GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 11-08-2012, 14:00
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

εγω θα ηθελα να καλοσορισω το καινουργιο φιλο στην μεγαλη οικογενεια του gsforum και να του πω οτι η αγαπη μας για το φορουμ πολλες φορες μας κανει να αισθανομαστε οτι ειναι σπιτι μας και οταν υπαρχουν επικοινωνιες οπως η δικη σου μας ξενιζει αλλα δωσε μας τον χρονο και την ευκαιρια να προσαρμοστουμε και σε αυτο
θα ηταν χαρα μας να σε δουμε και σε καποιο καφε και που ξερεις εφοσον ασχολεισε και με υπολογιστες ολο και κατι καινουργιο θα υπαρχει να μας πεις
να εισαι παντα καλα και ορθιος
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 11-08-2012, 14:45
Mower Ο/Η Mower βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

Καλησπέρα σε όλους.
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
Μιας και δεν είμαι "ενεργό" μέλος του forum, δεν θέλω να κάνω υποδείξεις, αυτός είναι και ο λόγος που δεν ήθελα σχόλια στην αγγελία. Θεωρώ ότι είναι λάθος ο σχολιασμός των αγγελιών, ακόμα και αν τα σχόλια είναι προς το συμφέρον μου (να ανεβάζουν την αγγελία μου ψηλά), δεν είναι σωστό για τις υπόλοιπες αγγελίες....
Όπως και να έχει το θέμα, δεν είναι το σωστό μέρος να το συζητήσουμε αυτό, οπότε αφού δεν μπορώ να το αποφύγω θα το απολαύσω... και θα δεχτώ τους δικούς σας κανόνες...
Τώρα για την αγγελία.
Ξέρω ότι η τιμή μπορεί να φαίνεται υψηλή, αλλά δεν είναι καθόλου. Όποιος θέλει να πάρει τώρα ένα HP2, θα του κοστίσει 14500 να το φέρει από Γερμανία και δεν θα έχει ούτε τα μισά πράγματα. Οι ζάντες μόνο έχουν 2500 δολάρια + τελωνείο...
Ο λόγος που το πουλάω είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ πλέον όπως πρέπει. Έχω σταματήσει να κάνω χώμα με το HP2 (έχουν αλλαχτεί και το ρουλεμάν του διαφορικού από τότε γιατί έκαναν λίγο θόρυβο). Αυτή η μηχανή πρέπει να είναι στο βουνό....
Από την άλλη και να την κρατήσω δεν με χαλάει καθόλου. Λόγω φόρτου εργασίας όμως δεν υπάρχει χρόνος. Δεν την πουλάω δηλαδή επειδή με έχει πιάσει η κρίση... Για αυτό και η τιμή δεν πέφτει...
Υπάρχουν και άλλα αξεσουάρ που έχω ξεχάσει να αναφέρω όπως δεύτερη σέλα πιο άνετη για τον συνεπιβάτη, μαρσπιέ συνεπιβάτη 12 πόντους πιο κάτω, προστατευτικά, φίλτρο αέρος, κτλ.

Αυτά προς το παρόν και καλό απόγευμα...
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 20-03-2013, 23:34
Mower Ο/Η Mower βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

Καλησπέρα,

Το HP2 έχει πουληθεί, αλλά ο αγοραστής δεν πήρε τις ζάντες woodys wheel works 21/18. Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε στο πρώτο post. Αν κάποιος κάτοχος HP2 τον ενδιαφέρει ας μου στείλει ένα pm.
Για τις ζάντες έχω πάρει πολλά μηνύματα στο mobile.δε αλλά προτιμώ να φύγουν εδώ για να αποφύγω τα ταχυδρομεία.
Επίσης υπάρχει και το BMW HP2 tank bag το οποίο πωλείτε στα 80€

Ευχαριστώ
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 20-03-2013, 23:41
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

Δώσε τιμή για τις ζάντες και πές μας αν κάνουν και σε άλλα μοντέλα!!!

Reply With Quote
  #25  
Παλιό 21-03-2013, 01:03
Mower Ο/Η Mower βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Δώσε τιμή για τις ζάντες και πές μας αν κάνουν και σε άλλα μοντέλα!!!

Δε κάνουν σε άλλα μοντέλα εκτός αν δεν σας πειράζει να έχετε ένα δίσκο μπροστά... Μπορείς βέβαια να παραγγείλεις το κέντρο και να το αλλάξεις αλλά έχει γύρω στα 500 ευρώ + τελωνείο.
Η τιμή είναι 1100 ευρώ χωρίς παζάρια, μαζί με τον 300άρι δίσκο μαργαρίτα και σαμπρέλες 5 χιλιοστά (τα λάστιχα είναι λιωμένα...)
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 21-03-2013, 09:14
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mower Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

Το HP2 έχει πουληθεί, αλλά ο αγοραστής δεν πήρε τις ζάντες woodys wheel works 21/18. Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε στο πρώτο post. Αν κάποιος κάτοχος HP2 τον ενδιαφέρει ας μου στείλει ένα pm.
Για τις ζάντες έχω πάρει πολλά μηνύματα στο mobile.δε αλλά προτιμώ να φύγουν εδώ για να αποφύγω τα ταχυδρομεία.
Επίσης υπάρχει και το BMW HP2 tank bag το οποίο πωλείτε στα 80€

Ευχαριστώ
δωσε μια τιμη λογικη για τς ζαντες 18/21

Last edited by giclas; 21-03-2013 at 09:15.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 21-03-2013, 14:26
Mower Ο/Η Mower βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλείται HP2 enduro

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
δωσε μια τιμη λογικη για τς ζαντες 18/21
Αν τις βάλω τόσο στο mobile με αυτή τι τιμή δεν θα μείνουν ούτε 2 μέρες. Αν δε φύγουν εδώ τις βάζω την άλλη βδομάδα mobile με 1200. Έχω πάρει πάνω από 5 μηνύματα που ήθελαν μόνο τις ζάντες από την αγγελία της μηχανής. Η τιμή είναι στο 50% της αρχικής τιμής χωρίς να υπολογίζουμε το τελωνείο. Καταλαβαίνω την κατάσταση στην Ελλάδα, εδώ ζω άλλωστε, αλλά για κάθε προϊόν υπάρχει και η ανάλογη ζήτηση που σε αυτή την περίπτωση είναι μεγάλη.
Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά πάρτες γιατί
1. Είναι άσπαστες
2. Δεν θα τις βρεις ποτέ σε αυτή τη τιμή ξανά.
3. Η διαφορά με τις OEM είναι χαοτική. Δεν θα τις βγάζεις ούτε στην άσφαλτο...

Φιλικά
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!