GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 21-04-2010, 22:09
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Υπάρχει κόσμος που έχει ελλιπή αυτοσεβασμό και κομπλεξική προσωπικότητα, σαν αποτέλεσμα είναι να προσπαθεί με διαφορετικά μέσα να προβληθεί στους υπόλοιπους με διαφόρους τρόπους αλλά και με υλικά αγαθά που για αυτόν έχουν σημασία.

Μην δίνετε βάση…. «άσε τον τρελό στην τρέλα του» !
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 21-04-2010, 22:56
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω κολλάει το "Ίσα μωρή χαμούρα"!!!
Να είσαι κανά αλάνι και να του κάνεις κανά ΑΠΟΤΟΜΟ ομως με το χέρι που κατευθύνεται στα γεννητικά του όργανα και τη γρήγορη κάμψη της πλάτης:

ΤΣΣΣ.....Ρε Λάκη...
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 21-04-2010, 23:05
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι ομως βρε παιδια να νομιζουν οτι ανηκουν σε μια συγκεκριμενη... "καστα"???? Ενταξει δε λεω BMW εχουν, δεν εχουν δα και πλουτωνιο!!!!
Απο τα πιο ωραία σχόλια που έχω ακούσει....
Πάντως εγώ το συζητάω στα φανάρια με τους διπλανούς...Εχει φάση..
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 21-04-2010, 23:37
Syvaris Ο/Η Syvaris βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ρίον
Μoto: BMW R850R
Μηνύματα: 1,047
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως εγω παλιοτερα κυκλοφορουσα με μπουφαν HD και μπρελοκ HD ενω οδηγούσα παπι HONDA 90!!

γιατρε μου ειναι σοβαρο??
εχω συνδρομο διπλης και μη πιστοποιημενης σειρας παραγωγης
ουπς
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 21-04-2010, 23:47
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τυγχάνει να είμαι απο αυτόυς τους γλάρους .....
Και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο ενοχλεί η τριπλέτα... Χώρος αποσκευών είναι και χωρίς να εμποδίζω και να ενοχλώ κανέναν !!!
Όσον αφορά τα φώτα, δυστυχώς έχω καταλάβει οτι έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε προσέξει κάποιος (πολλές φορές εκνευρισμένος !!) οδηγός ΜΕΣΑ στην πόλη με αναμένα όλα τα φώτα σου παρά με τα βασικά ΄φωτα...

Δές το αντίστοιχο Θέμα περι ασφάλειας
νομιζω οτι ειναι δικαιωμα του καθενους το πως γουσταρει να ειναι η μηχανη του,ειτε με τριπλετα ειτε με 10 βαλιτσες...δεν αφορα κανεναν,ειναι το πως βολευει τον καθεναν.
κι εγω καποτε χωρις τριπλετα παρα μονο με μπαγκαζιερα τυχαια ακουσα ενα σχολιο στον δρομο,στα φαναρια συγκεκριμενα.ημουν και φορτωμενος λιγο και του πα να κανει στην ακρη να του εξηγησω με τον τροπο μου για το αν ειμαι ψωνιο η οχι,ε,λοιπον απο τοτε δεν νομιζω να το χει ξεχασει.ημουν απολυτα καταννοητος.
εχει βρεθει ο καθε γιαπης και μιλαει για τον καθε ανθρωπο που παει και δινει μια μικρη περιουσια για να παρει το ονειρο του,ναι υπαρχουν και καποιοι που το κανουν για την φιγουρα τους,και πανε και παιρνουν θηρια και μετα στα βενζιναδικα βαζουν 3 ευρω ισα για να τους παει σπιτι τους,ομως υπαρχουν και καποιοι αλλοι που ειναι και πολλοι που πανε και ψωνιζουν την αγαπη τους,τον νταλκα τους,το ονειρο τους.και το φορτωνουν οπως τους γουσταρει κι οποτε τους γουσταρει.και δεν το περνουν για την μαπα κανενους,τα σκανε με τον κοπο τους και την παιρνουν γι αυτους.
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 22-04-2010, 23:29
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω οτι ειναι δικαιωμα του καθενους το πως γουσταρει να ειναι η μηχανη του,ειτε με τριπλετα ειτε με 10 βαλιτσες...δεν αφορα κανεναν,ειναι το πως βολευει τον καθεναν.
κι εγω καποτε χωρις τριπλετα παρα μονο με μπαγκαζιερα τυχαια ακουσα ενα σχολιο στον δρομο,στα φαναρια συγκεκριμενα.ημουν και φορτωμενος λιγο και του πα να κανει στην ακρη να του εξηγησω με τον τροπο μου για το αν ειμαι ψωνιο η οχι,ε,λοιπον απο τοτε δεν νομιζω να το χει ξεχασει.ημουν απολυτα καταννοητος.
εχει βρεθει ο καθε γιαπης και μιλαει για τον καθε ανθρωπο που παει και δινει μια μικρη περιουσια για να παρει το ονειρο του,ναι υπαρχουν και καποιοι που το κανουν για την φιγουρα τους,και πανε και παιρνουν θηρια και μετα στα βενζιναδικα βαζουν 3 ευρω ισα για να τους παει σπιτι τους,ομως υπαρχουν και καποιοι αλλοι που ειναι και πολλοι που πανε και ψωνιζουν την αγαπη τους,τον νταλκα τους,το ονειρο τους.και το φορτωνουν οπως τους γουσταρει κι οποτε τους γουσταρει.και δεν το περνουν για την μαπα κανενους,τα σκανε με τον κοπο τους και την παιρνουν γι αυτους.
Κι εγώ είδα μπροστά μου έναν τυπάκο με ένα LT/RTμε βαλιτσες, και ξεκινάμε απο το φαναρι και πάει να χωθεί ανάμεσα στα αμάξια, βλέπω εγώ οτι δε χωράει, λέω θα κόψει, και πάει με κεφι λεμε, και σφηνώνει τις βαλίτσες ανάμεσα στα αμάξια...
Κατέβηκε το παλικαρι και η μηχανή έμεινε ΟΡΘΙΑ...
Τις είχε ξεχάσει....
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 24-04-2010, 02:11
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ είδα μπροστά μου έναν τυπάκο με ένα LT/RTμε βαλιτσες, και ξεκινάμε απο το φαναρι και πάει να χωθεί ανάμεσα στα αμάξια, βλέπω εγώ οτι δε χωράει, λέω θα κόψει, και πάει με κεφι λεμε, και σφηνώνει τις βαλίτσες ανάμεσα στα αμάξια...
Κατέβηκε το παλικαρι και η μηχανή έμεινε ΟΡΘΙΑ...
Τις είχε ξεχάσει....
υπαρχουν παντα και οι εξαιρεσεις
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 24-04-2010, 03:18
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Υπάρχει η πρακτικότητα και η έλλειψη αυτής...Είναι που είναι το GS, να κουβαλάω και 2 πλαινές? Τεσπά...
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 02-05-2010, 13:31
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

συμφωνω kapetanie...κεντρο με gs τριβαλιτσος και προβολακια ειναι καπως....αλλα ειναι και δικαιωμα του καθ'ενα οδηγου να κινειται οπως επιθυμει....οποτε...ουτε τους κοροιδευω ουτε τους συμμεριζομαι..
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 02-05-2010, 16:16
yamdoc Ο/Η yamdoc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: gs 1200 adv
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Υπαρχουν κομπλεξικοι και bmwδακηδες και αλλοι! Ο φιλος που αγορασα την gs μου ελεγε το tdm μου κατραμα (προφανως μονο λογω ονοματος γιατι το Tdm ειναι απιστευτη μοτοσυκλετα με καταπληκτικο κινητηρα και αξιοπιστο οσο μονο ονειρευεται η bmw!)
Και υπαρχουν αλλοι οπως καποιοι συμφορουμιστες στο tdmhellas που γυρισανε και με ειπανε φιγουραντζη που πηρα gs ενω εγω κυκλοφορω με κινεζικο σκουτερ εντος Αθηνας!
Η καθε μηχανη εχει τα καλα της και τα κακα της! Εμενα προσωπικα μου την δινουν και οι δυο μεριες...και των επιδειξιομανων, φιγουρατζηδων, ασχετων, αλλα και των κομπλεξικων που χαρακτηριζουν ωμα καποιον λογω της μαρκας μηχανης που καβαλουν! Ετσι ειναι παντα! Ολα εχουν δυο οψεις!
Καλες βολτες σε ολους!
Παντως οι αληθεις για μενα ειναι οι εξης:
1) Καμια μηχανη δεν ειναι καλυτερη στο κεντρο απο ενα σκουτερ ή παπι!!!!!!!
2) Τα αναμενα προβολακια σου παρεχουν μεγαλυτερη ασφαλεια γιατι σε βλεπουν καλυτερα και αρα σε προσεχουν!
3) Η μπαγκαζιερα πισω ειναι μικρη και αν θες να παρεις ενα πραγμα παραπανω σε αναγκαζει ειτε να το κουβαλας πανω σου ή να κανεις χρηση στο τριβαλιτσο!

Last edited by yamdoc; 02-05-2010 at 16:20.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
To σουβλάκι. Μήπως τελικά μας φτώχυναν κάποιοι VILLY Διάφορα 11 26-08-2009 19:34
Σοκολάτα που δεν παχαίνει skippybi Υγεία 14 25-08-2009 13:03
Τελικά έχουν ημερομηνία λήξης τα κράνη; leonidas Κράνη 20 14-08-2009 09:18
Χρεώσεις & πρακτικές τραπεζών που έχουν κριθεί παράνομες ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Χρήσιμα 6 26-05-2009 02:20
Για όσους δεν έχουν μεγάλη συλλογή μουσικής στο σκληρό δίσκο vtheo Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 11 19-03-2009 22:50


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!