GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 29-11-2009, 20:31
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα στην μίζα ή κάτι άλλο?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Blackstaf Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκες τελικά είχατε δίκιο όλοι σας...Πήγα στο συνεργείο και πιο συγκεκριμένα στον Βαγιανέλη και μου είπαν τα παιδιά από εκεί οτι είναι η μπαταρία...Οπότε μου πρότειναν να την αφήσω κάποια στιγμή εκεί ώστε να την φορτίσουνε και να μην έχω πρόβλημα. Το θέμα όμως είναι να αλλάξω μπαταρία ή να κρατήσω αυτή που έχω? Και το ρωτάω αυτό γιατί έχω ακούσει επανελλημένα στο forum ότι οι περισσότεροι αλλάζουν μπαταρίες! Τι λέτε?
Φιλε, αλλαξε την! Και εγω οταν μου εκανε το ιδιο η προηγουμενη μου μπαταρια, την φορτισα (μια εχω αλλαξει μεχρι τωρα !!!). Αυτο ομως της εδωσε λιγες μερες ακομα ζωη και οταν μου το ξαναεκανε με αφησε μια και εξω. Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να μου βγαλει ο εγκεφαλος σφαλμα στο ABS και ετσι, οχι μονο αγορασα καινουργια αλλα ετρεχα και στην αντιπροσωπεια για να μου κανουν Reset στο ABS!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 30-11-2009, 20:30
Blackstaf Ο/Η Blackstaf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: GS1200 (09)
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα στην μίζα ή κάτι άλλο?

Μάγκες σας ευχαριστώ ειλικρινά για τις συμβουλες σας...Ευτυχώς που υπάρχει το forum και μαθαίνουμε καινούργια πράγματα...Οπότε σύμφωνα με τις συμβουλές σας αυτο που μένει είναι να αλλάζω μπαταρία!!!Το μόνο που πλεον θέλω από εσάς είναι να μου πείτε πια να βάλω και αν γνωρίζεται από που μπορώ να την αποκτήσω...Μια ενδεικτική τιμή ετσι αναφορικά θα με βοηθούσε...Σας ευχαριστώ...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 30-11-2009, 20:50
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα στην μίζα ή κάτι άλλο?

η ομαδική μπαταρίας έκλεισε ???


ή έχω χάσει επεισόδια
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 30-11-2009, 22:05
Blackstaf Ο/Η Blackstaf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: GS1200 (09)
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα στην μίζα ή κάτι άλλο?

Πρέπει να έχει κλείσει...Το θέμα όμως είναι αφου θα αγοράσω αναγκαστικά μπαταρία ποια να πάρω? Όχι τίποτε άλλο αλλά πρέπει να πάω στο συνεργείο για να την φορτίσω αλλά απ'ότι μου είπατε να μην μπω καθόλου στον κόπο αφου θα μου ξανακάνει τα ίδια...Απλά να ξέρω ποια να πάρω ώστε να πάω να την παραγγείλω...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σύστημα μέτρησης αλκοόλ της Toyota θα κλειδώνει τη μίζα ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αυτοκίνητο 11 31-10-2009 15:39
Mιάς και αρχισε το σχολείο...κάτι χρήσιμο essel Χιούμορ 3 05-10-2009 19:25
σας θυμίζει κάτι? essel Διάφορα 1 26-09-2009 20:05
Αυτό ή το άλλο;;; skippybi Χιούμορ 168 31-08-2009 18:58
τι άλλο θα διαβάσουμε!!!!!!!!! daskalos Επικαιρότητα 11 28-03-2009 01:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!