GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 16-07-2010, 12:15
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από HAWK_46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγιώτη απο όσα έχεις διαβάσει μέχρι τώρα για την συμπεριφορά του, περιμένεις να μας μιλήσει??
Οχι και γι αυτό δεν θα τον προτιμήσω. Στις μέρες που ζούμε, εκτός από τα οικονομικά προβλήματα που έχουμε, αναζητούμε μεν τις βέλτιστα οικονομικές λύσεις, αμπαλαριμένες δε από την ευχάριστη προσωπικότητα του κάθε επαγγελματία. Δεν ζητάμε και παράλογα πράγματα, πληρώνουμε. Μας "κουράσανε" πλέον οι "ξερόλες" οι "επιστήμονες" και τα "βαριά πεπόνια".
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 16-07-2010, 12:30
gthes Ο/Η gthes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: THESALONIKH
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
"βαριά πεπόνια".

Όταν βλέπεις 2 πεπόνια αγοράζεις το ποιό καλοσχηματισμένο και το κακομούτσουνο το αφήνεις στο πάγκο.Ενώ ξέρεις οτι και τα 2 πεπόνια μέσα τους την ίδια γλύκα έχουν.Άρα μετράει και το περιτύλιγμα.Για να μην σας πω για στραβοχημένα τρίγωνα πανοράματος
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 16-07-2010, 19:09
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Να πώ και εγώ?
Είχα πάει μια φορά Καλλιρόης το 2002.Μια χαρά αλλά δεν ξαναπήγα.
Στον Περιστερά έχω αλλάξει 4 φορές και έχω στείλει άλλους 3.
Όλοι ικανοποιημένοι
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 16-07-2010, 19:36
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

δφ

Last edited by giclas; 16-07-2010 at 19:38.
Reply With Quote
  #125  
Παλιό 16-07-2010, 19:37
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

[QUOTE=giclas;185749]στο χοργιο μου λεναι
αθροπος που μπεννη στο καφενε τζε ελαλει με γιασου με καλοστο
στο πανα¨ι¨ρη επαρτο τζε οσα σου δοσου δοστο

Reply With Quote
  #126  
Παλιό 16-07-2010, 19:53
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

να θυμίσω ότι η αξία ενός ζευγαριού από αυτά τα ακατανόμαστα αναλώσιμα είναι το 0,5% της τελικής αξίας της μοτό.
παίζουμε λοιπόν τον παπά ψάχνοντας τί ????????
δεν θα προσθέσω κάτι γιατί έχω διαβάσει στατιστικές που λένε ότι τον μήνα Ιούλιο γίνονται τα περισσότερα εγκλήματα...

κανονίστε αύριο να πιείτε καμιά μπύρα με φίλους και αφήστε τους τσακωμούς...αιντε....
Reply With Quote
  #127  
Παλιό 19-07-2010, 08:58
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Προς "GeorgeP":
ξαναδιάβασε τα ποστ μου προσεκτικά και νηφάλια.Θίγεται ο admin ή προστατεύεται;Εγώ λοιπόν καταθέτω την εξής πρόταση:ο περί ού ο λόγος πληροφορήθηκε τα παρόντα από τρίτον και όχι από μένα.Γιατί το forum δεν του ζητά επίσημα την άποψή του;Σε ό,τι αφορά στον admin,εκείνος ξέρει καλύτερα από τον καθένα σας αν τον εκτιμώ,αν μιλώ και γράφω ευθέως.Ρώτα και τους παλιότερους εδώ.
Ξαναρωτώ (για τελευταία φορά):όταν πληρώνουμε έναν τεχνικό για εργασία του ή ένα έμπορο για αγορά αξεσουάρ, μας ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο η αρτιότητα της δουλειάς του ή ο παράγων "δημόσιες σχέσεις";Με το χέρι στη καρδιά πέστε μου πόσοι από σας δεν την πατήσατε από τεχνίτες ή εμπόρους κλπ που πούλησαν "φιλία,γνωριμία,κολλητηλίκι" και έλεγαν το κλασσικό "να περάσεις να πιούμε κανά καφέ".Είμαι πολλά χρόνια στο χώρο αδελφέ και ξέρω τους περισσότερους απ' αυτούς απ' έξω και ανακατωτά...Αστα να πάνε.
Να σε πιάνει η ψυχή σου.Πραγματικοί bikers τεχνίτες ή έμποροι είναι ελάχιστοι.Οι περισσότεροι είναι "αλεξιπτωτιστές" που είδαν "μπεζαχτά" και όρμησαν...Οι "αυθεντικοί" είναι-εκ των συνθηκών άραγε;-λιγομίλητοι και απόμακροι.
Μπορεί το λάθος να είναι δικό μου.Πιθανόν.Βλέπεις έχω μείνει στην εποχή που ο "Αντώνης" θυμόταν την κάθε μοτό ξεχωριστά, ο Ακρίβος σου φώναζε στην Αλεξάνδρας "γλυστράς επικίνδυνα" κι ο Παπουτσάς ρώταγε "πάλι εδώ;"...
Μνήμες: τον "Ιταλό" τον ξέρουμε όλοι. Εχουμε ενδεχομένως ακούσει πόσο δύσκολος άνθρωπος είναι.Καλοκαίρι του '93 είμαι μέσα για χούφτες "ACERBIS" και φυσικά με τον τρόπο του μου λέει "ξεμπέρδευε"...Μπαίνει και νεαρός "αλητόφατσα" με ένα χιλιοταλαιπωρημένο "Nolan" στο χέρι.Τον βλέπει ο "Ιταλός" και βγάζει φλύκταινες...Το παλληκάρι του λέει: "κύριε Κώστα είμαι ο τάδε, τρέχω σε αγώνες αλλά δεν έχω χρήματα για δερμάτινη φόρμα".Ολοι τσιμπολογιόμαστε περιμένοντας την αντίδραση του "Ιταλού". Εκείνος αφού τον "έκοψε" από κορυφής μέχρις ονύχων τον παίρνει αγκαλιά από τον ώμο και του λέει "διάλεξε ποιά θέλεις, καλοφόρετη και πρόσεχε".Εμείς κάγκελο... Κατά τα λοιπά ο "Ιταλός" είναι "στραβόξυλο,απότομος" κλπ,κλπ.Αυτή είναι η εποχή μου αγαπητέ συν-φορουμίστα και αυτά τα βιώματά μου.Καλό καλοκαίρι σου εύχομαι και πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
Reply With Quote
  #128  
Παλιό 19-07-2010, 11:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς "GeorgeP":
ξαναδιάβασε τα ποστ μου προσεκτικά και νηφάλια.Θίγεται ο admin ή προστατεύεται;.
Το καθε νομισμα εχει δυο οψεις, η μια ειναι αυτη που λες, η οποια αναιρειται αμεσα οταν αναφερεις ''συνθηκη Βουδαπεστης περι.......''!!!
Αυτο ειναι εμμεση απειλη!!!!!!

Οτι ποστ διαβαζω το διαβαζω πανω απο 10 φορες ''προσεκτικα και νηφαλια'' γιαυτο και συνηθως αργω να απαντησω σε καποια!!!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί το forum δεν του ζητά επίσημα την άποψή του;;.
Ο ''θίγων'' δεν ζητα την γνωμη του ''θιγμενου''!! Ο δευτερος απαντα στον πρωτο εφοσον αισθανεται οτι θιγεται!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ό,τι αφορά στον admin,εκείνος ξέρει καλύτερα από τον καθένα σας αν τον εκτιμώ,αν μιλώ και γράφω ευθέως.Ρώτα και τους παλιότερους εδώ.;;.
πιο παλιους απο ποίον? απο μενα? δεν νομιζω να υπαρχουν και πολλοί!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξαναρωτώ (για τελευταία φορά):όταν πληρώνουμε έναν τεχνικό για εργασία του ή ένα έμπορο για αγορά αξεσουάρ, μας ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο η αρτιότητα της δουλειάς του ή ο παράγων "δημόσιες σχέσεις";Με το χέρι στη καρδιά πέστε μου πόσοι από σας δεν την πατήσατε από τεχνίτες ή εμπόρους κλπ που πούλησαν "φιλία,γνωριμία,κολλητηλίκι" και έλεγαν το κλασσικό "να περάσεις να πιούμε κανά καφέ".Είμαι πολλά χρόνια στο χώρο αδελφέ και ξέρω τους περισσότερους απ' αυτούς απ' έξω και ανακατωτά...Αστα να πάνε.
Να σε πιάνει η ψυχή σου.Πραγματικοί bikers τεχνίτες ή έμποροι είναι ελάχιστοι.Οι περισσότεροι είναι "αλεξιπτωτιστές" που είδαν "μπεζαχτά" και όρμησαν...Οι "αυθεντικοί" είναι-εκ των συνθηκών άραγε;-λιγομίλητοι και απόμακροι..;;.
Δεν αντιλεγει κανεις σε αυτα..ομως...υπαρχουν καποιοι πελατες που θελουν να ακουνε καποια στοιχεια, να περνουν απαντησεις σε καποιες εστω χαζες ερωτησεις τους!! Ειναι η ψυχολογια τους τετοια κι ας μην ξερουνε τι θα πει τακακι!!!!
Υπαρχουν και πελατες οι οποιοι μπορει να σου βγάλουν το λαδι και να σε εξαντλησουν ψυχολογικα με τις ερωτησεις τους, την αναποφασιστηκοτητα τους και στο τελος να σου πουνε οτι ''εισαι ακριβος παρακατω το βρηκα 2ε φτηνοτερα''!!!!!!! Αλλο οι μεν κι αλλο οι δε, οι αντμιν δεν ανηκουν στους...δε!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί το λάθος να είναι δικό μου.Πιθανόν.Βλέπεις έχω μείνει στην εποχή που ο "Αντώνης" θυμόταν την κάθε μοτό ξεχωριστά, ο Ακρίβος σου φώναζε στην Αλεξάνδρας "γλυστράς επικίνδυνα" κι ο Παπουτσάς ρώταγε "πάλι εδώ;"
Μνήμες: τον "Ιταλό" τον ξέρουμε όλοι. Εχουμε ενδεχομένως ακούσει πόσο δύσκολος άνθρωπος είναι.Καλοκαίρι του '93 είμαι μέσα για χούφτες "ACERBIS" και φυσικά με τον τρόπο του μου λέει "ξεμπέρδευε"...Μπαίνει και νεαρός "αλητόφατσα" με ένα χιλιοταλαιπωρημένο "Nolan" στο χέρι.Τον βλέπει ο "Ιταλός" και βγάζει φλύκταινες...Το παλληκάρι του λέει: "κύριε Κώστα είμαι ο τάδε, τρέχω σε αγώνες αλλά δεν έχω χρήματα για δερμάτινη φόρμα".Ολοι τσιμπολογιόμαστε περιμένοντας την αντίδραση του "Ιταλού". Εκείνος αφού τον "έκοψε" από κορυφής μέχρις ονύχων τον παίρνει αγκαλιά από τον ώμο και του λέει "διάλεξε ποιά θέλεις, καλοφόρετη και πρόσεχε".Εμείς κάγκελο... Κατά τα λοιπά ο "Ιταλός" είναι "στραβόξυλο,απότομος" κλπ,κλπ.Αυτή είναι η εποχή μου αγαπητέ συν-φορουμίστα και αυτά τα βιώματά μου.Καλό καλοκαίρι σου εύχομαι και πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
Κι εγω στην ιδια σχολη ανηκω φιλε και συνοδοιπορε!!!
16 χρονων ξεκρανωτος, πανω κατω την ''Βουτα'' με Kawassaki Samurai δανεικο εναντιον Suzuki GS 550, 1000!!!!!
Τοτε ομως η μοτοσυκλετα ηταν κατι ρομαντικο και ειδικο!! ειχες μοτοσυκλετα ησουν ''διαφορετικος'' απο τους άλλους αυτοματως!! τοτε δεν νοειτο αντιθετα κινουμενες μοτοσυκλετες στην Εθνικη να μην χαιρετιωνται!!!!! Τωρα?????

Ακομα, τοτε''ιταλοι'' υπηρχαν.......μονον ενας!!! Κι αν σε ''εφτυνε'' αυτος ο ενας δεν ειχες πουθενα αλλου να πας και το ανεχοσουνα, τωρα ομως τα πραματα άλλαξαν και δυσκολα εως καθολου ανεχεσαι ''ιταλικες'' συμπεριφορες!! πεντε κλικ στο Ιντερνετ και βρισκω τα παντα σε πολυ καλλυτερες τιμες..ετσι απλα!!! Αν ομως υπαρχει αλλη αντιμετωπιση απο τον επαγγελματια δυσκολα τον αλλαζεις!!! Αν κατσει και διαθεσει λιγο χρονο στην παρτυ σου να σου εξηγησει το Α και το δεινα, οχι πολυ 10 λεπτα ειναι αρκετα κι αποδεκτα απο τον καθε λογικο πελατη, τοτε δεν παει να εχουν τα ταδε π.χ. τακακια 15ε φτηνοτερα καπου αλλου......εσυ κι εγω και ο καθε λογικος ξαναλεω πελατης θα παει στον ακριβοτερο!!!!!
Ειναι γνωστη η σχεση μου μ ε γνωστο μαγαζι αξεσουαρ στην δοιρανης, ξερεις ποσα προιοντα του εχω βρει φτηνοτερα εως πολυ φτηνοτερα (καποια ειδικα κρανη) στο ιντερνετ? Ομως δεν τον αλλαζω με τιποτε!! Γιατι? διοτι θα κατσει να μου εξηγησει 5-10 λεπτα τι ειναι αυτο που αγοραζω!!!! Εχουμε φτασει πια στο σημειο να του λεω τι θελω απο το τηλεφωνο και να αποφασιζει αυτος για μενα!!!!
Ετσι θα πρέπει να ειναι οι σχεσεις πελατη εμπορου διοτι μονον ετσι κερδιζεται η παραμονη του πελατη στο καθε μαγαζι!!!!

Καλο μας καλοκαιρι φιλε μου και μεγαλη προσοχη στους δρομους!!
Reply With Quote
  #129  
Παλιό 19-07-2010, 16:25
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

αφου πιασαμε τα πολυ παλια χρονια....
ενθυμουμαι......λοιπον,αρχες του 80 το συνεργειο του νικητα του ΚΩΒΑΙΟΥ και του γιωργου του ΣΚΥΛΟΥ,στην δαφνη και αργοτερα στην δοιρανης...
ο νικητας με το χαμογελο,παντα σου ελυνε τις αποριες και σε εξυπερετουσε σε οτι λαλακια τον ρωτουσες και πιο μεσα ο τεραστιος μηχανικος ΣΚΥΛΟΣ,,μολις σε εβλεπε πιτσιρικο με το φτιαγμενο ΖΕΤΑΚΑ,σου πετουσε σφυρια,κατσαβιδια,σου εριχνε και τα καντηλια του και εφευγες με χιλια...
αν λοιπον ΔΕΝ υπηρχε ο νικητας στο μαγαζι,δεν θα υπηρχε και μαγαζι...
ειναι καποιοι τυποι,που πρεπει να τους εχεις στα μπουντρουμια και να δουλευουν ΜΟΝΟ...
πολλοι παλιογεροι θα τους θυμουνται...
ο νικητας ειναι μηχανικος ακομη και μαλιστα απο τους καλους,ενω ο γιωργος ασχολειται με κατι αλλο....
Reply With Quote
  #130  
Παλιό 19-07-2010, 20:55
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου πιασαμε τα πολυ παλια χρονια....
ενθυμουμαι......λοιπον,αρχες του 80 το συνεργειο του νικητα του ΚΩΒΑΙΟΥ και του γιωργου του ΣΚΥΛΟΥ,στην δαφνη και αργοτερα στην δοιρανης...
ο νικητας με το χαμογελο,παντα σου ελυνε τις αποριες και σε εξυπερετουσε σε οτι λαλακια τον ρωτουσες και πιο μεσα ο τεραστιος μηχανικος ΣΚΥΛΟΣ,,μολις σε εβλεπε πιτσιρικο με το φτιαγμενο ΖΕΤΑΚΑ,σου πετουσε σφυρια,κατσαβιδια,σου εριχνε και τα καντηλια του και εφευγες με χιλια...
αν λοιπον ΔΕΝ υπηρχε ο νικητας στο μαγαζι,δεν θα υπηρχε και μαγαζι...
ειναι καποιοι τυποι,που πρεπει να τους εχεις στα μπουντρουμια και να δουλευουν ΜΟΝΟ...
πολλοι παλιογεροι θα τους θυμουνται...
ο νικητας ειναι μηχανικος ακομη και μαλιστα απο τους καλους,ενω ο γιωργος ασχολειται με κατι αλλο....
κανει PR σε κανα μαγαζι?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προταση για Αντιπροσωπεια στην Αθηνα. sansiro.sugata Φροντίδα 34 03-04-2011 01:52
Αλλαγή τακακιών εμπρός (video) ALX Τεχνικά θέματα διάφορα 34 27-11-2010 13:33
"Χρυσές δουλειές" για το RTL, χάρη στην επιστροφή Σουμάχερ στην F1 MARK Αγώνες 1 16-03-2010 17:39
Πιέσεις για διόδια στην Εγνατία οδο και αυξησεις στην Αθηνων-Πατρων! georgekostas Ελλάδα 5 14-12-2009 19:45
Πληροφοριες για ταξιδι στην Ευρωπη georgekostas Info ταξιδιών εξωτερικού 9 03-09-2009 12:50


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!