GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 22-02-2010, 22:11
TALON Ο/Η TALON βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Μoto: BMW R1200GS/08
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AntonisKitoudis Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πρεπει λοιπον να αρχισουμε να μην κοιταμε το πιο φθηνο γιατι στο τελος θα βγει πιο ακριβο!
Είδα και τις ακριβές (ΑΣΠΙΣ ΠΡΟΝΟΙΑ) και μάλιστα ο κλάδος ζωής. Ακόμη μια παγκόσμια πρωτοτυπία,(το να κλείσει ο συγκεκριμένος κλάδος μιας ασφαλιστικής είναι μαθηματικός αδύνατο)βέβαια όταν ζεις στην Ελλάδα όλα γίνονται, κανείς δεν πηγαίνει φυλακή και ο πολίτης ποτέ δεν ξέρει τι θα του ξημερώσει.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 22-02-2010, 22:19
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TALON Εμφάνιση μηνυμάτων
το να κλείσει ο συγκεκριμένος κλάδος μιας ασφαλιστικής είναι μαθηματικός αδύνατο
Μέγα λάθος φίλε Θεσσαλέ.Εξηγούμαι: το πρόβλημα και στην Ελλάδα και στον υπόλοιπο κόσμο είναι ότι τα "ώριμα" συμβόλαια συνήφθησαν σε εποχές που το επιτόκιο συναλλαγών "έτρεχε" σε απίθανα νούμερα (θυμάστε. Ετσι σήμερα που έφτασε για πολλούς η ώρα της εξαργύρωσης/πληρωμής οι εταιρίες αδυνατούν να ανταποκριθούν γιατί η κλασματική διαφορά απέβη σε βάρος τους. Ασφαλώς μεγάλο ρόλο έπαιξε η κάκιστη αποθεματοποίηση και η τοποθέτηση σε επικίνδυνα παράγωγα προϊόντα (βλέπε τον παγκόσμιο κολοσσό Α.I.G.).Να για ποιό λόγο και μαθηματικά και αναλογιστικά είναι σφόδρα πιθανό να καταρρεύσει ο κλάδος (τουλάχιστον εν Ελλάδι-να και ο λόγος που οι εταιρίες πιέζουν παλιούς πελάτες να "σπασουν" τα ώριμα συμβόλαιά τους).
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 22-02-2010, 23:16
Neo Ο/Η Neo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TALON Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδα και τις ακριβές (ΑΣΠΙΣ ΠΡΟΝΟΙΑ) και μάλιστα ο κλάδος ζωής.


Φίλε κάποιο λάθος κάνεις, τα προϊόντα της Ασπίδας ήταν από τα φθηνότερα και συγκεκριμένα πολλοί στο παρελθόν φώναζαν στο υπουργείο ότι δεν μπορούν να σταθούν σε αυτές τις τιμές και αργά ή γρήγορα θα τίναζαν την εταιρία στον αέρα.

Αλλά και εγώ που εργάζομαι στο χώρο ως μεσίτης δουλεύοντας με όλη την αγορά, στη λιανική οι 7 στους 10 πελάτες πρώτη κουβέντα που θα σου πουν είναι ''το πιο φθηνό θέλω''.

Last edited by Neo; 22-02-2010 at 23:18.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 23-02-2010, 07:24
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

Τότε λοιπόν είσαι συνυπεύθυνος στο μέτρο που έχεις τη γνώση να προτείνεις στον πελάτη το ορθό συμβόλαιο/ασφάλιστρο.Να πούμε και το άλλο;Οτι δηλαδή οι εταιρίες που πουλάνε/πούλαγαν "φτηνά" κατά κανόνα έδιναν μεγάλο περιθώριο για τον ασφαλιστή/μεσίτη, ή μήπως λέω ψέμματα...; Η "Ασπίδα" είναι -μακράν- το μεγαλύτερο μεταπολεμικό σκάνδαλο στην Ελλάδα.Ταΐστηκε πολύς κόσμος και κοσμάκης για να βγάλει το σκασμό.Ερώτησις: όλοι οι συνεργάτες της ήξεραν ότι πάει για φούντο.Γιατί πούλαγαν προϊόντα της μέχρι τελευταία στιγμή;Γιατί οι υπάλληλοί της έκαναν την πάπια στους ασφαλισμένους και ζημιωθέντες τρίτους;Φίλε μου τα πράγματα είναι πολύ απλά στη βάση τους.Εξηγούμαι:αν αύριο γίνει σοβαρός έλεγχος στα αποθεματικά των ασφαλιστικών εταιριών (δηλαδή σε τοποθετήσεις σε κρατικά ομόλογα και αστικά ακίνητα) τότε ψάξε για δουλειά...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 23-02-2010, 09:50
Neo Ο/Η Neo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τότε λοιπόν είσαι συνυπεύθυνος στο μέτρο που έχεις τη γνώση να προτείνεις στον πελάτη το ορθό συμβόλαιο/ασφάλιστρο.Να πούμε και το άλλο;Οτι δηλαδή οι εταιρίες που πουλάνε/πούλαγαν "φτηνά" κατά κανόνα έδιναν μεγάλο περιθώριο για τον ασφαλιστή/μεσίτη, ή μήπως λέω ψέμματα...; Η "Ασπίδα" είναι -μακράν- το μεγαλύτερο μεταπολεμικό σκάνδαλο στην Ελλάδα.Ταΐστηκε πολύς κόσμος και κοσμάκης για να βγάλει το σκασμό.Ερώτησις: όλοι οι συνεργάτες της ήξεραν ότι πάει για φούντο.Γιατί πούλαγαν προϊόντα της μέχρι τελευταία στιγμή;Γιατί οι υπάλληλοί της έκαναν την πάπια στους ασφαλισμένους και ζημιωθέντες τρίτους;Φίλε μου τα πράγματα είναι πολύ απλά στη βάση τους.Εξηγούμαι:αν αύριο γίνει σοβαρός έλεγχος στα αποθεματικά των ασφαλιστικών εταιριών (δηλαδή σε τοποθετήσεις σε κρατικά ομόλογα και αστικά ακίνητα) τότε ψάξε για δουλειά...

Αν απευθυνόσουν σε μένα , θα πρέπει να σου πω ότι δεν συνεργάστηκα ποτέ με την Ασπίδα ούτε και με άλλη εταιρεία που έκλεισε.

Παραπάνω απλά μετέφερα το κλίμα της αγοράς. Αυτή η νοοτροπία έχει περάσει σε μεγάλο βαθμό στον Έλληνα και όχι φυσικά μόνο στον Ασφαλιστικό κλάδο. Κάτσε να βολευτούμε σήμερα και από αύριο βλέπουμε...
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 23-02-2010, 12:49
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

ειναι απλα τα πραγματα ... τα αποθεματικα εξαφανιστηκαν ... οτι δηλαδη τοσα χρονια εδιναν οι πελατες και επενδυοταν απο την εταιρια για να αποδωσει το κεφαλαιο που αναγραφοταν στο συμβολαιο ... δεν επενδυοταν αλλα εμπαινε σε καποια τσεπη...
Δεν εφταιξε το οτι αλλαξε το επιτοκιο ... γιατι το ρισκο αυτο συμπεριλαμβανεται στο ασφαλιστρο ... οπως και η αποδοση των χρηματων οταν επελθει ο κινδυνος... φταιει το οτι τα χρηματα του αποθεματικου της εταιριας ... καιγονταν !!!

οσο για το φθηνο ... ετσι ειναι η Ελληνικη αγορα ... δεν παιζει ρολο η εξασφαλιση μας ... αλλα η πιο φθηνη προσφορα ... σιγουρα ομως για εμας οι πελατες που επιζητουν το φθηνοτερο ... ειναι 10 φορες πιο κουραστικοι απο τους υπολοιπους και αν φυγουν αργα Η΄ γρηγορα θα επιστρεψουν ...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 23-02-2010, 13:36
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

ρε παιδιά,μόνο οι ασφάλειες των οχημάτων μας καίει?
ξέρετε πόσα συμβολαια ζωής είχαν οι εταιρίες που έκλεισαν?
τι θα γίνουν αυτοί οι άνθρωποι που πλήρωναν μια ζωή?
που θα τρέξουν να βρουν το δίκιο τους? το μόχθο τους?
΄ξέρω οικοδόμο που πλήρωνε απο το 1983.
τρέχει με δικαστήρια (που άν θα γίνουν),απο το καλοκαίρι και δεν ξέρει τι του γινετε!
αυτός (και εγω μαζί του) δεν ξερει απο μετοχές,μικρές μεγάλες εταιρίες,off shore κ.λ.π
ξέρει ότι του έφυγε η μέση για να χτισει το βιός του και τώρα κάποιος γραβατάκιας του τα έκανε γαργάρα.
περιμένετε μόνο, να δείτε τι θα γίνει!
οταν οι περισόετροι το χωνέψουν ότι τα έχασαν..
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 23-02-2010, 14:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδιά,μόνο οι ασφάλειες των οχημάτων μας καίει?
ξέρετε πόσα συμβολαια ζωής είχαν οι εταιρίες που έκλεισαν?
τι θα γίνουν αυτοί οι άνθρωποι που πλήρωναν μια ζωή?
που θα τρέξουν να βρουν το δίκιο τους? το μόχθο τους?
΄ξέρω οικοδόμο που πλήρωνε απο το 1983.
τρέχει με δικαστήρια (που άν θα γίνουν),απο το καλοκαίρι και δεν ξέρει τι του γινετε!
αυτός (και εγω μαζί του) δεν ξερει απο μετοχές,μικρές μεγάλες εταιρίες,off shore κ.λ.π
ξέρει ότι του έφυγε η μέση για να χτισει το βιός του και τώρα κάποιος γραβατάκιας του τα έκανε γαργάρα.
περιμένετε μόνο, να δείτε τι θα γίνει!
οταν οι περισόετροι το χωνέψουν ότι τα έχασαν..
Tιποτε δεν θα γινει αγαπητε μου!! Οπως και τοσα αλλα ετσι κι αυτο θα γινει ''γαργαρα'' οπως λες κι εσυ!!
Εχω τα παντα στην Commercial Value (Μοτοσυκλετα και ζωης για τον εαυτο μου) αλλα η προειδοποιηση απο τον ασφαλιστη μου, ο οποιος εχει το 87% του χαρτοφυλακιου του σε αυτην, ηρθε εγκαιρα και πριν καμια 15αρια μερες με μετεφερε σε άλλη ασφαλιστικη διασημη και πασιγνωστη!! ημουν τυχερος που συνεπεσε η ληξη του εξαμηνου στην commercial Value με την αρχη στην καινουρια ασφαλιστικη κι ετσι δεν μου φανηκε καθόλου!!!! Οι καλυψεις ειναι ακριβως οι ιδιες και το κοστος το ιδιο (ελαχιστα φθηνοτερο).
Η ιστορια με τις ασφαλιστικες ζωης εχει ξεκινησει εδω και καιρό, την αρχη την εκανε η ING πρωην Nationale Nederlanden η οποια εφυγε απο την Ελλαδα περυσι (εκλεισε τα γραφεια της) αφηνοντας εναν διαχειριστη (λεγε με Ευρωπαικη Πιστη) να διαχειριζεται τα ηδη υπαρχοντα συμβολαια της αφου εχει αναστηλει την εκδοση νεων συμβολαιων!!!!
Θα ακολουθησουν κι άλλες εταιρειες αγαπητοι συναδελφοι, η μια απο αυτες ηδη συζηταει πωληση της σε ιδιωτικο ομιλο του Εξωτερικου αλλα λογω του οτι ειναι σχεδόν κρατικη ακομη δεν εχει σκασει το πεπονι!!!

Αγαπητοι συναδελφοι, σαν πρωην ασφαλιστης στον κλαδο ζωης (1989-1992 στην Nationale Nederlanden) σας συμβουλευω να, οσοι εχετε παλια συμβολαια δηλαδη πριν το 1995, να κανετε ''εξαγορα συμβολαιου'' και να παρετε οτι σας αναλογει!! Σε καποιους αντιστοιχουν αρκετα χρηματα!!! Διότι αυτα τα παλια συμβολαια ειναι ''αγκαθι'' διαρροης χρηματων κι ενδεχεται να σκασουν πολλα κανονια εξ αιτιας των ορων που περιεχουν π.χ. ΄΄εγγυημενο κεφαλαιο στην ληξη'', ''εγγυημενο επιτοκιο'' - οι οποιοι μπηκαν για να τραβηξουν πελατεια αφου ηταν γνωστο σε όλους τους οικονομικους κυκλους της 10ετιας του '80 οτι το 22% επιτοκιο που ισχυε τοτε δεν θα ηταν παντοτινο - και να χασετε οχι μονον την αξια εξαγορας τους αλλα και τυχον αποζημιωσεις νοσοκομειακες αν τυχει και την περιοδο του ''κανονιου'' νοσηλευτηκατε σε κανενα ιδιωτικο νοσοκομειο ¨η περιμενετε ηδη αποζημιωση!!!
Πριν ομως απο την εξαγορα να εχετε βρει ασφαλιστικη εταιρεια η οποια θα σας δεχθει ως ησαστε και χωρις ''προυπαρχουσες ασθενειες''(ξερουν οι ασφαλιστες τι θα πει αυτο), ορος ο οποιος θα αναγραφει καθαρα στο νεο σας συμβολαιο!!

Ολα τα παραπανω συμβαινουν διότι το νομοθετικο πλαισιο της Ελλαδας που διεπει τις Α.Ε. εταιρειες ειναι απλα....διατρητο!!!! Ο καθεις κανει μια Ανωνυμη Εταιρεια κανει οτι του καπνισει (φοροδιαφευγει, σπαταλαει, δεν πληρωνει κ.λ.π.) και μετα την κλεινει ετσι ομορφα κι απλα και ζει απο τις καταθεσεις του σε διαφορες off shore!!!
Παραδειγματα πολλα να μην αναφερω τωρα εδω ονοματα, αλλα δεν νομιζω οτι ο Κος Ψωμιαδης και ο Κος Λαναράς (τους αναφερω διότι τα ονοματα τους ειναι παντου στον Τύπο) θα πεινασουν!!!! Αντιθετα πιστευω οτι τα ονοματα τους θα ξανακουστουν σε καινουριες επιχειρηματικες δραστηριοτητες!!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 23-02-2010, 14:47
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

και γω κει έχω ασφάλεια μπέμπας και κτμ.ο ασφαλιστής μου ακόμη δεν μου έχει πει κάτι,και συνεργαζόμαστε χρόνια.Αδιαφορία?Η αλήθεια είναι οτι το ψιλοπερίμενα,διοτι ο κολλητός μου με κτμ 950 adv τράκαρε αρχές γεννάρη.Εχει πληρώσει,4000 ευρώ και κάτι,που κάποια απο αυτά τα δανείστικε απο δω και απο κει.Οταν ήρθε η ώρα να ψάχνει την εισπραξή του,έμαθε οτι ειναι σε διαδικασία ελέγχου λογιστικού και πάει για φούντο.Και αυτηή η βδομάδα,θα έβγαινε το τελικό πόρισμα.Ετσι το έμαθα.Αλλιώς δεν θα το ήξερα.Κρίμα για το κόσμο που θα χάσει τα λεφτά του και ακόμη πιο κρίμα,για τους υπαλλήλους της κάθε εταιρείας οι οποίοι θα μείνουν ξαφνικά χωρίς δουλειά χωρίς να φταίνε,επειδή κάποιοι αλήτες βγάζουν εκαττομύρια σε off shore εταιρίες,μαζεύουν τεράστια ποσά σε ακίνητη περιουσία,με τα λεφτά του κάθε έναν απο μας που το να πληρώσουμε μια ασφάλεια ζωής η μοτοσυκλέτας δεν μας είναι πάντα άνετο.Και φυσικά,για να κάνεις τέτοια κόλπα,πρέπει να έχεις <ειδικές > συνναλλαγές,οικονομικές και διαπροσωπικές με διάφορους παράγοντες,οικονομικούς,κρατικούς κλπ,της πολιτείας.Αυτούς τους παράγοντες θα τους ψάξει κανείς,πχ εισαγγελας,δημοσιογράφος(ανεξάρτητα απο το αν συμφέρει τον όμιλο για τον οποίο εργάζεται)????
Την απάντηση τη ξέρω,δυστυχώς.
Το αποτέλεσμα πάντως,θα το λουστεί ο μέσος πολίτης.Π Α Λ Ι !!!!!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 23-02-2010, 15:14
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

ολο το θεμα με τις ασφαλιστικες ειναι πικρα
πικρα ειναι και καποιοι ασφαλιστες που εργαζονται για τις εταιρειες.....
3 ημερες πριν γινει γνωστο το προβλημα της ΑΣΠΙΣ και επειδη η ΕΛΠΑ ασφαλιζει τα ιστορικα οχηματα στην ασπις,με πηρε τηλ.ενας τυπος και μου ζητησε ραντεβου ,για να δουμε τα προιοντα της εταιρειας
μου εκανε εντυπωση οτι ηθελε το ραντεβου να γινει αμεσως,λογω οικονομικων ευκαιριων κ.λ.π.
οταν εσκασε το κανονι,τον καλεσα στο τηλεφωνο,για να τον στολισωκαι ηταν αφαντος ο #########......
θελει μεγαλη προσοχη το θεμα.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΑΓΡΟΤΕΣ...ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!! tsompanis Ελλάδα 12 11-12-2009 09:55
ΧΑΡΤΗΣ GPS ΓΙΑ .......? LEADER Πλοήγηση - Hardware και Software 3 13-08-2009 07:56
ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ-ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ giorgos_gs Αυτοκίνητο 13 02-07-2009 11:44
ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ BMW F 650 GS arxaiologos Φροντίδα 8 26-06-2009 22:07
ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ!!..ΑΤΙΜΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!! xenos Αυτοκίνητο 7 21-03-2009 14:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!