GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιό 14-10-2013, 10:00
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν αυτό δεν το καταλαβαίνω... ή κάνω πως δεν το καταλαβαίνω!!!

Ο Γιάννης ortho ξεκίνησε ένα θέμα στην ενότητα "ιδέες και σχόλια" ρωτώντας "τι θέλουμε από το GSforum;"
Λογικά ο καθένας θα κατέθετε την ιδέα του και την εικόνα που θα προτιμούσε να βλέπει περιδιαβαίνοντας το.
Πολύ γρήγορα όμως περάσαμε στις "αιτήσεις/απαιτήσεις" για κόψιμο τακτοποίηση, οδηγίες/απαγορεύσεις κλπ. Με έκπληξη δε, διάβασα πως κάποιοι το μελετούσαν το σχέδιο και παλαιότερα κλπ κλπ... απ' του χάρου τα δόντια γλυτώσαμε!!!!

Ας πάρουμε λίγο απ' την αρχή κάποια πράγματα.
Το φόρουμ το ξεκίνησε μια παρέα που στη συνέχεια, μετεξελίχθηκε από τα δυό αδέλφια σε προσωπική προσπάθεια. Άσχετα από mods κλπ, είναι γνωστό και αποδεκτό αυτό. Άλλωστε το ότι καταφέρνουν και μπράβο τους, να μην μετατρέπονται σε δικτατορίσκοι, κρατάει και πάρα πολλούς από μας εδώ.

Σαν μια παρέα ξεκίνησε, όμως ΑΥΤΟ το φόρουμ μεγάλωσε πολύ. Αδύνατον φυσικά να μιλάμε για ΜΙΑ παρέα.
Πρώτα λοιπόν πρέπει να ξέρουμε τους λόγους ύπαρξής του, αφού μέσω αυτού συνδέεται ένας τεράστιος, για τα δεδομένα παρέας, αριθμός μελών.
Οι λόγοι ύπαρξης, ορίζουν και κατευθύνουν συνήθως την πορεία κάθε σχήματος.
Οι λόγοι αυτοί εν προκειμένω και ως απόρροια της ιδιαιτέρας προσπάθειας των admin, ορίζονται από εκείνους. Μαζί και οι ιδιαιτερότητες που τυχόν ενσκήψουν.

Ένα παράδειγμα.
Όταν ήμουν έφηβος σύχναζα κι εγώ στη λέσχη της γειτονιάς. Μπιλιάρδο, ποδοσφαιράκι κλπ. Της συγκεκριμένης ο ιδιοκτήτης είχε αναρτήσει ταμπέλα "ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ". Μπορεί 20 μέτρα παραπέρα να άναβαν τα αίματα, όμως μέσα στη λέσχη δεν άκουγες τίποτα σχετικό.

Άρα, απαγορεύουν και εδώ τις πολιτικές συζητήσεις και όλα τέλεια;;;

Στη λέσχη σαν νεαροί, είχαμε αμέτρητα θέματα να αρπαχτούμε. Ποδοσφαιρικά, μηχανάκια, κόντρες, γκόμενες, πειράγματα, στραβοκοιτάγματα και αμέτρητες άλλες αφορμές. Όμως στη συγκεκριμένη λέσχη ήταν σπανιότατο φαινόμενο να ξεφύγει για λίγο κάποιος. Γιατί;; Επειδή ο μακαρίτης ο κυρ Βασίλης, δεν άφηνε περιθώρια. Όταν κάποτε αποσύρθηκε λόγω ηλικίας και την πήρε άλλος, εν μια νυκτί, έγινε σαν όλες τις άλλες. Τελικά η ταμπέλα με την απαγόρευση ήταν εντολή της αστυνομίας, αλλά η επιτυχία στη συμπεριφορά ήταν κατόρθωμα του "Γέρου", όπως τον λέγαμε. Οι θαμώνες ολόιδιοι σε όλες.
Βεβαίως καταλυτικό ρόλο έπαιζε η φυσική του παρουσία, κάτι που είναι αδύνατο να δουλέψει σε έναν διαδικτυακό τόπο. Πως να ξέρεις σε τι διάθεση βρίσκεται ο άλλος, όταν δεν τον βλέπεις και είναι και τόσοι πολλοί, που η μπάλα χάνεται.
Όση προσπάθεια κι αν καταβάλουν ένα δυό άνθρωποι, δεν φτάνει σε τέτοια σχήματα. Οι mod όπως είδατε δεν μπορούν και μάλλον δεν πρέπει, να βγάλουν τα κάστανα από την φωτιά και το έργο τους περιορίζεται σε άλλους τομείς. Σημαντικότατο έργο, αλλά ξέχωρο από αυτό που συζητάμε.

Οι επιλογές όπως είναι φυσικό λιγοστεύουν. Μπορείς να φτιάξεις μια κλειστή ομάδα/κλαμπ, μπορείς να αφήσεις μια μεγάλη να καθρεφτίζει την εικόνα της κοινωνίας που ζεις. Στην πρώτη περίπτωση, είναι εύκολα τα πράγματα, υπάρχουν πολλές τέτοιες και σε όποιον αρέσει μπορεί να βρει μια και να "ενταχθεί". Αυτή εδώ δεν είναι έτσι και αυτός είναι και ο κύριος λόγος που πάρα πολλοί συμμετέχουμε.

Τώρα θα μου πεις γιατί κάποιοι να θέλουν ντε και καλά να βάλουν τους δικούς τους κανόνες;;; Και σε αυτό υπάρχει εξήγηση, αλλά δεν χρειάζεται να γινόμαστε και τόσο αδιάκριτοι!!!!
Στο φινάλε, αφού το φόρουμ είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας που ζούμε, είναι φυσικό ο καθένας να κινείται με τον ίδιο τρόπο παντού. Αν έχετε βρει με ποιο τρόπο θα βοηθήσετε την κοινωνία να βελτιωθεί, τότε ξέρετε και με ποιο τρόπο θα το επιτύχετε και στο φόρουμ.
Αν δεν το επιτυγχάνετε στο φόρουμ, σκεφτείτε πως για τους ίδιους λόγους προφανώς δεν το επιτυγχάνετε και στην κοινωνία.

Ειδικά για τα πιο εύφλεκτα θέματα, από παλιά όλο γίνονταν παραινέσεις για ηπιότερη συμπεριφορά και αποφυγή σχολιασμών. Κάθε τόσο όμως, όλο και και κάποιο νεότερο μέλος ξεκίναγε το τροπάρι και δώστου απ' την αρχή. Όταν ανακάλυπτε κι αυτό πως δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα, ακολουθούσε την προκαθορισμένη πορεία... "παιδιά καλό είναι να μην αρπαζόμαστε", "να περιοριστούν κάποια θέματα", έως φυσικά το αποκορύφωμα της κομπλεξικής νοοτροπίας "πίτσι-πίτσι στα τηλέφωνα, να φύγει ο τάδε, να μην γράφει ο δείνα" και στο τέλος "...." αλλά καλύτερα να μην το γράψω γιατί τότε είναι που θα ξεφύγουμε.

Αν θυμάμαι καλά ο χώρος προσδιορίζεται ως φόρουμ. Ούτε παρθεναγωγείο, λέει, ούτε ορφανοτροφείο, ούτε σύστημα ναυτοπροσκόπων, ούτε τα κυκλάμινα στο κατηχητικό είναι. Καταλαβαίνω την ανασφάλεια κάποιων να θέλουν ίδια ρούχα, ίδια εργαλεία, ίδια μαλλιά, ίδια μυαλά, αλλά δεν είμαστε όλοι έτσι.

Κοιτάξτε λοιπόν πόσο απλό είναι. Δεν ξεκινάς μια πρόκληση γιατί το πιθανότερο είναι πως θα σου επιστραφεί. Αν δεν ξέρεις πότε προκαλείς θα το καταλάβεις από τις επιστροφές. Αν κάποιος επιμένει και δεν θέλεις, αλλάζεις θέμα. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ. Όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού και για κράξιμο.
Τι θεωρείται ευπρεπές και τι όχι ανάγεται στους ίδιους προβληματισμούς του τι είναι κακό και καλό κλπ κλπ. Μην προσπαθείτε λοιπόν με το ζόρι να επιβάλετε τους δικούς σας κανόνες σε μεγάλα και ανοικτά σχήματα. Αυτά κινούνται με τον ίδιο ρυθμό που και η κοινωνία κινείται. Αν θέλετε κάτι με περιορισμούς, να ξέρετε πως θα ξεκινήσει ο περιορισμός από το μέγεθος.
Το μέγεθος του μεγέθους (!!!) δεν είναι δική σας απόφαση αλλά των admin.
Γιάννη, καλημέρα πρώτα από όλα...

Αν σου ζητούσα να γράψεις σε 2 αράδες τι χαρακτηρίζει το GSforoum, να του βάλεις μία ταμπέλα, τι θα έγραφες ;
Reply With Quote
  #172  
Παλιό 14-10-2013, 10:28
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

όλοι γράφεται για το πως ξεκίνησε το φόρουμ και για την αγάπη όλων γι αυτό
ο στόχος ήταν να μεγαλώσει το φόρουμ να γίνει πρώτο
η διάφορα κατ εμε σήμερα είναι ότι ο πρώτος στόχος πέτυχε και τώρα πρέπει να γίνουν τα επόμενα βήματα .,.,
μπορεί βέβαια μέσα από την συζήτηση να ανακαλύψουμε ότι σωστά λειτουργεί η ότι γίνονται κάποια λάθη.,.

και πάλι όμως κέρδος θα υπάρχει γιατί όλοι αυτοί που θέλουν το αντίθετο από τους πολλούς θα έχουν απομονωθεί κατά κάποιο τρόπο.,.,.

και στο κάτω κάτω μια συζήτηση και 5 καινούργιες ιδέες δεν έκανα ποτέ κακό

βέβαια παρακολουθώ με προσοχή και βλέπω ότι αρκετοί αποφεύγουν να πάρουν θέση και να πούνε την άποψη τους και αυτό με προβληματίζει .,.,..,
άλλα θα περιμένω.,.,.,

Reply With Quote
  #173  
Παλιό 14-10-2013, 10:36
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Μια ανθρωπότητα που δεν βρίσκει τον τρόπο να ξαναφτιάξει τον κόσμο γύρω της, βρίσκει τον τρόπο να γεράσει, και πολύ γρήγορα μάλιστα...
είπε ο Ελύτης!!!

Το ιδανικό περιβάλλον για τον καθένα μας δεν έχει υπάρξει δεν θα γίνει ποτέ και πουθενά, ούτε στο σπίτι μας, ούτε στην εργασία μας ούτε εδώ, είναι σχεδόν αδύνατο να ευχαριστηθούμε όλοι μας ότι κι αν γίνει ότι κι αν αλλάξει, και αν γίνει θα κρατήσει για λίγο είναι η φύση μας να είμαστε ανήσυχοι...

Ωστόσο μπορούμε να πλησιάσουμε το ιδανικό ξεπερνώντας αλαζονικές συμπεριφορές, προσωπικές αναμετρήσεις, ανούσιες εχθρότητες και αμπελοφιλοσοφίες, πιστεύοντας σε μια ιδέα μπορούμε να τα κατάφερουμε σπουδαία.
Η ιδέα του μοτοσυκλετιστή, της προσφοράς, της παρέας, της ευαισθησίας, της αξιοπρέπειας, της φιλίας και τόσων άλλων, χωρίς αποκλεισμούς, φόβους, μικρότητες!


Η ιστορία γράφεται από τις παρέες οι χιλιάδες σελίδες εδώ μέσα γράφτηκαν και γράφονται από εμάς, το φόρουμ είμαστε όλοι εμείς μηχανόβιοι, συνοδηγοί, έχουμε άποψη, φωνή, αδυναμίες, δυναμική, συμμετέχουμε στα κοινά, είμαστε οι ίδιοι που προχθές βριστήκαμε και μετά αγόρασα το παντελόνι που πουλούσες, είμαι εγώ που κατέθεσα ένα συμβάν της ζωής μου και σε μια βόλτα ήρθες και με γνώρισες και μου έδωσες συγχαρητήρια, είμαι εγώ που παρά την πολιτική μου άποψη όταν χρειάστηκε σου έδωσα αίμα, είσαι εσύ που έχεις άλλη άποψη, άλλη στάση, άλλη ζωή, αλλά έχουμε κοινά ενδιαφέροντα, υλικό να μιλήσουμε να τα βρούμε είσαι εσύ που δε συμφωνώ σε τίποτα αλλά κάποια στιγμή είχες ή θα έχεις κάτι που θα μας κάνει να πλησιάσουμε.... η ανθρωπιά μας, η ευαισθησία μας και η προσφορά μας δεν χάθηκαν δεν θα γίνει ποτέ. Υπάρχουν!!!!

Οι άνθρωποι συναντιόνται, σμίγουν, γίνονται παρέες, άλλοι συμμετέχουν άλλοι παρατηρούν, είμαστε τα πάντα, γινόμαστε τα πάντα σε ένα σώμα, πολιτικοποιημένοι, μηχανόβιοι, κουρασμένοι, χτυπημένοι, θυμωμένοι, ταξιδευτές, αταξίδευτοι, γονείς, μόνοι, αναρχικοί, τραπεζικοί, γιατροί, ένα σχήμα ακανόνιστο πολύχρωμο, χτυπάνε καρδιές, ζωντανεύουν προτάσεις, ιδέες...

Ιδέες, ενός άλλου κόσμου, πιο φωτεινού, πιο δημιουργικού, πιο ανθρώπινου, από αυτόν, που η εσωστρέφεια και η απομόνωση, τον χαρακτηρίζει...τα πάντα είναι οι άνθρωποι, η καλοπροαίρετη διάθεση τους, η θετική τους στάση.
Μια βαθιά ανάσα και μια ειλικρινή διαπίστωση ότι εγώ πρώτη δεν είμαι ευτυχισμένη ζώντας σε ένα εχθρικό περιβάλλον οπότε λεω,
θα προσπαθήσω την επόμενη φορά αν θέλω φυσικά να αλλάξω...
....πρώτα εγώ.

Ένα χαμόγελο και την καλημέρα μου να είστε όλοι καλά να έχετε μια όμορφη εβδομάδα.
Reply With Quote
  #174  
Παλιό 14-10-2013, 10:37
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Καλούνται οι "πιθανές Συνιστώσες" του ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ να αυτοδιαλυθούν υπέρ του ενιαίου και αδιαίρετου Φορέα μας.
Μη μας στερήσετε και μερικές ευχάριστες ώρες διαδρομής στο φόρουμ...
Reply With Quote
  #175  
Παλιό 14-10-2013, 10:47
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Συνιστώ υπομονή και αυτοσυγκράτηση. Ειναι λογικό-δοθείσης της ευκαιρίας- να ειπωθούν ή γραφτούν αυτά που μας πνίγουν αρκετό καιρό και συζητιούνται κατ ιδίαν. Ειμαι σίγουρος 100% ότι το Σύστημα θα αυτορυθμισθεί σύντομα γισ το καλό όλων μας.

Last edited by aeriko; 14-10-2013 at 10:49.
Reply With Quote
  #176  
Παλιό 14-10-2013, 10:48
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη, καλημέρα πρώτα από όλα...

Αν σου ζητούσα να γράψεις σε 2 αράδες τι χαρακτηρίζει το GSforoum, να του βάλεις μία ταμπέλα, τι θα έγραφες ;
Καλημέρα Σταύρο!!!

Με τρεις λέξεις "μικρογραφία της κοινωνίας".
Όμως αυτό είναι ότι βλέπω εγώ. Για τον καθένα μπορεί να είναι και κάτι άλλο. Άρα δεν είναι κάτι που οπωσδήποτε χαρακτηρίζει το GSforum.
Στην πραγματικότητα, υπάρχουν 7.000 τόσοι χαρακτηρισμοί. Αυτό που μετράει λοιπόν, είναι ο λόγος που κάποιος συμμετέχει και αν καλύπτει τα ενδιαφέροντα του. Αν ψάχνεις για λάδια και σου απαντήσει ο Γιώργος και 2-3 ακόμη, έχεις καλυφθεί. Αν δεν ενδιαφέρεσαι για τον Παύλο Μελά και το Άγιο Όρος, παναπεί πως το φόρουμ είναι στραβό;;;
Το φόρουμ και κάθε φόρουμ, φιλοδοξεί να είναι ελεύθερος και πολυφωνικός τόπος.
Reply With Quote
  #177  
Παλιό 14-10-2013, 11:00
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Σταύρο!!!

Με τρεις λέξεις "μικρογραφία της κοινωνίας".
Όμως αυτό είναι ότι βλέπω εγώ. Για τον καθένα μπορεί να είναι και κάτι άλλο. Άρα δεν είναι κάτι που οπωσδήποτε χαρακτηρίζει το GSforum.
Στην πραγματικότητα, υπάρχουν 7.000 τόσοι χαρακτηρισμοί. Αυτό που μετράει λοιπόν, είναι ο λόγος που κάποιος συμμετέχει και αν καλύπτει τα ενδιαφέροντα του. Αν ψάχνεις για λάδια και σου απαντήσει ο Γιώργος και 2-3 ακόμη, έχεις καλυφθεί. Αν δεν ενδιαφέρεσαι για τον Παύλο Μελά και το Άγιο Όρος, παναπεί πως το φόρουμ είναι στραβό;;;
Το φόρουμ και κάθε φόρουμ, φιλοδοξεί να είναι ελεύθερος και πολυφωνικός τόπος.


Reply With Quote
  #178  
Παλιό 14-10-2013, 11:32
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου ρε Κώστα !!!

Στην ψυχολογία υπάρχει ενα μάθημα που λέγεται "Δυναμική Ομάδων"

Εκει λοιπόν διδάσκομαστε πως οποία ομάδα και να βρεις οπουδήποτε , στην εργασια , σε Ιδρυμα, σε κόμμα , σε φόρουμ
Ακολουθεί συγκεκριμένες φάσεις αλλαγών,
η πρώτη μεγάλη αλλαγή που θα της συμβεί ειναι η διασπασή της σε δυο βασικές υποομάδες που θα προσδιοριστούν με βάση την αντίθεσή τους ως προς την άλλη, δυο βασικά ρεύματα δλδ.
Η δεύτερη μεγάλη αλλαγή είναι ότι μετά απο λίγο χρονικό διάστημα οι δύο βασικές υποομάδες θα διασπαστούν σε πολλές μικρότερες διατηρώντας τα βασικά χαρακτηριστικά της ενιαίας μεγάλης ομάδας, αλλα έχοντας και δικά τους ξεχωριστά και αυτόνομα χαρακτηριστικά.

Θα πει κανεις άρα οι μεγάλες ομάδες δεν διαρκούν πολύ.
Όχι μπορούν να διαρκέσουν στο άπειρο ΑΝ

Η μεγάλη βασική ομάδα διατηρήσει τα βασικά χαρακτηριστικά της απο τα οποία ιδρύθηκε, καταφέρει όλες αυτές τις υποομάδες να τις εντάξει ενεργά στην λειτουργία της, να τους δώσει θεσμοθετημένο ρόλο δλδ, διατηρώντας ταυτόχρονα και εν μέρη την αυτονομία τους , ώστε να εμπλουτίζουν - ανανεώνουν την βασική μεγάαλη ομάδα.

´Ετσι κάνουν και τα κόμματα για όσους τους αρεσει η πολιτική !!! , έχουν κοινοβουλευτική ομάδα, εκτελεστική ομάδα , και ολες μαζί δουλεύουν για το καλο της παράταξης.

´Ετσι δουλεύει και η google με πολλές χιλιάδες εργαζόμενους.

Και τόσα αλλα παραδείγματα.

Το ότι και το φόρουμ περνάει απο αυτές τις φάσεις σίγουρα!!!

ο τρόπος (δύσκολα, εύκολα, δημιουργικά, με συγκρούσεις κλπ ) εξαρτάται από εμάς , και απο αυτόν εξαρτάται και η μακροζωία του !!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Eδώ μήπως το έχουμε χάσει λίγο ;
Reply With Quote
  #179  
Παλιό 14-10-2013, 11:57
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
..... αυτη η ηλιθια κυβερνηση εχει κανει ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΑΠΙΘΑΝΑ λαθη.
..............
Αυτη η κατασταση θελει εξυπνη διαχειριση...αλλα δειξτε μου ΕΝΑ εξυπνο μεσα εκει....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε όλοι εδώ μαζευτήκανε,.,.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τυχαίο;;;;;;;;
Δεν νομίζω!!!!!!

Τα παραπάνω είναι απλά λογοπαίγνιο ή κάτι παραπάνω ;

Έχεις αφήσει κατά καιρούς αρκετές σπόντες για την "ιδεολογική" ταυτότητα του φόρουμ.

Αν έχω δίκιο να συνεχίσω, αν όχι ζητώ συγνώμη που έχω βγάλει λάθος συμπέρασμα και σταματώ εδώ.
Reply With Quote
  #180  
Παλιό 14-10-2013, 12:07
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα παραπάνω είναι απλά λογοπαίγνιο ή κάτι παραπάνω ;

Έχεις αφήσει κατά καιρούς αρκετές σπόντες για την "ιδεολογική" ταυτότητα του φόρουμ.

Αν έχω δίκιο να συνεχίσω, αν όχι ζητώ συγνώμη που έχω βγάλει λάθος συμπέρασμα και σταματώ εδώ.

Σταύρο δεν ξεκαθαρίζεις αν απευθύνεσαι σε μένα.
Πάντως το λογοπαίγνιο αυτό, είναι ξεκάθαρο πως τουλάχιστον από μένα δεν είχε τέτοια κατεύθυνση.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!