GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-08-2010, 16:25
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Εδώ κλέβουν και τα καπάκια της ύδρευσης και της αποχέτευσης...
Και οι Ελληνόγυφτοι τα καταφέρνουν καλύτερα...
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 25-08-2010, 17:12
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Toν τελευταίο καιρό με αφορμή διάφορα ποσταρίσματα που αφορούν μειονότητες ή μετανάστες ορισμένοι βρίσκουν αφορμή για γενικεύσεις, σχόλια και "χιούμορ" που είναι προσβλητικά αν όχι ρατσιστικά.
Ευαίσθητα θέματα που αφορούν Εθνότητες, θρήσκευμα, μειονότητες, λαθρομετανάστες κλπ θέλουν επιχειρήματα και όχι αφορισμούς, φανατισμούς και καφενειακά τσιτάτα.
Ξεχνάνε οτι μιλαμε για ανθρώπους και όχι για σκουπίδια.
Λυπάμαι που δεν βλέπω να ενοχλούνται άλλοι, αλλά επειδή τελικά το να μην απαντάς μπορεί να θεωρηθεί και ####### από ορισμένους, εγώ θα διαχωρίσω τη θέση μου.
Όχι γιατί δεν έχω επιχειρήματα, ή το θάρρος της γνώμης μου, αλλά με ορισμένους εκ των πραγμάτων τζάμπα πάνε τα λόγια..
Να υποθέσω οτι για να επιτρέπουν τη συζήτηση σε αυτό το επίπεδο οι admins και οι mods είναι επίσης σύμφωνοι.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 25-08-2010, 23:13
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Toν τελευταίο καιρό με αφορμή διάφορα ποσταρίσματα που αφορούν μειονότητες ή μετανάστες ορισμένοι βρίσκουν αφορμή για γενικεύσεις, σχόλια και "χιούμορ" που είναι προσβλητικά αν όχι ρατσιστικά.
Ευαίσθητα θέματα που αφορούν Εθνότητες, θρήσκευμα, μειονότητες, λαθρομετανάστες κλπ θέλουν επιχειρήματα και όχι αφορισμούς, φανατισμούς και καφενειακά τσιτάτα.
Ξεχνάνε οτι μιλαμε για ανθρώπους και όχι για σκουπίδια.
Λυπάμαι που δεν βλέπω να ενοχλούνται άλλοι, αλλά επειδή τελικά το να μην απαντάς μπορεί να θεωρηθεί και ####### από ορισμένους, εγώ θα διαχωρίσω τη θέση μου.
Όχι γιατί δεν έχω επιχειρήματα, ή το θάρρος της γνώμης μου, αλλά με ορισμένους εκ των πραγμάτων τζάμπα πάνε τα λόγια..
Να υποθέσω οτι για να επιτρέπουν τη συζήτηση σε αυτό το επίπεδο οι admins και οι mods είναι επίσης σύμφωνοι.
Καταρχήν, θα ήθελα να υποδειχθούν τα ρατσιστικά σχόλια από την αρχή μέχρι το τέλος του θέματος...

Δεν μπορώ να αντιληφθώ από που αντλείται όλη αυτή η υπερευαισθησία κάποιων για όλους τους άλλους πλην των Ελλήνων...
Πιστεύετε ότι ο σχολιασμός για πρακτικές κάποιων μειονοτήτων είναι ρατσισμός, εθνικισμός και ξενοφοβισμός; Εν αντιθέσει τι αντιπαρατίθεται; Ο πολιτισμός, ο ανθρωπισμός; Τι;
Το σχόλιό σου "με ορισμένους εκ των πραγμάτων τζάμπα πάνε το λόγια", δεν νομίζεις ότι κάποιος άλλος μπορεί να σου επιστρέψει το αντίστοιχο ισχυρισμό;
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-08-2010, 00:14
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν, θα ήθελα να υποδειχθούν τα ρατσιστικά σχόλια από την αρχή μέχρι το τέλος του θέματος...

Δεν μπορώ να αντιληφθώ από που αντλείται όλη αυτή η υπερευαισθησία κάποιων για όλους τους άλλους πλην των Ελλήνων...
Πιστεύετε ότι ο σχολιασμός για πρακτικές κάποιων μειονοτήτων είναι ρατσισμός, εθνικισμός και ξενοφοβισμός; Εν αντιθέσει τι αντιπαρατίθεται; Ο πολιτισμός, ο ανθρωπισμός; Τι;
Το σχόλιό σου "με ορισμένους εκ των πραγμάτων τζάμπα πάνε το λόγια", δεν νομίζεις ότι κάποιος άλλος μπορεί να σου επιστρέψει το αντίστοιχο ισχυρισμό;
Ακριβώς αυτό !
Ο "σχολιασμός" (υποτίμηση θα πω εγώ) ΟΜΑΔΩΝ με βάση τα κοινωνικά, εθνικά, θρησκευτικά φυλετικά χαρακτηριστικά τους είναι ο ορισμός του ρατσισμού. Μειώνεις το άλλον για να αναδείξεις τον "ευατό σου" ως καλύτερο
Αυτό που δίνει τον ¨τόνο" στο ποστ είναι το "Γυφτοβουλγάρικη" και όχι η είδηση, αν π.χ ήταν έλληνες έστω (Γυφτοέλληνες) θα είχε την ίδια απήχηση....; θα ήταν τόσο πιασάρικο;
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-08-2010, 12:44
Acen Ο/Η Acen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: komotini
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς αυτό !
Ο "σχολιασμός" (υποτίμηση θα πω εγώ) ΟΜΑΔΩΝ με βάση τα κοινωνικά, εθνικά, θρησκευτικά φυλετικά χαρακτηριστικά τους είναι ο ορισμός του ρατσισμού. Μειώνεις το άλλον για να αναδείξεις τον "ευατό σου" ως καλύτερο
Αυτό που δίνει τον ¨τόνο" στο ποστ είναι το "Γυφτοβουλγάρικη" και όχι η είδηση, αν π.χ ήταν έλληνες έστω (Γυφτοέλληνες) θα είχε την ίδια απήχηση....; θα ήταν τόσο πιασάρικο;

Είδες όμως και εσύ αγαπητέ φίλε φριτς, στην υπερπροσπάθειά σου να υποστηρίξεις (για δικούς σου σεβαστούς λόγους) τους συγκεκριμένους ανθρώπους, άφησες το δάσος και βλέπεις το δέντρο.Δεν έκρινες την ουσία του θέματος, αλλά ΕΚΡΙΝΕΣ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ.
Γιατί η ουσία είναι οτι οι συγκεκριμένοι Βούλγαροι με την συνενοχή και συμμετοχή των ρομά έστησαν εγκληματική οργάνωση.Και λέω οργάνωση, γιατί είχαν σχεδιασμό, εργαλεία, οργάνωση, οχήματα μεταφοράς προϊόντων εγκληματικής πράξης, τρόπους εξαγωγής από τη χώρα και τρόπους διάθεσης των κλοπιμαίων.Από αυτό όλο το σκηνικό, έχει ζημειωθεί ο κρατικός κορβανάς εκατομμύρια. Αυτά τα εκατομμύρια που θα λείψουν από τα παιδιά μας. Και από όλη αυτή την εγκληματική οράνωση ξαναλέω, εσύ "κόλησες" στον τίτλο "βουλγαρογύφτικη συμορία".
Μήπως εδώ ταιριάζει η προσφιλής τελευταία έκφραση: ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΣ
ΤΟ ΔΑΣΟΟΟΟΟΟΟΣ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ-ΤΟ ΔΑΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!
Πάντα φιλικά και χωρίς να έχω κάτι με τους συγκεκριμένους Βούλγαρους ή ρομά.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 26-08-2010, 13:01
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Παντως αν πεσω σε φρεατιο,επειδη ο ρομα αποφασισε να βγαλει μεροκαμματο απο την μαντεμενια σχαρα,θα ξεχασω το αντιρατσιστικο κυρηγμα(αν ζησω κι'ολας)και θα σκεφτω,με εφαγε ο που.. ο γυφ...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 26-08-2010, 13:04
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντως αν πεσω σε φρεατιο,επειδη ο ρομα αποφασισε να βγαλει μεροκαμματο απο την μαντεμενια σχαρα,θα ξεχασω το αντιρατσιστικο κυρηγμα(αν ζησω κι'ολας)και θα σκεφτω,με εφαγε ο που.. ο γυφ...
αν πεσεις μεσα με το varadero..."ουδεν κακον αμιγες καλου"....ησυχαζεις απ το χρεπι!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 26-08-2010, 13:08
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αν πεσεις μεσα με το varadero..."ουδεν κακον αμιγες καλου"....ησυχαζεις απ το χρεπι!
Οχι τετοια,τετοια ωρα ρε Κωστα και εχω ενα γαμπρο απο Σαλαμινα για την νυφη..
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 26-08-2010, 13:11
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι τετοια,τετοια ωρα ρε Κωστα και εχω ενα γαμπρο απο Σαλαμινα για την νυφη..
με το καλο...!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 26-08-2010, 13:17
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Γυφτοβουλγάρικη συμορία εξαρθρώθηκε.

Λέω τώρα εγώ μήπως στίς φυλακές το 80% είναι βούλγαροι αλβανοι γύφτοι κλπ και το υπόλοιπο 20% είναι Ελληνες σημαίνει κάτι?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!