GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Σύντομες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιό 04-07-2013, 20:37
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Βασίλη
Στο χέρι μας είναι να μην οδηγήσουμε τον Τιτανικό στο παγόβουνο Εμείς όλοι έχουμε την δύναμη αρκεί να το θέλουμε Να κάνουμε τον Τιτανικό όπως λές το πλοίο της αγάπης η αυτόν τον Τιτανικό που ξεκήνισε το παρθενικό του ταξίδι όλο γλέντια και έρωτες
Το αγαπημένο φόρουμ μας είναι όλων μας αλλά όπως και τα καράβια θα πρέπει να έχουμε και τους καπετανέους μας που και αυτοί είναι άνθρωποι που λόγω κάποιον καταστάσεων θα μπορούσαν να κάνουν και λάθοι ΟΧΙ όμως τόσο τραγικά που θα πρέπει να ρίξουν τον Τιτανικό στο παγόβουνο
Και εν τι αυτ περιπτώση αν αυτοί κάνουν το λάθος εμεις που υποτήθετε τον αγαπούμε τι θα πρέπει να κάνουμε να τους δέσουμε τα χέρια και να το βουλιάξουμε το πλοίο με τον τόσο όμορφο κόσμο που έχει μέσα του

Βασίλη δεν είμαι εγώ αυτός που θα έκανε υπόδιξη στον οποιοδηποτε για το πώς θα πράξει και παραπάνω σε σένα που σε αγαπώ και σε εκτυμώ και σαν φίλο σαν άνθρωπο και σαν ταξιδευτή
Το φόρουμ είναι αιτία και σε γνώρισα όπως έχω γνωρίσει αμέτριτους φίλους σε κάθε γωνιά τις Ελλάδας Φίλους που δεν κατάφερα να κάνω μέσα στην υπηρεσία μου εδώ και 30 χρόνια Γιατί αναρωτιέμε ?
Γιατί αγαπάμε το ίδιο πράγμα τα ταξίδια αυτά που όπως λέγαμε μας έχουνε ανοίξει τα μυαλά μας κάνουν να αισθανόμαστε ελέυθεροι
είμαστε από τα γιανοφάσκια μας ταξιδευτές Δεν αξίζει να σκοτωνόμαστε και να χαλάμε τις καρδιές μας για ασήμαντα γεγονότα
Ασ αποβάλουμε από το μυαλό μας τις όποιες σκοπημότητες άν υπάρχουν που δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχουν τις όποιες φοβίες η υπεροψίες για την καταγωγή του καθε ένα μας Δεν υπάρχουν εδώ όυτε βόρειοι ούτε νότιοι ούτε δυτικοί ούτε ανατολικοί αυτά τα καλλήεργούν άλλοι για να μην μπορούμε σαν Έλληνες να γίνουμε μια γροθειά
Είμαστε όλοι ΑΔΕΛΦΙΑ και δεν την αξίζουμε μεταξί μας την στεναχώρια
ασ πάρουμε τις δύο ρόδες μας ανεξάρτιτα το τι σηματάκι έχουν και ασα ταξιδέψουμε γιατί για όλους εμάς εδω μέσα σημασία έχει και το ταξίδι και ο προορισμός και δεν μας αξίζει το παγόβουνο

Τα παραπάνω απευθείνονται και σε όλους όσους νοιώθουν πικραμένοι για οποιονδήποτε λόγο.

και κάτι σημαντικό δεν τα γράφω σαν mod διότι ποτέ στην ζωή μου δεν αισθάνθηκα ότι είμαι κάτι παραπάνω από οποιονδήποτε συνάθρωπο΄μου
τα γράφω μέσα από την καρδιά μου και όχι μέσα από το μυαλό μου για αυτό ίσως να είναι και ανωρθόγραφα

Την Κυριακή θα είμαι στον Βόλο όσοι πιστοί προσέλθετε οι μπαγκαζιέρες μου θα είναι γεμάτες ρακόμελο Ελάτε να μεταλάβετε να αγιάση η ψυχή μας

την αγάπη μου και την εκτύμηση μου προς όλους τους συμφουρμήτες
Φίλς Ευτύχη-επέτρεψέ μου την προσφώνηση-οι επιβάτες απλώς συμμετέχουν στο ταξίδι, δεν κρατούν το πηδάλιο, δεν μπορούν να οδηγήσουν το πλοίο στα βράχια,τους είναι αδύνατον.
Reply With Quote
  #192  
Παλιό 04-07-2013, 22:09
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από IOTH1X Εμφάνιση μηνυμάτων
μάλλον εννοείς κάτι άλλο από αυτό που έγραψες. Δεν μου περνάει από το μυαλό ότι υπάρχει ανισοτιμία μεταξύ μελών
Με κοροιδεύεις νομίζω.........
Reply With Quote
  #193  
Παλιό 04-07-2013, 23:54
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Με κοροιδεύεις νομίζω.........
Ας υποθέσουμε ότι η άγνοια μου είναι παραπάνω από την διάθεση μου να κοροϊδέψω κάποιον.

Θέλω λίγη βοήθεια
Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει δύο μη ισάξια μέλη?
Θα ήθελε επίσης κάποιος να μου φανερώσει την διαδικασία αξιολόγησης μελών την οποία επιδεικτικά αγνοώ.

και μιας και μου έγινε τόσο ωραία πάσα, επιτρέψτε μου να πω το εξής

Όλο αυτό το μπάχαλο που γίνεται με τους καπεταναίους τους admin τους mods, ex mods, παλιούς, νέους, ταξιδευτές, υπερταξιδευτές, διαστημάνθρωπους, υπεράνθρωπους, γραφικούς και μη, ξεκίνησε και γιγάντωσε γιατί κάποιοι θεωρούν τους εαυτούς τους καλύτερους και υπεράνω των υπολοίπων.
Γιατί αν αντιμετωπίζαμε την υπόλοιπη κοινότητα-forum ως ισότιμους θα ήταν όλα πολύ καλύτερα. Ούτε ασκόπως σβησμένα post ούτε σπόντες ούτε παρεξηγήσεις και μαγκιές του πληκτρολογίου.

ΜΦΧ

Last edited by IOTH1X; 05-07-2013 at 00:01.
Reply With Quote
  #194  
Παλιό 05-07-2013, 00:17
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

O Τιτανικός βούλιαξε, κατά την ταπεινή μου γνώμη, από αλαζόνεια κι όχι απ' το λάθος τιμόνεμα.
Μήπως οι πολλοί είμαστε στριμωγμένοι σε μικρότερο καράβι κι ο "Τιτανικός" εδώ, δεν συμπληρώνει ούτε πλήρωμα?
Reply With Quote
  #195  
Παλιό 05-07-2013, 00:37
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

φτανει ρε παιδια.,.,

τα ειπαμε τα αναλυσαμε.,.,.

ασ παμε καμια εκδρομουλα ,.,,

ασ πιουμε καμια μπυριτσα


ασ τελειωσει εδω γιατι προβλεπω να γινονται καινουργιες ιντρικες.,.,.,.


ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ .,.,.
,.,

Last edited by ilias vara; 05-07-2013 at 00:46.
Reply With Quote
  #196  
Παλιό 05-07-2013, 01:07
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
φτανει ρε παιδια.,.,

τα ειπαμε τα αναλυσαμε.,.,
ασ παμε καμια εκδρομουλα ,.,,
ασ πιουμε καμια μπυριτσα
ασ τελειωσει εδω γιατι προβλεπω να γινονται καινουργιες ιντρικες.,.,.,.
ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ .,.,.
,.,
Θα απαντούσα ευχαρίστως στον σύντροχο IOTH1X επειδή ακριβώς θίγει τα αυτονόητα αλλά η απάντησή μου ίσως αποτελέσει "ασκόπως σβησμένο post" που δεν θα σβυστεί φυσικά από ισότιμο senior member ή θα κινδυνεύσω από το 2ο συνθετικό του nickname σου..
Reply With Quote
  #197  
Παλιό 05-07-2013, 08:06
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Oh guys! Eίμαι ένας απλός επιβάτης καταστρώματος... Δεν θέλω ίντριγκες, δεν θέλω παρεξηγήσεις μεταξύ των συνεπιβατών κι εμού προσωπικά, ούτε να χαρακτηριστώ ως χατζηαβάτης της ζητιανάς επισκεψιμότητας σ΄αυτό το σουρεάλ thread!
Στα 55 μου δεν έχω ν΄αποδείξω τίποτα και σε κανέναν κι ότι έχω να πω στη ζωή μου το λέω στα ίσα!
Επί του θέματος δεν θα έγραφα τίποτα στο φόρουμ, αν δεν σήκωνε ανάστημα ο Πασχάλης για πάρτη μου. Πιστεύοντας ακραδάντως ότι εκεί που λείπουν τ' αναστήματα δημιουργούνται αποστήματα, δεν υπήρχε περίπτωση να λουφάξω ως ασιατική κότα και πήρα το όπλο μου. Έτσι αντιδρώ και σε Πολεοδομίες, Εφορίες και λοιπούς οίκους ανοχής...
Όχι δεν κατεβαίνω σε πλατείες σαν Τσέ της σακούλας...
Σουβλάκια κάνω και μόνος μου!
Επειδή τα fm μου “έπιασαν” μουρμουριτά και γκρίνια από φίλους, γνωστούς κι αγνώστους, για ορισμένες υπερβατικές παραλογοτεχνικές εκφράσεις και χαρακτηρίστηκα εμμέσως ως αλαζών, υπερταξιδευτής, πιθανόν και γραφικός...
.
...για τον ομαλό πλού του Τιτανικού, υιοθετώ τους παραπάνω χαρακτηρισμούς, απορρίπτω μετά βδελυγμίας την ρήση του Αριστοτέλη ότι “η μέγιστη ανισότητα είναι η ίση μεταχείριση των άνισων” και ζητώ συγγνώμη απ' όσους εθίχθησαν.
Ας τελειώσει εδώ, το κατουρημένο πλέον, thread!
Προσεύχομαι στο Βούδα, ο ...αβύθιστος να “πιάσει” τον στόχο του έστω κι αν στο πλήρωμά του, μετά από 37 ώρες από τον εντοπισμό ενός μικρού υφάλου...
.
...ο 1ος Πλοίαρχος δεν αντέδρασε ούτε με ρεφλέξ ταριχευμένης αρκούδας!
.
...ο 2ος Πλοίαρχος σιωπά, κοιμώμενος και ροχαλίζων σε αμέριμνη μακαριότητα, σαν να ξεχάστηκε μ' ένα Άρλεκιν...
.
...κι ο Αξιωματικός καταστρώματος της 31/05/2013, εξακολουθεί να είναι αμιλητότερος σιναγρίδος!!!


Ένυγουέι...
Η γιάφκα μου στο Χολομώντα είναι ανοιχτή σε όλους, γνωστούς κι αγνώστους για ρακές και φιλοσοφία αμπέλου...


Κάτι τσιρτσιρίζει στη κουζίνα...

Παρντόν guys, αλλά έχω και θιβετιανό τσάι στη φωτιά!
Attached Images
File Type: jpg Nepal-India 159.jpg (91.3 KB, 233 views)

Last edited by Uriah Heep; 05-07-2013 at 08:41.
Reply With Quote
  #198  
Παλιό 05-07-2013, 15:05
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Προς τέρψη κάθε φιλομειδούς αναγνώστη, μετά την διάσημη πλέον εξαφάνιση ποστ μου ...με έκπληξή μου βλέπω ότι αναρτήθηκε νέο thread με ιδρυτή τον Uriah Heep!!!

...και με τίτλο: "Απάντηση: Αναξιοσημείωτο. The legendary Voskoparty 2012"

Επειδή δεν ίδρυσα ούτε υπέγραψα ούτε ενέκρινα ποτέ τέτοιο thread, που προκαλεί και προτρέπει, εν είδει εμπρηστικού μηχανισμού, για συνέχιση των αντεγκλήσεων ...πράγμα που δεν είναι ούτε στις προθέσεις μου ούτε στον πνευματότυπό μου, παρακαλώ να διαγραφεί.
Έχω ήδη δηλώσει "
Ας τελειώσει εδώ, το κατουρημένο πλέον, thread!"

Κι ενώ γράφω αυτές τις γραμμές....

Στις 2.40'μμ υπήρχε το εν λόγω thread από το πρωί 08.06' (και προς τιμήν των μελών του φόρουμ, δεν είχε ανταπόκριση ...0 απαντήσεις)
Στις 2.44'μμ πριν ποστάρω εξαφανίστηκε!!!

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Παρακαλώ κάποιο μέλος του φόρουμ με α ρ χ ί δ ι α να επιβεβαιώσει τα γραφόμενά μου.




Last edited by Uriah Heep; 05-07-2013 at 15:09.
Reply With Quote
  #199  
Παλιό 05-07-2013, 15:14
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Εγώ έχω, αλλά ας μη το φωνάζουμε.

Δεν είναι απαραίτητο να έγινε με σκοπό τη συνέχιση των αντεγκλήσεων.
Εγώ που απάντησα, θεώρησα πως αφορούσε την πρόσκληση στη "γιάφκα"
Διαφορετικά δε θα άνοιγε σαν καινούργιο θέμα στις "προτάσεις για κοπάνα"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Uriah Heep Εμφάνιση μηνυμάτων
. . . Ένυγουέι...
Η γιάφκα μου στο Χολομώντα είναι ανοιχτή σε όλους, γνωστούς κι αγνώστους για ρακές και φιλοσοφία αμπέλου...



Κάτι τσιρτσιρίζει στη κουζίνα...

Παρντόν guys, αλλά έχω και θιβετιανό τσάι στη φωτιά!
Με τη ευκαιρία, ας απαλλάξουμε τη φωτογραφία από το minion μέγεθός της.


Last edited by nikos-x; 05-07-2013 at 15:48. Λόγος: Παράθεση
Reply With Quote
  #200  
Παλιό 05-07-2013, 15:21
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι απαραίτητο να έγινε με σκοπό τη συνέχιση των αντεγκλήσεων.
Νίκο, σίγουρα δεν έγινε για ανταλλαγή συνταγών λαχανοντολμάδων από τη Βέφα....

Επειδή είμαι εξαιρετικά φορτισμένος αυτό το διάστημα κι επειδή έχω αναθεωρήσει πολλά κι έχω συγχαθεί περισσότερα...
.
.
...προτιμώ την αποχή για λίγο καιρό.


Cheers!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!