GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 19-08-2010, 02:03
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ξεχάσατε την συνάφεια και τον δημοτικό φόρο!

αλλά πάντως χρησιμοποιούν ωραίες λέξεις ρε παιδί μου!περαίωση,συνάφεια!
δεν είμαστε κιτς!

Σωστός ..... με την συνάφεια, σε πάει ή με τον μοναδικό συντελεστή,

ή με τα κέρδη ..... ότι είναι μεγαλύτερο .....

Αυτό θα πει "νόμος" ...... Μονά-ζυγά, δικά τους ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 19-08-2010, 06:48
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είμαστε δίκαιοι δεν τα εισπράτει όλα...αλλά και αυτά που εισπράτει δεν είναι λίγα.
Από εκεί και πέρα 800.000 οι υπάλληλοι του στενού δημόσιου τομέα και το ερώτημα πόσοι από αυτούς παράγουν πραγματικό έργο, για τους άλλους του ευρύτερου δεν το συζητώ...
Βάλε και τις ρεμούλες, τις μίζες, τις υπερτιμολογήσεις φτάσαμε να μην φτάνουν τελικά.....
Όταν γράφεις για τους άλλους του ευρύτερου δεν το συζητώ τι εννοείς?

Last edited by S.T; 19-08-2010 at 06:57.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 19-08-2010, 07:52
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

ρε πρωι πρωι πατε να με ζοχαδιασετε?#### το κρατος μου μεσα!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 19-08-2010, 08:13
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν γράφεις για τους άλλους του ευρύτερου δεν το συζητώ τι εννοείς?
Σπύρο καλημέρα, αναφέρομαι κυρίως σε δήμους, δημοτικές επιχειρήσεις, δημοτικές αστυνομίες κ.λ.π, το πρόβλημά μου είναι με όσους δεν παράγουν έργο και δεν μιλώ για συγκεκριμένα άτομα αλλά για ολόκληρες υπηρεσίες που έχουν στηθεί για να "βολεύουν" κόσμο.

Ειδικά με την δημοτική αστυνομία έχω ένα θέμα, έχω την αίσθηση-γνώμη ότι πέρνουν τα πιό "τζάμπα" λεφτά σήμερα και ότι όλο αυτό είναι στημένο για να γίνεται ¨τζίρος-αέρας" πέρα από τους μισθούς που πέρνουν στο χέρι μπορεί π.χ να μου εξηγήσεις γιατί η δημοτική αστυνομία της Αθήνας πρέπει να κυκλοφορεί μεταξύ άλλων και με Africa Twin ;;;; ακόμα και σήμερα, ξέρεις τι καίει ένα Africa και ποιός ξέρει πόσο έχουν αγοραστεί...και πόσο πληρώνεται η συντήρησή τους...

Last edited by frits; 19-08-2010 at 08:17.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 19-08-2010, 08:54
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπύρο καλημέρα, αναφέρομαι κυρίως σε δήμους, δημοτικές επιχειρήσεις, δημοτικές αστυνομίες κ.λ.π, το πρόβλημά μου είναι με όσους δεν παράγουν έργο και δεν μιλώ για συγκεκριμένα άτομα αλλά για ολόκληρες υπηρεσίες που έχουν στηθεί για να "βολεύουν" κόσμο.

Ειδικά με την δημοτική αστυνομία έχω ένα θέμα, έχω την αίσθηση-γνώμη ότι πέρνουν τα πιό "τζάμπα" λεφτά σήμερα και ότι όλο αυτό είναι στημένο για να γίνεται ¨τζίρος-αέρας" πέρα από τους μισθούς που πέρνουν στο χέρι μπορεί π.χ να μου εξηγήσεις γιατί η δημοτική αστυνομία της Αθήνας πρέπει να κυκλοφορεί μεταξύ άλλων και με Africa Twin ;;;; ακόμα και σήμερα, ξέρεις τι καίει ένα Africa και ποιός ξέρει πόσο έχουν αγοραστεί...και πόσο πληρώνεται η συντήρησή τους...
Καλημέρα Σταύρο.Απόλυτα κατανοητά τα παραπάνω,απλώς τα πράγματα είναι δύσκολα και περίεργα αυτόν τον καιρό και τσιμπάω με το παραμικρό.Υπάρχει ανασφάλεια,νεύρα και πολλά άλλα και τα "καλύτερα" έρχονται από τον Σεπτέμβριο τα οποία αφορούν τον χώρο μου.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 19-08-2010, 08:56
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

...την οποία ανασφάλεια( την νιωθω και γω, για τον δικό μου χώρο) την ενθαρρύνουν τα ΜΜΕ, και εμείς ίσως θα έπρεπε να δινουμε λιγότερη σημασία.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 19-08-2010, 09:12
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Σταύρο.Απόλυτα κατανοητά τα παραπάνω,απλώς τα πράγματα είναι δύσκολα και περίεργα αυτόν τον καιρό και τσιμπάω με το παραμικρό.Υπάρχει ανασφάλεια,νεύρα και πολλά άλλα και τα "καλύτερα" έρχονται από τον Σεπτέμβριο τα οποία αφορούν τον χώρο μου.
Όχι μόνο το χώρο σου Σπύρο, αυτή τη στιγμή στην Στουρνάρη τα μισά μαγαζιά είναι ξενοίκιαστα όταν 3-4 χρόνια πριν έψαχνες να βρεις αν βγαίνει κάποιος στην σύνταξη για να "καπαρώσεις" το ακίνητο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
...την οποία ανασφάλεια( την νιωθω και γω, για τον δικό μου χώρο) την ενθαρρύνουν τα ΜΜΕ, και εμείς ίσως θα έπρεπε να δινουμε λιγότερη σημασία.
Η αλήθεια είναι ότι ο "τρόμος" πουλάει αλλά δυστυχώς υπάρχει και πραγματικό πρόβλημα.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 19-08-2010, 09:38
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπύρο καλημέρα, αναφέρομαι κυρίως σε δήμους, δημοτικές επιχειρήσεις, δημοτικές αστυνομίες κ.λ.π, το πρόβλημά μου είναι με όσους δεν παράγουν έργο και δεν μιλώ για συγκεκριμένα άτομα αλλά για ολόκληρες υπηρεσίες που έχουν στηθεί για να "βολεύουν" κόσμο.

Ειδικά με την δημοτική αστυνομία έχω ένα θέμα, έχω την αίσθηση-γνώμη ότι πέρνουν τα πιό "τζάμπα" λεφτά σήμερα και ότι όλο αυτό είναι στημένο για να γίνεται ¨τζίρος-αέρας" πέρα από τους μισθούς που πέρνουν στο χέρι μπορεί π.χ να μου εξηγήσεις γιατί η δημοτική αστυνομία της Αθήνας πρέπει να κυκλοφορεί μεταξύ άλλων και με Africa Twin ;;;; ακόμα και σήμερα, ξέρεις τι καίει ένα Africa και ποιός ξέρει πόσο έχουν αγοραστεί...και πόσο πληρώνεται η συντήρησή τους...
Και για να μαθαίνουν οι μή γνωρίζοντες,
το αποκλειστικό έργο της Δ.Α. είναι η παράνομη στάθμευση των οχημάτων
και μόλις τελευταία η καταστολή του παραεμπορίου στο ιστορικό κέντρο.
Οι περισσότεροι δεν ομιλούν καμμιά άλλη γλώσσα πλην της μητρικής τους,
δεν γνωρίζουν κεντρικούς δρόμους των Αθηνών
και δεν έχουν καμμιά αρμοδιότητα για τα προβλήματα καθημερινότητας όσων ζουν στο κέντρο,
όπως χαλασμένα πεζοδρόμια, βουλωμένα φρεάτια, κακοσυντηρημένοι δρόμοι.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 19-08-2010, 11:59
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπύρο καλημέρα, αναφέρομαι κυρίως σε δήμους, δημοτικές επιχειρήσεις, δημοτικές αστυνομίες κ.λ.π, το πρόβλημά μου είναι με όσους δεν παράγουν έργο και δεν μιλώ για συγκεκριμένα άτομα αλλά για ολόκληρες υπηρεσίες που έχουν στηθεί για να "βολεύουν" κόσμο.
Εννοείς κάτι τέτοιο Σταύρο:
Ιδού η ξεφτίλα των διορισμών - συγγενών βουλευτών

Η λίστα της ξεφτίλας ενός ολόκληρου πολιτικού συστήματος και των βουλευτών μας. Διόρισαν τα παιδιά και τους συγγενείς τους στην "ΑΓΡΟΓΗ Α.Ε" και διαμαρτύρονται που θα απολυθούν! Όταν τα γράφαμε μας έστελνε διάψευση ο Σ.Χατζηγάκης!

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
Βεργίνη Σοφία, κόρη του βουλευτή της ΝΔ
*
Τσιαρτσώνη Θεανώ, κόρη του πρώην υπουργού Μακεδονίας-Θράκης
*
Σκιαδάς Χρήστος, γιός του γ.γ. Του Υπουργείου Γεωργικής Ανάπτυξης
*
Χαλκίδη Βασιλική, κόρη του βουλευτή Ημαθίας της ΝΔ
*
Πικιάρης Ιωάννης, ανιψιός του κ. Μαγγίνα
*
Σουφλιά Βαϊτσα και Σουφλιάς Κων/νος, ανίψια του πρώην Υπουργού ΠΕΧΩΔΕ
*
Τρίκας Γεώργιος, “οδηγός του κ.Χατζηγάκη, γυμναστής και εισαγωγέας καφέ, έγινε αμέσως διευθυντής μόλις προσελήφθη”
*
Παταβούκα Αργυρώ, κουμπάρα του κ.Χατζηγάκη
*
Αδάμος Φώτης, ιδιοκτήτης του μπαρ “Μπακαρά” στα Τρίκαλα, κομματάρχης του κυρίου Χατζηγάκη. “Σημειωτέον,πληρώνεται γιατί έχει σταλεί στην Κρήτη από την “ΑΓΡΟΓΗ”, ενώ το μπαρ είναι ανοιχτό και τον έχουν δει στο μπαρ, είναι εκεί κάθε βράδυ”.
*
Σταμέλος Κων/νος, στέλεχος του κ.Μπασιάκου
*
Κόπανου Χριστίνα, κόρη της ιδιαιτέρας γραμματέως του κ.Χατζηγάκη
*
Χαλβατζή Θεοπούλα, αδελφή του διευθυντή του γραφείο του κ.Στυλιανίδη
*
Σπαθή Χριστίνα, κόρη του κ.Σπαθή δασολόγου, εμπειρογνώμονα, κομματικού στελέχους σήμερα στη Ρηγίλλης.

κλπ κλπ Και ακόμα να πω ότι εδώ δεν υπάρχει το 630ε βασικό του Δ.Δικαίου. Είναι Ν.Π.Ι.Δ. και οι μισθοί είναι όσο θέλουν.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 19-08-2010, 13:08
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι πληρώνει τελικά σε φόρους ένας ελεύθερος επαγγελματίας.....αν κόβει ή ζη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοείς κάτι τέτοιο Σταύρο:
Ιδού η ξεφτίλα των διορισμών - συγγενών βουλευτών

Η λίστα της ξεφτίλας ενός ολόκληρου πολιτικού συστήματος και των βουλευτών μας. Διόρισαν τα παιδιά και τους συγγενείς τους στην "ΑΓΡΟΓΗ Α.Ε" και διαμαρτύρονται που θα απολυθούν! Όταν τα γράφαμε μας έστελνε διάψευση ο Σ.Χατζηγάκης!

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
Βεργίνη Σοφία, κόρη του βουλευτή της ΝΔ
*
Τσιαρτσώνη Θεανώ, κόρη του πρώην υπουργού Μακεδονίας-Θράκης
*
Σκιαδάς Χρήστος, γιός του γ.γ. Του Υπουργείου Γεωργικής Ανάπτυξης
*
Χαλκίδη Βασιλική, κόρη του βουλευτή Ημαθίας της ΝΔ
*
Πικιάρης Ιωάννης, ανιψιός του κ. Μαγγίνα
*
Σουφλιά Βαϊτσα και Σουφλιάς Κων/νος, ανίψια του πρώην Υπουργού ΠΕΧΩΔΕ
*
Τρίκας Γεώργιος, “οδηγός του κ.Χατζηγάκη, γυμναστής και εισαγωγέας καφέ, έγινε αμέσως διευθυντής μόλις προσελήφθη”
*
Παταβούκα Αργυρώ, κουμπάρα του κ.Χατζηγάκη
*
Αδάμος Φώτης, ιδιοκτήτης του μπαρ “Μπακαρά” στα Τρίκαλα, κομματάρχης του κυρίου Χατζηγάκη. “Σημειωτέον,πληρώνεται γιατί έχει σταλεί στην Κρήτη από την “ΑΓΡΟΓΗ”, ενώ το μπαρ είναι ανοιχτό και τον έχουν δει στο μπαρ, είναι εκεί κάθε βράδυ”.
*
Σταμέλος Κων/νος, στέλεχος του κ.Μπασιάκου
*
Κόπανου Χριστίνα, κόρη της ιδιαιτέρας γραμματέως του κ.Χατζηγάκη
*
Χαλβατζή Θεοπούλα, αδελφή του διευθυντή του γραφείο του κ.Στυλιανίδη
*
Σπαθή Χριστίνα, κόρη του κ.Σπαθή δασολόγου, εμπειρογνώμονα, κομματικού στελέχους σήμερα στη Ρηγίλλης.

κλπ κλπ Και ακόμα να πω ότι εδώ δεν υπάρχει το 630ε βασικό του Δ.Δικαίου. Είναι Ν.Π.Ι.Δ. και οι μισθοί είναι όσο θέλουν.

Τελικά θα καταφέρουν να μας κάνουν όλους αναρχικούς......
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι να κάνετε αν σας πάρει ο γερανός το αυτοκίνητο... Πάνος Αστεία Video 11 08-07-2010 18:27
To σουβλάκι. Μήπως τελικά μας φτώχυναν κάποιοι VILLY Διάφορα 11 26-08-2009 19:34
Τι πρέπει να ξέρει/κάνει ένας συνεπιβάτης...........! riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 24 28-05-2009 20:27
Τι δεν θες ν ακουσεις σε μια εγχειρηση wolferin Ανέκδοτα 6 13-03-2009 17:54


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!