GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιό 13-09-2013, 23:57
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ν' αγιάσει ο στόμας σου καπετάνιε!
Έτσι μπράβο Νότη μου.
Γιατί σκεφτόμουνα πως και τα ρεμάλια της χρυσαύγουλης, με την βία προσπαθούν νσ επιβάλουν στους υπόλοιπους αυτά που νομίζουν σωστά!!!!



Έδρα, όπου ξημερώσει...
Reply With Quote
  #162  
Παλιό 14-09-2013, 00:37
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Μπράβο παιδιά έτσι. Εγώ λέω να το πάτε παραπέρα: Αυτοί που νομίζουν ότι είναι καλό να φοράτε κράνος στην πραγματικότητα είναι ηλίθιοι. Ναι ναι, μη λέμε τώρα μέτρια πράγματα από ευγένια. Ηλίθιοι είναι. Εσείς είστε οι έξυπνοι. Συνεχίστε έτσι.

(εντάξει covered παιδιά? ή να πω καλύτερα "μάγκες μου" και εμείς οι αδερφές που φοβόμαστε για το κεφάλι μας δεν κάνει να σας μιλάμε;...)

αφού δεν καλύπτετε πάντως τις προηγούμενες ερωτήσεις μου, καλύψτε αυτές ρε παιδιά...

1) Πόσο ζελέ χρειάζεται το μαλλί για να σταθεί με ας πούμε 80 χαω.; (αν και έχουμε δυο εκδόσεις... την προαναφερόμενη "γιάπης που είμαι πολύ κουλ και έχω τζιες" αλλά και την άλλη "είμαι Ο ίζι ράιντερ ο ίδιος... όχι κάποιους που του μοιάζει, ο ένας λέμε..." - και το ζελέ είναι απαγορευμένο, αλλά το -ασπρισμένο ελαφρώς καμιά φορά και με αρχές καράφλας- μαλλί εκεί πάει ανέμελο)
2) Σε ποια τρυπούλα σφίγγουμε το τζόκεϊ για να μη φυγει με την ίδια ταχύτητα;
3) Κάποια διαφημιστικά (πχ. αυτό με το σήμα τις nike) είναι πιο ανθεκτικά;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανέκαμψες?
Να πούμε καλορίζικος σε μιά νέα αρχή?
Όχι βέβαια (αν και ευχαριστώ για τις ευχές).
Απλώς εδώ το thread ως δικό μου και με την τροπή που πήρε, είπα να μην το αφήσω μόνο του.

Νομίζω πρέπει να βάλω το κλισεδάκι στην υπογραφή μου "Η ηλιθιότητα είναι ανίκητη"... Δεν ξέρω πως μου ήρθε τώρα, τυχαία μάλλον. Μην το συνδέουμε με ανθρώπους και γεγονότα.

Last edited by NLS; 14-09-2013 at 00:43.
Reply With Quote
  #163  
Παλιό 14-09-2013, 01:07
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Κανείς δεν είπε, πως όσοι φοράμε κράνος είμαστε ηλίθιοι... κι αν κάποιοι την βρίσκουν να σχολιάζουν, να κουτσομπολεύουν και να γελάνε με την παρέα τους, δικαίωμα τους. Τώρα, όσον αφορά τις φωτογραφίες, τις φάπες, τα ξεφτιλίκια στο φανάρι κλπ... συτά ναι, παραπέμπουν σε νοημοσύνη ανωτέρων ειδών που αδυνατούμε να συλλάβουμε οι "απλοί άνθρωποι του λσού"...

Έδρα, όπου ξημερώσει...

Last edited by yannis; 14-09-2013 at 01:09.
Reply With Quote
  #164  
Παλιό 14-09-2013, 01:16
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Α)γεα σου ρε Νοτη!!!!
Β)Nls αν και φοβάμαι απο οσουνδεν εχουν γνωση της.....ιστοριας .......θα....παρεξηγηθω.......
Αλλα ...........ΜΑΖΙ ΣΟΥ♥♥♥♥♥♥!!!!!!!!!!
Γ)οιπρωτες ερωτησεις.......ξεχαστηκαν.......για να δω τι θα γινειμε τις τελευταιες σου!!
(Ομολογουμενα,.......ευστοχες και.....καυστικες.....τσουχτερες.....σφιχτο......κες!!!!!!

Κωστη!!!!(capitain) η αποψη σου σεβαστη!!!!! (Με χαλασαν λιγο οι........μπατσοι......)

Σπαμ.......αλλο ενα θεμα.....κυλοτα


Κουλάρετε βρε σύντεκνοιιιιιιιιιιιιιι
Reply With Quote
  #165  
Παλιό 14-09-2013, 01:22
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Σπαμ......να σας προλαβω......αν ειδατε τρελιαρη με adve σημερα να κατεβαινει ορθιος την βουλιαγμενης ψιλοπλακωμενος....στις 16:00 περιπου.....ΕΓΩ ημουν........
Εστριψα ιασωνιδου.....ΣΟΟΟΟΟΟΟΡΥΥΥΥΥΥΥ...........







Με ειχε πιασει.........ΚΟΨΙΜΟ
Εχω και μαρτυρες!!!!!
Σε καφετερια ανεβαινοντας την ιασωνιδου


Και να με ειδαν και να μη με ειδαν......

Xestika

Last edited by vasorfa; 14-09-2013 at 01:25.
Reply With Quote
  #166  
Παλιό 14-09-2013, 01:27
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Βασίλη, τ
ην αντβε την πήρες καινούρια ή είσαι κάννας λιγούρης από δεύτερο χέρι!!!!!??!!!

Έδρα, όπου ξημερώσει...
Reply With Quote
  #167  
Παλιό 14-09-2013, 01:29
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη, τ
ην αντβε την πήρες καινούρια ή είσαι κάννας λιγούρης από δεύτερο χέρι!!!!!??!!!

Έδρα, όπου ξημερώσει...

Καινουυυριααααααα!!!!!!!!!!

Αλλα δεν πηρα την εκδοση με το......καλαμι

Αλλα.......
Λιγουρης ειμαι

Last edited by vasorfa; 14-09-2013 at 01:32.
Reply With Quote
  #168  
Παλιό 14-09-2013, 01:30
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Άρχοντα!!!!!!!!

Έδρα, όπου ξημερώσει...
Reply With Quote
  #169  
Παλιό 14-09-2013, 01:33
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρχοντα!!!!!!!!

Έδρα, όπου ξημερώσει...
Τιτανα.....παρακαλω......
Κανει ρημα με την.......τανα
Reply With Quote
  #170  
Παλιό 14-09-2013, 03:05
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: "Σε είδα"...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο παιδιά έτσι. Εγώ λέω να το πάτε παραπέρα: Αυτοί που νομίζουν ότι είναι καλό να φοράτε κράνος στην πραγματικότητα είναι ηλίθιοι. Ναι ναι, μη λέμε τώρα μέτρια πράγματα από ευγένια. Ηλίθιοι είναι. Εσείς είστε οι έξυπνοι. Συνεχίστε έτσι.

(εντάξει covered παιδιά? ή να πω καλύτερα "μάγκες μου" και εμείς οι αδερφές που φοβόμαστε για το κεφάλι μας δεν κάνει να σας μιλάμε;...)

αφού δεν καλύπτετε πάντως τις προηγούμενες ερωτήσεις μου, καλύψτε αυτές ρε παιδιά...

1) Πόσο ζελέ χρειάζεται το μαλλί για να σταθεί με ας πούμε 80 χαω.; (αν και έχουμε δυο εκδόσεις... την προαναφερόμενη "γιάπης που είμαι πολύ κουλ και έχω τζιες" αλλά και την άλλη "είμαι Ο ίζι ράιντερ ο ίδιος... όχι κάποιους που του μοιάζει, ο ένας λέμε..." - και το ζελέ είναι απαγορευμένο, αλλά το -ασπρισμένο ελαφρώς καμιά φορά και με αρχές καράφλας- μαλλί εκεί πάει ανέμελο)
2) Σε ποια τρυπούλα σφίγγουμε το τζόκεϊ για να μη φυγει με την ίδια ταχύτητα;
3) Κάποια διαφημιστικά (πχ. αυτό με το σήμα τις nike) είναι πιο ανθεκτικά;



Όχι βέβαια (αν και ευχαριστώ για τις ευχές).
Απλώς εδώ το thread ως δικό μου και με την τροπή που πήρε, είπα να μην το αφήσω μόνο του.

Νομίζω πρέπει να βάλω το κλισεδάκι στην υπογραφή μου "Η ηλιθιότητα είναι ανίκητη"... Δεν ξέρω πως μου ήρθε τώρα, τυχαία μάλλον. Μην το συνδέουμε με ανθρώπους και γεγονότα.
NLS δεν χρειάζεται να χάνεις την ψυχραιμία σου! να σου θυμήσω οτι αν τα επιχειρήματα κάποιου είναι σωστά, τότε δεν χρειάζονται ούτε ειρωνείες, ούτε χαρακτηρισμοί σε ένα ποστάρισμα!
Επειδή επίσης δε μου αρέσει να με μεταφράζει κάποιος κατά τα κέφια του: καλώς ή κακώς συμφωνώ με την άποψη που ευγενέστατα διατύπωσε ο Capitain. Ολοι ξέρουμε τη χρησιμότητα του κράνους και του σωστού εξοπλισμού στην οδήγηση μοτο, αλλά είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός να τον χρησιμοποιεί ή όχι. Οπως επίσης αν θα καπνίσει, θα ξενο-απαυτώσει, θα ξενυχτήσει, θα είναι υπέρβαρος, κακόκεφος κοκ. Να πω και τη μαύρη αλήθεια, ούτε καν προσέχω αν οι γύρω μου φοράνε μπότες ή βατραχοπέδιλα η αν οδηγούν μεταχειρισμένη μοτο τίγκα στο αξεσουάρ.
Η λίστα με τον φαινότυπο των δυνητικά επικίνδυνων οδηγών για τον καθένα μας είναι ατέλειωτη.
Περισσότερο ανησυχώ στο δρόμο για το εγκεφαλικό περιεχόμενο των άλλων οδηγών και λιγότερο για το αν έχουν κράνος, ζελέ, καράφλα στα κρανία τους ή καβαλάνε μεταχειρισμένη μοτο.
Επίσης θεωρώ αστεία την επιδίωξη δημόσιου διασυρμού με... φωτο, πινακίδα και δακτυλοδεικτούμενη διαπόμπευση στο δίκτυο όποιου δεν συμμορφώνεται πιστά στα δικά μας οδηγικά (ή πολιτικά, σεξουαλικά κλπ) πρότυπα!
Γενικώς παρότι κοντεύω τα διπλά σου χρόνια δεν ισχυρίζομαι οτι κατέχω τη μια και μοναδική αλήθεια όπως εσύ και μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά προσωπικά έχω πρόβλημα με τη μαλ@κία κι όχι το είδος της μηχανής ή του φαίνεσθαι του αναβάτη της!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
..."ανεβαίνουν" συνεχώς "πολιτικά" threads... CPretenteriS Μου τη δίνει που ..... 38 26-05-2011 11:08
Η Sony θα "κλειδώνει" τα "σπασμένα" PS3 dagpa Consoles - Games 6 17-02-2011 16:53
Τι σημαίνει "κόλαση" και τι "Παράδεισος" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 11 07-07-2010 23:56
"El Caminito del Rey" "Το δρομάκι του βασιλιά " georgekostas Διάφορα 14 22-08-2009 00:08
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!