GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 07-07-2009, 19:27
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Χέστης είναι αυτός που ξεκινά μία σύραξη(έστω και λεκτική) πίσω από το πληκτρολόγιο από τη φώτο φαίνεσαι τι μπούλης είσαι

όσο για το ποιος προκάλεσε ποιον πρέπει να είσαι τουλάχιστον ανόητος για να μη το κατάλαβες αν λέω πάλι αν (που δε το πιστεύω) δε το κατάλαβες ότι με προκάλεσες τοτε συγνώμη απαλάσεσαι λόγω βλακείας
φιλε αντρεα δε χρειαζεται να απανταμε με τετοιο τροπο στο forum καταρχην γιατι δε σεβομαστε το ρολο του και δευτερον τη δουλεια που εχουν κανει ο δημητρης(arkas),me to niko(λεοντοκαρδο).εδω ειμαστε για να κανουμε το μουχαμπετι μας και την παρεουλα.νομιζω οτι αν και τα γραφομενα του γιωργου ηταν λιγο προκλητικα εσυ επρεπε να τα δεις με λιγη δοση χιουμορ και ετσι να απαντησεις.





φιλικα
Νεκταριος
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 07-07-2009, 20:12
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Αγαπητέ Νεκτάριε θα με συγχωρέσεις αλλά δε μπορώ να αντιμετωπίσω με χιούμορ κάποιον άγνωστο που με λέει χέστη πες ότι δεν έχω τόσο χιούμορ

Η απάντηση μου ήταν ακριβώς αυτή που έπρεπε να λάβει ο συγκεκριμένος

κύριος

Πίστεψε με είμαι στα φόρουμ 6 χρόνια και είναι η δεύτερη φορά που έγραψα έτσι θα χαρώ δε να σας γνωρίσω και από κοντά

Φιλικά


Ανδρέας
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 07-07-2009, 20:18
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Νεκτάριε θα με συγχωρέσεις αλλά δε μπορώ να αντιμετωπίσω με χιούμορ κάποιον άγνωστο που με λέει χέστη πες ότι δεν έχω τόσο χιούμορ

Η απάντηση μου ήταν ακριβώς αυτή που έπρεπε να λάβει ο συγκεκριμένος

κύριος

Πίστεψε με είμαι στα φόρουμ 6 χρόνια και είναι η δεύτερη φορά που έγραψα έτσι θα χαρώ δε να σας γνωρίσω και από κοντά

Φιλικά


Ανδρέας
οποτε θες γκαρντασι χαρα μου.αν ανεβεις ποτε προς τα πανω παρε τηλ να τα πουμε.το ιδιο θα κανω κι εγω αφου κατεβαινω συνεχεια.9 χρονια εζησα στην πρωτευουσα και δεν μπορω να ξεκολλησω.
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 08-07-2009, 11:56
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από funkypervert Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδιά σόρρυ, αλλά αυτό δεν λέγεται δημοκρατία.

για να γίνουν διαφορετικά τα πράγματα στο συγκεκριμένο θέμα ΑΛΛΑ και σε πολλά άλλα... η μόνη λύση είναι επιτέλους να απαιτήσουμε κάτι διαφορετικό από αυτούς που μας κυβερνάνε!!!! και το 1ο βήμα θα είναι να σταματήσουν να μας κυβερνάνε οι 2 κλασικές οικογένειες που έχουν την εξουσία τόσα χρόνια.

υ.γ.1 προς αποφυγή παρεξήγησης, το μήνυμα μου δεν έχει κανένα υπονοούμενο, όσο αφορά πολιτικές - ιδεολογικές πεποιθήσεις.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από essel Εμφάνιση μηνυμάτων
διαφωνώ με τον κο ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟ (αραγε είναι της γνωστής οικογένειας εκ Φλωρίνης?) αλλα διαφωνώ και με τα παιδιά της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ.
Τέτοιου είδους αντιδράσεις δινουν όπλα στα χέρια των απάτριδων και μάλιστα στους φίλους μας στην Ευρώπη που κάτι τέτοια περιμένουν για να στάξουν το δηλητηριό τους.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fidemporas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο φορουμ έχουμε ......

Καλά κρασά.....

out.....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasmats Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panGS Εμφάνιση μηνυμάτων
+1200

Εξάλλου δεν υπάρχουν πια δεξιοί και αριστεροί, μόνο διαφορετικές "εταιρείες".
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
2 τα θέματα προς συζήτηση και ας προσπαθήσουμε να τα ξεμπερδέψουμε γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπερδευτήκαμε.

H διαχείριση του συγκεκριμένου θέματος που αφορά την Σκοπιανοποίηση της Μακεδονίας, από τις κυβερνήσεις τόσο του ΠΑΣΟΚ όσο και της ΝΔ είναι για κλάματα. Ελάχιστα έχουν γίνει από εμάς ενώ το κρατίδιο της ντροπής με το όνομα Σκόπια κατάφερε με την στήριξη "εταιριών" πάρα πολλά και αυτό δεν μας τιμά καθόλου.
Αυτό είναι το ένα θέμα λοιπόν και μας αφορά όλους!
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι σαν Έλληνας διότι είμαστε μόνο τηλεθεατές στο θέατρο του παραλόγου με θιασάρχη τις ΗΠΑ, πρωταγωνιστές τα Σκόπια και κομπάρσους προς εξυπηρέτηση της πλήρωση του σκηνικού, εμάς τους Έλληνες!

Το 2ο θέμα που αφορά την εισβολή των μελών της Χρυσής Αυγής στη συγκέντρωση όμως είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.
Σέβομαι "Βολταιρικά" την άποψη όλων.
Το ότι κάποιοι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τα οικτρά αποτελέσματα του Φασισμού είναι δικαίωμά τους.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην αμάθεια!
Το να δούμε και κόμμα Ναζιστών αύριο επίσης δεν θα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Αμάθεια!
Το τι δημιούργησε πολυπολιτισμικά ο Φασισμός του Χίτλερ, του Μουσολίνι, το τι απέφεραν οι δολοφονίες 22 εκατομμυρίων ανθρώπων από τον "φασισμό" του Στάλιν... είναι στα βιβλία.
Όλοι έχουν δικαίωμα όμως να μην τα διαβάζουν!
Επειδή λοιπόν δε μπορούμε και δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους αμόρφωτους διότι έννομα διατηρούν το δικαίωμα της "αμάθειας" έτσι και εγώ δεν θα σχολιάσω τις απόψεις περί υποστήριξης της ενέργειας των μελών της χρυσής αυγής.
Το ότι ένας δολοφόνος στην προσπάθειά του να διαφύγει από το τόπο τους εγκλήματος, έσωσε τη ζωή ενός περαστικού σε τροχαίο, δεν τον απαλλάσσει από το έγκλημα που διέπραξε. Με αυτό εννοώ βέβαια ότι αυτό που έκαναν τα μέλη της χρυσής αυγής αγγίζουν το λαϊκό συναίσθημα εντούτοις όμως για μένα παραμένουν χρυσαυγίτες.

Και τέλος ερχόμαστε στους θεσμούς της δημοκρατίας.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει. Έτσι το βλέπουν κάποιοι.

Αχ αρχαίοι μου... Κλεισθένη, Σόλων, Ευβουλο, ο Εφιάλτη και Περικλή.
Αν βλέπατε που εμείς οι Έλληνες καταντήσαμε το θεσμό που εσείς μελετήσατε και θεσπίσατε είμαι σίγουρος ότι θα τα παίρνατε όλα πίσω και θα σκίζατε τα ... "πτυχία σας".

Εν κατακλείδι, και για αυτούς που ίσως δεν κατανόησαν τις παρόλες μου, καταδικάζω τα μέλη της χρυσής αυγής όχι τόσο για αυτό που έκαναν αλλά για αυτό που πρεσβεύουν.

Υ.Γ. Τα ανθρωπάκια που ανέβηκαν σε ένα "βήμα" στο πουθενά και υποστήριξαν το συγκεκριμένο λεξικό με αφήνουν αδιάφορο. ΑΝ δεν τους είχαν ανεβάσει οι συνάδελφοί μου στο zougla.gr αυτοί τη στιγμή δεν θα ασχολούμασταν και θα παίζαμε ... πεντόβολα.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ήρεμα, αλλιώς παίζετε στο ίδιο γήπεδο, το ίδιο παιχνίδι και φυσικά, έτσι, θα έχετε και τους ίδιους χουλιγκάνους για φιλάθλους!!!!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι (ρατσιστικό?), πόσο μάλλον οι αντιλήψεις, εξ' ου και οι αντιδράσεις!!!!!!!!! Η κοινωνία δεν αλλάζει με απαιτήσεις, αλλά με παραδείγματα και εμπροσθοφυλακή την προσωπική του πορεία ο καθένας. Αν είναι σωστή θα γίνει αποδεκτή και επιθυμητή από κάποιους. Για τους υπόλοιπους μην νοιάζεστε. "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν" έλεγε, ένας γνωστός!!!!

Εδώ, όμως ερχόμαστε με τις μοτοσυκλέτες μας για να ξεδίνουμε. Αυτό το ενδιαφέρον είναι και το προαπαιτούμενο, αυτού του χώρου. Καλό θα ήταν φυσικά και οι φίλοι που έχουν άλλες απόψεις, να είναι πιο διακριτικοί και να μην θεωρούν πως αυτοί είναι, οι "ορθόδοξοι" πατριώτες και ως εκ τούτου, έχουν το δικαίωμα να προκαλούν.

Άλλωστε, είπαμε, εδώ ήρθαμε με τις μηχανές. Όποιος δεν το καταλαβαίνει και φωνάζει... ας μαρσάρουμε λίγο, να καλύψουμε τις "φωνές".

Πάντα φιλικά.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasmats Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου πολυ σωστο το μηνυμα σου...επανερχομαι λοιπον για να επανορθωσω(οσο μπορω)μιας και απο οτι ειδα προσεβαλα καποιους φιλους και δεν το θελω αυτο.Μεχρι την ωρα που μπηκα και εγραψα ,τα μηνυματα που υπηρχαν στο θεμα ηταν υπερ της Χ.Α. τοσο πολυ που νομιζα οτι το φορουμ συνδεεται και υποστηριζει την εν λογω οργανωση(η οποια εχει στις ταξεις τις εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου βλεπε υποθεση Περιανδρου)και δεν θα ηθελα να χαρακτηριστω ως φιλος μιας τετοιας οργανωσης.ΜΕΓΑ λαθος μου αφου απο οτι ειδα απλα ο καθενας εχει την γνωμη του,ενω ο λογος υπαρξης του φορουμ παραμενει η αγαπη για τις μοτο χωρις τα μελη του να χαρακτηριζονται πολιτικα.Ζητω συγνωμη λοιπον απο οσους ενιωσαν οτι τους προσβαλα,και παω να μαρσαρω λιγο οπως λεει και ο Γιαννης
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
:sm5::sm5:

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια με τις εθνικιστικές κορώνες σας!!!!! Γιατί δεν πάτε να τα λέτε σε κανένα αντίστοιχο site και να πάψετε να προκαλείτε και όσους έχουν διαφορετικές με σας απόψεις?!!?!?!?!?

Με τους πιο πολλούς από σας είμαι ήδη φίλος και συνταξιδιώτης. Σεβαστείτε λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να έχετε το αλάθητο του πάπα και τέλος πάντων, μπορεί όσοι έχουν άλλη άποψη, να μην είναι και καλά τόσο βλάκες, αλλά να έχουν δει και κάτι άλλο πιο πέρα!!!!!

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την, εκ των προτέρων, αποδοχή της διαφορετικότητας.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από margot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθώ τη συζήτησή σας και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου στα διάφορα που γράφτηκαν.
Ένα από τα «μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα» της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ είναι ο πλουραλισμός των απόψεων θα μπορούσε κάποιος να πει.
Προβλήματα όπως η διεκδίκηση της Ελληνικότητας…..είναι σίγουρα απόρροια πολιτικών παιγνιδιών μεταξύ των γνωστών σε όλους υπερδυνάμεων και τέτοια παιχνίδια με βρίσκουν κάθετα αντίθετη, όπως αντίθετη είμαι με την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής που με παραπέμπει σε φασιστικά καθεστώτα, σε απόψεις περί « Άρειας Φυλής»
Δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης. Οι μετακινήσεις πληθυσμών για διάφορους λόγους –οικονομικούς- θρησκευτικούς- πολιτικούς- είναι κάτι το φυσιολογικό και απόρροια της πολιτικής των μεγάλων δυνάμεων, οι οποίες ενισχύουν την ύπαρξη των «χωρών του τρίτου κόσμου» ή των «υπανάπτυκτων χωρών» αντί να διαθέσουν κονδύλια για την ανάπτυξή τους.
Το φαινόμενο των μεταναστών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και πρέπει όλοι μας να επωφεληθούμε από αυτή τη συνύπαρξη αντί να παίζουμε το παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων που θέλουν να οδηγήσουν τα πράγματα σε ένα νέο φασισμό.
Για μένα Ελλάδα και Έλληνας είναι έννοιες ταυτόσημες με την ελευθερία πνεύματος, το προχώρημα της σκέψης και τον ιδεαλισμό. Όλοι μπορούν να γίνουν Έλληνες!!!!!
Γιατί ο «σύγχρονος Έλληνας» να είναι τόσο κοντόφθαλμος και τόσο ρατσιστής?????
Ζούμε σε μια εποχή χωρίς ιδανικά – το βιώνουν άσχημα οι νέες γενιές, τα παιδιά μας- και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών ειδήσεων η ΙΣΤΟΡΙΑ πορεύει προς την εμφάνιση ενός νέου «Χίτλερ»
Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να το αποτρέψουμε όχι με ακρότητες αλλά με περισσότερη ωριμότητα στην κάθε μας κίνηση στην καθημερινότητά μας.

................................................

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά κάνανε αυτό που πολλοί δε τολμούν αλλά θα θέλαν να κάνουν......

Συμπεριλαμβανομένου και εμένα μέσα
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Χέστης είναι αυτός που ξεκινά μία σύραξη(έστω και λεκτική) πίσω από το πληκτρολόγιο από τη φώτο φαίνεσαι τι μπούλης είσαι

όσο για το ποιος προκάλεσε ποιον πρέπει να είσαι τουλάχιστον ανόητος για να μη το κατάλαβες αν λέω πάλι αν (που δε το πιστεύω) δε το κατάλαβες ότι με προκάλεσες τοτε συγνώμη απαλάσεσαι λόγω βλακείας
................................................



Λοιπόν, αν και στο Πεκίνο, δεν θα κάνω τον Κινέζο.
Αν είχες διαβάσει τα παραπάνω, ως ώφειλες, θα καταλάβαινες ποιός θυμήθηκε μετά από τόσο καιρό, να προκαλέσει αλλά τότε δεν θα ήσουν ηλίθιος!!
Εκτός αν δεν ήθελες να προκαλέσεις, αλλά να μας πεις τον πόνο σου (θέλω αλλά δεν τολμώ!?!). Μπας και σου είπε κανείς όμως, πως μαζεύουμε σταυροφόρους για την κόκκινη μηλιά? αν και με τέτοιους "τολμηρούς", ούτε στην ροζ συκιά δεν θα φτάναμε!!!!!
Με εξέπληξε ευχάριστα το τεκμηριωμένο επιστημονικά επιχείρημά σου για την φωτο!! Εντάξει είμαι πιο όμορφος από σένα, αλλά δεν το κάνω επίτηδες, είναι φυσικό μου!!! Τώρα όσον αφορά το βλέμμα μου, είναι ενός ανθρώπου που παρ'όλα όσα έχει ζήσει (δεν σου φτάνουν δυό ζωές για τα μισά), είναι ευτυχισμένος, γιατί έχει επιτύχει τους περισσότερους στόχους του και οι υπόλοιποι είναι σε εξαιρετικό δρόμο. Χάζεψέ το στην φωτογραφία λοιπόν, αφού με την πνευματική μιζέρια που σε δέρνει, δεν θα το δεις ποτέ στον καθρέφτη σου!!!
Άσε που οι τσιρίδες σου μου θυμίζουν ένα μηχανάκι που καβάλαγα νεαρός. Να δεις τι μάρκα ήτανε... α, θυμήθηκα... ΦΛΟΡΕΤΑ!!!!




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
αδερφε εκει στο πειραια δε τα βλεπετε καθολου καλα τα πραγματα.ηρεμησε λιγο γιατι με τα γραφομενα σου μπορει να θυμωσει πολυς κοσμος.αν βεβαια τα πιστευεις ο πιο πανω χαρακτηρισμος ταιριαζει σ ολο το κοσμο,κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε.ακομη κι εσυ που δεν τολμας, ενω το σκεφτεσαι, και γραφεις πως οι παροντες εξαιρουνται.


Και για να σοβαρευτούμε, όπως είδες φίλε Νεκτάριε, ξεκίνησες πριν ένα μηνα, ένα θέμα, για το οποίο έχουν αρκετοί, σοβαρές διαφωνίες.
Εντάξει όλοι είμαστε ελεύθεροι (προς τιμή των admin/mod) να λέμε την γνώμη μας, έως του σημείου όμως που δεν ενοχλούντε άλλοι.
Μπορεί λοιπόν κάποιοι, να φέρνουν τρέχοντας "γλαύκα εις την Αθήνα", αλλά μέχρι εκεί. Άλλωστε και από το Ελληνικό σύνταγμα, απαγορεύεται ο προσυλλητισμός. Αν θέλαμε τέτοια υπάρχουν αμέτρητοι διαδικτυακοί και μη τόποι, για να τα βρούμε και ίσως και να το κάνουμε. Όμως εδώ ήρθαμε για να φτιάξουμε μια παρέα που θα σέβεται ο ένας τον άλλο και θα περνάμε ευχάριστα, με αφορμή, αλλά και θέμα τα μηχανάκια μας.
Για παράδειγμα, αν και άθρησκος, κάνω μια χαρά παρέα και οικογενειακή πολλές φορές, με βαθειά θρησκευόμενα άτομα (Λεοντόκαρδος, Αρκάς, Αρισχιος, Λεωνίδας, Ρίκο και αμέτρητους άλλους) περιορίζοντας την διαφορετικότητα των απόψεων σε ανώδυνα λεκτικά πειράγματα. Αν και σαν τύπος, λίγο χύμα και φύσει αντιεξουσιαστής, απολαμβάνω μια χαρά το ποτό και την βόλτα μου, με εξαιρετικά άτομα όπως ο syan, που αν δεν τον είχε κερδίσει το ανθρώπινο είδος, θα ήταν μια τέλεια μηχανή ακριβείας και οργάνωσης της ΝΑΣΑ!!! Αν και μεγαλοκοπέλα, δεν διστάζω να τσαλαβουτήσω με τις μηχανές στα νερά, με τους νεαρότατους και υπέροχους ΤΑΠΑΚΑδες. Μπορώ να μιλάω ώρες, για τα πειράγματα του Κώστα366 και του γελαστού παιδιού(Skippybi), για τις γνώσεις και την σκέψη του Κύρου Γρανάζη...και...και...και...αμέτρητοι φίλοι!!!
Συνήθως λοιπόν το γυρνάω στο καλαμπούρι, για να σπάει η ένταση, αφού αυτή έτσι κι αλλιώς δεν λείπει από πολλά στην ζωή μας.
Φυσικά δεν είμαι τοπικιστής (αστείο για τον Πειραιά), αλλά ούτε και άγνωστος όπως σχολιάστηκε, αφού και φωτο και τηλ. και αμέτρητες παρουσίες είναι καταγεγραμμένα στο Φόρουμ... εν αντιθέσει ίσως!?!
Το ότι αγοράσαμε λοιπόν ένα μηχανάκι (όπως εκκατομύρια άλλοι ανά τον πλανήτη) με μπλε/άσπρο σηματάκι, δεν σημαίνει πως γίναμε στρατηλάτες, ούτε πως έχουμε τις ίδιες απόψεις.
Γι αυτό καλό θα ήταν, όταν κάποιος από μας θελήσει να παίξει στην παραλία με τα κουβαδάκια του, να μην πετάει ψηλά την άμμο. Ο άνεμος ελευθερίας που πνέει είναι για να δροσίζει, ΟΧΙ να τυφλώνει, τουλάχιστον όσους αρέσκοντε στην ηλιοθεραπεία.

ΥΓ. ...κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε...
Νεκτάριε διαφωνώ. Ότι "θέλησα" στην ζωή μου το "τόλμησα" και αν κάποιοι νόμισαν πως έχασα προσωρινά, μακροπρόθεσμα βγήκα κερδισμένος και δικαιωμένος.

ΥΓ. Αν ο Ωροπιώτης αποκτήσει την αίσθηση του χιούμορ έχει καλώς, αλλιώς ας πάρει τηλ. να μονομαχήσουμε στην κόκκινη συκιά!!!

Last edited by yannis; 08-07-2009 at 12:01.
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 08-07-2009, 13:20
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

φιλε γιαννη γνωριζομαστε απο τις συναντησεις του forum και ξερεις οτι σε εκτιμω!νομιζω ομως οτι μιλωντας για χεστες εθιξες καποια παιδια που δεν σε ξερουν και επειδη ο γραπτος λογος ειναι πιο βαρυς και μενει ακολουθησε ο γνωστος διαλογος στο ιδιο μοτιβο!θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση σ αυτο τον τονο τουλαχιστον!δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!
τωρα στο θεμα μας δε νομιζω καποιος απο μας ειναι ρατσιστης.απλα θελουμε μια κοινωνια που να λειτουργει ομαλα με ελεγχομενη μεταναστευση και σεβασμο ολων προς ολους!και βεβαια δε νομιζω να θεωρεις σωστα τα πιστευω και τις πραξεις των αναρχικων,αντιεξουσιαστικων και λοιπον κουκουλοφορων αποβρασματων!
μην ισοπεδωνουμε τα παντα!
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 08-07-2009, 13:58
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε γιαννη γνωριζομαστε απο τις συναντησεις του forum και ξερεις οτι σε εκτιμω!νομιζω ομως οτι μιλωντας για χεστες εθιξες καποια παιδια που δεν σε ξερουν και επειδη ο γραπτος λογος ειναι πιο βαρυς και μενει ακολουθησε ο γνωστος διαλογος στο ιδιο μοτιβο!θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση σ αυτο τον τονο τουλαχιστον!δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!
τωρα στο θεμα μας δε νομιζω καποιος απο μας ειναι ρατσιστης.απλα θελουμε μια κοινωνια που να λειτουργει ομαλα με ελεγχομενη μεταναστευση και σεβασμο ολων προς ολους!και βεβαια δε νομιζω να θεωρεις σωστα τα πιστευω και τις πραξεις των αναρχικων,αντιεξουσιαστικων και λοιπον κουκουλοφορων αποβρασματων!
μην ισοπεδωνουμε τα παντα!



++++++120000000000
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 08-07-2009, 15:24
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
................................................




................................................



Λοιπόν, αν και στο Πεκίνο, δεν θα κάνω τον Κινέζο.
Αν είχες διαβάσει τα παραπάνω, ως ώφειλες, θα καταλάβαινες ποιός θυμήθηκε μετά από τόσο καιρό, να προκαλέσει αλλά τότε δεν θα ήσουν ηλίθιος!!
Εκτός αν δεν ήθελες να προκαλέσεις, αλλά να μας πεις τον πόνο σου (θέλω αλλά δεν τολμώ!?!). Μπας και σου είπε κανείς όμως, πως μαζεύουμε σταυροφόρους για την κόκκινη μηλιά? αν και με τέτοιους "τολμηρούς", ούτε στην ροζ συκιά δεν θα φτάναμε!!!!!
Με εξέπληξε ευχάριστα το τεκμηριωμένο επιστημονικά επιχείρημά σου για την φωτο!! Εντάξει είμαι πιο όμορφος από σένα, αλλά δεν το κάνω επίτηδες, είναι φυσικό μου!!! Τώρα όσον αφορά το βλέμμα μου, είναι ενός ανθρώπου που παρ'όλα όσα έχει ζήσει (δεν σου φτάνουν δυό ζωές για τα μισά), είναι ευτυχισμένος, γιατί έχει επιτύχει τους περισσότερους στόχους του και οι υπόλοιποι είναι σε εξαιρετικό δρόμο. Χάζεψέ το στην φωτογραφία λοιπόν, αφού με την πνευματική μιζέρια που σε δέρνει, δεν θα το δεις ποτέ στον καθρέφτη σου!!!
Άσε που οι τσιρίδες σου μου θυμίζουν ένα μηχανάκι που καβάλαγα νεαρός. Να δεις τι μάρκα ήτανε... α, θυμήθηκα... ΦΛΟΡΕΤΑ!!!!







Και για να σοβαρευτούμε, όπως είδες φίλε Νεκτάριε, ξεκίνησες πριν ένα μηνα, ένα θέμα, για το οποίο έχουν αρκετοί, σοβαρές διαφωνίες.
Εντάξει όλοι είμαστε ελεύθεροι (προς τιμή των admin/mod) να λέμε την γνώμη μας, έως του σημείου όμως που δεν ενοχλούντε άλλοι.
Μπορεί λοιπόν κάποιοι, να φέρνουν τρέχοντας "γλαύκα εις την Αθήνα", αλλά μέχρι εκεί. Άλλωστε και από το Ελληνικό σύνταγμα, απαγορεύεται ο προσυλλητισμός. Αν θέλαμε τέτοια υπάρχουν αμέτρητοι διαδικτυακοί και μη τόποι, για να τα βρούμε και ίσως και να το κάνουμε. Όμως εδώ ήρθαμε για να φτιάξουμε μια παρέα που θα σέβεται ο ένας τον άλλο και θα περνάμε ευχάριστα, με αφορμή, αλλά και θέμα τα μηχανάκια μας.
Για παράδειγμα, αν και άθρησκος, κάνω μια χαρά παρέα και οικογενειακή πολλές φορές, με βαθειά θρησκευόμενα άτομα (Λεοντόκαρδος, Αρκάς, Αρισχιος, Λεωνίδας, Ρίκο και αμέτρητους άλλους) περιορίζοντας την διαφορετικότητα των απόψεων σε ανώδυνα λεκτικά πειράγματα. Αν και σαν τύπος, λίγο χύμα και φύσει αντιεξουσιαστής, απολαμβάνω μια χαρά το ποτό και την βόλτα μου, με εξαιρετικά άτομα όπως ο syan, που αν δεν τον είχε κερδίσει το ανθρώπινο είδος, θα ήταν μια τέλεια μηχανή ακριβείας και οργάνωσης της ΝΑΣΑ!!! Αν και μεγαλοκοπέλα, δεν διστάζω να τσαλαβουτήσω με τις μηχανές στα νερά, με τους νεαρότατους και υπέροχους ΤΑΠΑΚΑδες. Μπορώ να μιλάω ώρες, για τα πειράγματα του Κώστα366 και του γελαστού παιδιού(Skippybi), για τις γνώσεις και την σκέψη του Κύρου Γρανάζη...και...και...και...αμέτρητοι φίλοι!!!
Συνήθως λοιπόν το γυρνάω στο καλαμπούρι, για να σπάει η ένταση, αφού αυτή έτσι κι αλλιώς δεν λείπει από πολλά στην ζωή μας.
Φυσικά δεν είμαι τοπικιστής (αστείο για τον Πειραιά), αλλά ούτε και άγνωστος όπως σχολιάστηκε, αφού και φωτο και τηλ. και αμέτρητες παρουσίες είναι καταγεγραμμένα στο Φόρουμ... εν αντιθέσει ίσως!?!
Το ότι αγοράσαμε λοιπόν ένα μηχανάκι (όπως εκκατομύρια άλλοι ανά τον πλανήτη) με μπλε/άσπρο σηματάκι, δεν σημαίνει πως γίναμε στρατηλάτες, ούτε πως έχουμε τις ίδιες απόψεις.
Γι αυτό καλό θα ήταν, όταν κάποιος από μας θελήσει να παίξει στην παραλία με τα κουβαδάκια του, να μην πετάει ψηλά την άμμο. Ο άνεμος ελευθερίας που πνέει είναι για να δροσίζει, ΟΧΙ να τυφλώνει, τουλάχιστον όσους αρέσκοντε στην ηλιοθεραπεία.

ΥΓ. ...κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε...
Νεκτάριε διαφωνώ. Ότι "θέλησα" στην ζωή μου το "τόλμησα" και αν κάποιοι νόμισαν πως έχασα προσωρινά, μακροπρόθεσμα βγήκα κερδισμένος και δικαιωμένος.

ΥΓ. Αν ο Ωροπιώτης αποκτήσει την αίσθηση του χιούμορ έχει καλώς, αλλιώς ας πάρει τηλ. να μονομαχήσουμε στην κόκκινη συκιά!!!
Η φράση απαλάσεσαι λόγω βλακίας ήταν λίγη τελικά.....

Τέλος Γιάννη χιούμορ να κάνεις στους κολλητούς σου και αυτούς που σε ξέρουν εγώ ευτυχώς δε σε ξέρω

Τώρα για τους στόχους και το τι έχεις πετύχει στη ζωή σου το ξέρεις μόνο εσύ και ενδιαφέρει μόνο εσένα( αν και όπως λέει ο σοφός λαός όπου ακούς πολλά κεράσια....)

Τ ο κακό είναι με το πληκτρολόγιο ότι ο κάθε μπούλης γίνεται τσαμπουκάς και άνδρας που δε σηκώνει πολλά

άσχετα αν στη πραγματήκότητα καβαλούσε φλορέτα από την οποία πήρε και τη γενναιότητα του

Αν άκουσες τσιρίδες τότε απατάσαι οικτρά δύσκολα με εκνευρίζει κάποιος και σίγουρα δε θα επιτρέψω στο κάθε πληκτρολογιακό τσαμπουκά Μπούλη να μου χαλάσει τη Ζαχαρένια μου

Τέλος Γενναίε Γιάννη θαυμάζοντας το απαράμιλλο θάρος το οποίο φαίνεται από το αετίσιο βλέμμα σου να σαι σίγουρος ότι μόνο εσύ θα έκανες μονομαχία κάτω από μία Συκιά(όμοιως το ομοίο λέγανε???)

Τέλος δε μπορώ να περιμένω από κάποιον που δε πιστεύει πουθενά (άθρησκος)να αγαπήσει τη πατρίδα του και να πιστέψει σε αυτήν


Με χαιρετισμούς


Στον αγαπητό μπούλη

Υ.Γ Δε πιστεύω να παρεξηγιέσαι πάρτο σα χιούμορ μωρέ
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 08-07-2009, 19:54
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε γιαννη γνωριζομαστε απο τις συναντησεις του forum και ξερεις οτι σε εκτιμω!νομιζω ομως οτι μιλωντας για χεστες εθιξες καποια παιδια που δεν σε ξερουν και επειδη ο γραπτος λογος ειναι πιο βαρυς και μενει ακολουθησε ο γνωστος διαλογος στο ιδιο μοτιβο!θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση σ αυτο τον τονο τουλαχιστον!δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!
τωρα στο θεμα μας δε νομιζω καποιος απο μας ειναι ρατσιστης.απλα θελουμε μια κοινωνια που να λειτουργει ομαλα με ελεγχομενη μεταναστευση και σεβασμο ολων προς ολους!και βεβαια δε νομιζω να θεωρεις σωστα τα πιστευω και τις πραξεις των αναρχικων,αντιεξουσιαστικων και λοιπον κουκουλοφορων αποβρασματων!
μην ισοπεδωνουμε τα παντα!
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 08-07-2009, 20:41
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
...

Υ.Γ Δε πιστεύω να παρεξηγιέσαι πάρτο σα χιούμορ μωρέ...

Σίγουρα αφού μόνο για γέλια είσαι.

Τώρα για τα υπόλοιπα, δεν περίμενα είναι η αλήθεια να καταλάβεις/ετε και πολλά!!!! Αυτό έχει ήδη φανεί από καιρό.
Ζήτησα απλά να μην μας ζαλίζετε με παπαριές, που εσείς θεωρείτε "ιδέες". Γιατί αν διαβάσετε τι γράφετε κάθε φορά θα δείτε!?! πόσο αντιφάσκουν.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ όμως πως αυτά που εσείς θεωρείτε σωστά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. Και επίσης έχει φανεί, πως όσοι έχουμε διαφορετικές απόψεις, ΔΕΝ ξεκινήσαμε κανένα αντίστοιχα προκλητικό για άλλους θέμα. Όσο για την αντίδρασή μου, την θεωρώ λογική όσο συνεχίζετε το ίδιο βιολί.
Αν λέγατε για μπουζί και λάστιχα και εξατμίσεις, θα καταλάβαινα κάθε τεκμηριωμένη διαφωνία, μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ για μοτο.
Δηλαδή ενοχληθήκατε, για παράδειγμα, που η "γιαγιά αρκούδα" έβρισε τα BMW, αλλά επιμένετε να μην καταλαβαίνετε ότι αυτές οι κρυπτοφασιστικές, για κάποιους από μας, απόψεις, ενοχλούν.
Επιμένω πως σκοπός μου δεν είναι να συμφωνήσετε ντε και καλά με τις απόψεις μου, αλλά να πάψετε να κάνετε σαν Ιεχωβάδες και να προσπαθείτε να μας πείσετε πως "γνωρίσατε" την αλήθεια και πρέπει και μεις να βαπτιστούμε.

Τώρα, με τις ηλιθιότητες περί πληκτρολογιακού τσαμπουκά και τα ρέστα , δεν μπορώ παρά να γελάσω. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι εγώ αυτός που κρύβομαι. Όσο για τα πατριωτικά σου, σιγά μην σκίσεις κανένα καλσόν με την τόλμη σου. Πάρε για την ώρα την ιστορία των Εβραίων και κάνε την θρησκεία σου, μπας και σου δώσει φώτιση και ανακαλύψεις τις φοβερές "ομοιότητες" με την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, που και αυτή βέβαια θαυμάζεις. Όπως βέβαια θα θαυμάζεις και την Δημοκρατία, αλλά και τον Πλάτωνα και πάει λέγοντας... Αλλά τι τα θες... άμα πήξει το τυρί...


ΥΓ> Κώστα (Ντινόπουλε), δεν το άρχισα εγώ το παραμύθι και παρ' όλο που ευγενικά ζήτησα να το αφήσετε να σβήσει, κάποιοι δεν ξέρω για ποιους λόγους επιμένουν να το συντηρούν. Ψάξε αλλού λοιπόν για τις προκλήσεις.

Last edited by yannis; 08-07-2009 at 20:44.
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 08-07-2009, 22:33
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Η φράση απαλάσεσαι λόγω βλακίας ήταν λίγη τελικά.....

.
.
.


Αυτού του τύπου εκφράσεις,

αφενός "δυναμιτίζουν" την συζήτηση,

αφετέρου, δεν ταιριάζουν στο φιλικό χαρακτήρα της παρέας μας,

ούτε στην "φιλοσοφία" του GS Forum ...

Γι' αυτό θα παρακαλέσω,

να μην επαναληφθούν,

για να μην αναγκαστούμε να προχωρήσουμε σε διαγραφή μηνύματος,

πράγμα το οποίο προσπαθούμε πάντα ν' αποφεύγουμε ...



.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 09:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 18:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!