GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 21-07-2009, 17:03
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

μπα,γιαπωνέζικο έχω χρόνια να αγοράσω,και μάλλον θα κάνω λίγα ακόμη,εκτός απροόπτου.πριν είχα triumph tiger 955i,μέχρι το νοέμβριο,και ktm 640απο το 2001(που το έχω ακόμη)αλλά δεν καίγαν λάδι,τουλάχιστον τόσο που να το πάρεις είδηση.όπως και να χει θα το παρακολουθώ.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 21-07-2009, 17:12
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

πάντως φίλε γιώργο,φαντάζομαι,οτι με το δικό σου το θηρίο,το varadero δεν θα έχεις τέτοια θέματα.μόνο βενζίνη,και service στην ώρα του και τίποτα άλλο.θυμάμαι απο ένα cb-1 400 που είχα,δεν χρειαζόταν τίποτα ποτέ.το πήγαινα στο κόφτη και ούτε το λάδι δεν έσπαγε,έβγαινε στα 5000 χλμ,καθαρό.ωραίο το vara,μου αρέσει,,ειδικά για ταξίδι,(έχω κάνει στη θέση του συνεπιβάτη,γύρω στα 370-380,χλμ,χωρίς να κατέβω,πολυθρόνα,τέλος).
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 21-07-2009, 18:51
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από batman Εμφάνιση μηνυμάτων
μπα,γιαπωνέζικο έχω χρόνια να αγοράσω,και μάλλον θα κάνω λίγα ακόμη,εκτός απροόπτου.πριν είχα triumph tiger 955i,μέχρι το νοέμβριο,και ktm 640απο το 2001(που το έχω ακόμη)αλλά δεν καίγαν λάδι,τουλάχιστον τόσο που να το πάρεις είδηση.όπως και να χει θα το παρακολουθώ.
και ποιος σου ειπε οτι τα triumph ειναι ευρωπαικα? Φρενα nissin, κυλινδροπιστονα, αναρτησεις σαζμαν, συμπλεκτες κ.λ.π. ειανι ολα made in Japan! Οι μοτοσυκλέτες της εταιρειας αυτης ειναι κατα 80% Γιαπωνεζικες! Ο Κος John Bloor πριν αγορασει την χρεωκοπημενη εταιρεια τα ειχε βρει με τα εγγλεζικα συνδικατα λεγοντας τους οτι ''αν θελετε οι απολυμενοι κι επι 10 χρόνια ανεργοι εργαζομενοι της triumph να ξαναδουλεψουν και να παρουν συνταξη μην με μπλέξετε με ευρωπαιους προμηθευτες''. Κι ετσι κι εγινε, το γιατί το ηθελε ετσι ο σημερινος ιδιοκτητης της εταιρείας αναζητησε το στους όρους ''ακριβής παραδοση εξαρτηματων'' και ''γιαπωνεζικη αξιοπιστία''!
Για τα ΚΤΜ του 2001 με τους rotax κινητηρες σιωπαινω!! Αν και τότε το λαδακι τους το τσιμπουσαν!! Αλλα ειπαμε ειδικοι κινητηρες ιδιαιτερα χουγια!!! Ειναι δηλαδη σαν να ζητάς απο αυτοκινητο WRC να μην καιει λαδι, γινεται? ΟΧΙ!!
Αλλά το τότε της ΚΤΜ παρασσαγγας απεχει του σημερα! τοτε ηταν made in austria σημερα ειναι made in India (50%)!!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 21-07-2009, 18:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από batman Εμφάνιση μηνυμάτων
πάντως φίλε γιώργο,φαντάζομαι,οτι με το δικό σου το θηρίο,το varadero δεν θα έχεις τέτοια θέματα.μόνο βενζίνη,και service στην ώρα του και τίποτα άλλο.θυμάμαι απο ένα cb-1 400 που είχα,δεν χρειαζόταν τίποτα ποτέ.το πήγαινα στο κόφτη και ούτε το λάδι δεν έσπαγε,έβγαινε στα 5000 χλμ,καθαρό.ωραίο το vara,μου αρέσει,,ειδικά για ταξίδι,(έχω κάνει στη θέση του συνεπιβάτη,γύρω στα 370-380,χλμ,χωρίς να κατέβω,πολυθρόνα,τέλος).
Εγω αγαπητέ μου δεν ξερω τι θα πει λαδι, δεν το βλεπω παρα μονον στα 6000κμ που το αλλαζω και κατα παρεκκλησιν της μαμας που λεει καθε 12000κμ και μαλιστα απλο ορυκτέλαιο!! Με οσα και να πηγαινεις, με οτι φορτίο και να εχεις αν βαζεις 10/40 ¨η 15/40, ¨η 15/50 στα 6000 θα βάλεις 3,5 λιτρα και στα επομενα 6000 θα βγάλεις 3,5 λιτρα!!

Ναι, πολυθρονα το Βαραντερο πισω αλλα δεν νομιζω να παραπονεθηκε ουδόλως κανεις με την σελλα της GS εμπρος "η πισω!!! Σε αυτο ο Γερμανος ειναι.....Γερμανός!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 21-07-2009, 22:20
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

ναι,κανένα παράπονο.με το tiger είχα διάφορα προβλήματα,γιαυτό και το έδωσα.γιατί ακόμη μου λείπει ο τρόπος που δουλευε το μοτερ του στις ψηλές,αλλά και η ομορφιά του(υποκειμενικό τελείως αυτό).αλλά άλλο το ένα μηχανάκι,άλλο τελείως το άλλο,καθένα με τη δική του χάρη,'οπως όλα,προσφέρει χαρές στους ιδιοκτητες αναβάτες με άλλο τρόπο...
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 22-07-2009, 00:40
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

μου πεις ότι είχες το tiger με τις... βλεφαρίδες;
(μπλιαααααχ) αλλά είπαμε η ομορφιά είναι υποκειμενική

η πρόταση που κλείνεις είναι όλο το ζουμί
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 22-07-2009, 00:52
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

Τι λετε ρε παιδια???

....καθε λιγα χλμ συμπληρωνετε λαδια??

Ειχα καποτε ενα διχρονο ΜΤΧ που εβαζα λαδι μιξης.... νομιζα οτι τα τετραχρονα ΔΕΝ καινε λαδι παρα μονο οταν ειναι φθαρμενα τα ελατηρια!!

Σιγουρα ειναι ΟΚ οι μηχανες σας??????

Επισης αυτο με το πλαγιο σταντ.... η αντλια λαδιου αυτη τη δουλεια δεν κανει??? δηλαδη αν δουλευω το αμαξι στην ανηφορα για καμποση ωρα θα αρχισει να καιει λαδι?????

Κουφα μου ακουγονται ολα αυτα.....Λεει τετοια πραγματα το μανιουαλ της BMW για συγχρονα μοντελα??
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 22-07-2009, 10:59
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι λετε ρε παιδια???

....καθε λιγα χλμ συμπληρωνετε λαδια??

Ειχα καποτε ενα διχρονο ΜΤΧ που εβαζα λαδι μιξης.... νομιζα οτι τα τετραχρονα ΔΕΝ καινε λαδι παρα μονο οταν ειναι φθαρμενα τα ελατηρια!!

Σιγουρα ειναι ΟΚ οι μηχανες σας??????

Επισης αυτο με το πλαγιο σταντ.... η αντλια λαδιου αυτη τη δουλεια δεν κανει??? δηλαδη αν δουλευω το αμαξι στην ανηφορα για καμποση ωρα θα αρχισει να καιει λαδι?????

Κουφα μου ακουγονται ολα αυτα.....Λεει τετοια πραγματα το μανιουαλ της BMW για συγχρονα μοντελα??
Αγαπητε μου,

Σου απαντω εγω ο καβαλλων ιδιο μηχανακι με σενα για να μην σε παρουν απο το αφτι οι υπόλοιποι!!!
Οι μηχανες τους ειναι ΟΚ δεν εχουν κανενα προβλημα με το λαδι και την κατανάλωση του, ετσι ειναι φτιαγμενες διότι σαν αεροψυκτα δεν μπορει να γινει αλλιως!!! Δεσε το εκει και μην κολλάς στην φραση ''καιει λαδι'' διότι αν οδηγουσες ενα subaru WRX και το πηγαινες 160+ στο Αθηνα - Θεσσαλονικη θα σου ελεγα ποσο λαδι θα εβαζες στο τερμα της διαδρομης!!! Αν δε του εβαζες και το κιτ αυξησης υποδυναμης τότε δεν θα εφτανες στην θεσσαλονικη με το ιδιο λαδι στα καρτερ!! Ετσι ειναι τα GS ενας ''φτιαγμενος'' κινητηρας που συν της άλλης ειναι κι αερόψυκτος!!
Ακομα και το Βαραντερο που ΔΕΝ καιει λαδι, βαλε του ενα 10/40 συνθετικό και τραβα στην ιδια διαδρομη με 160+ και πες μου τι ειδες μετα απο 1000κμ!! Ενταξει τα GS σαν αεροψυκτο το αποτέλεσμα ειναι στα 500κμ, αλλα that's life with air cooled engines!!!!

Οσο για το πλαγιο σταντ που αναφερει ο NLS, ναι υπήρχε ενα θέμα στα μπόξερ του 1990-1998 και στα πρωτα μοντέλα σειράς ''Κ'' όπου τα ελατηρια των πιστονιων δεν στεγάνωναν τον κυλινδρο σωστά (περιεργως βέβαια) αλλα αυτο λυθηκε σχεδόν αμεσως στα ''Κ'' και στα 1200 GS δεν υφισταται!!!!
Φιλε και συνοδοιπόρε gemat, οτι ειναι φτιαχτό απο την ''μαμα'' να συμβαινει (π.χ. καταναλωση λαδιου στα GS) να μην σε απασχολεί σαν ''προβλημα'' αλαλ σαν μερος του χαρακτηρα της μοτο που καβαλάς!! Αν δεν μπορεις να το ανεχτεις αυτο ειναι άλλο θεμα και προχωρας στην πωληση της μοτο, όπως εκανα κι εγω, για να ησυχάσεις!!!

Last edited by GeorgeP; 22-07-2009 at 11:01.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 22-07-2009, 12:32
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε μου,

Σου απαντω εγω ο καβαλλων ιδιο μηχανακι με σενα για να μην σε παρουν απο το αφτι οι υπόλοιποι!!!
Οι μηχανες τους ειναι ΟΚ δεν εχουν κανενα προβλημα με το λαδι και την κατανάλωση του, ετσι ειναι φτιαγμενες διότι σαν αεροψυκτα δεν μπορει να γινει αλλιως!!! Δεσε το εκει και μην κολλάς στην φραση ''καιει λαδι'' διότι αν οδηγουσες ενα subaru WRX και το πηγαινες 160+ στο Αθηνα - Θεσσαλονικη θα σου ελεγα ποσο λαδι θα εβαζες στο τερμα της διαδρομης!!! Αν δε του εβαζες και το κιτ αυξησης υποδυναμης τότε δεν θα εφτανες στην θεσσαλονικη με το ιδιο λαδι στα καρτερ!! Ετσι ειναι τα GS ενας ''φτιαγμενος'' κινητηρας που συν της άλλης ειναι κι αερόψυκτος!!
Ακομα και το Βαραντερο που ΔΕΝ καιει λαδι, βαλε του ενα 10/40 συνθετικό και τραβα στην ιδια διαδρομη με 160+ και πες μου τι ειδες μετα απο 1000κμ!! Ενταξει τα GS σαν αεροψυκτο το αποτέλεσμα ειναι στα 500κμ, αλλα that's life with air cooled engines!!!!

Οσο για το πλαγιο σταντ που αναφερει ο NLS, ναι υπήρχε ενα θέμα στα μπόξερ του 1990-1998 και στα πρωτα μοντέλα σειράς ''Κ'' όπου τα ελατηρια των πιστονιων δεν στεγάνωναν τον κυλινδρο σωστά (περιεργως βέβαια) αλλα αυτο λυθηκε σχεδόν αμεσως στα ''Κ'' και στα 1200 GS δεν υφισταται!!!!
Φιλε και συνοδοιπόρε gemat, οτι ειναι φτιαχτό απο την ''μαμα'' να συμβαινει (π.χ. καταναλωση λαδιου στα GS) να μην σε απασχολεί σαν ''προβλημα'' αλαλ σαν μερος του χαρακτηρα της μοτο που καβαλάς!! Αν δεν μπορεις να το ανεχτεις αυτο ειναι άλλο θεμα και προχωρας στην πωληση της μοτο, όπως εκανα κι εγω, για να ησυχάσεις!!!
Συνονοματε Γιωργο,

Στο VIM10 στην Ουγγαρια εκανα κοντα 3000 χλμ με μεση ταχητητα πανω απο 140 χλμ (μεση ε? με 190+ σε αρκετες περιπτωσεις). Γυρισα εκανα αλλες 2000 χλμ και μετα αλλαξα λαδια-φιλτρο και το λαδι που εβγαλα ηταν σχεδον οσο εβαλα! Ανεπαισθητη ηταν η αλλαγη της σταθμης στο τζαμακι.

Οσο αφορα τον .. πουσαρισμενο κινητηρα. ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΟΥΣΑΡΙΣΜΑ! 90 ιππους στο λιτρο! Το ιμπρεζα που περιγραφεις εχει 300 ιππους απο 2,5 λιτρα (120 ιππους/λιτρο) και δεν συζηταμε για φτιαξιματα! Ασε που ο κινητηρας των 2,5 λιτρων του ιμπρεζα κουβαλαει 1,5 τονο ενω του GS ουτε 450 κιλα !

Το προβλημα του πλαγιου σταντ υπηρχε απο το 1990 ως το 1998 !!!!! 8 χρονια τους πηρε να το βελτιωσουν???? Να χαρω RnD τμημα!

Μπορει να γινομαι κακος, αλλα πιστευω οτι πρεπει να εχουμε μεγαλυτερες απαιτησεις απο τα προιοντα που αγοραζουμε (εναντι πολλων χιλιαδων ευρω)!!!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 22-07-2009, 15:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: καιει λάδια...πολλά?gs1150 adv?

Γεωργιε,

θα σε παω τμημα - τμημα του ποστ σου για να σου εξηγησω κάποια πράγματα!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνονοματε Γιωργο,

Στο VIM10 στην Ουγγαρια εκανα κοντα 3000 χλμ με μεση ταχητητα πανω απο 140 χλμ (μεση ε? με 190+ σε αρκετες περιπτωσεις). Γυρισα εκανα αλλες 2000 χλμ και μετα αλλαξα λαδια-φιλτρο και το λαδι που εβγαλα ηταν σχεδον οσο εβαλα! Ανεπαισθητη ηταν η αλλαγη της σταθμης στο τζαμακι.
Αν μετραγες το λαδι που έλειπε θα το εβρισκες κάπου στα 150-200ml συμφωνα με αυτο που περιγράφεις! Όπως και να το κανεις ειναι μεν μια μικρη ανεπαισθητη κατανάλωση αλλα κατανάλωση δε!!!!! Αν τα ιδια χιλιόμετρα τα εγραφες στην Ελλαδα με τους 40 βαθμους και με τις ταχυτητες που περιγράφεις θα ηταν παραπανω, ειδικα αν χρησιμοποιεις 100% συνθετικό λαδι όπως εγ'ω!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο αφορα τον .. πουσαρισμενο κινητηρα. ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΟΥΣΑΡΙΣΜΑ! 90 ιππους στο λιτρο! Το ιμπρεζα που περιγραφεις εχει 300 ιππους απο 2,5 λιτρα (120 ιππους/λιτρο) και δεν συζηταμε για φτιαξιματα! Ασε που ο κινητηρας των 2,5 λιτρων του ιμπρεζα κουβαλαει 1,5 τονο ενω του GS ουτε 450 κιλα !
Μην κρινεις μονον απο την ειδικη ισχυ ιππους/λιτρο δεν ειναι μονον αυτο που συνηγορεί στην κατανάλωση λαδιού!! Το συμαντικότερο ειναι η αερόψυξη η οποια για να ειναι αποτελεσματικη και να ψυχει τον κινητηρα οι ανοχες πιστονιου-κυλινδρου και η σχεση ελατηρίων-πιστονιού-κυλινδρου ειναι 4 φορες μεγαλυτερη απο οτι σε ενα υδρόψυκτο!!! Στο Βαραντερο το normal διακενο πιστονιου – κυλινδρου είναι απο 0,020-0,060mm με οριο σερβις τα 0,200mm ενω στο GS 1150 π.χ. εχει 0,12mm τιμη διακενου δηλαδη 2 φορες μεγαλυτερο απο την μεγαλυτερη επιτρεπόμενη τιμη του Βαραντερο.

Ο boxer λοιπόν είναι αερόψυκτος και ως τέτοιος ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να καταναλώνει λαδι διότι διαφορετικά θα ''κόλλαγε'' για ψηλου πήδημα!!
Η ειδοποιός διαφορά ενος αερόψυκτου απο έναν υδρόψυκτο περα απο τον τρόπο ψυξης (νερο-αέρας) είναι οι ανοχές των μετάλλων σε κουζινέτα και οποιοδήποτε σημειο τριβής και κυρίως στα κυλινδροπίστονα!!!! Ενας αερόψυκτος όπως προείπα έχει 4 φορές μεγαλυτερα διακενα απο έναν υδρόψυκτο σε αυτο το σημείο διοτι οι διαστολές των μετάλλων του είναι τεράστιες κι απότομες μιας και δεν υπάρχει το νερό για να κρατάει μια σταθερη θερμοκρασία!!! Οταν κινειται ο αερόψυκτος στην πόλη μεσα στην κινηση και μετα βγαινει στην παραλιακη οι μεταβολές στην θερμοκρασια του κινητήρα μπορει να φτάσει και το +200%!! Σε μια τέτοια περίπτωση, διαστολή και αποτομη συστολή ¨η το αντίθετο συνεπάγεται κατανάλωση λαδιου!!!

Το Subaru WRX αν και υδρόψυκτο δεν καιει το λαδι του λογω ίππων αλλα λογω μειωμένων τριβών που ΠΡΕΠΕΙ να εχει για να βγάλει αυτους τους 300 ίππους!! Αν ειχε ‘’σφχτα’’ διάκενα όπως ενα οποιοδηποτε πολιτικό αυτοκινητο θα ειχε περισσότερες τριβες κι ως εκ τουτου απώλειες στην ιπποδυναμη! Ετσι ο κατασκευαστής του χαλαρωσε τις ανοχες στα τριβόμενα μερη για να ελαττώσει αυτές τις τριβές, να παρει οση ιπποδυναμη/ροπη ηθελε κι ας καιει λιγο εως αρκετό λαδι!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Το προβλημα του πλαγιου σταντ υπηρχε απο το 1990 ως το 1998 !!!!! 8 χρονια τους πηρε να το βελτιωσουν???? Να χαρω RnD τμημα!
Μιλάμε για ευρωπαίους οι οποίοι αντιδρουν πολυ αργοτερα εν συγκρισει με τους Γιαπωνέζους, ειναι θεμα φιλοσοφίας και κουλτουρας!!! Ενω στο ‘’Κ’’ το διόρθωσαν μεσα σε ενα χρόνο (διότι πιστευαν στις πωλησεις του, που ποτέ δεν ηρθαν στο τέλος) στο GS το αφησαν για την επόμενη δεκαετία!!!
Οταν όμως οι Γερμανοι συνέλαβαν οτι οι Γιαπωνεζοι εχουν κλεισει πολλες ευρωπαικες εταιρείες με την αξιοπιστία των οχηματων τους αρχισαν κι αυτοι να βελτιωνονται σε καποιους τομεις! Στην GS π.χ βελτιωσαν αυτο που συζητάμε εδω, αλλα και την ταπα των λαδιων στο δεξιο κυλινδρο που δακρυζε μετα τα 140κμ και λερωνε τα παντελονια μου διότι απλα δεν ηταν βιδωτή αλλα........κουμπωτή!!!!!!! Τι είπες? Ειπαμε χαρακτηρας!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορει να γινομαι κακος, αλλα πιστευω οτι πρεπει να εχουμε μεγαλυτερες απαιτησεις απο τα προιοντα που αγοραζουμε (εναντι πολλων χιλιαδων ευρω)!!!!
γιωργη όποιος αγοράζει GSειναι γνωστες όλων αυτων, κι αν δεν ειναι ΟΛΟΙ γνωστες ειναι οι περισσότεροι. Αλλα αυτο τους αρέσει, αυτο αγοράζουν κι αυτο θα αγόραζαν μακαρι να δουλευαν νυχθημερόν για χρόνια!!!!

Last edited by GeorgeP; 22-07-2009 at 15:33.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μου κλέψανε τα λάδια απο το μοτορι μου! kostas_366 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 32 30-05-2009 12:22
Τελικά κάθε πότε λάδια; NLS Τεχνικά θέματα διάφορα 9 27-05-2009 01:34


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!