GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1371  
Παλιό 31-05-2011, 16:06
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μικρή και αθώα παρέμβαση. Η Ήπειρος είναι οι χαράδρες και τα γεφύρια. Απαιτεί λίγο ποδαρόδρομο. Είναι οι ποταμοί και τα λαγκάδια της, Είναι οι λίμνες( δρακόλιμνες). Είναι επίσης τα φαράγγια της και η μαύρη Πεύκη. Τι είδατε από αυτά. Επίσης συμμετείχαν μόνο gs η και άλλα. Σαν το μεγάλο κανάλι (γαργάρα).
Σαν οργάνωση να πω μπράβο θα έλεγα ψέματα. Που είναι η βραδιά του Σαββάτου. Που είναι η ομαδική οδήγηση. Σε ποιά σειρά είχαν τοποθετηθεί οι οδηγοί. Ποιος Αρχηγός και ποιος σκούπα. Για πια μέτρα ασφαλείας μιλάμε που ο καθείς πήγαινε όταν νόμιζε ότι τον εξυπηρετεί εκείνη τη στιγμή καλύτερα. Πως μπορεί κάποιος να χαθεί από το σύνολο.
Όλα αυτά με προβλημάτισαν και θα πρέπει χωρίς προκαταλήψεις και εγωισμούς να τα βάλουμε κάτω για επόμενες εξορμήσεις.
Να είστε καλά…………
Kανεις λάθος Νάπο μας δεν χάθηκε κανείς απλά έκανε μια παράκαμψη να δει και κάτι ακόμα!
Αυτο ειταν όλο...!
Reply With Quote
  #1372  
Παλιό 31-05-2011, 16:12
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
Kανεις λάθος Νάπο μας δεν χάθηκε κανείς απλά έκανε μια παράκαμψη να δει και κάτι ακόμα!


Αυτο ειταν όλο...!

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί πράγμα μου μιλάς και δεν λέω για κάτι συγκεκριμένο. Προβληματίστικα όμως φίλε πάρα πολή. Ίσως με τόσες πολλές μηχανές να μην μπορούσε να γίνει κάτι καλύτερο. Πρέπει όμως να το βάλουμε κάτω το θέμα και να βρούμε καλύτερες ιδέες και λύσεις.
Τα λέμε στον καφέ αύριο. Καλό απόγευμα να έχεις................
Reply With Quote
  #1373  
Παλιό 31-05-2011, 16:17
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
Kανεις λάθος Νάπο μας δεν χάθηκε κανείς απλά έκανε μια παράκαμψη να δει και κάτι ακόμα!
Αυτο ειταν όλο...!
Θεολόγε... όπως θα είδες, το βράδυ που επιστρέψα είπα μία φράση "σχόλια από κοντά" και είχα λόγο όπως πολύ καλά καταλαβαίνεις.

Έχω διαβάσει... έχω δει... έχω ακούσει... έχω μιλήσει... και προσπαθώ να τηρήσω αυτό που είπα...

Ξαναλέω λοιπόν... τα σχόλια από κοντά....

Last edited by CPretenteriS; 31-05-2011 at 16:21.
Reply With Quote
  #1374  
Παλιό 31-05-2011, 17:24
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μικρή και αθώα παρέμβαση. Η Ήπειρος είναι οι χαράδρες και τα γεφύρια. Απαιτεί λίγο ποδαρόδρομο. Είναι οι ποταμοί και τα λαγκάδια της, Είναι οι λίμνες( δρακόλιμνες). Είναι επίσης τα φαράγγια της και η μαύρη Πεύκη. Τι είδατε από αυτά. Επίσης συμμετείχαν μόνο gs η και άλλα. Σαν το μεγάλο κανάλι (γαργάρα).
Σαν οργάνωση να πω μπράβο θα έλεγα ψέματα. Που είναι η βραδιά του Σαββάτου. Που είναι η ομαδική οδήγηση. Σε ποιά σειρά είχαν τοποθετηθεί οι οδηγοί. Ποιος Αρχηγός και ποιος σκούπα. Για πια μέτρα ασφαλείας μιλάμε που ο καθείς πήγαινε όταν νόμιζε ότι τον εξυπηρετεί εκείνη τη στιγμή καλύτερα. Πως μπορεί κάποιος να χαθεί από το σύνολο.
Όλα αυτά με προβλημάτισαν και θα πρέπει χωρίς προκαταλήψεις και εγωισμούς να τα βάλουμε κάτω για επόμενες εξορμήσεις.
Να είστε καλά…………
Α! Ναπολέων εδώ δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, αν είναι να πάω στρατιωτικό περίπατο καλύτερα να πάω μόνος μου, προσωπικά έγραψα 1490 χιλιόμετρα σε 3 μέρες με διαφορετικές συνθέσεις κάθε μέρα και πουθενά δεν ένιωσα ότι κινδύνεψα, ότι έμεινα μόνος μου κάπου χαμένος κ.λ.π.
Είμαστε όλοι κάθε μέρα βουτηγμένοι στα σκ@τ@ και θέλαμε ένα τριήμερο χαλάρωσης ( όπως το εννοεί ο καθένας ) Αν είναι να ακολουθώ αυστηρά ένα πρόγραμμα τότε καλύτερα να πηγαίνω μόνος μου.

Σε μία εκδρομή που συμμετείχαν περίπου 30 μηχανές με 50 άτομα, που ταξίδεψαν στον προορισμό τους από 3 διαφορετικούς άξονες, που μερικοί έμαθαν τα μικρά ονόματα των συνταξιδιωτών τους 2 λεπτά πριν την εκκίνηση, σε δρόμους δύσκολους και βρεγμένους, σε μία τέτοια εκδρομή αν θέλεις να βρεις στραβά πράγματα σίγουρα θα βρεις.

Εγώ πάντως πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ και θέλω να πιστεύω ότι αυτό δεν έγινε σε βάρος της καλοπέρασης κανένος άλλου και αυτό είναι που έχει σημασία....

Tώρα εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, αν το προσεγγίζεις έτσι πάει καλά αλλιώς άστο να πάει...

Last edited by frits; 31-05-2011 at 17:27.
Reply With Quote
  #1375  
Παλιό 31-05-2011, 17:41
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεολόγε... όπως θα είδες, το βράδυ που επιστρέψα είπα μία φράση "σχόλια από κοντά" και είχα λόγο όπως πολύ καλά καταλαβαίνεις.

Έχω διαβάσει... έχω δει... έχω ακούσει... έχω μιλήσει... και προσπαθώ να τηρήσω αυτό που είπα...

Ξαναλέω λοιπόν... τα σχόλια από κοντά....
Tις υπόνοιες τις αφήνεις όμως.....δεν προσπαθείς και πολύ.
Reply With Quote
  #1376  
Παλιό 31-05-2011, 17:51
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Tις υπόνοιες τις αφήνεις όμως.....δεν προσπαθείς και πολύ.
Σταύρο μου... 2 τινά συμβαίνουν:

1/ Ή συγκλίνεις κι εσύ στις ίδιες υπόνοιες, εφόσον αυτές υπάρχουν...

2/ Ή θελεις απλώς να με "παρασύρεις" να πω κάποιες απόψεις, τις οποίες για ευνόητους λόγους, θέλω να συζητήσω από κοντά...

Αν κάποια στιγμή αποφασίσω να εκφράσω κάτι γραπτώς, θα είναι σε ξεχωριστό thread, έτσι ώστε να δίνεται η ευκαιρία να μπει όποιος θέλει χωρίς να επηρρεάζεται ουτε το thread του εκδρομικού, αλλά ούτε και εκείνου με τις φωτό/video.

Και πίστεψέ με... προσπαθώ πολύ !!!

Last edited by CPretenteriS; 31-05-2011 at 18:19.
Reply With Quote
  #1377  
Παλιό 31-05-2011, 17:54
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Συρράκο - Καλαρρύτες 27,28,29-5-11

αν ηταν να προσπαθω να εναρμονιστω με 30+ μηχανες...,ας το...,δε θα παρω...
πηγα μια πολυ ομορφη εκδρομουλα,ημουν ΠΑΝΤΑ(σχεδον) με παρεα,διαφορετικη κατα περισταση αναλογα με το τι τραβαγε η ορεξη μου να κανω,το γενικο πλανο αψογα κανονισμενο απο τον τεο...

δεν εχω ουτε αρχηγικες τασεις,ουτε τασεις στρατικοποιησης και ...αγελοποιησης!

αντε και στην επομενη!
Reply With Quote
  #1378  
Παλιό 31-05-2011, 18:19
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: ΦΩΤΟ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΥΡΡΑΚΟ !!!

Κουβεντα να γινεται...

Last edited by paschalis; 31-05-2011 at 18:24.
Reply With Quote
  #1379  
Παλιό 31-05-2011, 19:43
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Συρράκο - Καλαρρύτες 27,28,29-5-11

Παιδιά, περάσαμε όλοι τόσο όμορφα! Μερικές φορές φαίνεται είναι ευκολότερο να κατακρίνει κανείς, απ' ότι να εκτιμήσει. Όσοι απο εσάς έχετε κάποιο παράπονο, ελάτε στη θέση αυτού που κατάφερε με αυτό το αποτέλεσμα, να διοργανώσει εκδρομή 30 μηχανών. Είμαι σίγουρος ότι αν πάρετε αυτή τη θέση έστω για 1 λεπτό, θα αναθεωρήσετε τα τυχόν μικρο-παράπονα...
Reply With Quote
  #1380  
Παλιό 31-05-2011, 19:45
KAS Ο/Η KAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: athens
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 2,436
Προεπιλογή Απάντηση: Συρράκο - Καλαρρύτες 27,28,29-5-11

Άραγε στρίβω καλά όπως μου είπε ο Πασχάλης .




Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!