GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 07-06-2013, 12:46
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ σωστα και συμφωνω απολυτως........έλα ομως που γιαυτα χρειαζονται λεφτα που δεν εχουμε......
Αλλα και οταν υπαρχουν τα χρηματα αντιδρουν οι τοπικοι φορεις http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=364128
Στο συγκεριμενο νησι πριν 3-4 χρονια η ανεμογεννητρια που στηθηκε για να λειτουργησει πιλοτικα κατακρυμνηστικε απο τους ντοπιους κατοικους. Κι ας εχουν καθε λιγο και λιγακι διακοπες ρευματος διοτι το καλωδιο απο την Ευβοια παθαινει διαλειψεις ¨η δεν αντεχει την υπερφορτωση τους καλοκαιρινους μηνες.
νερο ηλιο θαλασσα δεν χρειαζονται χρηματα τα εχουμε.,., ειναι τα πλεονεκτηματα που λεγαμε .,.
το αν τα διαχειριζομαστε σωστα ειναι θεμα διαχειριστων .,.
και αυτων που τους βαζουν .,.,,
δεσ για παραδειγμα την αναβρα μαγνησιας η το αγκιστρο σερρων για να καταλαβεις τη εννοω


Δεν καταλαβαινω τι προβλημα εχεις με τους παχυλους μισθους.... κι εγω παχυλο μισθο παιρνω σημερα παρα την κριση, να τον αποταξω?
οχι δεν εχω προβλημα με τουσ παχυλουσ μισθους απλα ηθελα να δειξω οτι αυτοι που τρεμουν μην τους χασουν ειναι αυτοι που φωναζουν για την καλη ευρωπη.,.,.,.,


Η καλη ευρωπη δινει κονδυλια στην Μαλτα, στην Ελλαδα, την Ιταλια και την Ισπανια για να τους κραταει μαντρωμενους και να τους στελνει στην πατριδα τους με ειδικα ναυλωμενες πτησεις οταν αποφασισουν οι ιδιοι να που απο που ερχονται και ποιοι ειναι.
Τι προβλημα υπαρχει με αυτο?
Τι προβλημα υπαρχει με τους μαυρους που μιλανε Ελληνικα? Εμεις αν πηγαιναμε στην Γερμανια να πουλησουμε ρολογια στο πεζοδρομιο θα επιμεναμε να μιλαμε Ελληνικα?
Δεν καταλαβαινω........
προβλημα με τους μαυρους εγω δεν εχω μαλλον τα παω και καλα.,,..,
ρατσιστικες τασεις δεν εχω .,.,.
εχω προβλημα μονο με οσους ειναι δολοφονοι ληστες κτλ (απ οπου και αν προερχονται και οποιουδηποτε χρωματος .,..,μεσα σε αυτους και τους ελληνες για ναμην υπαρχει καμια παρεξηγηση)
γιατι ομως η καλη γερμανια π.χ δεν τους περνει αυτη στην χωρα της να τους κρατηση και οταν αποφασισουν να φυγουν να τους βαλει σε ενα αεροπλανακι να τους κουνηση το μαντηλι.,,και τους στριμωχνει στον νοτο πληρωνοντας??????
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 07-06-2013, 13:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ψωνιζες ρουχα απο την λαικη και εστελνες το κοριτσι σε σχολειο 10000 ευρω το χρονο????????????
περιεργα πραγαματα μας γραφεις ρε γιωργη............
Εγω δεν γραφω περιεργα πραγματα Κωστα, εσυ(-εις) τα μεταφραζετε και τα συνδεετε περιεργα!!!!!!
Και για να εχουμε καλο ρωτημα, γιατι αναφερεσαι σε εμενα επι προσωπικου αναφεροντας πραγματα που εχουμε συζητησει κατ ιδιαν? Εσυ δεν απεχεις απο νηματα που θιγουν προσωπικα τα μελη? Να συνδυασω κι εγω την γκρινια σου για την πεινα που περναει ο Ελληνας αλλα και την δυσκολια της δικιας σου διαβιωσης, οπως ο ιδιος λες, με το νοικιασμα ιστιοπλοικων που κανεις συχνα πυκνα και να αρχισω να ''κτιζω'' πανω του? Να συνδυασω την απαξιωση σου για την οικονομικη κατασταση της χωρας αλλα και την δικια σου ''πεινα'' οπως κατ ιδιαν εχεις πει με το καθε λιγο και λιγακι εκδρομη 2ημερη, 3ημερη.........οσοι πεινουν και υποφερουν οικονομικα δεν κανουν τετοιες κινησεις Κωστα................
Αν τις κανουν πρωτον δεν μιλανε και δευτερον οι ''φιλοι'' δεν ''δινουν'' στεγνα αλλους και μαλιστα ''φιλους'' στο δημοσιο φορουμ.................
Αυτα σαν παρατηρηση στις δικες σου αναλογες παρατηρησεις στο παρελθον, παμε να σου απαντησω λοιπον σε αυτο που με ρωτας.......


Το σχολειο της μικρης, στο οποιο ξεκινησε απο οταν ηταν βρεφος και συνεχισε μεχρι και την τριτη Δημοτικου, ηταν πραγματι ιδιωτικο. Στοιχιζε 350ε τον μηνα οταν αρχισε και αυξανοταν σταδιακα χρονο με τον χρονο φτανοντας τα 450ε τον μηνα στην Γ'.
Αρα οχι 10,000 τον χρονο αλλα 3150 εως 4050, αν θελεις εχω ακομη τις αποδειξεις.
Νομιζω οτι σε ενα εισοδημα 50,000ε τον χρονο τα 4000 ειναι τιποτα.........
Αναγκαστηκαμε να την παμε στο ιδιωτικο διοτι λογω 12ωρων και 14ωρων εργασιας συν τα ταξιδια μου δεν υπηρχε ανθρωπος να την παρει απο το Δημοσιο σχολειο αν φοιτουσε εκει. Επισης πιστευαμε οτι θα επαιρνε καλυτερη εκπαιδευση και θα γλυτωναμε τις απεργιες του Δημοσιου που τοτε ηταν καθε μηνα και μια 3ημερη τουλαχιστον.
Απο εκει και υστερα ομως, το να παιρνω πανες με 25ε τις 20 καθε εβδομαδα και να αγοραζω παπουτσια και ρουχα των 25-100ε για ενα παιδι το οποιο καθε 4μηνο θελει καινουρια το θεωρω κοροιδια. Ετσι η λαικη ηταν και ειναι μια χαρα. Αγοραζεις ρουχα με 10ε ενω στα καταστηματα εξω οι ιδιες μαιμουδομαρκες κανουν 30 και 50 αφου τις πληρωνεις σαν γνησιες σε προσφορα!!!!!
Σε πληροφορω τα ρουχα της λαικης της κορης μου κανουν τον γυρο σε διαφορες ντουλαπες αλλων συγγενικων παιδιων τα οποια ντυνουν μεχρι σημερα.

Που βλεπεις το παραλογο? γιατι συνδεεις το ιδιωτικο σχολειο με το ρουχο και τον γιατρο? Ειναι καλλυτερος ο ιδιωτης παιδιατρος απο τον γιατρο του Παιδων?
Στην αμερικη ξερεις, που εχουν καταναλωτικη συνειδηση, ειχα συναντησει το 1989 εναν αμερικανο με μια Καντιλακ των 80,000$!!! Ξερεις απο εκεινες τις 6μετρες. Ηταν ο κλητηρας της εταιρειας που δουλευα. Μια μερα, επειδη ειχε παρε δωσε με κατι 2μετρα διαφορων εθνικοτητων κι επειδη ειμαστα φιλοι, με καλεσε σπιτι του για ενα ''οικογενειακο παρτυ'' οπως το ελεγε. Τον ρωτησα την δ/ση και μου υπεδειξε ενα.....παρκινγκ!!!! Στην αρχη δεν μου εκανε εντυπωση αλαλ οταν πηγα ειδα την Καντιλακ να μου αναβοσβηνει φωτα......ανοιξε η πορτα και αφου τελειωσε η ''υποδοχη'' και οι ''συστασεις'' τον ρωτησα '''ποτε θα παμε σπιτι σου.....'' μου απαντησε ''ειμαστε σπιτι μου.....!!!!'' Ο τυπος ειχε ενα μισθο 1000-2000$ τα μαζευε μια ζωη για να παρει αυτην την Καντιλακ στην οποια ζουσε!!!
Γιαυτο Κωστα μου μην συνδεεις τα ρουχα με αλλα εξοδα το υψος των οποιων πιθανον να ερχονται σε αντιθεση με αυτα. Ειναι καποια πραγματα που πρεπει να τα πληρωσεις και αλαλ που δεν αξιζει καν να ασχοληθεις...........

Last edited by GeorgeP; 07-06-2013 at 13:26.
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 07-06-2013, 13:42
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Εγω δεν συνδεω τιποτα
Εσυ πρεπει να τα λες ολα, γιατι εχεις αρχισει και λες λεπτομέρειες για την ζωη σου και θα πρεπει να ειναι αξιοπιστες.....

Παραδεξου οτι οι θέλουμε τα καλυτερα, για εμας και τα παιδια μας...
Παδαδεξου οτι γινομαστε θυσια για αυτα και ασε τις μπουρδες, οτι ψωνιζεις απο την λαικη ρουχα και στελενεις το παιδι στο καλυτερο ιδιωτικο μετα.....

Τα προσωπξκα μου τα ξερεις...
Αν ησουν στη θεση της κυρα λενης......θα φορούσε ς πουκάμισο με κουμπια στην πλατη και δεν θα εκανες οικιακη οικονομία
60000 ευρα της χρωσταει ο σκατοψυχος ευνοουμενος του Πασοκικου κρατους, που με μανια στηριζατε τοσα χρονια

Εγω γκρινιαζω για τον διπλα μου, γιατι καιγεται και ξερω πολυ καλα οτι θα παρει φωτια και το δικο μου σπιτι......

Αυτα.........
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 07-06-2013, 13:46
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Εγώ πάω πάσο, πείστηκα.


Φυσικά μπορείς και να τη βγάλεις και με 500 και με 400, μετά βέβαια δε μιλάς για ζωή....


και φυσικά Γιώργο δε μπορώ να πιστέψω ότι με τα πολλά λεφτά που έπαιρνες πριν την ανεργία δεν είχες στην άκρη ώστε να αγοράσεις παπούτσια για το παιδί που δε θα του καταστρέψουν τα πόδια. Κι όσον αφορά εμένα, προσωπικά δε με ενδιαφέρει από που είναι τα ρούχα μου, για το μωρό όμως δε θα ρισκάρω ούτε για πλάκα δερματίτιδες, αλλεργίες ή να του καταστρέψω τα πατουσάκια τώρα. Κι εγώ έχω πάρει πολλά ρούχα από γνωστούς και φίλους για το μωρό, ακόμη και παπούτσια από τον ανηψιό μου. Οσο για τις πάνες, δοκίμασα αρκετές, κατέρηξα σε αυτές που δεν ερεθίζουν το δέρμα του.

Α! ούτε κι εμείς τρώμε κρέας κάθε μέρα, ούτε το παιδί.

Οσο για τον παιδίατρο..... απλά θα πω ότι πέρσυ και μόλις χρόνισε, τσίμπησε ανεμοβλογιά, το πιό πιθανό από την επίσκεψη στον παιδίατρο για εμβόλιο. Το νοσοκομείο φίλε είναι για τα σοβαρά, και για το ΙΚΑ.....

Τέλος πάντων γνώμη σου και γνώμη μου και λυπάμαι που ίσως ανέβασα τον τόνο. Καθένας πράττει όπως νομίζει καλύτερα. Οι υπερβολές εκατέρωθεν απλά υψώνουν περισσότερο τα τείχη....
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 07-06-2013, 13:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
νερο ηλιο θαλασσα δεν χρειαζονται χρηματα τα εχουμε.,., ειναι τα πλεονεκτηματα που λεγαμε .,.
το αν τα διαχειριζομαστε σωστα ειναι θεμα διαχειριστων .,.
και αυτων που τους βαζουν .,.,,
δεσ για παραδειγμα την αναβρα μαγνησιας η το αγκιστρο σερρων για να καταλαβεις τη εννοω??????
Τα μερη στα οποια αναφερεσαι, και δικαιως, αξιοποιησαν δικη τους ιδιοκτητη περιουσια(ζωα, κτηνοτροφικες μοναδες)/γη κι οχι του δημοσιου. Οι ντοποιοι κτηνοτροφοι στην Αναβρα μαζι με τον δημαρχο συγκεντρωθηκαν, αποφασισαν κι εφτιαξαν ενα master ρlan με την συμβολη του Πανεπιστημιου κι εφτιαξαν αυτο το υποδειγμα κτηνοτροφιας που εχουν σε δικη τους περιουσια.
Οταν ομως το κρατος παει να αξιοποιησει την δικη του περιουσια ολοι οι μη δικαιουχοι θελουν μερτικο απο την πιτα......κι εκει μπαινουν τα κοματα και ο συνδικαλισμος μεσα απο τους τοπικους φορεις που κιαυτοι θελουν μερτικο.......και γινεται μπαχαλο.
Αλλο λοιπον η ιδιωτικη επενδυση/αναπτυξη της Αναβρας κι αλλο η δημοσια επενδυση/αναπτυξη μεσω ιδωτη του Χ αιολικου παρκου στην Χ δημοσια Γη........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι δεν εχω προβλημα με τουσ παχυλουσ μισθους απλα ηθελα να δειξω οτι αυτοι που τρεμουν μην τους χασουν ειναι αυτοι που φωναζουν για την καλη ευρωπη.,.,.,.,

Ο βρεγμενος λεει την βροχη δεν την φοβαται.........
για ποιους μιλας? φανταζομαι οχι για τους πολιτικους διοτι αυτοι ειτε πανω ειτε κατω μια χαρα θα ζησουν......
Αν ομως μιλας για ιδιωτες εργαζομενους (Ιδ. Υπαλληλους και Ελ. επαγγελματιες) δεν νομιζεις οτι ειναι λιγο βαρυ και εγωιστικο?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
προβλημα με τους μαυρους εγω δεν εχω μαλλον τα παω και καλα.,,..,
ρατσιστικες τασεις δεν εχω .,.,.
εχω προβλημα μονο με οσους ειναι δολοφονοι ληστες κτλ (απ οπου και αν προερχονται και οποιουδηποτε χρωματος .,..,μεσα σε αυτους και τους ελληνες για ναμην υπαρχει καμια παρεξηγηση)
γιατι ομως η καλη γερμανια π.χ δεν τους περνει αυτη στην χωρα της να τους κρατηση και οταν αποφασισουν να φυγουν να τους βαλει σε ενα αεροπλανακι να τους κουνηση το μαντηλι.,,και τους στριμωχνει στον νοτο πληρωνοντας??????
Τωρα θελεις απαντηση στην ερωτηση σου? Αν η Ελλαδα ηταν βορεια και η Γερμανια νοτια τι θα εκανε δλδ η Ελλαδα?

Για να τους βαλει καποιος σε ενα αεροπλανακι πρέπει να ξερει και να πει στον πιλοτο που να τους παει......ελα μου ομως που ο Χ λαθρομεταναστης δεν λεει την εθνικοτητα του περιμενοντας να εφαρμοσθουν επανω του οι ευνοικες διαταξεις της χαρτας του ΟΗΕ περι λαθρομεταναστευσης οπερ και σημαινει φαι, νερο, ιατρικη περιθαλψη κ.λ.π. για οσον καιρο παραμεινει στην χωρα φιλοξενιας.......
Βεβαια αυτο δεν γινεται πουθενα κι ετσι αναγκαζονται σιγα σιγα κι επιστρεφουν στις χωρες τυος δηλωνοντες την καταγωγη τους.
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 07-06-2013, 13:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω δεν συνδεω τιποτα
Εσυ πρεπει να τα λες ολα, γιατι εχεις αρχισει και λες λεπτομέρειες για την ζωη σου και θα πρεπει να ειναι αξιοπιστες.....

Παραδεξου οτι οι θέλουμε τα καλυτερα, για εμας και τα παιδια μας...
Παδαδεξου οτι γινομαστε θυσια για αυτα και ασε τις μπουρδες, οτι ψωνιζεις απο την λαικη ρουχα και στελενεις το παιδι στο καλυτερο ιδιωτικο μετα.....

Τα προσωπξκα μου τα ξερεις...
Αν ησουν στη θεση της κυρα λενης......θα φορούσε ς πουκάμισο με κουμπια στην πλατη και δεν θα εκανες οικιακη οικονομία
60000 ευρα της χρωσταει ο σκατοψυχος ευνοουμενος του Πασοκικου κρατους, που με μανια στηριζατε τοσα χρονια

Εγω γκρινιαζω για τον διπλα μου, γιατι καιγεται και ξερω πολυ καλα οτι θα παρει φωτια και το δικο μου σπιτι......

Αυτα.........
Νομιζω οτι ξηγηθηκα πληρως στο προηγουμενο μου ποστ περι παιδιων, ρουχισμο, σχολειου κ.λ.π..........
Το καλλυτερο εχει η κορη μου το οποιο δεν ειναι ακριβο........ρωτα την ελενη, η γυναικες ξερουν καλυτερα απο εμας, κι εγω απο γυναικα εμαθα.
........και ζουμε με ουτε 900 τον μηνα.......

οσο για την στηριξη που προσφεραμε στο Πασοκικο κρατος, ναι εχεις δικιο...πρωτος εγω το εχω παραδεχθει κι εχω απομακρυνθει.
Καλο ομως θα ηταν κι εσεις να σταματησετε την συνεχιση της υποστηριξης στο Πασοκικο κρατος μεσω του Κου Τσιπρα........
Αν περιμενει η Λενιω κι εσυ οτι ο Τσιπρας, αν βγει, θα της δωσει τα 60,000 καλλυτερα να αρχισετε να ψαχνεστε απο τωρα για το τι θα ψηφισετε πριν και μετα τον Τσιπρα.......
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 07-06-2013, 14:00
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω οτι ξηγηθηκα πληρως στο προηγουμενο μου ποστ περι παιδιων, ρουχισμο, σχολειου κ.λ.π..........
Το καλλυτερο εχει η κορη μου το οποιο δεν ειναι ακριβο........ρωτα την ελενη, η γυναικες ξερουν καλυτερα απο εμας, κι εγω απο γυναικα εμαθα.
........και ζουμε με ουτε 900 τον μηνα.......

οσο για την στηριξη που προσφεραμε στο Πασοκικο κρατος, ναι εχεις δικιο...πρωτος εγω το εχω παραδεχθει κι εχω απομακρυνθει.
Καλο ομως θα ηταν κι εσεις να σταματησετε την συνεχιση της υποστηριξης στο Πασοκικο κρατος μεσω του Κου Τσιπρα........
Αν περιμενει η Λενιω κι εσυ οτι ο Τσιπρας, αν βγει, θα της δωσει τα 60,000 καλλυτερα να αρχισετε να ψαχνεστε απο τωρα για το τι θα ψηφισετε πριν και μετα τον Τσιπρα.......
Συμβουλευεις τι να κανουμε πολιτικα, οταν το παρελθον σου ειναι ενα τεδστιο λαθος
Παρτο λιγο πιο ταπεινα φιλε.....
Κανε λίγο αυτοκριτικη και θα δεις πιο ξεκαθαρα τα πραγματα...

Τα διαβασες του ΔΝΤ??????
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 07-06-2013, 14:06
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Τελείως πληροφοριακά να αναφέρω
πως ο ΕΟΠΥΥ διαθέτει εξαίρετους παιδιάτρους
δωρεάν !
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 07-06-2013, 14:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάω πάσο, πείστηκα.


Φυσικά μπορείς και να τη βγάλεις και με 500 και με 400, μετά βέβαια δε μιλάς για ζωή....
εξαρταται Γιαννη πως βλεπει την ζωη καποιος.............
εξαρταται επισης τι ζουσε εχθες και ποσα απο αυτα ειναι διατεθειμενος να παραμερισει/ξεχασει για να ζησει σημερα.............
Εξαρταται επισης κι απο την ικανοτητα του να διακρινει τι πραγματικα χρειαζεται στην ζωη αυτη........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
και φυσικά Γιώργο δε μπορώ να πιστέψω ότι με τα πολλά λεφτά που έπαιρνες πριν την ανεργία δεν είχες στην άκρη ώστε να αγοράσεις παπούτσια για το παιδί που δε θα του καταστρέψουν τα πόδια. Κι όσον αφορά εμένα, προσωπικά δε με ενδιαφέρει από που είναι τα ρούχα μου, για το μωρό όμως δε θα ρισκάρω ούτε για πλάκα δερματίτιδες, αλλεργίες ή να του καταστρέψω τα πατουσάκια τώρα. Κι εγώ έχω πάρει πολλά ρούχα από γνωστούς και φίλους για το μωρό, ακόμη και παπούτσια από τον ανηψιό μου. Οσο για τις πάνες, δοκίμασα αρκετές, κατέρηξα σε αυτές που δεν ερεθίζουν το δέρμα του. ....
Φυσικα κι ειχα αλλα κι εχω λεφτα στην ακρη να την κανω βασιλισσα....δικα της ειναι εξαλλου. Αλλα παπουτσια που καταστρεφουν τα ποδια και πανες που κανουν δερματιτιδες.....ειναι υπερβολες. Εγω θα σου ελεγα δοκιμασε..........δοκιμασε μια φορα με τις πανες, ειναι ψυχολογικο το περασα κι εγω. Πριν την μικρη δεν φορουσα ποτε τιποτα κατωτερο του artisti, prince oliver, armani......η αντιληψη περι ακριβου και καλου και η δουλεια βλεπεις. Τα ρολογια μου παντα ηταν tag Heuer αλαλξα 5-6 απο δαυτα, μιλαμε για 1000ε το λιγοτερο το καθενα.
Μετα γνωρισα την γυναικα μου, εβαζα στοιχημα οτι τα ρουχα της ηταν τουλαχιστον της Sarah αντε της Rebecca Bleu τοσο ομορφα ηταν κι ακριβα φαινοταν. Ηταν ολα απο το ''ασπρο-μαυρο'' και την Αγ.Βαρβαρα.
Μετα ''τολμησε'' να μου κανει δωρο ενα ρολοι, ενα φτηνορολογο κατα την δικη μου αντιληψη, εναν χρονογραφο της cronotech.
Τα ρουχα της Φωτεινης του τοτε θα τα φορεσει και η κορη μου οταν θα μεγαλωσει και γινει θεογκομενα οπως η μανα της. Το δε ''φτηνορολογο'' εχει αποδειχτει και ομορφοτερο και αξιοπιστοτερο των Tag και μαλλον εγω θα ''φυγω'' πριν απο αυτο.
Ματαιοτης φιλε Γιαννη.......ετσι μας εμαθαν........το θεμα ειναι αν μπορεις να ξεφυγεις απο αυτο το ψυχολογικο στρεσσ που σε υποβαλουν με τις δερματιτιδες κ.α. και τα π.χ ''pumpers'' και να τα κανεις κατι αλλο κατα πολυ φθηνοτερο.
Εδω εμαθα οτι μπορω να ξυριζομαι με 4,5ε τα 4 ξυραφακια (ανταλακτικα οχι μιας χρησης), να αγοραζω εξαισιο κι επωνυμο αφρο gel με 1,90ε και να βουρτσιζω τα δοντια μου με επωνυμη οδοντοκρεμα 1,5ε.........Ξερεις φανταζομαι ποσο στοιχιζουν τα 5 ξυραφακια της Gilette, ο αφρος της και φυσικα οιμοδοντοκρεμες στα Super markets....στην ανεργια τα εμαθα αυτα Γιαννη κι ειδα οτι μπορω να ζησω πολυ φθηνοτερα απο οτι ζουσα με την ιδια ακριβως ποιοτητα.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Α! ούτε κι εμείς τρώμε κρέας κάθε μέρα, ούτε το παιδί.
και πολυ καλα κανετε, ψαρακι το καλυτερο και φτηνοτερο πια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για τον παιδίατρο..... απλά θα πω ότι πέρσυ και μόλις χρόνισε, τσίμπησε ανεμοβλογιά, το πιό πιθανό από την επίσκεψη στον παιδίατρο για εμβόλιο. Το νοσοκομείο φίλε είναι για τα σοβαρά, και για το ΙΚΑ.....
εμεις γιαννη πηγαιναμε και παμε στο ΙΚΑ σε συγκεκριμενο γιατρο, ποτε δεν ειχαμε προβλημα και ποτε δεν κλεισαμε ραντεβου.......ποτε δεν δωσαμε χρηματα.........εχουμε βεβαια και τον γιατρο του Παιδων αν χρειαστει.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλος πάντων γνώμη σου και γνώμη μου και λυπάμαι που ίσως ανέβασα τον τόνο. Καθένας πράττει όπως νομίζει καλύτερα. Οι υπερβολές εκατέρωθεν απλά υψώνουν περισσότερο τα τείχη....
Μπα, μην τρελαινεσαι συζητηση κανουμε........

Last edited by GeorgeP; 07-06-2013 at 14:26.
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 07-06-2013, 14:26
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 5ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013

Ελπίζω να μην μπαίνει το δίμετρο στο φόρουμ,
γιατί ...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!