GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-07-2011, 21:53
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι συμφορουμίτης μας!




Jefe
Μακάρι.Αλλά γιατί δεν υπάρχει περίπτωση?
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 13-07-2011, 10:28
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Πες πολλά ουστ γιατί ειναί πολλοί οι ξεφτίλες με σορτς,σαγιονάρα και κράνος στον αγκώνα..δυστυχώς..
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 13-07-2011, 10:30
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...



Αν τα βλέπετε αυτά στην Αθήνα μην σας πω τη βλέπουμε εμείς στα νησιά .


Reply With Quote
  #14  
Παλιό 13-07-2011, 12:48
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Χωρίς να δικαιολογώ κάτι, κατανοώ ότι κάποιος στη Ζάκυνθο θα βγει από το δωμάτιο του, θα φοράει τη βερμούδα του και θα πάει ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ 2 χλμ. πιο πέρα για να κάνει μπάνιο. Πιθανότατα γνωρίζοντας ότι μπορεί να καεί από τον ήλιο (μπορεί να φοράει αντηλιακή), ότι ρισκάρει να σημαδευτεί αν πέσει ακόμα και πηγαίνει αργά.
Όμως να το βλέπεις αυτό και ΧΩΡΙΣ κράνος στο δρόμο που είναι η αρχή της ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ Αθηνών-Λαμίας και που αν δεν έχει κίνηση πας με αρκετά ενώ αν έχει κίνηση είσαι πάντα ανάμεσα σε αυτοκίνητα και νταλίκες... Ε έχει διαφορά νομίζω.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 13-07-2011, 14:35
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να δικαιολογώ κάτι, κατανοώ ότι κάποιος στη Ζάκυνθο θα βγει από το δωμάτιο του, θα φοράει τη βερμούδα του και θα πάει ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ 2 χλμ. πιο πέρα για να κάνει μπάνιο. Πιθανότατα γνωρίζοντας ότι μπορεί να καεί από τον ήλιο (μπορεί να φοράει αντηλιακή), ότι ρισκάρει να σημαδευτεί αν πέσει ακόμα και πηγαίνει αργά.
Όμως να το βλέπεις αυτό και ΧΩΡΙΣ κράνος στο δρόμο που είναι η αρχή της ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ Αθηνών-Λαμίας και που αν δεν έχει κίνηση πας με αρκετά ενώ αν έχει κίνηση είσαι πάντα ανάμεσα σε αυτοκίνητα και νταλίκες... Ε έχει διαφορά νομίζω.
Με προλαβες....γιατι νομιζω εχει διαφορα...
Καποιες φορες ενγνωση του κινδυνου δεν μπορουμε να ειμαστε ρομποκοπ...αλλα τουλαχιστον οταν οι πιθανοτητες ειναι μειωμενες για να γινει η ασχημη...εννοειτε με κρανος ομως και τοτε...
Αλλα μεσα στην Αθηνα το θεωρω και εγω απαραδεκτο μ ολη την Σαρα και την Μαρα που οδηγαει οπως θελει να εισαι εκτεθημενος σ αυτο τον βαθμο!πρεπει να σαι κομματακι ανεγκεφαλος....
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 13-07-2011, 19:17
Gazi Ο/Η Gazi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3,913
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από adventure Εμφάνιση μηνυμάτων


Αν τα βλέπετε αυτά στην Αθήνα μην σας πω τη βλέπουμε εμείς στα νησιά .



Πές τα αρχηγέ μου.....
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 14-07-2011, 12:00
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Μια ερώτηση και από μένα.

Ο καθείς από εμάς έχει το δικαίωμα να κυκλοφορεί όπως του αρέσει η όχι.
Από όσα ξέρω το κράνος βλάπτει μόνο τον ίδιο.
Τι είδους Ρατσισμός και Φαρισαϊσμός είναι αυτός που διακρίνω.(Δεν μπορεί να είναι δικός μας- αποκλείετε να είναι ένας από εμάς) .κλπ
Λες και εδώ στην παρέα έχουμε βάλει καλούπια και διαμορφώνουμε συνειδήσεις και οδηγηκή συμπεριφορά. Και όταν σας τα λέω μου τα χώνετε ότι δεν μπαίνετε σε καλούπια, κάνετε ότι σας γουστάρει κοκ.
Υπάρχει και τροχαία στον τόπο μας. Άς κάνει αυτή σωστά τη δουλειά της…………….

Reply With Quote
  #18  
Παλιό 14-07-2011, 12:11
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια ερώτηση και από μένα.

Ο καθείς από εμάς έχει το δικαίωμα να κυκλοφορεί όπως του αρέσει η όχι.
Από όσα ξέρω το κράνος βλάπτει μόνο τον ίδιο.
Τι είδους Ρατσισμός και Φαρισαϊσμός είναι αυτός που διακρίνω.(Δεν μπορεί να είναι δικός μας- αποκλείετε να είναι ένας από εμάς) .κλπ
Λες και εδώ στην παρέα έχουμε βάλει καλούπια και διαμορφώνουμε συνειδήσεις και οδηγηκή συμπεριφορά. Και όταν σας τα λέω μου τα χώνετε ότι δεν μπαίνετε σε καλούπια, κάνετε ότι σας γουστάρει κοκ.
Υπάρχει και τροχαία στον τόπο μας. Άς κάνει αυτή σωστά τη δουλειά της…………….
Από την εμπειρία σου στο Δημόσιο... θα έπρεπε να γνωριζεις ότι ΔΕ δουλεύει τίποτα!!! Ούτε και η Τροχαία φυσικά....
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 14-07-2011, 12:49
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια ερώτηση και από μένα.
Ο καθείς από εμάς έχει το δικαίωμα να κυκλοφορεί όπως του αρέσει η όχι. Ακόμα και με Honda ρε Νάπο?...
Από όσα ξέρω το κράνος βλάπτει μόνο τον ίδιο. Βλάπτει και σένα Νάπο μου, που αν ο μη γένοιτο, κτυπήσεις ξεκράνοτο, τον κουβαλάς αυτόν και το σπασμένο κεφάλι του σε όλη σου την ζωή.
Τι είδους Ρατσισμός και Φαρισαϊσμός είναι αυτός που διακρίνω.(Δεν μπορεί να είναι δικός μας- αποκλείετε να είναι ένας από εμάς) .κλπ
Λες και εδώ στην παρέα έχουμε βάλει καλούπια και διαμορφώνουμε συνειδήσεις και οδηγηκή συμπεριφορά. Καλό θα ήταν. Εκτός και αν το forum είναι μόνο για να κάνουμε την πλάκα μας. Και όταν σας τα λέω μου τα χώνετε ότι δεν μπαίνετε σε καλούπια, κάνετε ότι σας γουστάρει κοκ.
Υπάρχει και τροχαία στον τόπο μας. Άς κάνει αυτή σωστά τη δουλειά της…………….
Η τροχαία μας σταματάει για να δει τις μηχανές μας...
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 14-07-2011, 13:02
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: GS ανεβαίνοντας το ποτάμι σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια ερώτηση και από μένα.

Ο καθείς από εμάς έχει το δικαίωμα να κυκλοφορεί όπως του αρέσει η όχι.
Από όσα ξέρω το κράνος βλάπτει μόνο τον ίδιο.
Τι είδους Ρατσισμός και Φαρισαϊσμός είναι αυτός που διακρίνω.(Δεν μπορεί να είναι δικός μας- αποκλείετε να είναι ένας από εμάς) .κλπ
Λες και εδώ στην παρέα έχουμε βάλει καλούπια και διαμορφώνουμε συνειδήσεις και οδηγηκή συμπεριφορά. Και όταν σας τα λέω μου τα χώνετε ότι δεν μπαίνετε σε καλούπια, κάνετε ότι σας γουστάρει κοκ.
Υπάρχει και τροχαία στον τόπο μας. Άς κάνει αυτή σωστά τη δουλειά της…………….
Δεν είναι ακριβώς έτσι τίποτα από ότι λες.

Όχι δεν έχει ο καθένας δικαίωμα να κυκλοφορεί όπως θέλει.
Και εγώ θα ήθελα να κυκλοφορώ με το πουλί έξω. Αλλά θα ενοχλούσα νομίζω κάποιους (χωρίς να πειράζω κανέναν στην πράξη! Έτσι δεν είναι;...). ΚΑΙ ο νόμος αλλά ΚΑΙ η λογική συμφωνούνε με αυτό που γράψαμε.

ΦΥΣΙΚΑ το φόρουμ θέλει να διαμορφώνει σωστές "οδικές" συνειδήσεις και σωστή οδηγική συμπεριφορά. Γιατί δεν; Γιατί να μην; Χρέος του είναι.

Δηλ. αν το forum οργανώσει μια μηχανάδα (που εγώ δεν πάω συνήθως, δεν είμαι "Hell Raiser" να πηγαίνω σε convoy, αλλά καταλαβαίνω ότι σε κάποιους αρέσει)... και στη μηχανάδα αποφασίσει ο ένας να έρθει με σαγιονάρα, αμάνικο και τζόκεϊ κατά τη γνώμη σου δεν πρέπει να κανείς να του πει τίποτα; Οι "συν-αναβάτες" του θα αισθάνονται ωραία (και άνετα και ασφαλείς ΚΑΙ αυτοί) δίπλα του;

Να απαντήσω και λίγο (μάλλον αρκετά) σκληρότερα. Όχι δεν θέλω να γλυστρήσω και να πέσω και εγώ επειδή πάτησα τα γλυστερά μυαλά του (συχωρεμένου - από Το Θεό όχι από εμένα) ###### μπροστά που νόμιζε ότι κάνει μαγκιά όταν κάνει ξεκράνωτος σφήνες. Ούτε μου αρέσει ως φορολογούμενος να πληρώνω τα έξοδα της "μαγκιάς" του (και μην πει κανείς ότι και αυτός φορολογούμενος είναι... ξέρετε - ή μάλλον ΠΟΤΕ να μη μάθετε εύχομαι - ότι τέτοια έξοδα πολλές φορές προσπερνούν ΑΝΕΤΑ το κόστος ασφάλισης δεκαετιών). Και για να προλάβω κάτι, αν κάποιος μου προσάψει ΔΙΚΑΙΑ κάτι αντίστοιχο, ας το κάνει. Δυστυχώς δεν είμαι του "αχ τα καημένα τα παιδιά" σκέτο (όταν δίπλα η όλη αλήθεια ήταν "...που απλά πήγαιναν με 250 στον επαρχιακό και ο παππούς με το τρακτέρ δεν ήταν ΔΥΝΑΤΟ να τους έχει δει"). Τι να κάνουμε έτσι είμαι προσωπικά.

Τώρα για κάτι δεν μπαίνουμε σε καλούπια και κάνουμε ότι θέλουμε... Πρώτα απ' όλα ποιοι είμαστε "εμείς" όπως το εννοείς; Γιατί νομίζω στο ίδιο forum γράφεις και εσύ, περαστικός είσαι;
Δεύτερον δεν έχω δει κανένα να γράφει τέτοια κοκορο-ΑΗΔΙΑ (ευτυχώς) πέρα από χιούμορ ίσως (και όλοι μου λένε πόσο χιουμορίστας είσαι, εδώ δεν διακρίνεις πότε έχουν κάνει οι άλλοι χιούμορ;... ή απλά επιβεβαιώνεις την εκτίμηση μου που έχω πει ότι το χιούμορ σου είναι επιλεκτικό).

Όσο αφορά την τροχαία, εκτός από το ότι ήδη σου είπανε, ότι θα κάνει τη δουλειά της μόνο όταν ο διοικητής θέλει να εισπράξει σήμερα το τάδε πρόστιμο, δεν νομίζω έτσι κι αλλιώς ότι πήραμε το ρόλο της. Δεν του έκοψα κλήση. Τον έβρισα. Τι σε μπερδεύει;

Last edited by NLS; 14-07-2011 at 13:09.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σαν σήμερα MARK Διάφορα 2 07-06-2011 10:47
Σαν σήμερα..... ARGI Ιδέες και σχόλια. 22 21-02-2011 17:55
Μουμπάρακ σε ρόλο θηριοδαμαστή. Το ποτάμι όμως δε γυρίζει πίσω. MARK Επικαιρότητα 10 31-01-2011 21:55
Όλες οι GS από το 1980 μέχρι σήμερα με τα χρώματά τους ... petkostas Γενικά - Μοτοσυκλέτα 14 18-11-2010 09:22
U2 σήμερα... plusangel Διάφορα 9 04-09-2010 21:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!