GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 28-07-2011, 12:28
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσταρω αψυχολογητα...χμ,sorry αλλα δεν νομιζω,εχω πληρης συναισθηση των πραγματων,


Δεν θα ξανα-έμπαινα να σου απαντήσω αλλά όταν μέσα σ'ένα μήνα αγοράζεις,γράφεις ποστ για το Τενερέ,κάνεις εγγραφή γι'αυτό στο tdmhellas,παίρνεις έξτρα και μετά από λίγο γράφεις το δίνεις,ότι το πουλάς,το βάζεις αγγελία εδώ και μπαίνω σήμερα στο φόρουμ(tdmhellas) και βλέπω ότι τελικά σκέφτεσαι να μην το δώσεις




I rest my case....


Α και προσπάθησε να μην διαβάζεις επιλεκτικά ό,τι σου γράφουν
  #112  
Παλιό 28-07-2011, 12:31
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

Χαλαρώστε ρε παιδιά - είναι δικαίωμα του πωλητή αν θα πουλήσει ή όχι μέχρι την τελευταία στιγμή.

Εγώ τι να πω που κάποιοι άλλαξαν γνώμη για το... σπίτι που πούλαγαν όταν είχα έτοιμη την προκαταβολή; (καλά έκαναν και δεν πήρα το ####σπιτο - μου έτυχε πολύ καλύτερη περίπτωση μετά)

Όμως από την άλλη ταξιδιώτη έχουν ένα δίκιο.
Σου είπα πολλοί το εκλαμβάνουν ως πρόκληση (εγώ όχι γιατί υπάρχουν χειρότερα). Άλλοι (εκεί συμφωνώ) το εκλαμβάνουν ως επιπολαιότητα. Πας και δίνεις 20χιλιάρικα για μια μηχανή που δεν ξέρεις αν κουμπώνεις επάνω της; Τι να πω. Δεν είναι βόλτα με το τρενάκι στο λούνα παρκ δεν σου άρεσε δεν πειράζει δεν ξανανεβαίνεις. Δηλ. μπορεί να έκανες το ίδιο "λαθάκι" με κάνα αυτοκίνητο 50 και 80 χιλιάδων; Τα χαζά Ελληνικά test ride δεν είναι δικαιολογία. Γιατί πρώτον ακόμα και από αυτά βγάζεις ΚΑΠΟΙΟ συμπέρασμα (εγώ πχ. έβγαλα συμπέρασμα αν κουμπώνω με το 950 όταν ανέβηκα στη σέλα του πριν καν το οδηγήσω - δεν με ήθελε και δεν το ήθελα... και κρίμα δηλαδή, γιατί ανέβηκα με σκοπό να το θέλω... ήταν πριν πάρω το 1200)... και γιατί δεύτερον αν πας για τέτοια αγορά υπάρχουν τρόποι... Πας στον dealer και του λες "να τρια χιλιάρικα" (εσύ ειδικά υποψιάζομαι μπορούσες άνετα να του το πεις)... "μου δίνεις ένα super tenere ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ από εδώ και το φέρνω το απόγευμα πίσω και τότε κρατάς τα τρια χιλιάρικα και έρχονται και τα υπόλοιπα αν μου αρέσει... ή δεν μου το δίνεις και δεν τα παίρνεις ποτέ". Πίστεψε με, το δικό του θα σου δανείσει.
Επίσης πήρες ότι πήρες... με 3000χλμ. καλά καλά δεν στρώθηκε καν. Αν δεν σου δημιουργεί και... απέχθεια (γιατί τότε δεν μιλάμε για λάθος, μιλάμε για μλκια) όταν το οδηγείς, τότε άστο να σου δείξει λίγα από τα ταλέντα του ΠΡΩΤΑ και μετά δες.

Φυσικά όλα αυτά περισσεύουν μπροστά στο ότι θες εσύ και μόνο εσύ να κάνεις.

Μια άλλη απορία με την ευκαιρία... Ποιο οδηγείς περισσότερο αυτό τον καιρό από τα δυο; Παίζει να κρατήσεις και τα δυο;
  #113  
Παλιό 28-07-2011, 12:31
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pipe22 Εμφάνιση μηνυμάτων
1) για το μπάγκστερ.Δεν έχει δικαίωμα να υπαναχωρήσει;;;;
2) για την μοτό του. Γιατί τον βάζετε να απολογηθεί για κάτι που είναι αναφαίρετο δικαίωμά του;;;;Γιατί του βάζετε τύψεις για την κρίση και άλλα τέτοια;;;;
3) Όλοι μας δεν παρακαλάμε να βρούμε να αγοράσουμε ένα μηχανάκι κούτα;;;;
Ε αυτό είναι κούτα.Πρέπει να μας ζητήσει και συγνώμη γιατί πουλάει κούτα;;;;
Το να υπαναχωρησει οπως λες ειναι δικαιωμα του αλλα το εχει κανει πολλες φορες και με αλλες αγγελιες και ετσι χανουμε την εμπιστοσυνη μας. Δηλαδη για βαλε στο μυαλο σου αυτο που ανεφερα πιο πανω, δλδ να εχεις πουλησει εσυ την μηχανη σου για να παρεις την δικη του και μετα να σου πει αστο μωρε τελικα το μετανιωσα και να μεινεις εσυ αμανατι χωρις μηχανακι...αυτο λεω εγω και τιποτα παραπανω, οταν υπαναχωρεις συνεχεια χανεται η εμπιστοσυνη στο προσωπο σου, οσο για το γιατι το πουλαει ειναι δικαιωμα του απλα παραξενευεσαι οταν πριν 1 εβδομαδα κατι το εκθειαζεις και ξαφνικα σε 1 βδομαδα δεν σου καθεται καλα, αρα καπου δεν μας τα ελεγε καλα και δεν εννοω πως εχει κατι το μηχανακι, προς θεου...
  #114  
Παλιό 28-07-2011, 12:39
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

pipe δεν τα λέει και λάθος...
δικαίωμα του (γι' αυτό και δεν υπάρχει και νόμος που να καλύπτει αυτόν που μπορεί να έμεινε χωρίς μηχανή επειδή άλλαξε γνώμη ο πωλητής - στο κάτω κάτω ας μην την πούλαγε πριν την προκαταβολή), αλλά κατανοητό να φέρνει εκνευρισμό και να είναι ερωτηματικό αν είναι ΗΘΙΚΑ σωστό

αλλά είπαμε αυτή είναι η ζωή αυτά γίνονται

επίσης κάτι που είπες "του βάζετε τύψεις για την κρίση"... θα το πω αλλιώς... ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ για την κρίση του ναι... έχουμε πια με αυτά που έχουμε δει

(φιλικά ταξιδιώτη μας)
  #115  
Παλιό 28-07-2011, 18:20
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Πρόκληση το θεωρώ να ζητάω απο κάπου λεφτά,δεν ζητάω όμως.
Επίσης κάνω υπομονή με το st να πουληθεί σε καλα χρήματα γιατί σε κανένα μακακα δε θα το χαρίσω,κάλυτερα να σαπισει παρα να το δώσω κάτω απο την επιθυμητή τιμη.
Κι ο λόγος που θα αλλαχτει είναι μόνο για το adv,το απλό ούτε που το κοιτάζω.το μεγάλο το χα συνηθίσει και μου άρεσε απλά και γι αυτο και μόνο ναι θα κάνω την εξαίρεση,όλα τα υπόλοιπα στα ματια μου είναι απλά υποδυεστερα.
Δεν είναι ότι δε μου κάνει η μηχανη,η μηχανη λέει πολλα κι ας την έβγαλαν varadero τα γατονια οι δημοσιογράφοι που τα τσιμπανε σαν κλωσσες τα Λάλα...
Το τι θα κάνει ο καθένας με τα λεφτά του είναι λογαριασμός του,οποίος μπορει να κάνει την καυλα του να γράφει στα ####### του τον κάθενα και να την κάνει χωρίς πως και γιατί.
Ένα θέμα για πώληση να πούμε έβαλα κι έχει γίνει ολόκληρο ζήτημα λες και πείραξα την τσέπη κανενους.Τι διάολο πια,ζήλια είναι???γιατί για πρόκληση δεν είναι απο την στιγμή που δε ζητάω απο πουθενά.ο καθένας πρέπει να κάθεται και να βλέπει τα δικά του κι ύστερα να κρίνει τους υπόλοιπους,ποτέ δεν μπήκα στο τρυπακι να κρίνω κάποιον επειδή θέλει να κάνει το γούστο του.
Τα λεφτά δεν τρέχουν απο τα μπατζακια μου όμως τουλάχιστον επενδυω Εκεί που θέλω όταν έχω την ευκολία,όταν δεν την έχω κάθομαι στα αυγά μου.
Αν είναι να κάτσει με το adv και να δώσω μέχρι 5000 διάφορα ας κάτσει,αλλιώς κάθομαι και με το st,δε θα τα βάψω και μαύρα.
κάτι παραπάνω δε θα διαθεσω γιατί πολυ απλά δεν αξίζει για να διαθεσω.
Και τέλος λίγο με απασχολεί η κρίση του καθένα προς το πρόσωπο μου.πολλοί με ξέρουν,λίγοι με γνωρίζουν πραγματικά,κι όσοι με ξέρουν,ξέρουν τι ψυχαρα είμαι.ευελπιστώ να με μάθετε κάποια στιγμη.

Last edited by taksidiotis; 28-07-2011 at 18:22.
  #116  
Παλιό 28-07-2011, 19:22
leandros Ο/Η leandros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Χανιά
Μoto: BMW R1200GS 2011 Honda PCX-150 2013
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τέλος λίγο με απασχολεί η κρίση του καθένα προς το πρόσωπο μου.πολλοί με ξέρουν,λίγοι με γνωρίζουν πραγματικά,κι όσοι με ξέρουν,ξέρουν τι ψυχαρα είμαι.ευελπιστώ να με μάθετε κάποια στιγμη.
κάτι σε Αντζελα Δημητρίου μου κάνει αυτή σου η δήλωση
  #117  
Παλιό 28-07-2011, 19:47
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρόκληση το θεωρώ να ζητάω απο κάπου λεφτά,δεν ζητάω όμως.
Επίσης κάνω υπομονή με το st να πουληθεί σε καλα χρήματα γιατί σε κανένα μακακα δε θα το χαρίσω,κάλυτερα να σαπισει παρα να το δώσω κάτω απο την επιθυμητή τιμη.
Κι ο λόγος που θα αλλαχτει είναι μόνο για το adv,το απλό ούτε που το κοιτάζω.το μεγάλο το χα συνηθίσει και μου άρεσε απλά και γι αυτο και μόνο ναι θα κάνω την εξαίρεση,όλα τα υπόλοιπα στα ματια μου είναι απλά υποδυεστερα.
Δεν είναι ότι δε μου κάνει η μηχανη,η μηχανη λέει πολλα κι ας την έβγαλαν varadero τα γατονια οι δημοσιογράφοι που τα τσιμπανε σαν κλωσσες τα Λάλα...
Το τι θα κάνει ο καθένας με τα λεφτά του είναι λογαριασμός του,οποίος μπορει να κάνει την καυλα του να γράφει στα ####### του τον κάθενα και να την κάνει χωρίς πως και γιατί.
Ένα θέμα για πώληση να πούμε έβαλα κι έχει γίνει ολόκληρο ζήτημα λες και πείραξα την τσέπη κανενους.Τι διάολο πια,ζήλια είναι???γιατί για πρόκληση δεν είναι απο την στιγμή που δε ζητάω απο πουθενά.ο καθένας πρέπει να κάθεται και να βλέπει τα δικά του κι ύστερα να κρίνει τους υπόλοιπους,ποτέ δεν μπήκα στο τρυπακι να κρίνω κάποιον επειδή θέλει να κάνει το γούστο του.
Τα λεφτά δεν τρέχουν απο τα μπατζακια μου όμως τουλάχιστον επενδυω Εκεί που θέλω όταν έχω την ευκολία,όταν δεν την έχω κάθομαι στα αυγά μου.
Αν είναι να κάτσει με το adv και να δώσω μέχρι 5000 διάφορα ας κάτσει,αλλιώς κάθομαι και με το st,δε θα τα βάψω και μαύρα.
κάτι παραπάνω δε θα διαθεσω γιατί πολυ απλά δεν αξίζει για να διαθεσω.
Και τέλος λίγο με απασχολεί η κρίση του καθένα προς το πρόσωπο μου.πολλοί με ξέρουν,λίγοι με γνωρίζουν πραγματικά,κι όσοι με ξέρουν,ξέρουν τι ψυχαρα είμαι.ευελπιστώ να με μάθετε κάποια στιγμη.
Στον τίτλο καλά τα λες τώρα σε βάλανε σε απολογία? Έτσι γουστάρω λένε και τελείωσε και αν θέλω της βάζω φωτιά και την καίω ,
γαμ… την γλωσσοφαγιά μου μέσα, ελπίζω να ξέρεις τι λένε σε τέτοιες περιπτώσεις…(για το μάτι αναφέρομαι)
  #118  
Παλιό 28-07-2011, 19:55
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από leandros Εμφάνιση μηνυμάτων
κάτι σε Αντζελα Δημητρίου μου κάνει αυτή σου η δήλωση
Μακριά μας αυτη
  #119  
Παλιό 28-07-2011, 23:15
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

έλα ρε παιδιά χαλαρά
  #120  
Παλιό 28-07-2011, 23:32
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Την πουλάω, γιατί έτσι μου αρέσει !!!

Ρε παιδιά κι εγώ έδωσα dakar πήρα bandit και σε 4 μήνες ξαναπήρα dakar. Οσο για τα κόστη..... καθένας με τις δυνατότητές του! και την ταύλα του και τις ανάγκες του. Κι άμα μου τη δώσει θα φύγει πάλι χωρίς πολλή πολλή σκέψη.


Προσωπικά άμα είχα τα φράγκα, θα αγόραζα μηχανή από τον ταξιδιώτη, έτοιμη στρωμένη κι ουσιαστικά κούτα και θα γλύτωνα και μερικά χιλιάρικα.

Φίλε Γιάννη άμα πάρεις καμιά δόση κανά KTM SMT ενημέρωσέ με εγκαίρως!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Την μετέφεραν με φέρετρο για να γεννήσει! MARK Κόσμος 16 28-02-2011 20:36
Ρε και να σου βγει ο γιος σου έτσι!!!!!!!!!!!!! bogart Αστεία Video 12 14-07-2010 07:35
Ετσι,για την παρεα... vasorfa Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 40 21-01-2010 16:46
Φτάνει για σήμερα .... τώρα θα κάθησει Ο αντικαταστάτης μου. zastava Χιούμορ 4 19-10-2009 17:03
να ‘μαι και εγώ. για να δω ποιος θα με αναγνωρίσει. Κύρος Γρανάζης Καλώς ήλθατε 13 30-12-2008 20:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!