GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 22-07-2010, 11:48
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
..." (Α)- Εσύ έχεις Bmw εγώ δεν έχω... (Είχε δει το βιβλιαράκι την μηχανής όταν άνοιξα τη θηκούλα για να βγάλω το δίπλωμα) "...



Πιθανή απάντηση που μου έρχεται στο μυαλό...

(Β) Ευχαριστώ, με κολακεύετε!!!!!
..........
Παίρνω την κλήση με έκπτωση και φεύγοντας, πάντα χαμογελώντας
..........
(Β) Μιά φιλική συμβουλή πάντως... Με αυτό τον τρόπο δεν νομίζω ότι ποτέ θα αποκτήσετε.
Είσαι πολύ κακός τελικά...
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 22-07-2010, 12:06
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι πολύ κακός τελικά...
Μα, ο σκοπός είναι να συγχιστεί αυτός και όχι εγώ!!!!!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 22-07-2010, 12:12
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Ηθικό δίδαγμα...

έχετε στο μέλλον σε εμφανές σημείο ένα βιβλίο κατόχου απο garelli 30ετιας (δεκτά και τα MZ), πλάι στην φωτογραφία (ελέω photoshop) με την σύζηγο και τα 14 παιδιά έξω απο την καλύβα...
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 22-07-2010, 12:14
point zero Ο/Η point zero βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Αιγιο
Μηνύματα: 432
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Αυτοι ολοι ειναι αστυνομικοι τυπου" θεοχαρης " ο διαλογος τους περιοριζεται στα εξης ( Σκουλικη θα σε λιωσω , Δωσε μου γρηγορα τα χαρτια σου , ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε ? )

Οποιαδηποτε προσπαθεια για περαιτερω διαλογο τους προκαλει σοβαρες διαταραχες στο νευρικο συστημα ...Το μονο που μπορει να τους κανει να καταλαβουν ειναι ενα ολοημερο χερι ξυλο !! Αλλα οπως ηδη ξερετε αμα μπλεκεσαι με τα πιτουρα , σε τρωνε οι κοτες !
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 22-07-2010, 12:38
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο νομος απαγορευει την ηχογραφηση/βιντεοσκοπηση του οποιουδηποτε ανευ συγκαταθεσεως του! Στο δικαστηριο αν προσκομιζοταν τετοιο στοιχειο οχι μονον δεν θα λαμβανοταν υποψιν αλλα ο προσκομιζων θα πηγαινε κατηγορουμενος αυτεπαγγελτως!!!

Ο loulou1100 εχει τις λεπτομερειες να με διαψευσει ¨η οχι!!!!!!
1.Ορθόν.Πέρυσι έγινε κάτω από το σπίτι μου σφοδρότατη σύγκρουση, κατέβηκα με φωτογραφική για να βοηθήσω τους εμπλακέντες οδηγούς και είδα κι' έπαθα να εξηγήσω στον "όργανο" του Τ.Ο.Τ.Α. ότι δεν απεικονίζονταν πουθενά η αφεντομουτσουνάρα του.
Η συμπεριφορά των οργάνων, επικεικώς απαράδεκτη.
2.Προσέξτε τώρα το καλοκαίρι: την στήνουν στην Εθνική με κυάλια και βλέπουν ποιοί έχουν Αθηναϊκές πινακίδες...!!!Βαράνε αβέρτα.Σού λέει "θ 'αφήσει τη δουλειά του και θα κάνει έξοδα για να κατέβει στο τοπικό Πταισματοδικείο ή Πλημμελιοδικείο;". Απίστευτα και όμως ελληνικά φαινόμενα.Δυστυχώς.
3.Το κακό είναι ότι τα παλληκαράκια αυτά εισέρχονται στις αστυνομικές σχολές στα 18 τους παντελώς άπραγα και ανώριμα χωρίς καμμία απολύτως κοινωνική εμπειρία, χωρίς να νιώσουν στο πετσί τους αυτό που λέμε "διαταγή".Βγαίνουν ποτισμένα με την οίηση της "εξουσίας" (ιδιαίτερα στην επαρχία-καλοί γαμπροί κτλ) και προσπαθούν να καλύψουν τις όποιες ατέλειες,ανασφάλειες και συμπλέγματα πίσω από μια μπλέ στολή. Τι περιμένουμε όμως από ένα σύστημα που μαθαίνει στους ανθρώπους αυτούς ότι δεν είναι συμπαραστάτες του πολίτη αλλά "praetores urbani"
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 22-07-2010, 12:48
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

O Συναδελφος εχει κανει πλημμελη ασκηση καθηκοντων αφενος και αφετερου μαλλον θα ηθελε να παρει και αυτος ΒΜW αλλα μαλλον δεν θα το αφησε η γυναικα του!!! Σε τετοιες περιπτωσεις, παιρνεις την κληση του ζητας ευγενικα την υπηρεσια που υπηρετει και πηγαινεις και κανεις παραπονα στον διοικητη του οπως επισης του τραβας και μια μυνηση για πλημμελλη ασκηση καθηκοντων.Ταδε εφη Ζ'79 Δ.Α.Δ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 22-07-2010, 12:50
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Καλημέρα φίλε μου
Άς μην σχολιάσω το γεγονός.. Μα και εσύ στο αυτοκίνητο είχες μπουφάν και δεν ξέρω τι άλλο με το σήμα bmw.. Τι να πω.. Αφου γλήτωσες και το αυτόφορο τυχερός είσαι.. Έπεσες σε καλούς τροχονόμους..
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 22-07-2010, 13:04
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Η παράβαση έγινε και δυστυχώς ήσουν "άτυχος".
Από κει και πέρα, εξαρτάται από τη διάθεση του τροχονόμου.
Ολοι γνωρίζουμε ότι στην επαρχία γίνεται επιλεκτικά η καταγραφή των παραβάσεων κι η επιβολή των προστίμων. Αν δε γινόταν αυτό, ΄σως να είχαν σωθεί πολλά πιτσιρίκια που βουτάνε αγροτικά, τρακτέρ, πολλές φορές εις γνώση των γονέων. Αλλά είπαμε, εκεί όλοι γνωρίζονται με όλους, ο νεαρός καμικάζι είναι φίλος του παιδιού του αστυνομικού. Τι περιμένουμε;

Εν κατακλείδι, όποιος δε θέλει πρόστιμο στην επαρχία, τηρεί τον ΚΟΚ. Ασε που μπορεί και να μας σώσει τη ζωή.

Πριν λίγο καιρό είχα διαβάσει μιά είδηση. Αστυνόμος έριξε πρόστιμο σε τσοπάνη επειδή είχε τα πρόβατα στο δρόμο και το τελευταίο του κοπαδιού δεν έφερε φως. Είχαμε ρίξει τρελλό γέλιο, αλλά τελικά, άξιος ο αστυνόμος!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 22-07-2010, 13:21
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παράβαση έγινε και δυστυχώς ήσουν "άτυχος".
Από κει και πέρα, εξαρτάται από τη διάθεση του τροχονόμου.
Ολοι γνωρίζουμε ότι στην επαρχία γίνεται επιλεκτικά η καταγραφή των παραβάσεων κι η επιβολή των προστίμων. Αν δε γινόταν αυτό, ΄σως να είχαν σωθεί πολλά πιτσιρίκια που βουτάνε αγροτικά, τρακτέρ, πολλές φορές εις γνώση των γονέων. Αλλά είπαμε, εκεί όλοι γνωρίζονται με όλους, ο νεαρός καμικάζι είναι φίλος του παιδιού του αστυνομικού. Τι περιμένουμε;

Εν κατακλείδι, όποιος δε θέλει πρόστιμο στην επαρχία, τηρεί τον ΚΟΚ. Ασε που μπορεί και να μας σώσει τη ζωή.

Πριν λίγο καιρό είχα διαβάσει μιά είδηση. Αστυνόμος έριξε πρόστιμο σε τσοπάνη επειδή είχε τα πρόβατα στο δρόμο και το τελευταίο του κοπαδιού δεν έφερε φως. Είχαμε ρίξει τρελλό γέλιο, αλλά τελικά, άξιος ο αστυνόμος!

Φίλε μου να μην γελάς καθόλου. Ο Κ.Ο.Κ είναι σαφής. Τα κοπάδια όταν κινούνται σε δρόμο με σήμανση, πρέπει το πρώτο και το τελευταίο να φέρουν φώς....αναγνώρισης. ΄Και ο συνοδός έχει τον τρόπο να μην ξεκόβει το πρώτο και το τελευταίο. Άς μην το αναλύσουμε εδώ.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 22-07-2010, 16:20
boxerakias57 Ο/Η boxerakias57 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: πατησια
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 717
Προεπιλογή Απάντηση: Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...

τα προβατα πρεπει να εχουν στο τελοσ και πινακιδα μακρυ οχημα
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Θα πληρώσουμε αναδρομικά την αύξηση του ΦΠΑ S.T Επικαιρότητα 6 24-06-2010 21:07
Θα ξυπνήσουμε????? Mexicanos Διάφορα 6 07-04-2010 13:07
Θα φάμε ό ένας τον άλλο.... frits Ελλάδα 7 02-03-2010 21:37
Θα γίνω κουλουρτζης MARK Διάφορα 6 14-11-2009 22:12
Θα ήθελα την γν'ωμη σας chgouras Μπότες 11 13-10-2009 16:48


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!