GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Κόσμος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 16-11-2010, 19:47
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Έχουν πολύ πλάκα κάτι τέτοιες <<ειδήσεις>>. Αλήθεια τι είναι το club de Paris ? : What is the Paris Club? - By Brendan I. Koerner - Slate Magazine ,από ποιους αποτελείται ? : Paris Club - Wikipedia, the free encyclopedia …επιτέλους βρήκαμε τους φιλάνθρωπους σωτήρες της ανθρωπότητας που θα μας σώσουν από το κακό Δ.Ν.Τ. !!! Club de Paris



Όσο τια την Ουγγαρία ο ψευτοφόρος έχει σκοπό να εξαγοραστεί και το υπόλοιπο 20% της τραπεζικής αγοράς που ελέγχεται ακόμα από τους ντόπιους. Μετά τις μετεκλογικές φανφάρες τα νέα μέτρα για το 2011 ακλουθούν την πεπατημένη …απολύσεις , αυξημένη φορολογία, περικοπή ασφαλιστικών κ.α. Η ρητορεία δεν έχει ουσία όταν οι πράξεις είναι ΙΔΙΕΣ ! π.χ. πιστεύει κάνεις ότι εάν επιβληθεί έξτρα φόρος στον Ο.Τ.Ε.( και αυξηθούν τα τιμολόγια ) θα πληρώσει η …Deutsche Telekom ??? Απλά άλλαξε ο <<κακός>> που πιέζει …από Δ.Ν.Τ. σε Ε.Ε. !!! http://www.newsit.gr , http://www.enet.gr
http://www.bloomberg.com , http://www.xe.com/news ,

κάτι πανόμοια ακούμε κι εδώ ..δεν θα πάρουμε νέα αντιλαϊκά μέτρα αλλά <<θα περικόψουμε τα περιττά του δημοσίου>>!

Αυτό με την Τουρκία είναι εντελώς αστείο .Δεν πετάχτηκε το Δ.Ν.Τ. έξω …απλά έφυγε τρέχοντας και τραγουδώντας αφού η Τουρκία πήρε χειρότερα μέτρα από τα προτεινόμενα!!! (Με διατραπεζικό επιτόκιο στο 2.000% δεν είχε και πολλές επιλογές!)
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 16-11-2010, 19:58
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Yannis είμαι αρκετά νέος… στο Forum. Αν διάβαζες τα λίγα άλλα threads και ποσταρίσματά μου, θα έβλεπες ότι αναφέρω ότι ΟΛΟΙ οι πολιτικοί από μεταπολίτευσης είναι προδότες.

Ήμουνα λόγω σπουδών και δούλευα για 2 χρόνια σε αυτό που λέμε τώρα ‘αγορές’, που μας αλλάζουν την Παναγία.

Στο κράτος δεν μπορώ να δώσω τα φώτα μου, διότι υποτίθεται πως έχει άλλους ΠΟΛΥ καλύτερους από εμένα τον ταπεινό, σε αυτόν τον τομέα. Ή θα έπρεπε να έχει.

Έχω κάποιες γνώμες που βγαίνουν από γνώσεις και τις εκθέτω. Δεν είναι απαραίτητο ξέρεις να συμφωνείς. Όπως και το ότι δεν συμφωνείς εσύ, εμένα αυτό να με κάνει ‘ειδήμωνα επί παντός επιστητού’ ή ‘να πάω να κουρευτώ’ ή να ‘είμαι τρίχας’ ή ‘μαϊντανός’. Πώς μπόρεσες και έγραψες τόσα πολλά…???

Λέω όμως αυτό που λες και εσύ. ΓΟΥΔΙ στους πρωτοστατούντες πρωθυπουργούς και φυλακή οι υπόλοιποι για αυτά που έκαναν στην χώρα, αφού επιστρέψουν αυτά που έβαλαν στην τσέπη.

Και το θεωρώ χρεός μου να το πω / γράψω / υποστηρίξω, για εμένα - την οικογένειά μου – την πατρίδα μου. Δυστυχώς δεν έχω άλλη δύναμη να βγω στο γυαλί με απέναντι τον Πάγκαλο ή τον Μαντέλη ή τον Ρουσόπουλο ή τον Τσοχατζόπουλο ή τον.. ή τον… είναι τόσοι πολλοί και να τους τα χώσω. Και να με κρίνουν και αυτοί που θα βλέπουν. Αν λέω τρίχες ή αλήθειες.

Βάζουν όμως τους Χατζηνικολάου και τους Πρετεντέρηδες (Κώστα δεν πιστεύω να είναι ξάδελφος σου η… κοπέλα), που χρωστάνε την ύπαρξή τους στις τράπεζες να τους ρωτάνε περί ανέμων και υδάτων.

Δεν βλέπω δε, εκτός της όποιας αμφισβήτησης, και κάποια πρόταση ή έστω επιχείρημα εκ μέρους σου… Εύχεσαι να υπάρξει κάποιος για να προσπαθήσει για το κράτος…
Αν δεν υπάρξουν όμως κάποιοι, που να αμφισβητήσουν το σάπιο καθεστώς της πολιτικής, θες να μου πεις πώς θα βρεθεί αυτός ο κάποιος?
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 16-11-2010, 20:26
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουν πολύ πλάκα κάτι τέτοιες <<ειδήσεις>>. Αλήθεια τι είναι το club de Paris ? :
Η Λέσχη των Παρισίων είναι κάποια 19 άτομα, που συστήνονται στην θέση τους από το ΔΝΤ.
Αγνοεί λοιπόν το ΔΝΤ και τους λέει: …περιλαμβάνοντας και την κοινωνία. Το μοντέλο αυτό είναι ο μοναδικός τρόπος για να πληρωθεί το χρέος». Αλλιώς… κλάψτε τα.

What is the Paris Club? - By Brendan I. Koerner - Slate Magazine ,από ποιους αποτελείται ? : Paris Club - Wikipedia, the free encyclopedia …επιτέλους βρήκαμε τους φιλάνθρωπους σωτήρες της ανθρωπότητας που θα μας σώσουν από το κακό Δ.Ν.Τ. !!! Club de Paris


Μην σε μπερδεύουν οι ονομασίες, είναι σχεδόν τα ίδια.

Όσο τια την Ουγγαρία ο ψευτοφόρος??? έχει σκοπό να εξαγοραστεί*** και το υπόλοιπο 20% της τραπεζικής αγοράς που ελέγχεται ακόμα από τους ντόπιους. Μετά τις μετεκλογικές φανφάρες τα νέα μέτρα για το 2011 ακλουθούν την πεπατημένη …απολύσεις , αυξημένη φορολογία, περικοπή ασφαλιστικών κ.α. Η ρητορεία δεν έχει ουσία όταν οι πράξεις είναι ΙΔΙΕΣ ! π.χ. πιστεύει κάνεις ότι εάν επιβληθεί έξτρα φόρος στον Ο.Τ.Ε.( και αυξηθούν τα τιμολόγια ) θα πληρώσει η …Deutsche Telekom ???
μάλλον δε θα τα ξέρω καλά ότι όταν αυξάνονται τα έξοδα σε μια εταιρεία, πληρώνουν ΟΛΟΙ οι μέτοχοι σε αναλογία...

Απλά άλλαξε ο <<κακός>> που πιέζει …από Δ.Ν.Τ. σε Ε.Ε. !!! http://www.newsit.gr , http://www.enet.gr
http://www.bloomberg.com , http://www.xe.com/news ,

κάτι πανόμοια ακούμε κι εδώ ..δεν θα πάρουμε νέα αντιλαϊκά μέτρα αλλά <<θα περικόψουμε τα περιττά του δημοσίου>>!

Αυτό με την Τουρκία είναι εντελώς αστείο .Δεν πετάχτηκε το Δ.Ν.Τ. έξω …απλά έφυγε τρέχοντας και τραγουδώντας αφού η Τουρκία πήρε χειρότερα μέτρα από τα προτεινόμενα!!! (Με διατραπεζικό επιτόκιο στο 2.000% πού τα βρήκες αυτά τα στοιχεία? και overnight να ήταν, δεν προδιαγράφει την τάση των αριθμών. δεν είχε και πολλές επιλογές!)
Άλλωστε πολλές φορές τα μέτρα που λαμβάνονται, έχουν να κάνουν με λόγους που ποτέ δεν φτάνουν στο ευρύ κοινό. Ούτε καν στους υπουργούς μιας χώρας. ***Εκτός και αν ξέρεις πράγματα για τις μελλοντικές σκέψεις του πρωθυπουργού της Ουγγαρίας, που εγώ λόγω θέσεως δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω. Οπότε αν είναι και ανακοινώσιμες θα χαρώ πολύ να τις μοιραστείς μαζί μας.

Οι πράξεις προς το παρόν πάντως είναι ότι ο άνθρωπος τους έδιωξε και πήρε και μέτρα, που θα ανακουφίσουν πρόσκαιρα τα ταμεία της χώρας.

Last edited by ckk; 16-11-2010 at 20:43.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 16-11-2010, 21:41
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Φιλέ η ερώτηση είναι εικονική , στις παραπομπές φαίνεται καθαρά τι είναι . Ο Μανολιος που έβαλε τα ρούχα του αλλιώς…! Εάν η Ελλάδα γίνει Αργεντινή `η Ινδονήσια `η Ιράκ `η Αφγανιστάν παίζουν και άλλοι τρόποι αποπληρωμής , `η και εξάλειψης μέρους του χρέους αλλά καλύτερα άστο…


Η Voda και η D.T. μπορεί να πληρώσει ,μια μικρή ( π.χ. Q, tellas, δεν ξέρω εάν έχει μείνει κάποια μικρή ανεξάρτητη πλέον στις επικοινωνίες) μπορεί? Η Ε.Τ.Ε. ,η ALFA μπορεί ,η Α.Τ.Ε. μπορεί ? σε πόσο χρόνο η μικρή θα εξαγοραστεί και συγχωνευτεί ,ώστε πλέον το κόστος να μετακυλήσει στον καταναλωτή (αφού έχει εξασφαλιστεί το μονοπώλιο)!Είναι μια γνωστή τακτική δημιουργίας μονοπωλίων και έλεγχου της αγοράς.


Το επιτόκιο εκτινάχτηκε (απ`ότι θυμάμαι) τέλει Ιανουαρίου –αρχές Φεβρουαρίου 2001 και ακλούθησε επέμβαση –σωτηρία από Δ.Ν.Τ. ! Αιτία ήταν η άρνηση των <<αγορών>> και κυρίως της Γερμανίας να συνεχίσει τον δανεισμό του τούρκικου κράτους! (κάτι θυμίζει πάλι αυτό). Λίγα στοιχεία στο .net βρήκα εδώ http://www.newstime.gr
Εδώ ένα άρθρο για Δ.Ν.Τ. προ τρόικας ….(10/3/10) http://forum.tanea.gr (προσοχή στην τελευταία παράγραφο)

Διώχνω σημαίνει πληρώνω –ξεχρεώνω τα δάνεια που έχω πάρει σαν χώρα και αναιρώ τα μέτρα λιτότητας που έχουν ληφθει. Σε διαφορετική περιπτώσει έχουμε υποκριτική και ψευδή ρητορεία με στόχο την κοροϊδία του λαού.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 16-11-2010, 21:48
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

οι Αργεντινοι εχουν περασει 7 κρισεις!αυτοι ξερουν!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 16-11-2010, 21:58
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Το 2000 συνάδελφός μου σε ταξίδι του στην Αργεντινή σκοτώθηκε όταν του ζήτησαν να αδειάζει τις τσέπες του, 2 τετράγωνα από το ξενοδοχείο που έμενε.

Το 2001 τον αναπλήρωσα, και θυμάμαι 15χρονα κορίτσια να προσφέρονται για ψίχουλα - για μας τότε.

Δεν θα ήθελα η Ελλάδα να ξεπεράσει την κρίση με τέτοιο τρόπο.

Και πριν ξεχάσω, η Αργεντινή ΠΟΤΕ δεν ξεπέρασε την κρίση.
Συνήθησε τα νούμερα, τα λίγα και πρόχειρα, και αύξησε την φορολογική απάτη και το έγλημα.

Μη ξεχνάτε πόσοι Αργεντίνοι βρίσκονται στην ΕΕ σήμερα (ΕΕ και Ιταλία).
Τόσοι ώστε τα Ισπανικά τους Ιταλοφέρνουν...
Ή αλλιώς τόσοι ώστε η Alitalia να ταξιδεύει απευθείας από Μιλάνο και Ρώμη B.A.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 16-11-2010, 22:05
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 2000 συνάδελφός μου σε ταξίδι του στην Αργεντινή σκοτώθηκε όταν του ζήτησαν να αδειάζει τις τσέπες του, 2 τετράγωνα από το ξενοδοχείο που έμενε.

Το 2001 τον αναπλήρωσα, και θυμάμαι 15χρονα κορίτσια να προσφέρονται για ψίχουλα - για μας τότε.

Δεν θα ήθελα η Ελλάδα να ξεπεράσει την κρίση με τέτοιο τρόπο.

Και πριν ξεχάσω, η Αργεντινή ΠΟΤΕ δεν ξεπέρασε την κρίση.
Συνήθησε τα νούμερα, τα λίγα και πρόχειρα, και αύξησε την φορολογική απάτη και το έγλημα.

Μη ξεχνάτε πόσοι Αργεντίνοι βρίσκονται στην ΕΕ σήμερα (ΕΕ και Ιταλία).
Τόσοι ώστε τα Ισπανικά τους Ιταλοφέρνουν...
Ή αλλιώς τόσοι ώστε η Alitalia να ταξιδεύει απευθείας από Μιλάνο και Ρώμη B.A.
Ακριβώς έτσι είναι …δυστυχώς
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 17-11-2010, 00:24
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
οι Αργεντινοι εχουν περασει 7 κρισεις!αυτοι ξερουν!!
γιατί τότε δεν τους ακούμε?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 2000 συνάδελφός μου σε ταξίδι του στην Αργεντινή σκοτώθηκε όταν του ζήτησαν να αδειάζει τις τσέπες του, 2 τετράγωνα από το ξενοδοχείο που έμενε.

Το 2001 τον αναπλήρωσα, και θυμάμαι 15χρονα κορίτσια να προσφέρονται για ψίχουλα - για μας τότε.

Δεν θα ήθελα η Ελλάδα να ξεπεράσει την κρίση με τέτοιο τρόπο.

Και πριν ξεχάσω, η Αργεντινή ΠΟΤΕ δεν ξεπέρασε την κρίση.
Συνήθησε τα νούμερα, τα λίγα και πρόχειρα, και αύξησε την φορολογική απάτη και το έγλημα.

Μη ξεχνάτε πόσοι Αργεντίνοι βρίσκονται στην ΕΕ σήμερα (ΕΕ και Ιταλία).
Τόσοι ώστε τα Ισπανικά τους Ιταλοφέρνουν...
Ή αλλιώς τόσοι ώστε η Alitalia να ταξιδεύει απευθείας από Μιλάνο και Ρώμη B.A.
για να μην γίνουμε - ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ.

Και τίποτα να μην πετύχουμε, θα κοιτιόμαστε στον καθρέφτη κάποτε και δεν θα λέμε στον εαυτό μας 'φτου σου που δεν έκανες τίποτα'.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 17-11-2010, 08:30
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 2000 συνάδελφός μου σε ταξίδι του στην Αργεντινή σκοτώθηκε όταν του ζήτησαν να αδειάζει τις τσέπες του, 2 τετράγωνα από το ξενοδοχείο που έμενε.

Το 2001 τον αναπλήρωσα, και θυμάμαι 15χρονα κορίτσια να προσφέρονται για ψίχουλα - για μας τότε.

.
αν και δεν μου πέφτει γνώμη γιατί δεν μένω στην Αθήνα και ειδικά στο κέντρο..

οι εικόνες που μας περιγράφεις, θυμίζουν σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια το κέντρο της Αθήνας σήμερα.

ποιός εγγυάται πως αν μιλήσουν οι αριθμοί και συνεχιστεί το παιχνίδι με το ΔΝΤ, δεν θα επιδεινωθεί η κατάσταση?
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 17-11-2010, 09:21
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Η Αργεντινή αδειάζει το ΔΝΤ, μιλάει απευθείας με τη Λέσχη των Παρισίων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
αν και δεν μου πέφτει γνώμη γιατί δεν μένω στην Αθήνα και ειδικά στο κέντρο..

οι εικόνες που μας περιγράφεις, θυμίζουν σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια το κέντρο της Αθήνας σήμερα.

ποιός εγγυάται πως αν μιλήσουν οι αριθμοί και συνεχιστεί το παιχνίδι με το ΔΝΤ, δεν θα επιδεινωθεί η κατάσταση?
Οι εικόνες της Αθήνας δεν μοιάζουν ακόμα με αυτές εκεί κάτω.

Εδώ, βλέπεις την μιζέρια στην ομόνοια, βλέπεις (λαθρο) μετανάστες να μικροπωλούν στους δρόμους, και βλέπεις αλλοδαπούς και δικούς μας ανέργους να περιφέρονται δεξιά κι αριστερά. Αυτό που βλέπεις μπορεί να είναι φτωχό, το βλέπεις όμως και δυστυχώς είναι μονάχα η μισή όψη του νομίσματος.

Κι εκεί, Αργεντινή, όχι μόνο το 2000 - 2003, έβλεπες (κι ακόμα σήμερα περισσότεροι) την φτώχια και μιζέρια, δεν έβλεπες όμως το έγκλημα, και την δολοφονία, αυτό γίνεται εκεί όπου δεν φαίνεται στα σκοτεινά όπου δεν υπάρχει κόσμος και δεν φαίνεσαι....
Η Αργεντίνικη κρίση μεταδόθηκε και σε άλλα μέρη όπως το Περού (μόνιμα), την Κολομβία, το Εκουαδόρ, την Βενεζουέλα...

Στο Καράκας του Chavez, με την μόνιμη νομισματική υποβάθμιση, παρόλα τα αποθέματα πετρελαίου (Ελλάδα - παρόλα τα αποθέματα τουρισμού), γυρνώντας το απόγευμα σε κεντρικό δρόμο - άδειο - προς ξενοδοχείο, το μπροστινό αυτοκίνητο ακινητοποιήθηκε, ο οδηγός πυροβολήθηκε και ο συνοδηγός εκδιώχθηκε, οι δολοφόνοι πήραν το αυτοκίνητο και έστριψαν και ο σχεδόν νεκρός στον δρόμο. Ο οδηγός που μας μετέφερε, ήρεμα και με επίγνωση είπε "κατάντια της οικονομικής δυσχέρειας που υπάρχει στον κόσμο...." και συνέχισε την πορεία του από διαφορετικό δρόμο...

Μακάρι να γυρίσει, γιατί εάν δεν γυρίσει, τα παιδιά μας θα τα βρούν πολύ σκούρα και επικίνδυνα.

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Την αύξηση του ΦΠΑ από το 11% στο 13% προτείνει το ΔΝΤ MARK Επικαιρότητα 8 22-09-2010 20:00
Το νερό των υαλοκαθαριστήρων του αυτοκινήτου μπορεί να προκαλέσει τη "νόσο των λεγεων riko46 Υγεία 9 27-06-2010 01:10
Αργεντινή, τη λυση εδωσαν οι γυναικες MARK Κόσμος 0 02-05-2010 10:38
Είμαστε ΗΔΗ υπό επιτήρηση από το ΔΝΤ !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 9 17-04-2010 23:49
Όταν "μιλάει" το γονικό ένστικτο .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 4 15-03-2010 13:03


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!