημοσίου να επανέλθουν στα προ μνημονίου επίπεδα

Θέλω οι μισθοί του ιδιωτικού τομέα να ανταποκρίνονται στην εργασία που κάνουμε

Σταδιακή ελάφρυνση του δημοσίου τομέα με εθελούσιες αποχωρήσεις και αναγκαστικές συνταξιοδοτήσεις έτσι ώστε στα επόμενα 5 χρόνια να έχουν μείνει λιγότεροι και προσλήψεις νέων παιδιών ικανών και μορφωμένων.

Άρση μονιμότητας.

Υποχρεωτικές προσλήψεις νέων υπαλλήλων κάθε έτος σε εταιρείες του ιδιωτικού τομέα που βγάζουνε κέρδη.

Εξισορόπηση μισθών δημοσίου-ιδιωτικού με αυξήσεις στον ιδιωτικό και όχι μειώσεις στο δημόσιο.

ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΜΗ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΚΛΟΠΙΜΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΛΑΟ!!!!!!!!!! και μην βγεί κανείςκ πεί ψηφίζανε για τις τους βόλεψαν......ψέμα τους ψηφίζανε γιατί τους δώσανε ένα πιάτο φαί!!! ενώ αυτοί τρώγανε κατσαρόλες ολόκληρες!!!!!!!



Όλα γίνονται για το μεγάλο κεφάλαιο....για τους μπομπολοες-κουρίδες-λαμπρακιδες-βαρδινογιαννηδες κτλ κτλ που θρέφει ο καθένας τους 20000 οικογένεις και θέλουνε με τα μέτρα να μας κάνουν όλους σκλάβους!!!! να δουλέυουμε για 400euros.....



Aντίκτυπο στην οικονομία της χώρας έχουν και αυτά που γίνονται στο δημόσιο και αυτά που γίνονται στον ιδιωτικό!!!!




Μην παρασύρεστε.......ή όλοι μας απεναντί τους(κυβερνώντες και κεφάλαιο) ή (όπως είναι τώρα) όλοι απέναντι σε όλους!!!!!





ΥΓ απόφοιτος πανεπιστημίου-μεταπτυχιακό-3 γλώσσες- προυπηρεσία 7 ετών....μισθός τριψήφιο αριθμός(βγάζω τα δεκαδικα)- ωράριο εργασίας 10ωρο minimum.....




Όλοι μαζί τώρα γιατί έρχονται χειρότερα ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΣΤΕ......
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 08-07-2012, 13:01
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανείς δεν φταίει φιλαράκια!!!



Υποχρεωτικές προσλήψεις νέων υπαλλήλων κάθε έτος σε εταιρείες του ιδιωτικού τομέα που βγάζουνε κέρδη.





Όλοι μαζί τώρα γιατί έρχονται χειρότερα ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΣΤΕ......
Συμφωνώ μαζί σου.

Αυτό που λες δε μπορεί να γίνει. Αν δεν κάνω λάθος, ισχύει κάτι για φορολογική απαλλαγή για επανεπενδυόμενα κέρδη των εταιρειών. Αλλά και πάλι.

καταλήγω, και σε σχέση με το νήμα για τις ιδωτικοποιήσεις, ότι δεν τους ενδιαφέρει τι θα γίνει ο λαός. Θέλουν να ξαπουλήσουν τη χώρα και τον πλούτο της, όποιος κι αν είναι αυτός.

Οπως λες, τα χειρότερα έρχονται και μάλιστα πολύ γρήγορα.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 18-08-2012, 19:42
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Αντισυνταγματική η μείωση αποδοχών στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λόγος υπάρχει Πάνο που τα λέμε αυτά.
Και κατά την γνώμη μου
πάντα, όλα είναι αλυσίδα. Αν έχεις άλλη η διαφορετική άποψη είναι δεκτή, αλλά στην απάντηση που έδωσα στον ΝΛΣ είπα, ότι όλα είναι αλυσίδα. Εάν Πάνο σκάσει κανόνι από λάθη, ή από κακή διαχείριση, ή από υπερβολικό προσωπικό, ή από λάθος επιλογές, μια ιδιωτική επιχείρηση, μόνο ο ιδιοκτήτης θα την πληρώσει?
Η αγορά, τα ταμεία, ο εργαζόμενος και γενικά ο υπόλοιπος κόσμος δεν θα την πλαρώσει??
Ρώτα την γυναίκα του μανιακού εάν τα λάθη του, τα πληρώνει μόνο ο Φε_δας, ή και κάποιος άλλος!!!!
Εαν τώρα μπερδέψουμε και ιδιωτικές επιχειρήσεις (ΔΕΚΟ, Οργανισμούς, δ.επ. σε ΟΤΑ. ΟΛΠ αν θέλεις) έχω 100% δίκιο, γιατί απλά λειτουργούν ιδιωτικά. Άρα έχει να κάνει ο ιδιώτης.
Και ξαναλέω, ότι το Δημόσιο έχει πολλά χάλια (θα το λέω συνέχεια για να ξέρετε την θέση μου).
Τελικά σήμερα, στα νέα μιλά για ενιαίο μισθολόγιο. Τα λέγαμε παραπάνω.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!