GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 30-03-2013, 11:10
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαρές ανεπάρκειες στην ελληνική δικαιοσύνη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χθεσινη ολοκληρη και η σημερινη μιση ελευθερη μερα οπου σε σχολιαζω οφειλεται σε ατυχημα που ειχα με το ταξι το οποιο ειναι στο φαναρτζιδικο. Σημερα θα ειναι ετοιμο οποταν θα απαλλαγεις απο την παρουσια μου και τα σχολια μου για καμποσο παλι διαστημα.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Σε φιλω κι οχι δεν βαρεθηκα, ουτε βαριεμαι ποτε σε οτι κι αν κανω............
Αυτό κατάλαβες; Οτι με ενοχλεί η παρουσία σου;! Κάνει μέγα λάθος, εγώ σε θεωρώ φίλο μου και θεωρώ ότι με γνωρίζεις καλύτερα για να μην καταλαβαίνεις ότι το αρχικό μου σχόλιο είναι πολιτικό κι όχι επί της ουσίας. Προσεχτικά στο δρόμο φίλε, κι επειδή είσαι ψηλός να κάνεις συχνά στάση για ξεμούδιασμα, δεν είναι ώρα για προβλήματα στον αυχένα και την πλάτη.

Reply With Quote
  #12  
Παλιό 30-03-2013, 11:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαρές ανεπάρκειες στην ελληνική δικαιοσύνη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό κατάλαβες; Οτι με ενοχλεί η παρουσία σου;! Κάνει μέγα λάθος, εγώ σε θεωρώ φίλο μου και θεωρώ ότι με γνωρίζεις καλύτερα για να μην καταλαβαίνεις ότι το αρχικό μου σχόλιο είναι πολιτικό κι όχι επί της ουσίας. Προσεχτικά στο δρόμο φίλε, κι επειδή είσαι ψηλός να κάνεις συχνά στάση για ξεμούδιασμα, δεν είναι ώρα για προβλήματα στον αυχένα και την πλάτη.
thanks mate!!!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 30-03-2013, 11:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαρές ανεπάρκειες στην ελληνική δικαιοσύνη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κείμενο της Κομισιόν είναι εδώ http://ec.europa.eu/justice/effectiv...reboard_en.pdf, αναφέρεται στην Ελλάδα από τη σελίδα 221. Δεν έχω τις κατάλληλες γνώσεις και τα αγγλικά μου σε αυτό το επίπεδο δεν επαρκούν, αλλά είναι ανάλυση του συστήματος απονομής δικαιοσύνης στις 27 χώρες της ΕΕ. Στο τέλος κάθε ανάλυσης προχωρά σε διαπιστώσεις και συστάσεις.


Ο διπλάσιος αριθμός ημερών που απαιτούνται στην Ελλάδα σε σχέση με τον μέσο όρο της ΕΕ αναφέρεται σε μη ποινικές δίκες. Μην ξεχνάμε ότι οι Ελληνες είμαστε μηνυσόkαυλοι, δε φταίνε τα δικαστήρια για αυτό. Αν θυμάστε, όποιος θέλει να κάνει μήνυση πρέπει να καταβάλλει 100 ευρώ, σε μιά προσπάθεια να μειωθεί ο αριθμός τους και να αποφορτιστούν τα δικαστήρια.

Το κείμενο πάντως δε λέει ή τέλος πάντων εγώ δε βρήκα ή δεν είδα να μιλά για κυρώσεις, συστάσεις κάνει.

Και μιλάμε για το ότι δεν υπάρχει ηλεκτρονική επικοινωνία στη Δικαιοσύνη, τι λέμε ρε παιδιά;! Εδώ δε συνδέονται οι ΔΟΥ μεταξύ τους, πλάκα κάνουμε;!

Οσο κάποιοι δε χάνουν τις θέσεις τους προκοπή δε θα δούμε. Ξέρει κανείς πόσα ατελείωτα χρήματα έχουν δοθεί για την Κοινωνία της Πληροφορίας; Που έχουν πάει; Γιατί ακόμη και σήμερα πρέπει να μπλέκουμε με την κρατική γραφειοκρατία;


πρωτα οι συστασεις, μετα το ευρωκοινοβουλιο και τελος οι κυρωσεις.....οπως εγινε και με τους ρυπους της ΔΕΗ λογω λιγνιτη που σημερα πληρωνουμε ΟΛΟΙ μας μεσω των αυξησεων της ΔΕΗ.

Ετσι λειτουργει η ΕΕ.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 30-03-2013, 11:21
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαρές ανεπάρκειες στην ελληνική δικαιοσύνη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
thanks mate!!!!


Δε βρήκα άλλο με φιλιά! μη μας κρεμάσουν και κουδούνια!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!