GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 18-07-2010, 20:25
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteris Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ... μα το Θεό πήγα χθες να σου πάρω λαδοκούλουρο... αλλά έκλεινε η κυρία και μου λέει "ελάτε το πρωί"...

Και το ξέχασα σήμερα το πρωί... αλλά μη μου στεναχωριέσαι... σε 5 μερούλες... μπορεί να είμαι πάλι εκεί...

Αντέχουν τα versys να έρθουν...??? Άντε για κανόνισε...
προκληση θα δωσω εγω τωρα......την 28/7 για ζακυνθο,για να σε δω...αντεχει ο γερμανος τα ζεστα?
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 18-07-2010, 20:28
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteris Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε και μου πέταξε λίγο paraflu από το δοχείο διαστολής μπαίνοντας στο γκαράζ του σπιτιού... θα το πάω αύριο να το δει ο μάστορης...
ζεσταθηκε ο γερμανος και αρχισε να βγαζει αφρους!!!!!!!!!!!
παραφλου εχει το ψυγειο?εμ για αυτο, λαθος μεγαλο, μπυρα πρεπει και αν ξαναδεις τιποτα κατω γραψε μου......
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 18-07-2010, 20:41
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Cool Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
προκληση θα δωσω εγω τωρα......την 28/7 για ζακυνθο,για να σε δω...αντεχει ο γερμανος τα ζεστα?
Αν είναι για 30, 31/7 και 1/8 που είναι το Π/Σ/Κ, είμαι μέσα από τώρα... άσε που έχει κι ο κουμπάρος μου δωμάτια στη Ζάκυνθο...

Θα σε πάρω τηλ. να τα πούμε...
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 18-07-2010, 21:24
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί τις επόμενες μέρες ;;;;;

Κρύβουμε .... εκπλήξεις ;;;;
Το υλικό είναι διάσπαρτο σε περισσότερες από μία πηγές...
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 18-07-2010, 21:26
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουν παραφλού οι boxer ????????


Reply With Quote
  #106  
Παλιό 18-07-2010, 21:26
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteris Εμφάνιση μηνυμάτων
Το υλικό είναι διάσπαρτο σε περισσότερες από μία πηγές...
δε βλεπω τιποτα...........................
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 18-07-2010, 21:28
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
δε βλεπω τιποτα...........................
Υπομονήήή.... μέχρι τώρα έπλαινα τη μηχανή... μόνο μέσα από το ρεζερβουάρ δεν έβγαλα έντομα...
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 18-07-2010, 21:31
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο βρε χιλιομετροφάγε Πρετεντέρη!
Χαρήκαμε που σε είδαμε το μεσημέρι...

Άντε και στην επόμενη!
Κι εγώ χάρηκα Δημήτρη μου... κι ευχαριστώ για το κέρασμα!!

Ψήνεστε το επόμενο Σ/Κ για Ζάκυνθο από Παρασκευή απόγευμα ή Ναύπλιο από Σάββατο πρωί?? Να ποστάρω μπας και ξεκουνηθεί κανείς?

Τι λες ??
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 18-07-2010, 21:39
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Καλησπέρα φίλοι,


Εκδρομή στην Λευκάδα εις πέρας.

Εκτός από την έξοδο των μυρίων την Παρασκευή, την αφόρητη ζέστη του δρόμου, και την μάχη με τους μπάμπουρες έξω από την Αμφιλοχία (ένας μπάμπουρας έφερε και ξεκλίρισε όλη του την οικογένεια στο μπαμπρίζ μου), η εκδρομή μας και ο προορισμός ήταν μαγεία.

Το σημείο που σταματήσαμε την Παρασκευή το βράδυ, με φόντο Βόνιτσα και ο ουρανός γεμάτος μ' άστρα ήταν καταπληκτική στιγμή.

Το ξενοδοχείο μας ήταν απόλυτη επιτυχία. Για τους μήνες Σεπτέμβριο και Οκτώβριο, το GS Forum θα έχει τις τιμές 40 Ευρώ το μονό με πρωινό και 45 το δί με πρωινο. Θέα το Ιόνιο με Σπάρτη και Σκορπιό. Πισίνα πολύ δροσερή, πρωινό καλό και η Βάσω φτιάχνει καλό Ελληνικό καφέ. Πείτε της όπως αρέσει στον Χατζηλία.

Ο προορισμός καταπληκτικός. Είμαι προκατειλλημμένος καθώς η Λευκάδα είναι αγαπημένο μου μέρος, ειδίως η πλευρά του Σκορπιού (Νίκο Χ χτίζω όπως είπαμε...). Νίκο Τ το νησί και τα μάτια σου...!

Η θάλασσα ήταν - για μένα - ίσως από της καλύτερες που έχω ζήσει τα τελευταία χρόνια. Πετύχαμε τους Εγκρεμνούς σε όλο τους το μεγαλείο, την συγκεκριμένη μέρα, ώρα και τοποθεσία, με άρτιο το χρώμα του νερού, χωρίς καθόλου κύμα, το νερό δροσερό και όχι παγωμένο και η φύση σε όλο της το μεγαλείο. Για μένα ήταν παράδεισος και δύσκολο να φύγω.

Η οργάνωση και η εκτέλεση άρτια. Συγχαρητήρια στον Κωστή!

ΝίκοΧ και Ειρήνη:
Νίκο είσαι μεγάλη προσωπικότητα. Ειρήνη είσαι Ηρωίδα. Χαρήκαμε και ελπίζουμε να σας έχουμε κοντά μας πάλι σύντομα. Χαιρετισμούς και στον Δημήτρη από Πρέβεζα.

ΝίκοΤ και Λούση:
Χαρήκαμε πολύ και ελπίζουμε να σας δούμε πάλι σύντομα. Νίκο, το νησί να προσέχεις.

Άρτια η εκτέλεση και ο προορισμός.
Για μένα η ανατολική πλευρά της Λευκάδας, από Σκορπιό και Σπάρτη μέχρι και Άτοκο και Ιθάκη, είναι παράδεισος (παρόλο που οι ωραιότερες θάλασσες βρίσκονται δυτικά, εμείς είμασταν τυχεροί γιατί ζήσαμε την φύση σε όλο της το μεγαλείο).

Καλή συνέχεια.

Reply With Quote
  #110  
Παλιό 18-07-2010, 23:03
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Arrow Απάντηση: Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες...

Όλα ξεκίνησαν την Παρασκευή 16/7 στη Λ.Συγγρού...



Ο υποφαινόμενος συναντιέται με τον αγαπητό του φίλο Μιχάλη και ετοιμάζονται για αναχώρηση με προορισμό τη Λευκάδα (Νικιάνα)...



Στη διαδρομή... ο Μιχάλης κατέβαινε σε όλα τα διόδια... Σε ευχαριστώ Μιχαλιώ!!!





Πρώτη μας στάση, το Olympus Plaza στο Αντίριο...







Το ραντεβού μας με το Νίκο (nik3bos) ήταν στην έξοδο της Ιονίας οδού στο Αγρίνιο... στο πιο ΙΝ στέκι του νομού Αιτολοακαρνανίας... πριν από μία εβδομάδα πέρασε κάποιος με καλάζνικωφ και το γάζωσε...











Στην Ιονία οδό πέσαμε σε σμήνος (βροχή) εντόμων... δεν το είχα ξαναζήσει ποτέ... ιδού τα αποτελέσματα...







Επόμενη στάση λίγο πριν τη Βόνιτσα - αν εν θυμούμαι καλώς - για να δούμε τα αστέρια... Εκπληκτικό το σημείο που σταματήσαμε... σβήσαμε τις μηχανές εντελώς και απολαύσαμε ουρανό....











QUIZ: Που πάει ο Χατζηλίας έτσι βιαστικός...????


Έπεται η συνέχεια...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εκδρομή, επίσκεψη και μπάνιο στο Ξυλόκαστρο με τον Λεοντόκαρδο Κυριακή 4 Ιουλίου Michael Chatzilias Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 220 26-07-2010 12:41
Πολλές και ωραίες ΦΩΤΟ από το παγκόσμιο κύπελο frits Διάφορα 7 23-06-2010 09:34
Δωρεάν διασκέδαση και φαγητό,λογω κρισης gsmaniac Ελλάδα 4 29-05-2010 21:14
πληροφοριες για Λευκάδα.... zoi Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 7 22-05-2010 10:01
Η Veyron… πάει για μπάνιο! Black_Shadow Αυτοκίνητο 6 11-12-2009 09:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!