GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 11-05-2012, 07:17
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμφιβάλει κανείς ότι πρέπει να αδειάσει ο τόπος από λαθραίους και λαμόγια?
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ο τρόπος που θα γίνει αυτό αρκεί να γίνει.ΚΑι ας το κάνει είτε η ΧΑ είτε το ΚΚΕ ή ο ΣΥΡΙΖΑ.
+1200!!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 11-05-2012, 09:04
k0panos Ο/Η k0panos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ετυχε να την δω εχθες.. εντελως τυχαια σε αναζητηση βιντεο...

Δεν ειχε τιποτε το παρανομο, τιποτε το αισχρο κτλ

ειναι καθαρα θεμα πιεσεων, και εξωτερικων κυριος,

οσο δεν βγαινουν τα ποσοστα των τυρανων τοσο ανεβαινει...

αυτη ειναι η δημοκρατια μας, αν και δεν συμφωνω με τη ΧΑ εδω μιλαμε για πραξηκοπιμα... εκλεχτικαν δημοκρατικα και μονο...

εχουν δικαιωματα... ασχετα αν δεν αρεσει σε πολλους
Με κάλυψες απόλυτα!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 11-05-2012, 09:36
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Καλά όλα αυτά και συμφωνώ με το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης.

Όμως έχουμε και το δικαίωμα της οργής απέναντι σε αποτρόπαιες συμπεριφορές.

Μέλη της Χ.Α. χαμογελούν μπροστά απο τα κρεματόρια του Νταχάου....

Έχετε πάει στα Καλάβρυτα , στο μνημείο των εκτελεσθέντων ? Στο Κάνδανο στα Χανιά ?
Χαμογελούν και εκεί ??

Ο ναζισμός (με εθνικιστικό κουστούμι) έχει δείξει το πρόσωπό του.

Καλή η δημοκρατία αλλά και η μνήμη χρήσιμη....


Reply With Quote
  #14  
Παλιό 11-05-2012, 10:03
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ίδιο μπορείς να πεις και για όλα τα κόμματα που δεν έχουν κυβερνήσει.Κόμμα όμως που παίρνει 7% δεν το παίρνει από άγνοια.Μήπως αυτό το ποσοστό πρέπει να μας παραξενέψει και να ψάξουμε βαθύτερα την αιτία?.
Σωστος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως γράφτηκε και σε άλλα νήματα εδώ μέσα η ΧΑ χαρακτηρίζεται σαν νεοναζιστικό και φασιστικό κόμμα συν κάποια άλλα χαρακτηριστικά..
και παλι σωστος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί το ΚΚΕ π.χ. που είναι βάση προγραμματικών δηλώσεων του το πιο φιλολαικό και φιλο-εργατικό κόμμα πήρε τόσο λίγο?...
Διοτι κανεις Ελληνας πλην του 7% δεν θελει να βγει απο ΕΕ και ευρωζωνη. Τα φιλολαικα αισθηματα του ΚΚΕ παραπεμπουν σε Σταλινιστικα προτυπα και κολεκτιβες που ο Ελληνας δεν τα θελει.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί οι ΑΝΕΛ κόμμα λίγων ημερών πήρε τόσο πολύ?..
για λογους διαμαρτυριας, θυμου, αγανακτησης.......αυτα δεν ειανι αρκετα για να διατηρηθει ψηλα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως ο κόσμος σιχάθηκε τους μόνιμους της βουλής?..
Ναι, αλλα αν τους ειχε σιχαθει τελειως τοτε δεν θα εδινε στα δυο μεγαλα κοματα 33% αλλα πολυ λιγοτερο. Αυτο σημαινει οτι φοβαται την εξοδο απο ΕΕ και ευρωζωνη κι επιδιωκει την παραμονη σε αυτα με ελεγχο των δυο μεγαλων απο τους μικροτερους για να αποφευχθουν περιπτωσεις Τσοχατζοπουλου κ.α.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως το 7% είναι η έκφραση αγανάκτησης του?.
Φυσικα, αλλα η αγανακτηση με τον χρονο ξεφουσκωνει οπως και καθε ειδους θυμος, απογοητευση κ.λ.π.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Επομένως το 7% δεν είναι φασίστες και τραμπούκοι αλλά εγώ και εσύ.ΔΕς και τα ποσοστά της ψηφοφορίας μέσα στο φόρουμ..
Και παλι σωστος....αλλα αυτα τα συναισθηματα εχουν ημερομηνια ληξης ειδικα οταν διακυβευονται μισθοι και συνταξεις.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Επομένως νομίζω ότι με αυτό το ποσοστό και τα στελέχη της ΧΑ θα μαλακώσουν ως προς τις φασιστικές και νεοναζιστικές καταβολές τους.Εξάλλου οι άνθρωποι την αλήθεια λένε και αυτά που πιστεύουν.Αν δεν συμφωνεί κάποιος γιαυτά δεν τους ψηφίζει.Οι συγκεκριμένοι δεν έχουν και κομματικό φροντιστήριο για να τα λένε ωραία όπως οι άλλοι.
Εξάλλου το πρώτο που αναφέρουν είναι ότι είναι εθνικιστές και όχι τα άλλα 2...
Η ΧΑ ποτε δεν θα μαλακωσει ως προς τις φασιστικές και νεοναζιστικές καταβολές της διοτι ειναι στο DNA τους και στα πιστευω τους. αυτο διδασκονται απο την ημερα που εισερχονται στο κινημα, με αυτα εκπεδευονται με στρατιωτικη ευλαβια και στρατιωτικες ασκησεις σε διαφορα βουνα της Ελλαδας. Πριν μερικα χρονια κανοντας χωμα με το Αφρικα στο Γραμμο και στο Βιτσι επεσα πανω σε κατι στρατιωτικα σκηνακια με ΧΑυγιτες που εκαναν εκπαιδευση ΛΟΚ με εκπαιδευτες αποστρατους ΛΟΚατζηδες......ζητησα συγνωμη για την ενοχληση κι εφυγα με τις παντες.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως οι Ελληνάρες του Πασοκ και ΝΔ που μας κυβερνούν είναι πιο Ελληνες από αυτούς?Που ήταν όταν η χούντα ήταν εδώ?Στο εξωτερικό.Που ήταν όταν ξεπουλούσαν οι πατεράδες και οι θείοι τους την Ελλάδα?Σπόυδαζαν σε αμερικάνικα πανεπιστήμια και ήρθαν να αποτελειώσουν το έργο των γονέων τους....
Πολυ σωστα αλλα το ιδιο εκανε και η Παπαρηγα με τις κορες της......σε αμερικανικα πανεπιστημια σπουδασαν και νομιζω οτι ακομα δεν εχουν γυρισει πισω.......αντιφασεις ενος Κου#####στικου κομματος.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Καρατζαφέρης του ΛΑΟΣ τη υποστήριζε στις προηγούμενες εκλογές?Οτι και η ΧΑ .Μίλησε κανείς τότε?....
Καμια σχεση.......ο Καρατζαφερης ειναι εθνικιστης Ευρωπαιστης κι οχι Εθνικιστης φασιστας.......δεν ειναι τραμπουκος και δεν βαραει τον οποιοδηποτε στον δρομο ¨η στην βουλη επειδη απλα ειπε ''κατω το ΛΑΟΣ''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά που πρεσβεύει το ΚΚΕ τα θέλει κανένας Ελληνας?Μόνο το μικρό ποσοστό που έλαβαν.....
Κι ευτυχως δηλαδη....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις τελευταίες μέρες απέδειξαν οι αριστερές δυνάμεις ότι δεν θέλουν να κυβερνήσουν . .....
φυσικα, ποιος θελει την καυτη πατατα στα χερια του οταν ξερει οτι αυτα που λεει προεκλογικα ¨η μετεκλογικα δεν προκειται ποτε να τα κανει διοτι αν το επιχειρησει θα χρεωκοπησει την χωρα και τους Ελληνες ΕΠΙΣΗΜΩΣ και θα εχει την τυχη του.......... Κεννεντυ? Οι καυτες πατατες ειναι για θαραλεους-θρασσεις-πονηρους ανθρωπους με χερια απο αμιαντο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμφιβάλει κανείς ότι πρέπει να αδειάσει ο τόπος από λαθραίους και λαμόγια?.....
Οχι κανεις δεν αμφιβαλλει αλλα, με νομιμο τροπο κι οχι με τσαμπουκαδες. Οι τσαμπουκαδες φερνουν αλλους τσαμπουκαδες οι οποιοι πολυ ευκολα μετατρεπονται σε ενοπλους τσαμπουκαδες.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ο τρόπος που θα γίνει αυτό αρκεί να γίνει.ΚΑι ας το κάνει είτε η ΧΑ είτε το ΚΚΕ ή ο ΣΥΡΙΖΑ.
Θα πρέπει να σε ενδιαφερει οπως και καθε Ελληνα διοτι, η ΧΑ και η Αρια φυλη την οποια ευαγγελιζεται (διαβασε την ιδρυτικη της διακυρηξη) θεωρει μιασματα καθε τι που δεν ειναι λευκο ¨η ειναι λευκο και αρρωστο. Ανθρωποι με ειδικες αναγκες, ανθρωποι με καρκινους και χρονια νοσηματα αποτελουν ''μολυνση'' για τους υπολοιπους.........ο Χιτλερ τους εστελνε σε σανατορια/στρατοπαιδα να πεθανουν μονοι τους.
Ξερεις ποσα παιδια εχει το φορουμ με ειδικες αναγκες?

Εγω τελος δεν μπορω να δεχτων τα λογια του Κου Μιχαλολιακου:

''.......... ο «εθνικοσοσιαλισμός» αποτελεί «κοσμοθεωρία» που στηρίζεται στην ανωτερότητα της «Aριας Φυλής» ................οι Γερμανοί κατά τη διάρκεια της Κατοχής διέπραξαν... εκτελέσεις στην Ελλάδα ως «αντίποινα» για τη δράση των αντιστασιακών.''
σ.σ. Αυτο το ''αντιποινα'' μου κανει σαν κι εκεινο τον ''συνωστισμο'' στην Σμυρνη στο βιβλιο ιστοριας της Ε' δημοτικου.

Δεν μπορω να δεχτω τα κειμενα των περιοδικων ''Χρυση αυγη'' και ''αντεπιθεση'' τα οποια ακολουθωντας τα πιστευω του κινηματος αυτου αποκυρησσει τον Χριστιανισμο - ακολουθωντας τα πεπραγμενα του ναζισμου επι χιτλερ - διοτι τι δουλεια εχει η θρησκεια της Αγαπης και της συγχωρεσης με τις δολοφονιες του Ναζισμου? Ετσι στα περιοδικα γραφεται οτι:
''....Σκοταδισμός 20 αιώνων», «ιουδαιοχριστιανισμός», «χριστιανική παρακμή........το όνομα της οργάνωσης «Χρυσή Αυγή» αναφέρεται στην «Αυγή» που θα έρθει ο Εωσφόρος και θα φέρει το «Αστραφτερό Σκοτάδι», όπως αναφέρει στο βιβλίο «Το αστραφτερό σκοτάδι του Εωσφόρου-Εθνική των Ελλήνων Θρησκεία» των εκδόσεων «Ελεύθερη Σκέψις», ο φιλοναζιστής ποιητής Οδυσσέας Πατεράκης....''

Αυτα και αλλα θα γινουν γνωστα στις επομενες εβδομαδες μεσα απο οτι εντυπο ¨η οπτικο μεσο υπαρχει στην Ελλαδα και στην Ευρωπη.......δεν εχουν καμια τυχη οι ΧΑυγιτες.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 12-05-2012, 00:50
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
..Στο κάτω - κάτω, αν όντως είναι φασίστες -ας μας πει κάποιος πώς ακριβώς....- θα εκτεθούν μόνοι τους και θα εξαφανιστούν! Έτσι απλά, όπως εμφανίστηκαν
Πραγματικα δεν "ξερεις" , 'η απλα κανεις πλακα?
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 12-05-2012, 07:39
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα δεν "ξερεις" , 'η απλα κανεις πλακα?
Όχι δεν κάνω πλάκα. Δεν έχω διαβάσει ποτέ τις διακηρύξεις τους, ούτε έχω μπει στο site τους. Δεν με ενδιαφέρει. Ομολογώ ότι απογοητεύτηκα - αγριεύτηκα με αυτά που δημοσίευσε ο Γιώργος (GeorgeP) πιο πάνω.....
Αλλά και πάλι ισχύουν όσα πιστεύω για την ελευθερία έκφρασης.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 12-05-2012, 09:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν κάνω πλάκα. Δεν έχω διαβάσει ποτέ τις διακηρύξεις τους, ούτε έχω μπει στο site τους. Δεν με ενδιαφέρει. Ομολογώ ότι απογοητεύτηκα - αγριεύτηκα με αυτά που δημοσίευσε ο Γιώργος (GeorgeP) πιο πάνω.....
Αλλά και πάλι ισχύουν όσα πιστεύω για την ελευθερία έκφρασης.
και πολυ καλα κανεις και πρεπει να κανουμε ολοι μας............
Αλλα να εχουμε και καποιο ειδος κρισης διαβαζοντας τα οταν παμε να ψηφισουμε..........
Δεν μπορω να πισεψω οτι το 7% των ελληνων ειναι ναζιστες, φασιστες, εχθροι της θρησκειας μας κ.λ.π. Θεωρω οτι μαλλον δεν διαβασαν-δεν ειδαν-δεν ακουσαν και τους ψηφισαν απο θυμο.

Κι ετσι Θοδωρα επανερχομαστε σε αυτο που εχουμε πει πολλες φορες, ο θυμος δεν ειναι καλος συμβουλος...........
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 12-05-2012, 10:10
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
και πολυ καλα κανεις και πρεπει να κανουμε ολοι μας............
Αλλα να εχουμε και καποιο ειδος κρισης διαβαζοντας τα οταν παμε να ψηφισουμε..........
Δεν μπορω να πισεψω οτι το 7% των ελληνων ειναι ναζιστες, φασιστες, εχθροι της θρησκειας μας κ.λ.π. Θεωρω οτι μαλλον δεν διαβασαν-δεν ειδαν-δεν ακουσαν και τους ψηφισαν απο θυμο.

Κι ετσι Θοδωρα επανερχομαστε σε αυτο που εχουμε πει πολλες φορες, ο θυμος δεν ειναι καλος συμβουλος...........
καλα ρε πεδια πιο ειναι το κακο με τη Χ.Α. πηρε 7% το εθνηκιστηκο κομα το οτι το αντηστηχο Γαλικο του Μαρυ Λεπεν περνη 12% κε κανενας δεν λεη τοιποτα δεν αναροτιουμαστε γιατη ?

ο τσηπρας πηρε καπου στο 15% ακρηβος με την ιδια πολητικη + το οτι ειναι κε με τους λαθρομεταναστες γιατι ? αναροτηθηκαμε γιατι ειναι με τους λαθρομεταναστες ?
διοτι οι λαθρομεταναστες αν πολητογραφηθου Ελληνες στην επομενη εκλογηκη αναμετρηση θα ψηθησου Τσηπρα (πελατιακη σχεση )
πολοι μου ηπαν οτι εμαι φασηστα στη Κυπρο κε εγω απαντο ακρηβος απλος δεν ειμαι κουμουνοηστης αν καπιος δεν ειναι κουμουνηστης ειναι φασηστας.

αυτα ηνα τα επηχηρηματα τον κουμουνηστο

πρωσοπηκα κηνουμε στο χωρο του κεντρου κε ποτε δεν ψηφησα τα ακρα διοτι τα ακρα δεν ειναι καλα για μενα
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 12-05-2012, 11:09
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
και πολυ καλα κανεις και πρεπει να κανουμε ολοι μας............
Αλλα να εχουμε και καποιο ειδος κρισης διαβαζοντας τα οταν παμε να ψηφισουμε..........
Δεν μπορω να πισεψω οτι το 7% των ελληνων ειναι ναζιστες, φασιστες, εχθροι της θρησκειας μας κ.λ.π. Θεωρω οτι μαλλον δεν διαβασαν-δεν ειδαν-δεν ακουσαν και τους ψηφισαν απο θυμο.

Κι ετσι Θοδωρα επανερχομαστε σε αυτο που εχουμε πει πολλες φορες, ο θυμος δεν ειναι καλος συμβουλος...........
Γιώργο συμφωνώ. Όμως κάποιος είπε:"αν δε σοβαρευτεί το κράτος, να δείτε τι ποσοστό θα πάρει η ΧΑ στις επόμενες εκλογές"....
Κι έχει δίκιο. Πόσοι θα πάνε να ψάξουν τα "βιογραφικά" του καθενός πριν ψηφίσουν;
Επιπλέον, και εδώ είναι που με βρίσκει σύμφωνο η ΧΑ, ποιος Έλληνας ( ; ) πολιτικός σκέφτηκε το θέλημα του λαού για τα Εθνικά θέματα; Ακόμα και για τους λαθρομετανάστες (όχι τόσο ολοκληρωτικά του στυλ "όλοι είναι παράνομοι, ακόμα και οι νυκοκυραίοι") συμφωνώ με όσα είπαν και λένε. Δυστυχώς δεν έκανα (και άλλοι 500000 Έλληνες ) τον κόπο να ψάξω βαθύτερα στις διακηρύξεις τους. Δεν τους ψήφισα, γιατί δεν ήμουν στην Ελλάδα και αν ήμουν θα ψήφιζα έναν συμμαθητή μου που ήταν υποψήφιος με το Σύνδεσμο Εθνική Ενότητας. Αν δεν συνέτρεχαν αυτά, θα τους ψήφιζα όμως.
Ποιος φέρει τη μεγαλύτερη ευθύνη γι αυτό; Εγώ ο βιοπαλαιστής - μέσος Έλληνας, που δεν έχω χρόνο να "δέσω τα βρακιά μου" που λένε, ή οι πολιτικοί που έφεραν τη χώρα σ' αυτό το σημείο, που ξεπουλάνε Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρο, νησιά κλπ;;;;
Εγώ φταίω, ή αυτοί που με την ανύπαρκτη πολιτική τους στο μεταναστευτικό, κατάντησαν την Αθήνα και όλα τα αστικά κέντρα στο σημερινό χάλι;
Ξέρεις ποιοι είναι πίσω από την απίστευτη υποβάθμιση της Ομόνοιας πέριξ του πάλαι ποτέ Μινιόν;
Αρκεί να σου πω τους σημερινούς ιδιοκτήτες του κτιρίου. Κοινοπραξία Βωβού - Μπακογιάννη......
Τι να λέμε τώρα......
Στην τελική , αν μόνο τη ΧΑ φοβούνται οι κρατούντες (και την φοβούνται , φαίνεται) αυτή θα βάλει ο λαός στη Βουλή! Όχι μόνο από θυμό! Αλλά από απελπισία!

Last edited by forester; 12-05-2012 at 11:41.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 12-05-2012, 11:49
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα ρε πεδια πιο ειναι το κακο με τη Χ.Α. πηρε 7% το εθνηκιστηκο κομα το οτι το αντηστηχο Γαλικο του Μαρυ Λεπεν περνη 12% κε κανενας δεν λεη τοιποτα δεν αναροτιουμαστε γιατη ?

ο τσηπρας πηρε καπου στο 15% ακρηβος με την ιδια πολητικη + το οτι ειναι κε με τους λαθρομεταναστες γιατι ? αναροτηθηκαμε γιατι ειναι με τους λαθρομεταναστες ?
διοτι οι λαθρομεταναστες αν πολητογραφηθου Ελληνες στην επομενη εκλογηκη αναμετρηση θα ψηθησου Τσηπρα (πελατιακη σχεση )
πολοι μου ηπαν οτι εμαι φασηστα στη Κυπρο κε εγω απαντο ακρηβος απλος δεν ειμαι κουμουνοηστης αν καπιος δεν ειναι κουμουνηστης ειναι φασηστας.

αυτα ηνα τα επηχηρηματα τον κουμουνηστο

πρωσοπηκα κηνουμε στο χωρο του κεντρου κε ποτε δεν ψηφησα τα ακρα διοτι τα ακρα δεν ειναι καλα για μενα
Καλά τα λες, κι όχι απλά καλά....
Ειδικά αυτό με τους κομ#####στές!
40 χρόνια στην Ελληνική Βουλή, με 7 έως 10%. Δεν είναι ακραίοι στα αριστερά τους πιστεύω;
Δεν ήταν ολοκληρωτικό το καθεστώς στην ΕΣΣΔ;
Ο Στάλιν τι ήταν, δημοκράτης
Δεν επεδίωξαν μανιασμένα τη δημιουργία "Μακεδονίας" στο συμμοριτοπόλεμο;
Ακόμα και σήμερα αυτά δεν υποστηρίζουν;
Ακόμα και ο Τσίπρας, υπέρ των Σκοπιανών (και όχι μόνο) είναι. ΚΑΙ πελατειακές σχέσεις αναπτύσσει με τους λαθρομετανάστες και Τούρκους βουλευτές έχει!
Αλλά αυτά δεν ενοχλούν.....
Είναι αντιφασιστικά.....
Ξαναλέω, ανατρίχιασα με αυτά που δημοσίευσε ο Γιώργος κι ίσως προκύψουν και χειρότερα ψάχνοντας. Αλλά δεν μπορώ να μη συμφωνήσω με κάποια πράγματα που υποστηρίζουν , ειδικά όταν κανείς άλλος δεν "ακούει" τις επιθυμίες μου (σαν λαός...).
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σύνδεσμοι για να "κατεβάσετε" τα σχολικά βιβλία των παιδιών σας. Vagelis Gar Επικαιρότητα 22 08-09-2011 11:10
Να προσεχουμε και λιιιιγο τα.. "μετοπισθεν", Ε?? black_hawk Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 26 31-08-2011 00:45
Ράσμουσεν: "Δε φταίει η Ελλάδα, οι τόκοι είναι υψηλοί" SenseiG Κόσμος 0 20-05-2011 21:22
Μπλόκο" στις πιστωτικές όσων καθυστερούν τις δόσεις gsmaniac Ελλάδα 17 12-10-2010 20:16
Να τι θα "ντυθώ" στις απόκριες .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 12 20-02-2009 11:16


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:45.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!