GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 08-08-2010, 10:59
arman Ο/Η arman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Δεν υπάρχει σάλιο λέμε
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 08-08-2010, 11:49
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Η γειτονεια μου ...άδειασε..εντελως.
Εγω γυρισα εχθες απο το νησι.
Η κινηση εκει ειναι σχετικα καλη,αλλα αυτο που ειδα ηταν οτι ναι μεν οι Ελληνες περναμε κριση αλλα 4 ατομα(τουριστες) μπροστα μου σε σουβλατζιδικο εφαγαν μια πιττα στα 4...!!
Δυο κοπελες-βοριοευρωπαιες-σε καφατερια ξενοδοχειου παραγγειλαν....2νερα και ο σερβιτορος απο αηδεία δεν τους ζητησε χρηματα.
Τετοιο τουρισμο να εχουμε και τι αλλο.........
Πιστευω οτι φετος οι Ελληνες θα κανουμε διακοπες στους τοπους καταγωγης μας.
Κατι γειτονες δημοσιουπαλληλους που εχω,δεν θα πανε διακοπες λογο ψαλιδισματος του επιδοματος της αδειας.....
Γιωργοοοοοοοοοοοο........που ειναι τα λεφτα του Ελληνικου λαου?????????
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 08-08-2010, 12:33
vado Ο/Η vado βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: athina
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι γειτονες δημοσιουπαλληλους που εχω,δεν θα πανε διακοπες λογο ψαλιδισματος του επιδοματος της αδειας.....

+1000
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 08-08-2010, 12:40
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Απόσπασμα:
Το φετινό φαινόμενο, (να βρίσκονται όλα τ' αυτοκίνητα στις θέσεις τους) είναι πρωτοφανές

μήπως πήγαν αεροπορικώς φέτος;;;


εγώ πάντως κάθε χρόνο πήγαινα 1 μήνα το καλοκάιρι διακοπές.

1 εβδομάδα τον Ιουνιο, 2 τον Ιούλιο και 1 τον Αυγουστο.


φέτος ούτε για ΣΚ δεν μας έχει βγει ακόμη...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 08-08-2010, 12:47
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Ωραίο θεματάκι!!!

Καταρχάς ο εσωτερικός τουρισμός είναι αυτός που έχει φτιάξει όλους τους επιχειρηματίες σε όλα τα νησιά και αυτός που αφήνει λεφτά!!

Ναι ο έλληνας θα πάει διακοπές Παίδες....!!Απλά με μια τεράστια διαφορά...εκεί που πέρυσι έφευγε απο τέλος ιουλιου...τώρα θα φύγει την εβδομάδα του δεκαπενταύγουστου!!

Και η άλλη διαφορά είναι ...ότι πλέον και ο έλληνας των 25...των 35...των 45...των 55 κτλ κτλ θα τα μαζέψει φέτος και θα πάει στο χωριό του.....και ας είναι κ βουνό....τα νησάκια οι περισσότεροι θα τα κόψουνε ....και θα προτιμήσουνε τα εξοχικά τους ή τα σπίτια φίλων τους !! Φυσικά εκεί που θα πάνε θα την βγάλουνε "μέσα" κομμένα τα ουζάκια και τα ποτάκια!!!

Για αυτό έχει πληγει ο τουρισμός μας.....


Οι έλληνες μειώσανε τις διακοπές τους κατα μια βδομάδα(αυτοί που μπορούσανε να πάνε) και φυσικά μειώσανε και κατα πολύ τα έξοδα τους που θα κάνανε!!

Τουλάχιστον η οικογένεια μου....όλοι μα όλοι οι φίλοι μου προτιμήσανε τα χωριά τους φέτος.....και όλοι φύγανε αυτήν την παρασκευή και θα γυρίσουνε μετα το δεκαπενταυγουστο!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 08-08-2010, 12:58
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

επιβεβαιώνεται περίτρανα κατα την γνώμη μου, ότι ο Έλληνας είναι αυτός που αφήνει λεφτά στον τουρισμό.εκτός απο τις διακοπές vip.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 08-08-2010, 13:15
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
επιβεβαιώνεται περίτρανα κατα την γνώμη μου, ότι ο Έλληνας είναι αυτός που αφήνει λεφτά στον τουρισμό.εκτός απο τις διακοπές vip.
Μα Κώστα μου αυτό είναι γνωστό...2 καλοκαίρια απο τη ζωή μου έφαγα δουλεύοντας Σαντορίνι...και μιλάμε για το νουμερο ένα τουριστικό προορισμό εκχώριο......

Όταν ο ξένος καθότανε στο μαγαζί και τρώγανε 3 άνθρωποι μια σαλάτα ένα τζατζίκι και μια cocacola...ο έλληνας ήταν που κράταγε τα μαγαζιά και άφηνε το χρήμα του.....αυτό φαίνεται όμως πως αλλάζει για πολλούς λόγους που βέβαια είναι για άλλη συζήτηση.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 08-08-2010, 13:45
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
ο έλληνας ήταν που κράταγε τα μαγαζιά και άφηνε το χρήμα του.....αυτό φαίνεται όμως πως αλλάζει για πολλούς λόγους
Και φυσικά αλλάζει, γιατί του ήπιανε το αίμα τόσα χρόνια!!!
Ας κάτσουν τώρα να δουλέψουν με τους τουρίστες του ενός σουβλακιού διά 4!!! Και με τους Έλληνες που έχουν περιορίσει τις ημέρες των διακοπών τους στο μισό τουλάχιστον!

Κι άμα δε βγαίνουν και θέλουν περισσότερη δουλειά και κέρδος, ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ κι όχι να θέλουν με δύο μόνο μήνες αρπαχτής να κάθονται τους άλλους δέκα!
Οι Ευρωπαίοι θα ήθελαν πολύ να έρχονται στην Ελλάδα ακόμα και το Μάρτιο και το Νοέμβριο... Αν υπήρχαν βέβαια υποδομές, ανοιχτά ξενοδοχεία και εστιατόρια...
Αλλά που, οι τυπάρες την είχανε κάνει για...Ταυλάνδη με την κονόμα των δύο μηνών που λέγαμε....
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 08-08-2010, 13:56
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Και φυσικά αλλάζει, γιατί του ήπιανε το αίμα τόσα χρόνια!!!
Ας κάτσουν τώρα να δουλέψουν με τους τουρίστες του ενός σουβλακιού διά 4!!! Και με τους Έλληνες που έχουν περιορίσει τις ημέρες των διακοπών τους στο μισό τουλάχιστον!

Κι άμα δε βγαίνουν και θέλουν περισσότερη δουλειά και κέρδος, ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ κι όχι να θέλουν με δύο μόνο μήνες αρπαχτής να κάθονται τους άλλους δέκα!
Οι Ευρωπαίοι θα ήθελαν πολύ να έρχονται στην Ελλάδα ακόμα και το Μάρτιο και το Νοέμβριο... Αν υπήρχαν βέβαια υποδομές, ανοιχτά ξενοδοχεία και εστιατόρια...
Αλλά που, οι τυπάρες την είχανε κάνει για...Ταυλάνδη με την κονόμα των δύο μηνών που λέγαμε....


τα είπες όλα στην κυριολεξία!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 08-08-2010, 14:01
Samior Ο/Η Samior βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Απάντηση: Τί "βλέπετε" ???? - Θα πάει ο Έλληνας διακοπές ??? (λόγω οικ. κρίσης)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ πάντως κάθε χρόνο πήγαινα 1 μήνα το καλοκάιρι διακοπές.

1 εβδομάδα τον Ιουνιο, 2 τον Ιούλιο και 1 τον Αυγουστο.


φέτος ούτε για ΣΚ δεν μας έχει βγει ακόμη...


Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αγάπη μου δεν "μπορώ".....λόγω κρίσης! Arkas Ελλάδα 9 16-06-2010 19:18
«Όχι» στο δώρο Πάσχα λόγω κρίσης λένε οι οδηγοί TAXI ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 9 30-03-2010 14:01
Tί βλέπετε ? Carduelis Αστεία Video 7 31-12-2009 05:53
Εσείς τι βλέπετε; zastava Χιούμορ 1 21-10-2009 17:00
Ο Έλληνας είναι πάντα Έλληνας wolferin Αστεία Video 5 27-06-2009 06:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!