GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-02-2010, 23:23
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα την γνώμη σας για το Dainese Gator Evo

με την διαφορα οτι με το Revit Cayenne Pro περνάς και το καλοκαίρι

Reply With Quote
  #12  
Παλιό 26-02-2010, 01:30
mrdaellis Ο/Η mrdaellis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βυρωνας
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 281
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα την γνώμη σας για το Dainese Gator Evo

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από valerougas Εμφάνιση μηνυμάτων
η ποιοτητα δεν ειναι η ιδια αναμεσα σε αυτα τα δυο μπουφαν πιστευω οτι το dainese ειναι καλυτερο σε σχεση με το Revit και το λεω αυτο επιδι εχω dainase 7 χρονια και μετα απο πολυ μεγαλη χρηση βροχες δεν εχει χασει την αξιοπιστια του σαν ρουχο και προστατευτικος εξοπλισμος.



+800
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 26-02-2010, 13:35
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα την γνώμη σας για το Dainese Gator Evo

Παιδια εγω εχω και dainese και revit, και εχω και το cayenne pro, και σου το προτεινω ανεπιφιλακτα, και δεν ειναι μονο για χωμα, τα κανει ολα, εγω το φοραω μονο ασφαλτο το συγκεκριμενο.
Εχω καταληξει οτι τα dainese ειναι υπερεκτιμημενα, μονο και μονο λογο ονοματος, η dainese ειναι κολημενη εταιρια και δεν αναπτυσεται τεχνολογικα, αφου σου λεει:"φιλε εγω πουλαω ονομα".
Θα πω και 2 παραδειγματα που δειχνουν οτι η dainese εχει μεινει πισω.
1) Ολοκληρη εταιρια και δεν εχει ουτε ενα μπουφαν στην γκαμα της που να αφαιρουντε και οι 2 επενδυσεις, και η θερμικη ΚΑΙ η αδιαβροχη, στα dainese αφαιρουντε μονο οι θερμικες επενδυσεις (ενω στο cayenne pro αφαιρουντε και οι δυο μεμβρανες και εχει και ανοιγομενους αερισμους), αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην μπορει να φορεθει το dainese τις ζεστες ημερες.Επισης σε ενα ταξιδι στο εξωτερικο οπου μπορεις να βρεις μεγαλες εναλλαγες θερμοκρασιας, αν εχεις το dainese θα πρεπει να κουβαλας και δευτερο μπουφαν πιο ελαφρυ.
2) Ολες οι μεγαλυτερες εταιριες ρουχισμου μοτο παγκοσμιος εχουν αρχισει να καταργουν τα παλια σκληρα εσωτερικα προστατευτικα των μπουφαν, τα ΄κοκκαλα' και να τα αντικαθαστουν με καινουργια απο ειδικο μαλακο υλικο, το οποιο εχουν συμπερανει απο ερευνες οτι προστατευει καλυτερα, και δεν τραυματιζει κατα την πτωση.Η νεα φιλοσοφια ειναι πλεον ολα το προστατευτικα να ειναι ###### στα καλα μπουφαν.Ε, η dainese ειναι κολημενη και βαζει ακομη στα μπουφαν τις τα παλια προστατευτικα που εβαζε πριν 20 χρονια.
Και τα dainese δεν εχουν καλη σχεση ποιοτητας-τιμης. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα μπουφαν τα dainese, πολυ καλα ειναι, απλα ειναι ακριβα για αυτο που προσφερουν.
Εκτος απο το revit υπαρχει και ενα αλλο καλο μπουφαν της IXS που αφαιρουντε και δυο εσωτερικες επενδυσεις, δεν θυμαμαι ομως πως λεγετε το μοντελο.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-02-2010, 15:15
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα την γνώμη σας για το Dainese Gator Evo

Αν πας σ' ενα μαγαζι που εχει και Rev'it και Dainese θα καταλαβεις και μονος σου τις διαφορες αναμεσα στις δυο μαρκες συγκρινοντας μοντελα με παρομοια χαρακτηριστικα. Εγω παντως μετα απο δεκα χρονια συμβιωσης με Rev'it αγορασα φετος το Cayene pro και εχω να σου πω πως ειναι φανταστικο.
Στο καταστημα ειχε και Dainese και κατα την γνωμη μου (αλλλα και κατα την γνωμη του πωλητη την οποια αν θελουμε την λαμβανουμε υπ' οψιν) τα ρουχα της Revit σε ποιοτητα και χαρακτηριστικα που ανεφεραν και καποιοι φιλοι σε προηγουμενα ποστ απεχουν παρασσαγγας απο τα αντιστοιχα της Dainese και ειναι και φθηνοτερα. Σημειωτεον οτι το παλιο μου Revit υστερα απο δεκα χρονια σχεδον καθημερινης χρησης ειναι σχεδον αφθαρτο, απλα σε σχεση με το Cayene pro ειναι οπως και να το κανουμε δεκα χρονια πισω.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-02-2010, 20:12
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα την γνώμη σας για το Dainese Gator Evo

Μαλιστα! Και πάνω που έλεγα να καταληξω σιγά-σιγα στο dainese μετά τις τελευταίες απαντήσεις ξαναγέρνω προς το Cayenne!
Για να ακούσω όμως και άλλες απόψεις. Μου φαίνεται θα αλλάξω το θέμα και θα το κάνω συγκριτικό Dainese Gator Evo VS Revit Cayenne pro!!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 04-03-2010, 22:24
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα την γνώμη σας για το Dainese Gator Evo

Τελικά έκλεισα στο Cayenne pro και σήμερα κιόλας το πήρα στα χέρια μου και ομολογώ πως είμαι ενθουσιασμένος! Αντε με γειες!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Την γνώμη σας για το Systemhelm 5 NIKOS PAPADOPOULOS Κράνη 11 19-03-2010 06:09
Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει) NLS Καλώς ήλθατε 47 07-01-2010 20:43
Help..θέλω την γνώμη σας! kostasx Γενικά - Μοτοσυκλέτα 11 02-12-2009 21:08
Θα ήθελα την γν'ωμη σας chgouras Μπότες 11 13-10-2009 16:48
1250 gs την γνώμη σας!!!!!!!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 17 25-08-2009 11:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!