GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιό 13-06-2013, 15:11
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη αγαπητε μου το υφος και οι χαρακτηρισμοι δεν μου αρεσουν, επειδη ολοι τα ξερουνε ολα και παντα το Κρατος εχει αδικο, κι επειδη εχω την μυγα και μυγιαζομαι πες μας σε παρακαλω
  • ποια ειναι τα ''γραφεια'' που βγαζουν τους αριθμους
  • ποια ειναι η σχεση του προεδρου της ΠΟΣΠΕΡΤ με το ΠΑΣΟΚ μεχρι το 2010 και με τον ΣΥΡΙΖΑ απο εκει και υστερα και
  • ποια η σχεση του προεδρου της ΠΟΣΠΕΡΤ Κου Παναγιώτη Καλφαγιάννη με τον κακουργηματικο νομο.....
Μετα θα πουμε και για προπαγανδιστες και παραπληροφοριοδοτες αλλα και ψευτες............

Α δεν απάντησα στο πρώτο εώτημα σου Γιώργο....

Τα γραφεία που βγάζουν τους αριθμούς που σου λέω....είναι απο την Γεν. Δ/νση οικονομικών υπηρεσιών και το τμημα προυπολογισμού του καναλιού...τα αμφισβητείς????

Δεν είμαι αρμόδιος και δεν τα έχω στα χέρια μου να μπορέσω να τα ανεβάσω για να πισθείς!

Νομίζω όμως τα έχουν στη Zougla.gr τα οποία ταζήτησαν και τα πήραν..και απο όσο είπαν θα τα μεταδώσουνε.
Reply With Quote
  #152  
Παλιό 13-06-2013, 15:15
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Και ξαναγράφω αυτά που είπα στο πρώτο μου ποστ......

Μην ακούτε τους προπαγανδιστές....εδώ δεν μιλάμε μόνο για την ΕΡΤ μιλάμε για όλο το έθνος......όπως σας έλεγα ότι έρχονται κάκιστα πράγματα με το μνημόνιο οι ίδιοι που αντιστέκόντουσαν κ λέγανε θα διορθωθεί το κράτος οι ίδιοι τώρα λένε αυτά που λένε!!!


Για κατσίκες δεν μιλάω...είναι κρίμα......ασχολίαστο...Με 30 μέρες απεργία το 2012 εκ των οποιών οι 10 μόνο για την τράπεζα και οι υπόλοιπες 20 για τους απολυμένους του ιδιωτικού τομέα και για τα μέτρα του μνημονίου. Εσείς μπορεί να μην είσασταν εκεί...και καλύτερα δεν σας χρειάζεται κανείς....ήταν όμως αυτοί που μπορούσανε.....!!!!


Το μόνο που εύχομαι είναι να αντιληφθούνε οι πουλημένοι απο πάνω ότι δεν πάει άλλο πια!!!


Για μένα...για σας....για τις οικογένειες μας....για το έθνος....για την παιδεία μας...για την υγεία μας.....για την εργασία μας....για τον πολιτισμό μας...για το μέλλον μας!!! Για όλα υτά συνεχίζω να προσκαλώ το κόσμο να στηρίξει την κινητοποίηση αυτή....στόμα με στόμα...και να απομακρύνει απο δίπλα του ανθρώπους που αντιτίθεντο σε αυτά τα ιδανικά!!!

Χαιρετισμους απο την ΕΡΤ απο το παλμό της ελληνικής κοινωνίας!!!

Σας χαιρετώ με ενα τραγούδι....σκεφτείται και αναλογιστείται...νά'στε όλοι καλά!!!

Reply With Quote
  #153  
Παλιό 13-06-2013, 15:28
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο μου αν έχεις τη μύγα δεν φταίω εγώ .....πάντως δεν πιστέυω ότι την έχεις ....και ότι τα λές απο τα μέσα και τις πηγές που τις πληροφορήσαι......και για να σε βγάλω απο το κόπο να "υπερασπιστείς" τον ευατό σου αυτούς ενοοώ προπαγανδιστές και παραφληροδότες του παρακράτους το οποίο είναι στα φόρτε του τα τελευταία χρόνια!!!!

Για τον πρόεδρο της ΠΟΣΠΕΡΤ όπως και σε όλο το δημόσιο τομέα...αλλά και τους σινδικαλιστές του ιδ.τομέα....προέρχεται...προερχόταν όπως και εσύ απο το βαθυ ΠΑΣΟΚ όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό εδώ στο κανάλι.....τώρα πια δεν είναι ...δεν ξέρω με ποιόν είναι και δεν με απασχολεί!!!

..................στον ΣΥΡΙΖΑ και να σε απασχολει διοτι ''εντολες'' των προισταμενων του μεσω αυτου εκτελειτε κι εκτελουν ολοι οι συγκεντρωμενοι..

για τα στοιχεια απο τα ''γραφεια'' δεν μου απαντας......Η ΕΡΤ ειχε 6(!!) λογιστηρια, το λογιστηριο τυο Κρατους ομως ειχε τον λογαριασμο της και το οποιο ειναι το μονο αρμοδιο να απαντησει.......

Αλλα μεχρι να το κανει αυτο για δες μια ανακοινωση της ΠΟΣΠΕΡΤ τον αυγουστο του 2012 για την κερδοφορα ΕΡΤ...:

''...............η «Πανελλήνια Ομοσπονδία Συλλόγων Προσωπικού Επιχειρήσεων Ραδιοφωνίας Τηλεόρασης» (ΠΟΣΠΕΡΤ), δηλώνει την πλήρη αντίθεσή της απέναντι στη σχεδιαζόμενη διοχέτευση του 25% του ανταποδοτικού τέλους για την ΕΡΤ προς την εταιρείαΛΑΓΗΕ Α.Ε. (Λειτουργός Αγοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας Α.Ε.), προκειμένου να καλυφθεί μέρος του ελλείμματός της, που ξεπερνάει τα 300 εκατ. ευρώ''

για ποια κερδοφορα ΕΡΤ μιλανε τα ''γραφεια'' του ΣΥΡΙΖΑ μεσα στην ΕΡΤ?................
Reply With Quote
  #154  
Παλιό 13-06-2013, 15:43
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

ρε εσυ νικολα μου τι ασχολεισαι???? ..αν πας εκαλη ,πολιτεια και παλιο ψυχικο πιο πολυ συμπαρασταση θα βρεις. εδω μιλαμε για ενα forum μοτοσυκλετιστικο και μαλιστα........................BMW.
Reply With Quote
  #155  
Παλιό 13-06-2013, 15:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Α δεν απάντησα στο πρώτο εώτημα σου Γιώργο....

Τα γραφεία που βγάζουν τους αριθμούς που σου λέω....είναι απο την Γεν. Δ/νση οικονομικών υπηρεσιών και το τμημα προυπολογισμού του καναλιού...τα αμφισβητείς????

Δεν είμαι αρμόδιος και δεν τα έχω στα χέρια μου να μπορέσω να τα ανεβάσω για να πισθείς!

Νομίζω όμως τα έχουν στη Zougla.gr τα οποία ταζήτησαν και τα πήραν..και απο όσο είπαν θα τα μεταδώσουνε.
Α, μαλιστα....ειναι η Δ/ση που μελεταει και εγκρινει και τις προμηθειες της ΕΡΤ.......
Οπως τα 500ε για 10 τονερ http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΖΞ46ΨΧ9Υ-Ε67

¨η τα 780 για φωτοτυπικο χαρτι
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΧΒ46ΨΧ9Υ-ΩΓΜ

και τοσα αλλα με επισημα χαρτια με το λογοτυπο της ΕΡΤ που βαριεμαι να κατσω να ψαξω ολα απο εδω http://et.diavgeia.gov.gr/f/ertsa/find/unit:5544/from:0/limit:10

αν αμφισβητω τα κερδη με ρωτησες?
Reply With Quote
  #156  
Παλιό 13-06-2013, 15:54
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων




Για μένα...για σας....για τις οικογένειες μας....για το έθνος....για την παιδεία μας...για την υγεία μας.....για την εργασία μας....για τον πολιτισμό μας...για το μέλλον μας!!! Για όλα υτά συνεχίζω να προσκαλώ το κόσμο να στηρίξει την κινητοποίηση αυτή....στόμα με στόμα...και να απομακρύνει απο δίπλα του ανθρώπους που αντιτίθεντο σε αυτά τα ιδανικά!!!



http://www.youtube.com/watch?v=niqrjP1VDeY[/url]
Για σένα φίλε μου αν και δεν σε γνωρίζω και για όλους τους χαμηλόμισθους και σκληρά εργαζόμενους της ΕΡΤ δεν έχω κανένα πρόβλημα να συμπαρασταθώ ...

Να συμπαρασταθώ όμως στην ΕΡΤ γενικότερα??? για το καλό της οικογενειάς μου ???? του έθνους???? , για το μέλλον μου?????????

Για να στηρίξω τις κινητοποιήσεις πρέπει να κλείσω τα μάτια μου σε κάθε (τεκμηριωμένο με στοιχεία ) δημοσίευμα που αποδεικνύει την απίστευτη σπατάλη , τις φοβερές μεθοδεύσεις με τρίδιπλα λογιστήρια κλπ .

Ολα αυτά μου είναι πολύ δύσκολο να τα θεωρήσω προπαγάνδα και φυσικά μου είναι τελείως αδύνατον να βρω μέσα σε όλα αυτά τα ιδανικά που λες.
Reply With Quote
  #157  
Παλιό 13-06-2013, 15:56
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Νούμερα?....?..θέλετε νούμερα?......... ΕΡΤ τεράστιας εμβέλειας 2665 άτομα ......
BBC ένα κανάλακι αν το εχετε άκουστα 550 άτομα α και κάτι εκατομμύρια παραπάνω κέρδος
Reply With Quote
  #158  
Παλιό 13-06-2013, 15:58
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει η υγεία μας η παιδεία μας το έθνος μας πρεπει να πας στη Μεσόγειων να διωχνεις κόσμο .........
Reply With Quote
  #159  
Παλιό 13-06-2013, 16:04
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει η υγεία μας η παιδεία μας το έθνος μας πρεπει να πας στη Μεσόγειων να διωχνεις κόσμο .........
..Εσυ γιατι δεν πηγες να διωξεις???
Reply With Quote
  #160  
Παλιό 13-06-2013, 16:05
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε εσυ νικολα μου τι ασχολεισαι???? ..αν πας εκαλη ,πολιτεια και παλιο ψυχικο πιο πολυ συμπαρασταση θα βρεις. εδω μιλαμε για ενα forum μοτοσυκλετιστικο και μαλιστα........................BMW.

Στην Εκαλη οι υπαλληλοι περνουν επιδομα ''αυξημενης ευθυνης''?
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΖΛ46ΨΧ9Υ-0ΑΧ
το οποιο αποφασιζει και διατασσει η διοικηση της ΕΡΤ φυσικα με ημερομηνια 1/6/13...............
Ξερεις κανεναν Γεν. διευθυντη να προσλαμβανει μεσα σε μια ημερα (23/5/13) 3(!!!) ολογραφως Τρεις(!!!!!) ιδιαιτερες γραμματεις με συμβαση εργασιας αοριστου χρονου (οσο και η θητεια του Δ/τη) με μισθο απο 1530 μεχρι και 1940ε?? Δες τα:
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΝΧ46ΨΧ9Υ-ΓΚ8
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΝΧ46ΨΧ9Υ-Σ2Ζ
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΝΧ46ΨΧ9Υ-ΟΛΘ

Mηπως θα ηταν καλλυτερα να ησουν μειοδοτης στην κλαδευση 'ψηλων δεντρων'' που θα λαμβανε χωρα στης 23/5/13και ωρα 11ην με αμοιβη 4,000ε? Δες το
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΕΝΧ46ΨΧ9Υ-1ΥΠ

Να βαλω κι αλαλ η φτανουν αυτα?

Που ειπαμε οτι δουλευεις?

υ.γ. ολα τα αναρτωμενα σε αυτο το νημα ειναι απο την διαυγεια και μπορειτε να βρειτε τι πραγματικα συνεβαινε στην ΕΡΤ μεσω αυτου εδω Ανάρτηση Αποφάσεων στο Διαδίκτυο | ΕΡΤ ΑΕ
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!