GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 28-05-2010, 11:44
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: βρε θέλουν ξύλο η όχι???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά ρε παιδιά βλέπω άτομα να γίνονται μόνιμα με ούτε καν μήνες προυπηρεσίας.....εδώ μιλάμε για σκάνδαλα!!!!

Φυσικά Κώστα θα μπορούσε να το ακυρώσει ο πρόεδρος της βουλής και το ξέρεις πολύ καλά....ποιός ξέρει τι βύζμα έχουν αυτά τα άτομα!!!!
Νίκο λες για βύσμα ότι έχουν. Δεν έχουν μόνο βύσμα.
Τα άτομα αυτά είναι συνεργάτες, βοηθοί, ή μετακλητοί υπάλληλοι στην βουλή. Ένας νόμος τους έδινε το δικαίωμα, αν έχουν ``βοηθήσει`` τον βουλευτή ``τιτλουχο``, να μπορούν να μονιμοποιηθούν. Το σκάνδαλο είναι υπερ-κοματικό και αν δεις καλά τα ονόματα, θα δεις πρωιν αντιπροέδροι της βουλής (με πολλά κιλά), συνεργάτες προέδρων της βουλής κλπ. (δες λίγο τα ονόματα προσεκτικά και θα καταλάβεις τι έγινε). Για τους παραπ'ανω ΦΕΚ πέρασαν τώρα, η πρόσλήψεις έγιναν προεκλογικά. Και μην κολήσεις σε προηγούμενη διακυβέρνηση. Και άλλος να ήταν π.χ. πράσινος, το ίδιο θα έκανε!!!! Έχουμε τέτοια παραδείγματα.
Ο Πετσάλνικος είπε ότι δεν μπορούσε να το σταματήσει, γιατί σε όποιο διοικητικό δικαστήριο να πήγαιναν θα δικαιώνονταν. Γνώμη μου είναι ότι μπορούσε να το σταματήσει ή έστω να τους προσλάβει αργότερα, όπως τόσον άλλον νόμιμο κόσμο.Παρ όλα αυτά, τον είδαμε προχθές σε μια <<πολιτική χωριού>> να μιλά για τον Καλικράτη. Να λέει η περιφέρειά μου να με ψηφίζει και όλοι οι άλλοι να κάνουν τούμπες!!!!!!!!!
Πετ---κε, γκόου-χομ.

Απόσπασμα:
Αυτό το κοινωνικό κράτος δικαίου που μας έβαλε να ψηφίσουμε ο Γιωργάκης.....φαίνεται ότι δεν ισχύει.....και υπάρχουν άλλα τόσα που δεν ξέρουμε!!!
Κρίμα να υπάρχουν κοντά στα 2 εκατομμύρια πολίτες που ζούνε στα όρια της φτώχιας και κάποιοι να προκαλούνε με τέτοιο τρόπο!!!
Ντροπή σας!
Δεν θέλω να πω ότι ο Γιώργης είναι ο καλός. Μπορώ να σου πω εγώ άλλες 50 περιπτώσεις που ο Γιώργης έχει κάνει λάθος (πάντα κατά εμένα φυσικά). Γενικότερα πρέπει να σταματήσουμε την <<νοοτροπία χωριού>>. Πολιτικοί και πολίτες. Αυτό που λέμε: ``την δουλειά μου να κάνω``. Και ισχύει και για τον πολιτικό (μιας και θα βγαίνει ...μόνιμα βουλευτής, και για τον πολίτη (ο οποίος κοιτά να βολευτεί).
Φίλε μου έχουμε μιλήσει πολλές φορές και έχουμε ανταλλάξει απόψεις. Ξέρω ότι σε διακρίνει το δίκαιο και το σωστό. Γι αυτό και στο λέω. Και στο λέω σαν σταματημένος επιτυχόντας από τον Ν. Ραγκούση.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 28-05-2010, 11:52
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: βρε θέλουν ξύλο η όχι???

Και κάτι άλλο Νικόλα.
Προσωπικά εγώ, σε όποια φωνή σας εργασιακή, θα είμαι δίπλα σας. Γιατί και ο .....Γε----νος, έκανε φάουλ. Άλλοι σταματούσαν τα Δ.Σ. (για να γλυτώσουν χρήματα, περίπου 100.000ευρώ τον μήνα και γίνονταν ``κακοί`` πολιτικά) και αυτός 2 μέρες μετά, διόριζε Δ. Συμβ. για να τα κονομάνε.
Όξω αυτ'α πλ'εων.
Και αυτό πρέπει νατο πούμε με μια φωνή.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 28-05-2010, 14:37
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: βρε θέλουν ξύλο η όχι???

ZHTΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ !!!!!!!!!!!
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 29-05-2010, 01:24
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: βρε θέλουν ξύλο η όχι???


Το αλλο το ακουσατε?????
Την προηγουμενη βδομαδα δωσανε αυξηση σε ολους τους συνεργατες των ευρωβουλευων
Την ειδηση μαλιστα την ακουσα απο το κρατικο δελτιο ειδησεων.
Εδω ολος ο κοσμος χανει λεφτα, και αυτοι αντι να ειναι οι πρωτοι που κανουν μειωση, πανε και δινουν αυξηση στα βυσματα τους
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Βοηθεια βρε παιδια για 1150gs siraxanz Τεχνικά θέματα διάφορα 23 29-08-2011 11:38
Θέλει στρώσιμο ή όχι ;;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Τεχνικά θέματα διάφορα 36 06-05-2011 01:38
Το βγάζουμε ή όχι ? Carduelis Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 23 05-02-2010 15:41
Eίναι η Μακεδονία Ελληνική ή όχι ???? ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 17 16-11-2009 13:54
Έ όχι και έτσι! NLS Ανέκδοτα 20 15-04-2009 01:25


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!